Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Aneczkare22 nie stosowałam nigdy żadnej diety. Jakoś tak mam. W jednej i drugiej ciąży przytyłam 20kg, a 3 miesiące po porodzie miałam już swoją wagę. Jem normalnie, bo obie panny karmiłam piersią. Przy dzieciach jakoś zawsze jest ruch, zawsze jest coś do zrobienia, chodzisz na spacery itp. to samo już jest gimnastyką. Nie mam jakiegoś złotego przepisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Co do alergenów w ciąży. Dziewczyny wszystko w granicach rozsądku. Gdybyśmy stosowały się do wszystkiego, to nie jadłybyśmy nic. To uczula, tamto powoduje wzdęcia. Tak naprawdę uczula też mleko i jego przetwory, więc co będziemy jeść. Albo orzechy z jednej strony uczulają a z drugiej są polecane w ciąży jako doskonałe źródło żelaza. Myślę też, że jednak wszystko działa na dziecko mocniej gdy już jest poza naszym brzuszkiem, a dostaje pokarm przez nasze piersi.
Co do mleka. Kiedy urodziła się moja pierwsza córka piłam dużo mleka, bo wszyscy mi tak mówili, ze jak karmię piersią to powinnam sama pić dużo mleka. Więc piłam i jak Emilia miała chyba 5 miesięcy dostała takiej wysypki, ze masakra. Wyglądało to jak atopowe zapalenie skóry. Poszłam z nią do lekarza i się okazało, że to moja wina, przez nadmierne picie mleka o mało nie nabawiłam mojego dziecka skazy białkowej. Ale lekarz nie kazał mi odstawiać mleka całkiem. Tylko kierować się rozsądkiem.
Tak samo jest z pomidorami, pomarańczami, czekoladą, truskawkami itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekawa ile przytyję 🙂Tutaj nie które dziewczyny pisza że schudły na samym poczatku ciąży,a mi apetyt dopisuję.Mam tylko problem z cera,zaczęły wychodzic mi jakies wypryski,głównie na brodzie.
Marta a czy stosujesz jaies kremy na brzuch i biust,bo ja stosuję tylko oliwke dla dzieci.
Dziewczyny ja mam pogrubić wyraz,bo cos mi tu nie wychodzi???????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrubić hihi... Weź ten wyraz " w blok" czyli zaznacz myszka na czarno i potem wciśnij grube B z paska narzędzi z posta.

Aneczkare22 ja stosuje krem Perfecta Mama firmy DAX Cosmetics oraz krótkie masaże ostrą rękawicą lub gąbką pod prysznicem. U mnie działa po 2 ciążach nie mam ani jednego rozstępu. Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie. Choć podobno tendencja skóry do rozstępów też ma duże znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
A wiecie co ja nienawidze mleka, jogurty mąż wmusza we mnie bo słyszał jak lekarz mówił,że należy duużo nabiału teraz jeść.....
Hihi podobno marchewka ma tyle samo wapnia co mleko i to lepiej przyswajalnego przez ludzki organizm 🙂 🙂 🙂 Powiedz to mężowi. Ja z Majką ciąży może wypiłam dwie szklanki mleka. Poprostu nie wchodziło mi.
Ale oczywiście nabiał jest wskazany, nie należy chyba tylko poprostu z niczym przesadzać.
Na pewno trzeba zrezygnować z serów pleśniowych no i nie przesadzać z żółtym serem, bo zawiera dużo soli. A sól jak wiadomo zatrzymuje wodę w organizmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zdrzemnęłam 🙂 a tu się tak smacznie zrobiło 😜 😜 😜...ja dziś nie mam apetytu na nic,głowa mnie tak boli aż mi łzy z oczu lecą 😞,nawet obiadu mi sie nie chciało robić - zmusiłam męża - ale i tak nic nie zjadłam łojoj....
frucade witam i ja na naszym forum 😁
idę się dalej położyć bo mi w głowie huczy hehe...dobrze że mój smyk dobrze szczepienie zniósł i dzisiaj nie marudzi 🙂
bawi się właśnie ze starszym bratem samochodzikami - fajnie to wygląda jak taki "stary koń" bawi się ze smykiem hihi...
buziaki brzuszki - nie wiem czy jeszcze dziś zajrzę...może jak się lepiej poczuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wzięło na niezdrowe jedzonko smażę FRYTKI...
W poprzedniej ciąży przytyłam ok.15kg ale jakoś w przeciągu 3mcy zrzuciłam. Teraz przytyłam około 3kg. Z owoców to głównie WINOGRON PYCHA i marchewkę też lubię podgryzać...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo halo brzucholki 🙂
A ja niedawno wróciłam z pracy - uff, pierwszy dzień po 3 tygodniowym urlopie - masakra 😜
a na forum az 19 str do nadrobienia 🤪 tak żeście się rozpisały 😉
co do imion to my mamy takie opcje - na chwile obecną - bo wszystko do sierpnia może ulec zmianie 😜
dziewczynka - Sasha, Natasza, Sara, Nadia, Kornelia, Aurelia, Maja
chłopiec - Nataniel (Natan), Oskar, Fabian, Ksawery, Kornel
no a teraz uciekam pouczyć się do piątkowych egzaminów 🤢

ps - Witam nowe sierpnióweczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem , po małej drzemce mojemu maleństwu zachciało sie pizzy domowej. Męża musiałam wysłać po drożdże oni z nami mają ale muszą sie troszkę po męczyć. 🙂 🙂
A jak wasi mężowie znoszą wasze zachcianki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziś stresujący dzień miałam i tak do poniedziałku 🤔 i widzę że brzuszek też to odczuwa i jakieś bóle się pojawiły 🤨

Co do imion, to w przesądy nie wierze, ale w naukę tak, pisałam pracę magisterską z psychologii imion 🙃 i wiem jak to jest. Bardziej tak że jeśli się uważa Julki za rozrabiaki to traktuje się je w ten sposób i one spełniają te nasze oczekiwania 🙂 więc bardziej my sami to sprawiamy niż samo imię. Ale faktycznie są też imiona które kojarzą się jednoznacznie negatywnie jak Adolf czy Alfons (bardzo popularne w dawnych czasach imię) a są takie odbierane pozytywnie. O ilę pamiętam z badań wynikło że Julki były bardzo pozytywnie odbierane przez społeczeństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku przed chwilą zjadłam frytki a przed chwilą mąż przyniósł śledzie- pycha. Ogólnie nie przepadam za śledziami ale te nad wyraz smaczne 🙂)
I zaraz biorę się za wcinanie marchewki mniam.... Aż mi się śmiać chce jak namieszałam....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo alergicznego jedzonka. Ja w 1ciąży non stop jadłam płatki na mleku i jogurty oraz tosty, praktycznie codziennie i córka urodziła się ze skazą białkową. Także ostrożnie z nabiałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Jejku przed chwilą zjadłam frytki a przed chwilą mąż przyniósł śledzie- pycha. Ogólnie nie przepadam za śledziami ale te nad wyraz smaczne 🙂)
I zaraz biorę się za wcinanie marchewki mniam.... Aż mi się śmiać chce jak namieszałam....




Zjadłabym frytki, albo ciepłe pączki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...