Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Ja wstałam jakąś godzinkę temu, wiem przesadzam 😜
Co do kolorów włosów, to ja miałam wiele odcieni oprócz blondu, bo wiem, że mi by nie pasował (chociaż nieraz mnie korciło).

Pati kurczę aż mnie serce boli jak czytam co piszesz. Szkoda, że nie możemy Ci jakoś pomóc.
Najważniejsze to to co piszą dziewczyny-nie denerwuj się, słuchaj lekarzy. Pomyśl sobie, że jesteś w najlepszym dla Ciebie i dzidziusia teraz miejscu.
Ja mam zupełnie na odwrót. Mną się nikt nie interesuje, czekam dalej na wyniki (od 2 lutego), bo jednak jeszcze ich nie ma. Nie wiem czy wszystko jest ok. Wprawdzie miałam USG i widziałam to maleńkie, ale też się boję i powiem Ci, że przez jeden dzień chciałabym być na Twoim miejscu: żeby mnie przebadali od stóp do głów i żebym miała pewność, a na razie jej nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pati, głowa do góry, wszystko będzie dobrze 🙂

co do koloru włosów to ja naturalnie jestem brunetką, kiedyś farbowałam całe na czarno, pozniej robiłm balejaż 3 kolorowy, miałam też balejaż z przewagą blondu, a teraz mam swoje naturalne 😉 i do porodu farbować nie będę 😜
z długością też eksperymentowałam 😜 kiedyś zawsze długie, raz ściełam z długich od razu na krótkie, pozniej był etap odrastania i znów ścinania 😜 teraz mam do ramion i na razie tak zostawiam, do czasu jak coś mi nie strzeli do głowy, albo nie posłucham rady (choć nie zawsze dobrej) fryzjera 😜 bo ogólnie to lubię mieć krótsze włosy, ale z krótkimi jednak jest więcej utrapienia, i zawsze jak obciełam, to pozniej układać mi się ich odpowiednio nie chciało 😜 a teraz przy tej długości co mam, to i tak najczęściej w kucyk wiąże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie i Maluszki[color=green][/color] 🙂

U mnie też pogoda bardziej jesienna niż wiosenna, szaro, buro i ponuro 😞

Lydziaa- powodzenia na badaniu, daj znać co i jak 🙂 to już będzie Twoje połówkowe??
Do szkoły rodzenia planujemy się zapisać po 25 tygodniu, a w praktyce chyba raczej ok. 27tyg. bo wypadają Święta, które chcemy połączyć z długim weekendem majowym i wyjechać do Kołobrzegu.

Pati-głowa do góry, zobacz jaką masz tu silną grupę wsparcia!!!! 🙂 Wszystkie trzymamy za Ciebie i za Maluszka kciuki , więc nie może być źle!!!! Za chwilę półmetek ciąży a później już tylko z górki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak sobie leżę i motywuję się do wstania, bo trzeba obiad zrobić. A nie chce mi się straaasznieee 🤔

Dziś puree z ziemniaków, kotleciki mielone i sałata w sosie vinegret 😜

Niestety mój mąż to kompletna noga w gotowaniu, więc jeżeli sama nie zrobię to będę jadła jakiegoś hamburgera z baru obok 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzuszki moje kochane pomóżcie co ja mogę na te swędzące, drapiące gardło brac? No i mam stan podgorączkowy 😞 😞 😞 Co za paskudny wirus nas dopadł... fuuuu 😲 😲





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizytę mam ustaloną w następny poniedziałek ale jak przez następne dwa dni będzie gorzej to na pewno przed weekendem pójdę do lekarza. Na razie mam tylko 37,2 stopnia temperatury.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena przede wszystkim niech mąż Ci zrobi syrop z cebuli (wiem blech) i pij dużo herbaty z miodem i cytryną. Mi jak do tej pory zawsze to pomagało.
No i jak przebolejesz to możesz zjeść ząbek czosnku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u nas Ci lekarze pierwszego kontaktu to BURAKI!!!! Już raz to przechodziłam w pierwszej ciąży. Nic się nie dowiedziałam co mogę konkretnie brac. Nie wiem czy boją się odpowiedzialności w zawiązku z ciążą czy co. Odesłali mnie do lekarza prowadzącego ciążę.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADALENA a może w aptece zapytaj tam Panie powinny pomóc. Myślę że np tantum werde chyba można psikać do gardła no ale pewna nie jestem. A ten syrop z cebuli to dobry pomysł 🙂

My właśnie obiadek jemy "wczorajszy" bo jeszcze zostało a na jutro chyba ogórkową zrobię

Odebrałam Gabrynie z przedszkola i faktycznie w miarę ciepło chociaż jak zawieje wiatr to już mniej 😞 Kurde nie wiadomo jak się ubierać 😞 A później łapią nas te choróbska.

Ktoś tu pisał o KOŁOBRZEGU-czy macie tam rodzinę czy jakieś wczasy zarezerwowane?? Bo ja bym się też z chęcią do jakiejś nadmorskiej miejscowości wybrała. Polecacie jakąś szczególnie dziewczyny?? Gdzie warto pojechać ?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena-wszyscy lekarze boją się ciężarnych 😁 też to w kółko przerabiam.
Ja czytałam, że od leczenia infekcji wirusowych u kobiet w ciąży są interniści a nie ginekolodzy, bo niby ci pierwsi znają się na tym lepiej 😉
A z domowych sposobów to faktycznie miód, sok z cytryny, sok malinowy, czosnek i syrop z cebuli.
Jest też dostępny syrop dla kobiet w ciąży nazywa się PRENALEN. Ja na przeziębienie piję gorące mleko z masłem, miodem i wyciśniętym czosnkiem. Dobrze też nawilżać śluzówkę w nosie fizjologicznym roztworem soli morskiej. Trzeba też pić jak najwięcej płynów.Jak byłam porządnie przeziębiona w 9tc to lekarka przepisałam mi bioparox, wykupiłam, ale w sumie nie wzięłam ani razu, kazała brać apap 4 razy dziennie, ale również nie wzięłam ani jednej tabletki. Leczyłam się domowymi sposobami, zajęło mi to dużo czasu ale obyło się bez leków.
Ale to był pierwszy trymestr i praktycznie wszystko może zaszkodzić, w drugim trymestrze już bardzo dużo leków jest bezpiecznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdalena: ja ostatnio miałam katar i gardło mnie bolało lekarka przepisała mi PRENALEN (syrop) i Hascosept (do psikania). Ja osobiście tego nie brałam bo jak poszłam do lekarza to już była końcówka choroby więc przelerzałam w łóżku i mi przeszło. Jeśli nie masz możliwości poleżeć w łóżku to proponuje poczytać o tych lekach w necie bądz skonsultować sie z farmaceutą tak dla pewności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂 szykuję obiadek 🙂 dziś pierś kurczaczka na parze, do tego sałatka, zaziki i pieczone ziemniaczki..... mmmmmmmmmmmmm 🤪 🤪
my prowadzimy wynajem kwater nad morzem jednak nie w Kołobrzegu,a w Łebie dokładnie tutaj ☺️ ☺️
http://www.lagoleba.pl
może kiedyś się spotkamy z naszymi pociechami 🤪 mamy duży ogród z placem zabaw hihiihi
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny właśnie przygotowałam syrop z cebuli ale póki co muszę czekac aż puści soki 🙂 A i herbatkę z rumianku sobie zaparzyłam ponoc obniża temperaturkę.
A na czosnek to nie wiem czy się skuszę 😮 😮 Jak o nim pomyślę to już mi się robi niedobrze. 😁 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k8_online napisał(a):
hej hej 🙂 szykuję obiadek 🙂 dziś pierś kurczaczka na parze, do tego sałatka, zaziki i pieczone ziemniaczki..... mmmmmmmmmmmmm 🤪 🤪
my prowadzimy wynajem kwater nad morzem jednak nie w Kołobrzegu,a w Łebie dokładnie tutaj ☺️ ☺️
http://www.lagoleba.pl
może kiedyś się spotkamy z naszymi pociechami 🤪 mamy duży ogród z placem zabaw hihiihi
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁


O popatrz a ja w zeszłe wakacje byłam w Łebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
O popatrz a ja w zeszłe wakacje byłam w Łebie 🙂


a ciekawe w ktorym miejscu? mieszkalas w centrum, czy troszkę poza centrum? ja jak jadę do centrum Łeby w sezonie to mam oczopląs prawie - tyleeeeeeeeee ludzi... 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzeba tylko uważać bo tantum verde często uczula, ja jestem alergiczką i jestem uczulona na prawie wszystko ale zadziwiające jest to, że prawie żadne leki mnie nie uczulają a od tantum verde spuchło mi momentalnie całe gardło 😞 I już wielokrotnie słyszałam, że nie jestem odosobniona bo wiele osób tak reaguje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczynki 🙂
Jak Wy szalejecie...wracam z pracy i nie nadążam 🤪

Daniela
my też spędziliśmy ostatnie wakacje w Łebie 😁
To chyba moje ulubione miejsce nad morzem 🙂

madalena20 idź do internisty 🙂
Ważne żebyś się wygrzała w domu,
ja się leczyłam czosnkiem, syropem z cebuli, miodem, cytrynką i soczkiem malinowym.
A z farmaceutyków tantum verde jest bezpieczne, tabletki do ssania isla
i na katar spray euphorbium. Stosowałam na początku ciąży.
Zdrówka!

Jeszcze nie nadrobiłam zaległości ale cuuudne z Was Panny Młode 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k8_online napisał(a):
Daniela napisał(a):
O popatrz a ja w zeszłe wakacje byłam w Łebie 🙂


a ciekawe w ktorym miejscu? mieszkalas w centrum, czy troszkę poza centrum? ja jak jadę do centrum Łeby w sezonie to mam oczopląs prawie - tyleeeeeeeeee ludzi... 😁 🤪


Byłam przelotem, że tak powiem jakieś całe 5 godzinek tylko na plaży. W wakacje pojechaliśmy do Morąga nocowaliśmy nad jeziorem ok.3km od Morąga, później byliśmy przejazdem w Kretowinach, w Stegnie nocowaliśmy 1noc. Nast zahaczyliśmy o Malbork a później pojechaliśmy do Lęborka i z Lęborka właśnie do Łeby 😁 😁 My ogólnie jak jedziemy na Wakacje to prawie nic nie planujemy w drodze myślimy 😁 😁 😁 A teraz jak zrobi się ciepło to właśnie chciałabym wyskoczyć nad morze na jakieś 3-4dni no i zaplanować i siedzieć na miejscu z tyłkiem 😁 😁 😁 😁 😁 brzuch urośnie to już nie będzie wielkiego łazikowania 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję kochane dziewczynki za wsparcie!!!
Nie wiem czy to Wy czy antybiotyki, ale za pewne i jedno i drugie przyczyniły się do spadku moich leukocytów!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 😁 😁 😁 😁 😁
Wyobrażacie sobie ,że spadły z 14 tyś na początku na 10,7 teraz 🙂 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Matko ciesze się jak głupek" 🙂
Na dodatek dwiedziłą mnie mamuśka i opowiadała jakie to już ubranka kupiła dla mojego bobaska 😁 😁 😁
Mówi,że na razie same bialutkie bo nie wie jaka płeć 🙂
Ale najbardziej jej się podoba kaftaniczek ze spodenkami z napisem mam super Tate 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 to Super wiadomosc!! 😁 😁 😁 😁
No widzisz zanim się obejrzysz a skończą się Twoje wszystkie problemy zdrowotne a w ramionach będziesz trzymac zdrowego, pięknego dzidziusia 🙂
Buziaki dla Was 🙂 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...