Skocz do zawartości

Szpital - który wybrac i dlaczego? jak sie do niego dostać? | Forum o ciąży


Salamandra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ilka, nie chcę Cie namawiać ale też o Bielańskim słyszałam pozytywne opinie, nawet się zastanawiałam nad nim ale ani mi po drodze, ani mój lekarz tam nie pracuje 😞
A w św. Zofii rodziła moja przyjaciółka: dziecko ważyło 5650 (to nie żart) i nawet nie dostała znieczulenia. To szpital mega nastawiony na naturę i naturalny poród (co ma swoje zalety) ale przy tak dużym dziecku w innym szpitalu by pewnie bez gadania miała od ręki cesarkę. Na szczęście takie "Maluszki" to prawdziwa rzadkość a mówi się o św. Zofii jednak bardzo dobrze. WIęc może to był jakiś wyjątkowy wyjątek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja rodziłam w lutym 2012 w Międzylesiu. I naprawde sobie chwale 🙂 przed porodem lezalam tam 2 tyg, persolnel rewelacyjny, polozna trafila mi sie f a n s a s t y c z n a [ pozdrawiam panią Celinke 😉 ], ogolnie poloze sie naprawde fajne 🙂 interesują sie indywidulanie kobieta, nie traktują jak na tasmie produkcyjnej. O zzo nie wiem, bo nie potrzebowałam 🙂. Ogolnie rodziłabyma baaaaaardzo dlugo zeby nie polozna 🙂 tylko 6 h : ).
jedynka kosztuje 250 zl. Nie wiem jak jest z innymi poloznymi, ale p. Celinke mozna wykupic -250 zl doba :P, ja nie mialam wykupionej, a traktowala mnie naprawde ok 🙂 nawet ze mną płakala 🙃
porod rodzinny jest za free 🙂 sa sale 3 sale 1 osobowe, po prostu mowisz, ze rodzisz z mezem/mama/ciocia/dziadkiem - dostaje fartuch i wchodzi 🙂
wanna jest dostepna, tak samo jak pilki, drabinki itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Chciałabym rodzić na inflanckiej-czy ktoś wie jak wygląda tam kwestia znieczulenia? Podobno duży jest tam nacisk na poród bez znieczulenia.Kilka lat temu rodziła tam moja znajoma i odmówiono jej znieczulenia bo nie "było wskazań".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Hej, ja trochę z innej beczki, ale tez w temacie warszawskich szpitali:
Akademia Wspierania Rodzicielstwa w Szpitalu im. Św. Rodziny, ul. Madalińskiego 25 w Warszawie, zaprasza na BEZPŁATNE WARSZTATY \" Prawidłowy rozwój dziecka w pierwszym roku życia z punktu widzenia integracji sensorycznej\" w najbliższą sobotę 06.10.2012 w godzinach 10.00 - 13.00.
Na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci do 6. miesiąca życia oraz dla rodziców spodziewających się dziecka.
Szczegółowe informacje:www.szpitalmadalinskiego.pl
SERDECZNIE POLECAM 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • Mamusia
Dziwczyny, mieszkam w Wawie od 2 lat, nigdy nie miałam do czynienia ze szpitalami. To jest moja pierwsza ciąża. Moja gin nie pracuje w żadnym szpitalu tylko w prywatnych klinikach, więc mam trochę problem z wyborem szpitala. Nie wiem jak to jest. Jak zaczne rodzić to mam jechać do jakiegokolwiek? Mieszkam na Bemowie i myślałam własnie o szpitalu bielańskim albo na Starynkiewicza. Czy brać położną czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam, to może odświeżenie trochę wątku na 2014 rok.
Ja zastanawiam się nad szpitalem Orłowskiego bądź na Solcu? Ktoś jest w stanie coś więcej powiedzieć, oprócz tego co można znaleźć na ich stronach? Polecanie któryś.

Porównuje te, ponieważ lekarze z którymi mam do czynienia pracują akurat w nich? wiem, że łatwiej jest z dostaniem się na oddział jak lekarz prowadzący jest z danego szpitala.

Dużo dobrego naczytałam się również o szpitalu św.Zofii na Żelaznej, w rodzinie polecają szpital przy Starynkiewicza i siostra ma w miarę dobre zdanie o Madalińskiego (rodziła 2 lata temu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ja rodziłam w 2012 na starynkiewicza i mimo że poczatkowo nie byłam przekonana bo leżałam tam dwa razy na patologii a warunki tam delikatnie mówiąc obskurne (za to opieka profesjonalna a to w syt. zagrożenia najważniejsze) , to poród miałam jak z bajki - super położne, na prawde pomocne, rodziłam zupełnie bez stresu dzieki nim, opieka po też bez zastrzeżeń, wymieniaja podkłady jak sie zabrudzą, dają mleczko dla dziecka bez problemu jak laktacja szwankuje, nie zmuszaja na siłe do karmienia, warunki na porodówce średnio - brak intymności bo 3 sale porodowe jedynie przedzielone ściankami z odkrytym sufitem wiec słychac co sie dzieje obok ale w trakcie porodu i tak nie zwracałam na to uwagi. Znieczulenie bezpłatne i bez problemu na moje życzenie, czułam sie zaopiekowana. Rodziłam jedynie 3 godziny. Sale poporodowe 2 osobowe - cześć z łazienkami cześć ze wspólnymi na karytarzu co nie jest może komfortowe ale te 2 -3 dni da sie przeżyć. Jedzenie słabe ale ja akurat na patologii miałam własne dostawy a po porodzie nie miałam wogole apetytu.... Dużo studentów w tygodniu ,wiec jeśli ktoś ma coś przeciw to lepiej rodzić w innym szpitalu. Mi to nie przeszkadzało. Wiec jesli ktoś stawia na pierwszym miejscu komfortowe wyposażenie i luksusy to raczej nie tam - ale jesli stawia sie na profesjonalnych bardzo dobrych lekarzy, szczeólnie przy trudnych ciążach to tylko tam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...