Skocz do zawartości

Szkoła Rodzenia w Warszawie - które polecacie a które unikać! | Forum o ciąży


Salamandra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Napiszcie proszę jakie szkoły polecacie, wiem, że niektóre to strata czasu, np. Szkoła na Woli koło ul. Młynarskiej. Jedne zgodnie z zaleceniami szpitala na Żelaznej propagują naturalne metody porodu i wychowania inne tradycyjne lub nowoczesne. Kobiecie w pierwszej ciąży ciężko zdecydować się co jest najlepsze? Dlatego piszcie opinie o szkołach w których uczestniczyłyście.
Najalepiej podając jej:
- nazwę,
- adres,
- adres www
- koszt zajęć i czy jest refundowany z budżetu miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szkoła Rodzenia Joanna Wilk na Drzeworytników 1 - podobno zapisałam nas na ostatnie zajęcia refinansowane przez miasto w tym roku. Następne środki będą dostępne dopiero w nowym roku i nie wiadomo od kiedy dokładnie na pewno nie od początku więc warto sie wcześniej dowiadywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Ja również polecam Wam szkołę rodzenia Joanny Wilk na Jelonkach. Uczestniczyłam w spotkaniach w listpadzie. Zajęcia prowadzone w fajnej atmosferze, a wiedza przekazana w sposób bardzo przystępny. Mężowie też na pewno bardzo skorzystają 🙂 Mój utwierdził się w tym, że chce porodu rodzinnego. Prowadzące angażują przyszłych tatusiów w naukę ubierania / przewijania / mycia dzidiusiów - w trakcie ćwiczeń na lalkach. Z tego co widziałam wszyscy przyszli tatusiowie byli bardzo przejęci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jedynym minusem tej szkoły rodzenia są jednorazowe, godzinne zajęcia z fizjoterapeutą (swoją drogą te zajęcia były super! - dużo przydatnych ćwiczeń i info). Jeżeli nie zależy Wam na ćwiczeniach przygotowujących do porodu to reszta jest absolutnie bez zarzutu. Ja szłam z nastawieniem, ze będziemy ćwiczyć na kazdym spotkaniu wiec na początku byłam trochę rozczarowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Ja w styczniu 2011 uczęszczałam do Szkoły Rodzenia na Inflanckiej. Niestety podejście było takie, że im szybciej tym lepiej. Im szybciej zrobimy materiał tym szybciej wydjziemy.
Nie było nauki mycia, przebierania. Sporo rzeczy według mnie zabrakło. Ale podobno jest progres, więc super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • Mamusia
JA chodze do szkoly rodzenia do szpitala na ulicy Zelaznej. Chodze w soboty 10-13 piec spotkan jest. Szkola jest akurat platna bo nie mam zameldowania w Warszawie ( koszt to 500zl). BArdzo polecam swietne PAnie polozne prowadzace duzo przekazuja informacji.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ja chodziłam na inflancką w 2010 do Justyny Zapolskiej. no średnio było, naprawdę. najbardziej mnie rozwalało to, że dwie różne położne mówiły dwie różne rzeczy na ten sam temat - np. na temat kąpania, podnoszenia dziecka. i której wierzyć?
za to koleżanka chodziła na inflancką do bodajże p. Skowery i była bardzo zadowolona. także zależy, jak się trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...