Skocz do zawartości

PRACODAWCA NIE OPŁACA SKŁADEK ZDROWOTNYCH | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem praktycznie od poczatku ciąży na zwolnieniu lekarskim. Wszystkie składki i druki RMUA dostawałam od pracodawcy regularnie, jednak nastąpiły w firmie problemy finansowe, pracodawca przestal opłacać składki, ostanią RMUę mam z lipca a termin porodu w styczniu. Do lekarza chodze prywatnie i za wszystkie nadania muszę płacic. Boję sie ze w szpitalu bez aktualnej Rmuy mogę miec problemy z przyjęciem na oddział. Poradzcie co mam w takim przypadku zrobic. Dodam jeszcze, ze nie mam z szefem zadnego kontaktu, wyprowadzil sie z biura gdzie wczesnije pracowalismy...... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dona napisał(a):
Jestem praktycznie od poczatku ciąży na zwolnieniu lekarskim. Wszystkie składki i druki RMUA dostawałam od pracodawcy regularnie, jednak nastąpiły w firmie problemy finansowe, pracodawca przestal opłacać składki, ostanią RMUę mam z lipca a termin porodu w styczniu. Do lekarza chodze prywatnie i za wszystkie nadania muszę płacic. Boję sie ze w szpitalu bez aktualnej Rmuy mogę miec problemy z przyjęciem na oddział. Poradzcie co mam w takim przypadku zrobic. Dodam jeszcze, ze nie mam z szefem zadnego kontaktu, wyprowadzil sie z biura gdzie wczesnije pracowalismy...... 😠


Ja na Twoim miejscu przeszłabym się do oddziału ZUSu i powiedziała o takiej sytuacji, bo po 30 dniach zwolnienia składki chyba płaci juz ZUS. Tak czy owak, do porodu masz coraz mniej czasu i lepiej załatwić to teraz bo potem będzie Ci już cieżej z większym brzuszkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jesli chodzi o sam porod i swiadczenia po porodzie, zarowno dla Ciebie jak i dziecka...to nie musisz sie martwic...

Kobiety w ciazy, po porodzie oraz ich dzieci , nawet nie ubezpieczone otrzymuja bezplatna opieke lekarska!!! oczywiscie obywatelki naszego kraju.. obcokrajowcy nieubezpieczeni u nas musza placc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
zus po miesiącu zwolnienia lekarskiego płaci składkę zdrowotną.rentownej i emerytalnej niestety nie.resztę pieniążków wysyła pracodawcy a on na Twoje konto.czasem pracodawca-tak mi robia wysyła mi pieniążki tak jak miałam pensję 1ego bo na wpływ z zusu to bym czekała dłużej.a księgowa oblicza wszystko dobrze więc dla mnie jest na korzyść że 1ego.mam nadzieję że udałaś się do zusu jak radziły tu dziewczyny.napisz co Ci powiedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...