Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Marta-lion, ja robiłam badania związane z tarczycą - poziom TSH, FT3 i FT4. Mnie niestety jedno z nich (FT3) wyszło trochę powyżej normy. Poszłam z tym do endokrynologa, powiedział żebym zażywała jod i że to raczej nic wielkiego, ale zlecił dodatkowo jeszcze badania na poziom przeciwciał anty-TPO i anty-TG.
Tu z kolei anty-TG wyszło powyżej normy 😞
Poszłam więc znowu szybko do endo, tyle że innego, i on z kolei wymyślił, że z moimi pierwszymi badaniami (TSH, FT3 i FT4) było coś nie tak, być może pomyłka laboratorium, i kazał powtórzyć.
I tak to wierzyć lekarzom, każdy mówi coś innego. 😞
Dzisiaj idę po wyniki i na USG tarczycy. Mam nadzieję, że to nic wielkiego, nigdy nie miałam nic z tarczycą, a tu nagle w ciąży jakieś dziwne wyniki.

Także może lepiej zrobić chociaż te podstawowe badania i jak wyjdą ok to będziesz miała spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam Was kobietki !!!
Jestem tyle że w weekendy trudno mi się dopchać do kompa 😜 😜 😜...ale popisałyście długo mi zajęło przeczytanie wszystkiego 🙂
W niedzielę trochę źle się czułam,bolał mnie brzuch i przeleżałam cały dzień...na szczęście przeszło...
Mojemu Bartkowi idą 3 zęby i nie daje mi spokoju mała maruda...
Wczoraj było tak pięknie ,normalnie było czuć wiosnę a dziś znowu szarówka że się nic nie chce 😞,
już mam dość zimy - chcę wioooosny 😜
Pozdrawiam wszystkie serdecznie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tym z Was które korzystają z uroków "wiosny" i w ogóle wychodzą z domu. Ja niestety leczę (już nie pamiętam od kiedy, od jakiś 6 tygodni) krtań i tchawice, nie przestaję kaszleć i wychodzę tylko raz w tygodniu do lekarza 😞
Więc jak możecie wychodzić z domu to doceńcie to!

I jeszcze mam pytanie - jak często będziecie chodzicie do gina teraz na początku ciąży? Rzeczywiście raz na miesiąc czy częściej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alaa napisał(a):
Zazdroszczę tym z Was które korzystają z uroków "wiosny" i w ogóle wychodzą z domu. Ja niestety leczę (już nie pamiętam od kiedy, od jakiś 6 tygodni) krtań i tchawice, nie przestaję kaszleć i wychodzę tylko raz w tygodniu do lekarza 😞
Więc jak możecie wychodzić z domu to doceńcie to!

I jeszcze mam pytanie - jak często będziecie chodzicie do gina teraz na początku ciąży? Rzeczywiście raz na miesiąc czy częściej?
Alaa teraz chodzę co tydzień, bądź co dwa. Ale to ze względu na zagrożoną ciążę. W poprzednich chodziłam co miesiąc, zdarzało się co 3 tygodnie.
Niestety ja też nie spaceruję. Muszę dużo leżeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja niby miałam chodzić co miesiąc, ale chyba wybiorę się wcześniej bo nie mogę się doczekać żeby potwierdzić że maluszek się dobrze rozwija i wszystko w porządku. Miesiąc to strasznie długo i u małego tyle się zmienia w tym czasie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaa iść możesz zawsze. To Twoje prawo. Możesz przecież się martwić to zwyczajna sprawa. Ja chodzę co tydzień, ale jak mija 4 dni to już się denerwuje i nie mogę się doczekać. Bo strachu się już najadłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, a jak chodzisz co tydzień to masz usg zawsze? Chodzi mi o to, czy lekarz jest w stanie bez usg powiedzieć czy wszystko jest ok? Na podstawie badania tylko?
Masz duże doświadczenie to pytam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaa. Mój lekarz robi mi usg zawsze. Nawet co tydzień. Nie namawiam go. On sam to proponuje. Zawsze mówi sprawdzimy czy serduszko bije i czy ciąża się rozwija. Wiesz przy normalnym badaniu ginekologicznym lekarz tylko stwierdzi czy macica się powiększa (może stwierdzić czy jest za mała bądź za duża do wieku ciąży), czy szyjka jest zamknięta itp. I czy ewentualnie masz jakąś infekcje w drogach rodnych. Jeśli nie masz niepokojących objawów nie ma powodów do zmartwień. Pamiętaj stres nie jest potrzebny ani Tobie ani maluszkowi.
Hihi jak to brzmi "masz duże doświadczenie" 😁 😁 😁

PS. Ja w piątek jadę na usg 3D. Przy okazji będzie to usg prenatalne. Mierzenie przezierności karkowej itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydawało że przy samym badaniu to nie za wiele można stwierdzić jeżeli chodzi o maluszka. Mnie też robią usg, ale pytam bo moja mama i teściowa podejrzliwie mnie pytają po co usg, po co tak często itp... 🙂 ale podobno usg nic złego nie robi, tzn. nie ma żadnego szkodliwego promieniowania itp więc lepiej zrobić żeby się nie martwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doświadczenie masz duże w porównaniu ze mną - pierwsza ciąża i praktycznie żadnych koleżanek, sióstr i kuzynek po ciąży 🙂

A to usg prenatalne robi się w jakim przedziale czasowym (tygodnie ciąży)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alaa napisał(a):
Tak też mi się wydawało że przy samym badaniu to nie za wiele można stwierdzić jeżeli chodzi o maluszka. Mnie też robią usg, ale pytam bo moja mama i teściowa podejrzliwie mnie pytają po co usg, po co tak często itp... 🙂 ale podobno usg nic złego nie robi, tzn. nie ma żadnego szkodliwego promieniowania itp więc lepiej zrobić żeby się nie martwić
Kiedyś wogóle nie robili usg. Potem standardowo robili tylko 3 razy w ciągu ciąży. Teraz właściwie robią jak uznają. Oczywiście, że kiedy mi lekarz robi co tydzień nie jest to usg 20-30 minutowe. Tylko max 10 minut. W poprzedniej ciąży miałam usg co miesiąc na każdej wizycie. Potem co 2 tygodnie. I Maja urodziła się słodka, zdrowa i silna.
USG prenatalne to poprostu usg. Tyle że bardziej dokładne i powinno być dłuższe. Nie jest to jakieś specjalne usg. Ja jadę na 3D bo mam taką możliwość. Robi je się około 12 tygodnia, bo wtedy podobno pomiary są najdokładniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
takie sa wlasnie mamuski rodzily nas 20 30 lat temu i ze tak powiem wszystko co robia lekarze wydaje im sie nie zdrowe dla dzidzi mialam taki przypadek rok temu bylam w 7 tygodniu i w tym okresie mialam 3 usg po tygoniu poronilam nasza fasolke upragniona a mama co i nie mowilam nadal sadzila ze przez usg 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alaa nasze mamy czy babcie nie miały robionego USG i dlatego tak się zachowują,musisz przyjąć to z przymróżeniem oka 😉...lekarz przecież nie zrobiłby nic żeby zaszkodzić maluszkowi, a i Ty pewnie jesteś spokojniejsza wiedząc że kruszynka rozwija się jak należy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alaa napisał(a):
A doświadczenie masz duże w porównaniu ze mną - pierwsza ciąża i praktycznie żadnych koleżanek, sióstr i kuzynek po ciąży 🙂

A to usg prenatalne robi się w jakim przedziale czasowym (tygodnie ciąży)?


Usg prenatalne robione jest między 11 a 13 tygodniem ciąży,ja właśnie wybieram sie na takowe na początku lutego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewunieczek8886 napisał(a):
ja mieszkam w irlandi i opieka lekarska jest tragiczka gdybym nie miala zatrucia pokarmowego to nie zrobili by mi usg do 15 tygodnia tak wiec fartem mialam zrobione usg w 5 tygodniu obecnie jestem w 15tym i usg mam na piatek
No słyszałam o tej opiece. Mój mąż jest Brytyjczykiem, ale mieszkamy w Polsce. Jak na razie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewunieczek8886 napisał(a):
🥴porodem sie nie martwie tylko zeby z dzidzia sie obeszli jakos rozsadnie ja sobie poradze nie jestem pierwsza i nie ostatnia
No ja jak pisałam na poście "Strach przed porodem" też już nie 🙂 😁
Przeżyjemy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Czasem będzie ciężko, czasem może być śmiesznie 😆 😆 😆 Ale liczy się finał. Wielkie oczy wpatrzone w nas, malutkie rączki i nóżki 🙃 🙃 🙃 Poród to klika, albo kilkanaście godzin, potem kilka dni w szpitalu. Ale za to mamy skarb na całe życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...