Skocz do zawartości

Piersi w ciąży :) | Forum o ciąży


ewci@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Laseczki!
A jak tam wasze piersi w ciąży?? Powiekszaja się?? Mi na poczatku rosły jak szalone i były nabrzamiałe,a teraz jakby zmalały, tylko nie wiem, mzoe przy rosnacym brzuszku wyglądaja jakby malały.
Ja tez od kilku dni zauwazyłam ze jedna piers jest jakas dziwna, a mianowicie brodawka od dołu, jakas taka ciemna brązowa i pomarszczona?? czy to powód do zmartwien?? moze cos sie dzieje, musze pokazac to gin ale wizyta w pt dopiero 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wiesz ewci@ ja mam ten sam problem co Ty, piersi miałam mis.C a teraz D a co to będzie później to nie wiem.... 🙂 a i tą jedną też mam większą od drugiej i właśnie tak pod spodem na dole też mam takie brązowe plamki jakby czy coś ale ja miałam to już przed ciążą, mam nadzieję, że nie będzie żadnych przeszkód w karmieniu piersią i że to nic poważnego ale gin oglądał moje piersi i nawet sobie pomacał 🙂 i mówił że wszystko ok. a co do tych "malejących"to chyba się nie zmniejszają tylko brzuszek jak rośnie to tak się w oczy nie rzucają, mój mąż nawet się śmieje, że jak brzuszek już widać to te piersi jakieś małe się wydają ale sądząc po numeracji to mała nie są 🙂 hehehe Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam straszne problemy z z piersiami od samego poczatku- pierwsze 4 miesiące- okropnie bolały i były wrażliwe na dotyk, bardzo zwiększyły się brodawki i zmieniły kolor na brązowy. Przez jakieś kilka tygodni było spokojnie- nosiłam ten sam stanik i przestały być jak kamienie a teraz znowu to samo 🥴 Tak się powiększyły że z dużego B mam D i już widzę że to za mało- trzeba wkrótce zmieniac staniki na nowe...
Buuuuuuu, macie jakieś pomysły na bolące, ociężałe, wrażliwe i gorące piersi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez jeszcze nie mam siary, nie wiem czy to dobrze czy źle, mzoe lepiej miec ja później jak jzu tzreba bedzie karmic, wtedy jest ona nieunikniona. Nio bo ja to sie oczywiscie jzu pzrejełam ok 30tc ze cos nie tak ale mnie uspokoili, ze jest oki, i ze moze byc dopiero po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie również strasznie bolały piersi na początku z b powiększyły się do dużego d potem tylko rozmiar został i przestały bolec około 4 miesiąca siara też mi już wyciekała bo zaóważyłam na staniku ale to zdażyło się kilka razy około 6-7 miesiąca teraz już nie wycieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już leci siara od 5 miesiąca. Ale najgorsze w pierwszej ciąży było to, że zawsze miałam miseczkę B, w ciąży i przy karmieniu D, ale jak przestałam karmić córkę, to musiałam zmienić garderobę na miseczkę A, makabra, a teraz jak wystartowałam z takiego małego rozmiaru, to aż się boję, co będzie potem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki, macie może jakieś sprawdzone metody na ciężkie, obolałe i gorące piersi?;/ Dokuczają mi strasznie, bardzo zmieniły swoje rozmiary i od kilku tygodni mam już bardzo dużo siary. W pierwszej ciąży problem pojawił się znacznie później i nic z tym nie robiłam, myślałam, że tak musi być, ale może jednak znacie jakieś sposoby, aby sobie ulżyć?Już teraz dotykanie brodawek strasznie boli, to co będzie póżniej? 🙂 Stosuję maść, ale ona niewiele pomaga.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w tej ciąży z piersiami też bywa różnie. Ostatnio nie są nabrzmiałe,ale wrażliwe i bardzo delikatne szczególnie lewa pierś. Jakoś ja mam tę lewą stronę bardzo czułą jak nie drętwiejąca ręka albo palce to znowu pierś,może to jest powodem że śpię przeważnie na lewym boku. Dziś mam wizytę skonsultuję to z lekarzem. Pozdrowionka :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
piersi na ogół zmieniają swój wygląd podczas ciąży 🙂niektórym ciemnieją brodawki i także sie powiększają,na około robią sie tak jakby małe krosteczki,robią sie czasem pomarszczone 🙂na dekoldzie i piersiach pojawiają sie żyły i rozmiar mamy zdecydowanie większy.mojemu mężowi to odpowiada 🙂.w czasie ciąży może pojawić sie także pokarm...ale nie musi.jest to naturalne.zalezy od każdej z osobna 🙂.co do karmienia piersią to nie zniechęcajcie sie od razu jak pojawią sie jakieś przeszkdy.trzeba czasu na to by nauczyć dzidziusia prawidłowego ssania.ja przy córce miałam tak że brodawki mi krwawiły ,bardzo bolały pomaga smarowanie brodawki własnym pokarmem,miałam nawet zapalenie piersi ponieważ nie odciągałam pokarmu na początku gdy maluszek nie zjadał tyle ile powinien.powiem wam że zapalenie jest bardzo bolesne ale i to da się przeżyc 🙂!!boli też jak dzidzi rosną ząbki i przygryzie pierś ale czego sie nie robi dla dzidziusia.jest to napewno mniejszy ból w porównaniu do porodu wiec głowa do góry!!! nie wszystkie kobietki mają duuuzo pokarmu od razu,z czasem się to poprawia.ja piłam bawarki ale jeśli nie smakują to nie męczcie się z ich wypiciem.przeczytałam ostatnio w gazetce że piwo pomaga laktacji.tyle że u nas to tylko bezalkoholowe 🙂ja na szczęscie w obu przypadkach miałam duuuuzo pokarmu...śmiałam się nawet że mogłabym wykarmić cały szpital noworodków 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje piersi z natury sa calkiem spore, a przy raczej delikatnej budowie ciala wygladaja na duze, teraz juz widac powoli brzuszek (3 kg na plusie od poczatku ciazy) ale zanim sie pojawil to mialam wrecz ogromne piersi!! urosly o ponad rozmiar i staniczek to jak chomonto wyglada - zero koronek i szerokie ramiaczka- ale za to jaki wygodny 🙂 (rozm. 75e )
na poczatku bolaly mnie bardzo, byly tkliwe. teraz juz jest ok,dostalam rade aby zahartować piersi pod prysznicem i tak bede robic- bo podobno bobasy bardzo mocno potrafia ugryzc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje piersi na początku były bardzo wrażliwe,bolące i twarde.staniki z koronkowych zmieniłam na gładkie,bo myślałam że zwariuje 🙂 Oczywiście urosły co wszyscy zauważyli,z rozmiaru 75 D na DD,ale myślę ze to nie koniec i pójdę niedlugo po E.Bolesność mineła ale brodawki sterczą i pociemniały.Co do rad na bolesność nie znam złotego środka, u mnie zmiana stanika pomogła - niedrażniący materiał,nieugniatanie w pushapach,solidne ramiączka.Nierówność piersi teraz się bardziej uwidoczniła 😞 mam nadzieją ,że zapewnią odpowiednią ilość pokarmu mojemu maleństwu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje piersi powiększyly sie zaledwie o jeden rozmiar.nigdy nie maialm duzych i tak jest teraz 🙂na poczatku ciazy byly bardzo wrazliwe na dotyk i biustonosz mnie urazal.slyszalam od lekarza ze jak piersi pieka,bola itd to szybko bedzie mialo sie pokarm.ja mam termin na jutro a mleka ani kropli.pewnie dopiero po porodzie sie pokaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...