Skocz do zawartości

Tarczyca... | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam!
Po wynikach moich badan wyszlo ze mam podejrzenia niedoczynnosci tarczycowej ;/ lekarz powiedzial,ze bede musiala miec kolejne badania a jesli tez wyjda zle to skieruje mnie do lekarza specjalisty,zeby to leczyc bo dzidzius moze sie urodzic chory. Czy ktoras z was miala moze wykonywane badania FT3 i FT4 ? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie miałam, ale trzeba to jak najszybciej zdiagnozować i zacząć ew. leczenie.
Nieleczona niedoczynność tarczycy może prowadzić do poronienia i jest bardzo duże ryzyko urodzenia chorego dziecka.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za zdrówko Twoje i maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc,
prawie przez cala ciaze bralam(nadal biore) leki na taczyce- po badaniu ft4 wyszlo,ze poziom jest w normie ale bliski niedoboru tyroksyny. Badanie to robilam ze wzgledu na to,ze cierpie na hiperprolaktynemie( nie wiedzialam o tym,bo ta przypadlosc roznie sie objawia).

Tak przy okazji to nie stresuj sie,ze mozesz poronic itd, bo bardzo duzo kobiet powinno w ciazy przyjmowac dodatkowo tyroksyne a tego nie robi i rodza zdrowe dzieci...(chodzi o to,ze ty produkujesz za malo tyroksyny i w momencie gdy dziecko zacznie produkowac ja samo to twoj organizm moze mu podbierac, po to bierze sie leki aby tak nie bylo, niedobor u dziecka moze powodowac w przyszlosci kretynizm u dziecka).
te badania nie sa w standardzie badan u zwyklego ginekologa .

uwazam,ze nie ma potrzeby chodzic do specjalisty,bo ginekolog po wynikach krwi zapisze leki,bedzie je kontrolowal i juz.jezeli juz chcesz to proponuje ginekologa-endokrynologa.

i prosze nie stresuj sie,bo to tylko pogarsza Twoje samopoczucie a tym bardziej samopoczucie malenstwa,to nie jest takie grozne jak myslisz, najgorsze to naczytac sie w internecie wiadomosci i pozniej miec total nerwa!

pozdrawiam i zycze powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja niedoczynność tarczycy wykrylam u siebie jeszcze przed ciaza. Mam stalego lekarza endokrynologa i sadze ze sam ginekolog nie wystarczy. Nawet jak wyniki sa w normie to dla nas ta norma moze byc za niska lub za wysoka. Fakt ze pierwsza ciaze poronilam ale tak jak napisala niebo nie to musialo byc przyczyna. Przeciez caly czas bylam pod kontrola lekarza. Obecnie biore LETROX (dla mnie) i JODID (dla dziecka) TSH mozna powiedziec ze jest w miare ok FT4, coz czekam na wyniki... trzymajcie sie i pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczkaa bedzie dobrze, ale pilnowac trzeba cala ciaze nie tylko pierwszy trymestr(choc on jest najgorszy pod wzgledem poronien) ! ja troche juz mam dosyc czestych wizyt, usg i pobieran krwi ale to dla dobra malenstwa!teraz pod koniec jak cos bedzie nie tak to mam miec co tydzien wizyte i usg...zobaczymy w pon na usg czy wszystko ok a pozniej w srode wizyta pt. "ogladamy szyjke".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy można poprosić lekarza o skierowanie na badanie odnośnie tarczycy? Bo tak się zastanawiam, rok przed ciążą przytyłam dużo a podobno tycie ( mimo normalnych posiłków) lub brak przybierania na wadze mimo starań wskazuje na problemy z tarczycą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Mahdziunia ja tez mam niedoczynnosc tarczycy i takze biore Letrox juz od roku biore 75mg na czczo dla mnie i dla dzieka endokrynolog przepisala mi JODID biore 200mg dziennie. apoczatku mialam mniejsze dawki ale kiedy okazalo sie ze mam za slabe wyniki FT4 to lekarka kazala mi brac wieksza ilosc. Zapytaj swojego lekarza co sadzi o Jodid albo moze przepisze Ci cos innego dla dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Dwa lata temu leczyłam się na tarczycę. Przed zajściem w ciążę zrobiłam TSH i wyszło w normie. Jednak teraz czuję, że moja tarczyca powiększyła się, mam takie same objawy jak podczas chorowania (Dusi w przełyku itp.) Dodam, że mam nadal 2 torbiele, które nie zniknęły. Czy to może być nawrót? Czy zrobić fT3 i fT4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
Ja dzisiaj odebrałam wyniki i mam zaniżone ft4 11.81 a norma jest pomiędzy 12,0 do 22,0
za to TSH mam 6,19 a dla kobiet ciężarnych w III trymestrze norma jest od 0,21 do 3,15 🤨 także nie najlepiej
Mam nadzieję, że lekarka przepisze mi leki i z mała będzie wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...