Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

mapa napisał(a):
Brzuszki, które bierzecie tabletki na ból brzucha...możecie go opisać troszkę???
Ja brałam Nospę. A teraz biorę Buscopan. Brzuch boli mnie jak podczas okresu, taki dość intensywny. A dziś rano np. miałam taki ból w pachwinach pulsujący w górę i w dół, i mimo, że nie leżałam bo Majka była nieznośna, to jakoś przeszło. Tabletki jednak biorę dwa razy dziennie Buscopan i jeszcze 3 razy dziennie Duphaston.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Brzuszki, które bierzecie tabletki na ból brzucha...możecie go opisać troszkę???


Ból jest taki jak na okres dołem brzucha 😞 Czasami cały dzień boli, czasami od czasu do czasu daje znać o sobie, a czasami tylko raz zaboli i finitio...........i zdarza się też niekiedy kłucie po bokach, lekarz twierdzi,że to jajniki ...ale to norma podobno...
Tabletki które biore no spa, ma działanie rozkurczowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
mapa napisał(a):
marta-lion czasem tak już jest...szukaj przyjemności 😉
Zrobili mi racuchy z jabłkami 😜 😜 😜 I już jest lepiej 😁 😁 😁


hihi ciężarnej kobiecie wiele do szczęścia nie trzeba 😉 😉 😜 a nie ma to jak dobry smakołyk...ja się właśnie opchałam orzeszkami m&m aż mnie mdli 🤔 a na kolację szykuje się śledzik wiejski mniam 😜
Fajno że coraz nas więcej czuje maluszki - super wieści 😎
A właśnie wykąpałam Bartolinka i chyba się z nim położę...potaszczyłam te moje akwaria i coś mnie brzuch pobolewa 😞 taka już jestem w gorącej wodzie kompana - nie chciało mi się na męża poczekać uch...
Pewno z nim zasnę 😜 w takim razie życzę brzuszki spokojnej nocy i kolorowych snów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion, Pati123dziękuję za pomoc, oklaski dla Was 😉

Pytam, bo niepokoję się dziś swoim,
boli mnie w dole a nawet czasem wydaje mi się, że jakby bardziej okolice wzgórka...
Ale też mam dziś problem z zaparciem i ogólnie brzuch wzdęty i myślę, że to od tego...
No nic położę się na razie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś wzięłam się za malowanie obrazu za wiosną tęsknie to kwitnące drzewka będą 🙂

Poza tym nieźle się wystraszyłam ponieważ czułam że z jelitami coś nie tak jakby szykowały się do rozwolnienia i męczyłam się jakiś czas , w końcu poszłam do ubikacji i tak mnie ścisnęły jelita w że pewnym momencie serce zaczęło tak mocno bić i chyba na chwile stanęło bo mi się ciemno zrobiło przed oczami i tylko trzymałam się by nie upaść. Boje się czy nie doszło w jakiś sposób do niedotlenienia malucha..ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
moniczka twoje rogaliki są super, kruchutkie i pyszniutkie! i nie trudne! Trzeba będzie spróbować tych bułeczek, chociaż na ostatki moje Skarby zamówiły faworki!

Diviana Mówisz że nie masz piekarnika a bys popiekła i pojadła? Nie widzę problemu, zamiast w parku umówimy się z mojej kuchni 😉 😉 😉


karolciakam bardzo chętnie może być w Twojej kuchni, a jakie miłe spędzanie czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzucholki, a ja już od prawie 2 tyg. czuje takie pulsowanie w brzuszku jak przykładałam rękę do brzucha - nie byłam pewna czy to bejbik czy jakis nerw, ale te pulsowania są coraz mocniejsze 😁 wyczuwalne juz nie tylko jak przyłożę rekę ale i bez tego, więc to chyba na pewno bejbik daje znać 😁 nawet mój narzeczony jak trzymał ręke na brzuchu to powiedział, że 2 razy coś go "pykło" w rękę, a jak czekał na trzeci raz to juz przestało 😜
myślicie, że to maleństwo? 🤪

hehe, widzę, że kiedy powiększa sie rodzinka, zmiana autka to standard 😜 my też szukamy czegoś większego, najlepiej kombi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć przyłączam się do sierpnióweczek, termin 2 sierpień, ja też wyglądam jak biedronka, a przed ciążą miałam taką ładnącerę 😠 no ale cóż, ruchy też od 2 tygodni mniej więcej czuję,na początku nie wiedziałam czy to to, ale teraz jestem już pewna, bo najpierw było jakbym miała problemy jelitowe 😁 a terazto już czuję małe kopnięcia, mój mąż niestety nie czuje jeszcze tylko przykłada głowę do brzucha i słyszy pluskanie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diana30 napisał(a):
Mam pytanie co sądzicie o obcinaniu włosów w ciąży ?

ja nie widze przeciwskazań 😉 obcinałam włosy będąc w 8 tyg. ciąży... wiem, że sa tam jakies przesądy ale bez przesady 😜 jeżeli nie mozna by obcinać wlosow, to co np. z depilacją? tez zakaz 😁
tak więc dziewczyny - nie wierzcie w przesady 😉 bo w sumie na dobrą sprawę to mogłybysmy tylko leżeć przez 9 mies. nic nie ogladać, na nikogo nie patrzeć itd 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i witaj wśród nas 😁

Diana30 napisał(a):
Mam pytanie co sądzicie o obcinaniu włosów w ciąży ?


Diana30 ja właśnie wkrótce planuje 🙂
Nie wyobrażam sobie przetrwać 9 miesięcy bez podcięcia 😉
W przesądy nie wierzę.
Warto tylko powiedzieć fryzjerowi żeby mniej różnych lakierów używał, itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i fajnie, że jesteś z nami 🙂

Diana30 no ja mam nadzieję, że można obcinać, bo ja muszę coś zrobić ze swoimi włosami, chociaż podciąć, jakoś odświeżyć. Na razie noszę je związane, bo są takie wiszące jak u topielicy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcinać chyba można, alejak z farbowaniem mam czarne ale chcę się ich pozbyć i chciałabym rozjaśnić. W drugim miesiącu ciąży miałam odrosty i się pokusiłam na szamponetkę koloryzującą - mało że kolor nie chwycił o włosy miałam zamiast ciemny brąz to zrobiły się bordowe,ale co najgorsze wymiotowałam cały dzień. Dodam, że to był jedyny raz jak wymiotowałam w ciąży a niby szamponetka bez amoniaku i utleniaczy, chodzę z odrostem na 6 cm aż wstyd, ale boję się ryzykować znowu. Lekarka mi zabroniła farbować, za to fryzjerka powiedziała, ze może mi zrobić nawet ostrą dekoloryzację wlosów żeby zejść z czarnego i lekarze gadają bzdury o farbowaniu. Póki co słucham lekarki. Zastanawiałam się czy można czymś rozjaśnić włosy, ale bym rozjaśniacz nałożyła nie na skórę głowy tylko te 6 cm za głową, czyli za odrostem 🙂
mój suwaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia rozjaśnienia z czarnych ja bym się w ciąży nie podjęła,
bo to są silne środki.
Farbowanie od drugiego trymestru jest podobno w miarę bezpieczne,
ale też często kolor wychodzi inny w ciąży niż standardowo.
Przemyśl sobie jak się teraz czujesz i może same odrosty uda Ci się zatuszować 😉
A takie diametralne zmiany koloru ja bym zostawiła na czas po ciąży 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, poczekam z tym rozjaśnianiem zwłaszcza, ze co chwilę mam jakieś dolegliwości ciążowe 😜 ostatnio zgaga i ból głowy rządzi 😁 Zresztą po tamtym zdarzeniu boję się,że zrobię krzywdę dzidzi takimi środkami, spróbuję nałożyć jakąś szamponetkę do 4myć jeszcze raz na te odrosty bo są bardzo widoczne i zobaczę czy sytuacja się powtórzy, jak się źle poczuję to już do porodu w związanych będę chodzić. 😆 😆
Jaki format suwaczków się tu wkleja?? ani url ani taki zwykły dla forum bez obsługi UBBCode lub BBCode mi nie działa , spróbuje jeszcze www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj karolcia12345i.
Co do obcinania włosów to jak pisała siehankowa nie popadajmy w paranoję. A paznokci też chcecie nie obcinać hihi 🙂 🙂 🙂 Jeśli chodzi o farbowanie, to jeśli chodzi o radykalne zmiany to ja jednak odradzam. Przede wszystkim dlatego, że właśnie zazwyczaj efekty bywają inne niż się spodziewamy. Natomiast standardowe zmiany do jakich są przyzwyczajone nasze włosy czemu nie. Ja robię balejaż zawsze i w ciąży też. Już robiłam. Jakoś staram się nie farbować przez pierwszy trymestr, ale potem to szaleję 🙂
Bez przesady dziewczyny. Ja już pisałam o tym, jakbyśmy wszystkiego słuchały i wierzyły to masakra. Stać nie , leżeć nie, jeść nic bo wszystko uczula, może i nie prać bo proszki pełne alergizujących substancji itp. Nie dajmy się zwariować 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...