Skocz do zawartości

chamstwo i znieczulica w stosunku do brzuszastych | Forum o ciąży


k@siulek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Radzia napisał:
Najgorsze są te stare babcie w sklepach nie dość że jest wyścig do kasy a jak nie zdąży Cię wyprzedzić to koszykiem wali po kolanach i nie rusza ją że ciężarna stoi i dalej robi to samo, mnie to do białej gorączki doprowadza 🤪


Radzia, jak ja Cię dobrze rozumiem 😉







    • Odpowiedzi 109
    • Utworzono
    • Ostatniej odpowiedzi

    Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

    Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

    • Mamusia
    Witam
    ..ludzka bezczelność i chamowatość nie zna granic..
    Mnie to osobiście jeszcze nie spotkało i mam nadzieje,że nie spotka.Widziałam kilka różnych sytuacji w tramwajach,strasznie przykre 😞 Mój brzuszek jest jeszcze mało widoczny pod płaszczem,więc można nie zauważyć,ale kiedy już bardziej będzie widać to będe podchodzić do miejsca wyznaczonego dla ciężarnych i również z bezczelnością zwróce uwagę.






    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Radzia napisał:
    Najgorsze są te stare babcie w sklepach nie dość że jest wyścig do kasy a jak nie zdąży Cię wyprzedzić to koszykiem wali po kolanach i nie rusza ją że ciężarna stoi i dalej robi to samo, mnie to do białej gorączki doprowadza 🤪


    albo w bankach 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 3 tygodnie później...
    • Mamusia
    sama przekonalam sie na wlasniej skorze....
    w piatek bylam oddac mocz do badania, zostawilam mala pod opieka tesciowek ktora za 40minut musila byc w pracy a ze ja mam blisko do lekarza a ona do pracy wiec sadzilam ze sie wyrobie bo nie bedzie duzo ludzi.
    ale jak sie okazalo bylo ok 20 osob przedemna. wiec dpodeszlam do pacientow co mieli zaraz wchodzic i pytam czy moglabym oddac tylko badanie moczu? a jedna babka tak ok 60lat mowi ze oni tez czekaj zeby tylko oddac mocz, i inni tez na mie naskoczyli, odezwala sie tylko jedne pan ok.40lat i mowi tak ale pani siedzi z tylkiem na krzesle i czeka a ta pani jest w ciazy( a brzusio widac i to bardzo) i stoi wiec moglibysie ja przepuscic. wiec jedynie dzieki temu panu udalo mi sie wejsc bez kolejki i bylam w tym gabinecie raptem nie cala minute. wychodzac podziekowalm tylko temu panu co sie odezwal w mojej sprawie i wyszlam. hamsto nie z tej ziemi!!!!!!!!!!!! 🤢
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Mnie najbardziej zdenerwowala ostatnio jedna babcia w sklepie. Stalam w kolejce do kasy - przede mna kilka osob z zapelnionymi po brzegi wozkami , a ja mialam w reku tylko jedno mleko i ta babcia do mnie czy bym ja wpuscila w kolejke , bo ja nogi bola od stania. Odpowiedzialam jej , ze mi tez ciezko w moim stanie a moje miejsce nie wiele jej pomoze , bo ja przeciez mam tylko jedno mleko , wiec moze sprobowalaby na poczatku kolejki. Nawet nie wyobrazacie sobie jak na mnie naskoczyla ! Ze jestem chamska i co to teraz jest za mlodziez , ze starszej pani nie moze ustapic ! Normalnie tragedia - odstawilam mleko , wkurzylam sie i wyszlam.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    normalnie włos się jeży na głowie od Waszych opowieści...

    Pamiętam, jak kilka miesięcy temu, jeszcze nie byłam w ciąży, stanęłam w Realu właśnie w kolejce do kasy dla uprzywilejowanych. W ogóle nie zauważyłam napisów, głowa w chmurach jak zwykle.
    I podszedł do mnie pan, uprzejmie powiedział, że jego żona jest w ciąży i chcieliby skorzystać z przywileju jaki im przysługuje w tej kasie.

    Bez słowa zrobiłam im miejsce przede mną i pewnie bym przepuściła gdyby to była zwykła kasa.

    Ale chodzi mi o sposób w jaki załatwił to ten pan, miło, grzecznie i kulturalnie, z uśmiechem... 😎 Myślę że w taki sposób bez nerwów można szybciej takie sprawy załatwić...

    Czekanie aż ktoś się domyśli tylko niepotrzebnie napsuje nam nerwów.

    Chociaż są to też dobre okazje dla rozładowania zmiennych nastrojów 😉 🤪
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    A mnie dzisiaj spotkal taki mily incydent w autobusie 🙂 Jechalam wlasnie do lekarza na wizyte comiesieczna, blisko bo tylko 3 przystanki od domu. Mimo 20 tc brzuszek mam juz dosc spory. W autobusie tlok bo akurat trafilam na godziny szczytu..Nagle pani ok.50 wstaje i ustepuje mi miejsce 🙂 mowi "usiadz dziecinko" 🙂 skorzystalam a co w koncu mam przywileje 😁
    dodam ze na siedzeniach nie bylo mlodych tylko same starsze babcie 😉
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Mi się też juz kilka razy zdarzyło, że ktos ustąpił mi miejsca, ale miałam w autobusie też przykry incydent...pani około 60 w dobrym stanie fizycznym ( widziałam, że nieźle biegła do autobusu) stanęła nade mną i zaczęła jak to ma pewnie w zwyczaju sapać i mówić do pasażera który stał obok, że dziewczyna młoda siedzi i nawet nie myśli jej miejsca ustąpić...Na co ja grzecznie, że bardzo chętnie bym jej ustapiła gdybym sama nie miała potrzeby siedzieć" :P
    Pani miała dziwną minę...ale nic nie powiedziała...poszła sapać nad jakimś studentem:P [img size=342]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/3_Bdzie_CRECZKA_5485-9d05e25a353b11546ffe576b21bf7b2d.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 1 miesiąc później...
    • Mamusia
    A mnie dziś to spotkało .... byłam na zakupach Tesco - oczywiście kasa dla kobiet w ciąży - brzusio u mnie widoczny, ja nic nigdy nie mówię tylko podchodze do tasmy i wykładam swoje zakupu a tu młoda dupa z 6 letnią córka i mówi do mnie ze jest kolejka, ja na to ze to kasa uprzywilejowana i pokazałam na rysunek,a ona na to że jest niepełnosprawna (żadnych znaków nie było widać - nie kulała, nic z tych rzeczy, tylko z mężem lub chłopakiem klocila sie kto ma pilnoac 6-letniej corci), wiec jej dowaliłam: ze chyba jest niepełnosprawna umysłowo, jesli tak to ja przepuszcze ... tylko zaczerwienila sie ... oczywiście reszta przepuscila mnie bez przeszkód ... chyba nie chcieli sie ze mna kłócić. Ja uwazam ze jesli mi sie nalezy to z tego korzystam ... bo potem tak dobrze nie bedzie ...
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 1 miesiąc później...
    • Mamusia
    mnie najbradziej denerwują ludzie w marketach bo jełśi jest kasa do kobiet w ciąży to niech tylko takie osoby tam kasują, nim zaszłam w ciążę w realu przez pomyłke-bo nie zauważyłam napisu że to kasa dla kobiet w ciąży zaczełam wykładac towar na taśmę ale kasjerka zwróciła mi uwage że to kasa dla uprzywilejowanych osób więc bez problemu zmieniłam kase na inną, i w mojej miejscowosci w realu tego przestrzegają, ale w tesco czy carrefurze kolejki w takich kasach są ogromne i to ludzie nieuprzywilejowani ;/
    wczoraj w tesco ta sama sytuacja zdenerwowałam się bo mam problemy z takimi skelpami bo robi mi się w nich słabo i czasem mam mdłości więc zakupy chcę szybko załatwić, a tu kolejka na 10 wózków więc poszłam do informacji ze skargą że po co im kasa dla kobiet w ciąży skoro kasuje się w nich wszystkich klientów-pani skasowała mnie na innej wolnej kasie więc było warto zainterweniować 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    ja jechalam z moim autobusem ale tylko jeden przystanek wsiadlam i stal przy drzwiach starszy pan i siedziala starsza pani...Pani ustapila mi miejsca zeszla a ja mowie ze ja tylko jeden przytanek a to bardzo blisko ...Pan mowil zeby siasc wiec ja juz zrobilam krok do siedzenia a tu nagle starszy facet jakis biegiem doslownie to tego krzesla i siadl odwrocil wzrok w strone szyby i ze on niby nie widzi nie slyszy i nie wie o co kaman 🤢 😲 heh po porstu cham... kobieta mi ustapila a on perfidnie sie wcisnal no SZOK 😲
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Ja co do autobusow czy tramwajów to nie moge powiedziec zawsze siedze chodzby byly na maxa przepelnione, jak wchodze to juz wolne miejsce na mnie czeka :laugh: (chyba przez okno widza ze babka w ciazy heh) ale co innego np. na poczcie ehh kolejka z 10 osob ale nikt nie przepusci 🤢 a mi jakos tak glupio sie samej odezwac ze w ciazy jestem i mi ciezko stac ehh przeciez sami widzą...
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Wiecie co, ja juz mam dość spory brzuszek bo już prawie 7 miesiąc ale jeszcze ani razu nikt mnie nie przepuścił w żadnej kolejce 😞 ja nie wiem co sie dzieje z tymi ludźmi.... ostatnio koleżanka (właśnie urodziła synusia 🙂) mi opowiadała, ze była w urzędzie i stała w dość długim ogonku do jakiegoś okienka. Nikt jej nie przepuścił dopóki własnie pani z tego okienka nie powiedziala zeby podeszła pierwsza. I wiecie co.... największy raban o to zrobił facet 😞 no szok!!!! Powiedzcie mi co sie dzieje na tym świecie - bo ja juz nie bardzo ogarniam tego 😞 pozdrawiam cieplutko wszystkie mamuśki 😉)
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    no niestety w naszych urzędach jakoś zapominają że kobiety w ciąży mają swoje przywileje...taki świat chamski się zrobił 😠 każdy gna do przodu jakby klapki miał na oczach jak koń ha,ha...wyścig szczurów bleee 🥴
    Ludzie zapomnieli że można się uśmiechać i być uprzejmym bo przecież to miło...co za czasy mamy
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    od siostry nasłuchałam sie jak ludzie ja kilka razy źle potraktowali- coś okropnego!
    ja na szczescie narazie jestem mile zaskoczona bo naszykowałam sie na najgorsze i niemiłe komentarze... a tu ludzie ustepuja mi miejsca w autobusie w tramwaju i to młodzi i starsi, w kolejce do publicznej toalety tez mi ustapiły dwie kobiety( w tym jedna z małym dzieckiem), ludzie zauważaja moj brzuszek i reaguja tak jak powinni- jest to bardzo miłe 🙂 i pocieszające, że nie tylko tępaki i chamy mieszkają w naszym kraju 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Najgorsza znieczulica panuje wśrod mlodych. Jeszcze mi sie nie zdarzylo, żeby ktos w wieku 16-24 ustąpił mi miejsca. Najczęściej ustępuja starsze panie, ktore same pamietają bóle miednicy, krzyża, czy obrzęki.
    PS. Ja jak zasłablam w tramwaju, uslyszałam komentarze, że "pewnie pijana" :laugh:
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Powiem Wam, że bardzo rzadko spotykam się aby ustępowano miejsca ciężarnym, przepuszczano w kolejkach.. eh. Mnie zdarzyło się raz, kiedy zostałam wpuszczona do ubikacji bez kolejki, a tak to trzeba czekać i nogami przebierać jak nagle dzidziuś na pęcherz uciśnie.
    Za to odkąd mam widoczny brzuch, w supermarkecie nie mam skrupułów z korzystania z kasy pierwszeństwa. Nie patrzę, ile jest w niej ludzi. Po prostu podchodzę, mówię, że wg tej kasy mam pierwszeństwo i nie ma bata - ludzie przepuszczają.. 🙂( no chyba, że stoi schorowana staruszka, to takiej nie wygonię przecież 😉
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Marta_Wrocław napisał:
    Najgorsza znieczulica panuje wśrod mlodych. Jeszcze mi sie nie zdarzylo, żeby ktos w wieku 16-24 ustąpił mi miejsca. Najczęściej ustępuja starsze panie, ktore same pamietają bóle miednicy, krzyża, czy obrzęki.
    PS. Ja jak zasłablam w tramwaju, uslyszałam komentarze, że "pewnie pijana" :laugh:


    A u mnie zupełnie odwrotnie. Tylko młodzi do tej pory (raptem 2 razy) ustąpili mi pierwszeństwa w kolejce i do tego jeden z przypadków to była młoda pani mgr w aptece, która widząc, że jest duża kolejka kazała mi podejść bez stania. Cała reszta "starszego towarzystwa" w kolejce udawała, że mnie nie widzi. Albo jeszcze patrzyli krzywo na mnie że nie musiałam czekać. To przykre bo wydaje się, że inni starsi powinni wiedzieć ze w 9 miesiącu ciąży z ogromnymi opuchniętymi nogami i w upale 30 stopjni trochę trudno stać w ogonku. Ale cóż....
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    W Krakowie jest mega znieczulica. Ja sie boje jezdzic komunikacja miejska...ostatnio babcia biegla na wolne miejsce i zamiast trzymac sie rurki na zakrecie wpadla na mnie i usiadla mi z impetem na brzuchu a potem mnie jeszcze dzgnela parasolka i nawet zadnego przepraszam nie uslyszalam. W kolejce do toalety jest najgorzej, o kasie pierwszenstwa - zapomnijcie. Ja mam raczej bojowniczy charakter i od dziecka dawalam sobie wszedzie rade, o wszystko sie wykloce, ale teraz odpuszczam, bo nie chce sie denerwowac...niestety...
    [URL=http://www.naobcasach.pl]

    • Mamusia
    Jagoda - co do kasy to teraz rzeczywiście jak nie masz jeszcze zbyt widocznego brzuszka, to nikt Ci może nie uwierzyć że jesteś w ciąży, ale jak poczekasz tak ok 30 tc, to ludzie nie będą mieli wyjścia i będą musieli ustąpić 🙂 a jak nie, to skorzystaj z Twojego bojowego charakteru o którym wspomniałaśi dasz radę :P
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 2 tygodnie później...
    • Mamusia
    Mnie najbardziej zdenerwowała sytuacja w szpitalu jak byłam w odwiedzinach u mojegońca siostrze. KOńcówka 8 miesiąca wychodzę a tam wszystko zajęte może przez 3 kobitki i reszta jakiś smarkul w wieku tak 12-13 lat. Tylko było jedno miejsce wolne i siosra usiadla ale zaraz jej sie przypomniało topowiedziała że mam sama butow ochronnych nie zdejmowac, ona szybko zdejmnie ja usiądę i ona jeszcze mi je zdejmnie abbym nie musiała się męczyć ze schylaniem. A reszta??? Gapi się na mój brzuch i jak podpieram się o ścianę i tylko głupkowato się uśmiecha 😠 Już niemóiem o tej babci co tam była ale te kobitki i dziewuchy mogły chociaż by ruszyć swoje szanowne 4 litery a nie ja z siosra musiałm kombinowaćz jednym krzesełkiem... 😠
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ja tak ostatnio na poczcie za listem czekałam...duszno,kolejka a pani z okienka miała ruchy jak Bolek suchy...no i oczywiście każdy udawał że nie widzi mojego brzucha hi,hi jakby to było możliwe...no więc cierpliwie musiałam czekać na swoją kolej wachlując się kawałkiem kartki
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...