Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

wmisiag napisał(a):
dzień dobry 🙂
Witaj wmisiag 🙂 Jakoż tajemniczo się z nami witasz 🙂 🙂 🙂 Czuj się jak u siebie 🙂

Co do badań. Toksoplazmozę robiłam i kosztowała mnie 98zł (bo są dwie). Badań na cytomegalię nie robiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

wmisiag napisał(a):
oooo ! to wiecej niż ja 😞 ja za toksoplazmoze zapłaciłam dziś 60zl za obydwie części, a za cytomegalię 80zl,
No ceny są różne.
A znasz już płeć? To Twoja pierwsza ciążą 🙂

Widzę, że jesteś z Gdańska 🙂 Mamy tu jedną mamusię z Gdańska.
Autorka forum "sierpnióweczek"-moniczek jest z Gdańska 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂
Wmisiag ja cytologie miałam robioną za darmio a toksoplazmozy nie miałam. A powinnam?? Lekarka nic mi nie mówiła 😞
Lydzia: super że wszystko ok 🙂 bardzo sie cieszę
Pati Pati Pati i jest tak jak mówiłyśmy 🙂 jest dobrze 🙂 sierpnióweczkom 2011 nic nie może się złego dziać przy tak wspaniałej grupie wsparcia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmisiag. Hihi Moja czwarta, Trzeci dzidziuś (raz poroniłam). Wszystkie czekane.
Tydzień temu dowiedzieliśmy się, ze będzie trzecia dziewczynka ;0;0;0 hihi....
W piątek jadę na 3D (połówkowe), więc pewnie płeć się potwierdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya cytologia to nie cytomegalia 😉 A tokso ja robiłam w każdej ciąży. To choroba przede wszystkim od kotów ( a właściwie ich odchodów), ale również od brudnych owoców, i surowego mięsa. Ja też robiłam prywatnie.
I nie mam kotka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A zapomniałam wspomnieć jaki ja znam sposób na zgagę 🙂 moja babcia twierdzi że na zgage najlepsze jest sieme lniane rozcieńczone w wodzie. Ja osobiście nie miałam zgagi i nie musiałam próbować. Jak bym miała to i tak nie wiem czy bym dała rade wypić ale może jest taka mamuśka która ma zgage i lubi siemie lniane to polecam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmisiag napisał(a):
ja tez juz bardzo chętnie poszłabym na 3d juz w tej chwili ale to chyba za wcześnie, prawda?
Wmisiag ja byłam w 12 tygodniu, aby tez przy okazji zmierzyc przezierność karkową i inne elementy budowy. A teraz jestem umówiona jak widać w 20 tygodniu, żeby też ocenić budowę serca i innych narządów, oraz ogólny rozwój maluszka.
W sumie jak chcesz zrobić, to lepiej poczekaj do 20 tygodnia, zrobisz od razu połówkowe. Moniczek ma jakiś namiar na 3D, jeśli Cię to interesuje. Wprawdzie u was w Gdańsku sporo kosztuje 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
to skoro miałam koty przez większość życia dopero od 3 lat mam psa to może na własną rękę powinnam zrobić badanie na toksoplazmoze???? nie za późno??
Nie jest za późno możesz zrobić zawsze. Niektórzy nawet mówią że powinno się powtórzyć badania w ciąży dwa razy. Może się okazać, że już chorowałaś i masz przeciwciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
marta-lion: a ta toksoplazmoza się czymś objawia?? czy mogła być nieświadoma że ją mam?
Anya. Czasem może mieć objawy jak grypa, a czasem wcale. Więc możesz nawet nie wiedzieć, że na nią chorowałaś. Oczywiście czasem może mieć objawy nasilone.

Wmisiag to ty chyba masz lepsze namiary, bo moniczek będzie robiła za 260zł.
Ale to poczekajmy aż ona wstanie hihi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez się czasem zastanawiam czy moja jest ok. badania przeziernosci karkowej nie miałam ponieważ za późno mnie na nie skierowała i to przy moim przypomnieniu (nie ma u siebie usg) . w piątek ide do innego zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie brzusie 🙂
Co do zgagi polecam migdały po każdym posiłku, jeść małe porcje i nie kłaść się od razu po
zjedzeniu 🙂
Humor spoko może być niebawem wizyta i może dowiem się coś nowego jeszcze chociażby na temat jak długo tu będę...
Toksoplazmoza tak jak pisze marta lion trzeba powtórzyć dwa razy w ciąży i może być zarówno od zwierzątek jak i brudnych rąk czy owoców...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witaj Pati. Od razu lepszy nastrój w Tobie 😁 😁 😁
My dzisiaj z Majeczką na szczepienie buuuuu....... Miałobyć już dawno, ale ciągle się przesuwało. To zbyt długa kuracja antybiotykowa, to katar, to szkolenie lekarza itp. Dziś jadę z Majką. Łatwo nie będzie bo muszę jechać sama, ale jakoś damy radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...