Skocz do zawartości

Grudniowe Bobaski :) | Forum o ciąży


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Przecież nie zaciagnę Grudniowe mamy tutaj na siłe, prawda.
Ja Anabelle karmie tylko i wyłącznie piersią. Smoczka i butelki i tak nie akceptuje ale chyba wychodzi jej to na dobre bo waży ponad 6.5 kilo 🙂 Synka zaczęłam dokarmiać jak miał 6 miesięcy a l to tez tylko dlatego ze już wtedy nie karmiłam piersią bo pokarm sie skończył więc był na mleku modyfikowanym + na noc koszki. Moim zdanie , jak dziecko przybiera dobrze to nie ma co przeciążać żołądek maluszka.
A tak ponadto, jak zdrowie Waszych pociech ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny ! i Chlopaki 🙂
Czy mogla bym was poprosic o glosowanie ? na Ewunie ? Jest przesliczna i przeurocza ! A jej zdjecie samo cie rozweseli 😉
http://pl.lennylamb.com/#pieluszki_wielorazowe/konkurs/3022
Wystarczy jedynie kliknac pod zdjeciem 😉
Kazdy glos jest dla nas wazy!

P.S Glosowac mozna codziennie do konca Marca, Z góry dziekujemy za kazdy oddany glos 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie i bobaski 🙂
pozdrawiam was serdecznie 🙂
może mi poradzice moja Oliweczka ponad 2 miesiace no i od 2 dni nie mamy kupki tylko bączki są, karmie piersia wczesniej był problem z kolkami od jakiegos czasu sie uspokoiło wiec zmniejszyłam dawke espumisanu a tu przez 2 dni jakies malenkie kupki były a teraz jest ich brak 😞 martwie sie nieby brzueszk ma miekki ale jest niespokojna i marudna. Marudzenie moge na skoki rozwojowe zwalic ale kupki? Szkoda mi tej mojej kruszynki, czytałam ze kupek moze nie byc i przez 5 dni słyszałyscie o tym?
Loli głosowałam super fotka widac ze tata eketryk hihihihihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesli moge sie wtrącić, to u mojego synka bywało że nie miał kupek tydzień, jego rekord 12 dni!, miało to miejsce jeszcze wtedy kiedy karmiłam piersią, brzuszek go nie bolał, czuł się dobrze, jadł chętnie. rzecz w tym że pokarm matki może być bezresztkowy i dziecko nie ma potrzeby wypróżniania się. Synek koleżanki z forum miał identycznie.
w naszym przypadku często bywało tak, że na kilka dni przed nadejściem kupki Wojtuś puszczał straszliwie śmierdzące pierdki, wiedziałam ze kupa tuz tuż. obserwuj swoje dziecię, ja myślę że nie masz powodu do zmartwienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie , miałam Was spytac. Czy którejś z Was maluch też nie akceptuje smoczków ? Anabelle ciągnie łapki do buzi i nie chce zeby popsuła sobie zgryz . Zastanawiam się co można by jej dac, jakąś gumowa zabawkę czy macie inny pomysł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira napisał(a):
Właśnie , miałam Was spytac. Czy którejś z Was maluch też nie akceptuje smoczków ? Anabelle ciągnie łapki do buzi i nie chce zeby popsuła sobie zgryz . Zastanawiam się co można by jej dac, jakąś gumowa zabawkę czy macie inny pomysł ?


Kaya rowniez nie chce smoczka, ale juz przestalam sie tym przejmowac. na szczescie nie gryzie nalagowo raczek 🙂
Beatko, masz sliczny nowy avatar 🙂
a to aktualne zdjecie mojego grudniowego skarbka :
[URL=http://img607.imageshack.us/i/img1602k.jpg/][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/184/img1602k.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, Kaya jest przepiekna, ma takie piekne oczka. Moje dzieciaczki odziedziczyły stety czy niestety kolor po tacie i żadne po mnie 😞 Moze nastepne będzie miała czarne włosy i oczy 🤪
Wiesz, Anabelle bardzo się denerwuje bez piersi, wkłada łapki do buzi i generalnie wszystko co złapie. Próbowałam juz smoczki Aventa, Nuk, Tommee tippee, Tsco, Asda , silikonowe, gumowe i nic, albo pluje albo ma odruchy wymiotne. Z butelka tak samo. W szpitalu jak z nia byłam to ostro musiałam kombinować żeby się nie powyrywać jej tych wszystkich rurek jak ją karmiłam. Sugerowali mi butlę ale gdzie tam. Co gorsze coś ostatnio mam mało pokarmu a jem dość dobrze więc nie wiem co jest.
A u Was jak z karmieniem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od miesiaca karmie butelka. jestesmy na sma. nie bylo w sumie wiekszych problemow, poza lekka wysypka na policzkach. malaod jakiegos czasu przesypia noce.sporadycznie obudzi sie kolo 2 na karmienie, ale generalnie mozna powiedziec, ze jak zje miedzy 7 - 7.30 wieczorem, to budzi sie kolo 5 - 6 na nastepne karmienie. a od kilku dni dodaje do mleka troche kleiku ryzowego. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny pomocy-mała nie dojada albo mam takie wrażenie, poza tym za 2 miesiące do pracy i chcę ją na butle niedługo przestawić ale nie chce z niej pić. Próbowaliśmy butelki Aventa i Tommy Tippy. Smoczków też nie lubi. Kiedyś popijała z butli to ściągałam pokarm i mogłam ją zostawić z mamą a nagle się jej coś odwidziało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Mojemu Maksiowi pierwsze ząbki wyszły jak miał 3.5 miesiąca i co zabawne zauważył to mąż 😁 Nie bylo żadnych objawów że ząbkuje a mała koszmar. Wyjec straszny , jak o 12 w nocy zaczyna to tak do 3 🤪 Smoczka nadal nie chce więc męczy pierś na okrągło ale co tam, niech jej będzie.
Wy juz po 3 szczepieniach jesteście ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira napisał(a):
kaasiaak napisał(a):
my dzis 2 gie szczepienie mielismy. na zabki sprobuj Ashton &parsons - infants' powders

Jak się tego uzywa ? Jak po szczepieniach ?


to jest proszek,, wsypujesz malej go do buzi, ona sama go jezyczkiem rozprowadzi i bol mija 🙂 nawet nie musisz sie martwic w ktorym miejscu boja dziasla 🙂
po szczepieniu, tak jak ostatnim razem - temperatura i marudzenie, ale nie bylo tak najgorzej, bo jak zwykle noc przespana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojejku całkowicie zapomniałam o tym forum 🙂
Moja Alusia też miała coś tak jak na ząbki i sprawa ucichła a dzisiaj znów się zachowuje tak jak na ząbki tylko, że dodatkowo wszystko gryzie jak dzika.
My po pierwszym szczepieniu było super, ale po drugim Alusia była na drugi dzień strasznie płaczliwa i marudna. Na szczęście już za nami teraz czekać na list o kolejnym 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...