Skocz do zawartości

jak sie liczy tydzien ciazy? | Forum o ciąży


Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam dziewczyny czy kturas mi powie jak sie liczy tydzien ciazy?ostatniamiesiaczke mialam 28 marca a do zaplodnienia doszlo 13 kwietnia ktury to wkoncu tydzien jestem w bristolu i lekarze za zakzdym razem mowia co innego i inna date porodu daja juz jestem sama glupia. 😞 prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
licz od daty pierwszego dnai ostatniej miesiaczki i u mnie tak jest dobrze - tak mam wyliczony termin porodu przez lekarza, i tak sobie licze tygodnie, ze zmieniaja mi sie we wtorki, bo pierwszy dzien był wtorkiem. A tu na brzuszku sa jakies zawirowania bo mi sie z opóźnieniem zmienia 🙂 zamiast we wtorek to w sobote. Pytałam admina to mówi zeby date sobie zmienic porodu i dopasowac, ale ja zobie sama licze. Albo ustaw sobie suwaczek i u mnie na moim suwaczku pokazuje tak ajk ja licze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzeba odroznic dwie sprawy:
*od daty ostatniej miesiaczki liczy sie dlugosc ciazy i do daty pierwszego dnia ostatniej miesiaczki przed zaplodnieniem dodaj 40 tygodni - to przypuszczalna data porodu (tolerancja +/- 10 dni)
*wiek dziecka jest o okolo 14 dni krotszy niz ciazy - przez pierwsze okolo dwa tygodnie jest to dojrzewajace, niezaplodnione jejeczko w jajniku. Zaplodnienie powinno nastapic wlasnie po okolo 14 dniach od ostatniego krwawienia miesiecznego (mozliwe jest wczesniej od okolo 10 dni juz w jajowodzie a nie w macicy).
Wszystko to bardzo statystyczne i usrednione daty - i tak malenstwo rodzi sie kiedy jest gotowe... natura jest najmadrzejsza!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=32&dzien=11&miesiac=7&rok=2008&bg=000


zobaczcie sobie tą stronkę,wylicza który tydzień ciąży,kiedy poród itd.mi bardzo odpowiada,bo jest tam wszystko przejrzyście i zgadza się z tym co lekarz mówi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Witam serdecznie wszystkie mamusie. Może mi podpowiecie którą data porodu mam się sugerować. Otóż według ost miesiączki czyli 25.09.08 wychodzi 1/2 lipiec, tak obliczyłam ja, mój lekarz i położna, natomiast po badaniach USG wyszło ze 22 czerwca! I bądź mądry i wiedz która jest bliższa prawdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mialam ostatnia 27.09.08 i termin wyszedl mi na 4 lipca,a ostatnio jak bylam w szpitalu powiedzieli mi,ze 30 czerwca,ale ja i tak sugeruje sie ta na 4 lipca wiec przyjmuje,ze to 14 tydzien i 5 dni..jak malenstwo wyskoczy troszke szybciej to oczywiscie milutko mnie zaskoczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jak na dzidzie 15 tygodniowa jak wychodziło według obliczeń to zdecydowanie za duża bo aż prawie 16cm...Mieszkam w Uk a tutaj się na scanie nie wiele mówi dopiero położna komentuje wyniki badań a wizytę mam dopiero na 16 stycznia więc już się doczekać nie mogę. Zawale ją pytaniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
z tym liczeniem jest bardzi dziwnie to fakt ilu lekarzu to prawie tyle roznych wyznaczonych terminow... ja jestem dopero na poczatku a juz slyszalam "50" wersji heh wg kalendarza lekarza stalego wychodzil 10 tydzien zas na usg koniec 11 ... czasem sie zastanawiam skad moge wiedziec jak to jest naprawde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha, ja już wolę nie myśleć za dużo na ten temat. Według USG 22 czerwca, według @ 1/2 lipca a moja koleżanka która poczęła synka w tych samych dniach co ja urodziła 10 lipca a miała termin na 16 więc spora rozbieżność. Oby tylko z powodu złych obliczeń nie musiała rodzic za wcześnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na szkole rodzenia lekarz mówił ze termin sie ustala wg miesiaczki +40 tygodni, ale moze sie zmienic. Trzeba patzrec na usg w 12 tyg ciazy. jak róznica miedzy tym co na usg a miesiaczka wynosi powyzyej 10 dni to sie przyjmuje ten z usg. Póxniejsze usg jzu nie maja znaczenia, najwiarygodniejsze jets te ok 12tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie to sa dwa sposoby obliczania daty porodu, są dwie teorie..... 1. mierzy od daty poczecia..... czyli współżycia.... 2. od daty ostatniej miesiączki
ta od współzycie jest bardziej mairodajna....
stąd te różnice......
wiec reguła od ost miesiączki to tzw regula Negellego: data ost miesiączki - 3 miesiące + 7 dni
i np. mi tak wychodzi ze ostatnia mieciaczka była 27 maja wiec termin porodu wypada na 20 luty,

ten drugi to data poczecia + 266 dni
a dokładniej - 3 miesiące - 7 dni ( o rok do przodu oczywiscie),

bo to chodzi o róznice ok 14 dni od pierwszego dnia miesiączki (pierwszego dnia nowego cyklu) do czasu owulacji czyli czasu najwyższej płodności.......
to 14 dni to taki ksiązkowy przykład cyklu ale kazda kobieta ma inaczej...... dlatego trzeba patrzec na date poczecia... czyli współzycie.....
problem jest jak współżycie było np dwa albo wiecej dni pod rząd wtedy tzreba wziąc pod uwage ten pierwszy dzien

🤪 A WIECIE ILE ENERGII ZUZYWA PLEMNIK ZANIM DOLECI DO JAJECZKA? TYLE CO CZŁOWIEK BIEGNACY 10 KM W SPRINCIE:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...