Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jutro do domu 🙂

Miałam dziś badanko na foteliku, lekarz mówi,że dzidzia do pępka sięga 🙂
Czyli jest spora...Dziś już spokój , a jutro usg zobaczę mojego maluszka i do domku 🙂
Mam nadzieję,że wszystko wyjdzie dobrze i dzidzia jest zdrowiutka i puszczą mnie tak jak zamierzali 🙂
marta lion uważaj na siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super Pati 🙂 🙂 🙂
No wiem. Nie po drodze mi to szczepienie, ale nie mam wyjścia.

PS. A wiesz, że moja Maja ma na drugie Patrycja hihi 🤪 🤪 🤪 Bo rozumiem, że Pati to od Patrycja 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Mamusie!
wmisiag ja przechodzilam toksoplazmoze bezonjawowo, dopiero w ciazy jak robilam badania w 10 tyg to sie okazalo ze ja mialam i mam wytworzone przeciwciala. Teraz dostalam skierowanie na powtorzenie tego badania tak na wszelki wypadek. U mnie są one bezplatne. Moja siostra przechodzila toksoplazmoze w dzieciństwie, miala bardzo powiekszone węzły chłonne, silne bóle brzucha i z tego co pamiętam problemy z nerkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzuszki "Nowe" i "Stare" 🙂

U nas brzydka pogoda, zimno i znowu pada 😮 Głowa nareszcie przestała boleć 🤪
Córcia zawieziona do przedszkola, na obiad robi się zupka ogórkowa, a na śniadanko Tuńczyk mniam mniam 😁

Jeśli chodzi o usg to ja chyba pójdę tylko na 2D a to i tak muszę jechać do Szczecina. Dzwoniłam na Unię Lubelską już nie robią usg a jak dodzwoniłam się do Dr co ma Usg 3D to powiedział, że Usg połówkowego mi nie zrobi 🤢 O co chodzi nie wiem, myślałam że jak ma się sprzęt to bez różnicy jakie to usg ma być czy połówkowe czy zwykłe. Nie mam znajomej która niedawno była w ciąży i mogłabym zapytać o namiary 😞 😞 😞

Diviana ja kurcze też nie bardzo mam się w co ubierać, w spadku nic nie dostałam z ubrań ciążowych 😁 Na dodatek jestem bardzo szczupła-wszystko mi w brzuch idzie i ciężko mi na siebie coś dostać "na dół" Na Allegro też ciężko znaleźć spodnie w rozm 36 które by mi się podobały i jeszcze wymiarami pasowały a po ostatniej "przejażdżce" na spodniach to już przez net chyba nie kupię ewentualnie legginsy 🙂

Marta-lion
powodzenia na szczepieniu 🙂

I już się zaczął 17tydz ale czas leci jejku.......... 🤪

Miłego dnia kobietki



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela co do lekarza to jakiś dziwny jest. Do USG połówkowego nie jest potrzebny żaden specjalny aparat. Tylko dobre chęci, umiejętności i doświadczenie. Więc nie wiem o co mu chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Hej brzuszki moje kochane pomóżcie co ja mogę na te swędzące, drapiące gardło brac? No i mam stan podgorączkowy 😞 😞 😞 Co za paskudny wirus nas dopadł... fuuuu 😲 😲





zrob sobie syrop z cebuli z cukrum lub wode z sola i wyplucz gardlo mi to normalnie pomaga choc w ciazy na poczatku nie moglam tego robic gdyz mialam wymioty szybkiego powrotu do zdrowia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA poważne przeziębienie przeszłam w styczniu, obyło sie bez antybiotyku ale lekarka kazała leżeć pocić sie, pić herbatke z sokiem z maliny i miodem. JA robiłam sibie inhalacje z majeranku (tzn zalewałam kilka łyżeczek majeranku wrzątkiem, ręcznik na głowe i wdychałam praz kilka minut), a po kilku godzinach jak katar wrócił to za pomocą elektrycznego inhalatora robiłam inhalacje z soli fizjologicznej i wkładałam listek ANGINKA do pojemniczka i wdychałam. na gardło najlepiej płukanko z wody utlenionej rozcieńczonej wodą i tanatum verde, ale moja kumpela miała od razu odruch wymiotny po Tantum więc lepiej uważaj. Szybkiego powrotu do zdrowia pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Ja badanie na toksoplazmozę robiłam 2 razy, pierwszy raz w lipcu jak powoli zaczynałam się przygotowywać do ciąży a drugi raz ponad miesiąc temu- nie miałam przeciwciał i moja gin powiedziała, że warto powtórzyć( mimo, że na koty mam gigantyczną alergię i od zawsze omijam je szerokim łukiem, a surowego mięsa nie jadam, ale zawsze pozostają owoce lub warzywa zjedzone np. w sałatce w restauracji, gdzie nie zawsze mamy pewność, że ktoś się pofatygował i je dokładnie umył). Za badanie igG i igM płaciłam ok. 70zł.
Badanie na cytomegalię chciałam zrobić przed zajściem w ciążę, ale moja ciocia, która jest pielęgniarką i pracuje w sanepidzie, stwierdziła, że nie ma większego sensu, co później potwierdziła ginekolog, więc zrezygnowałam.
Z dodatkowych badań miałam zlecone Hbs, Hcv, Hiv.

Pati-widzisz dzidzia rośnie jak na drożdżach 🙂 A Ty się tak martwiłaś. I po co??? 🙂

Marta-lion- powodzenia na szczepieniu, oby Majeczka nie cierpiała

Witam nową Mamusię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
frucade napisał(a):
HEJKA BRZUSZKI! monika mi lekarz polecił TANTUM VERDE spokojnie w ciąży ma nie zaszkodzić


wiesz ja niewiem ja bylam juz dwa razy chora i lezalam w szpitalu dostawalam tez kroplowki bo nic nie jadalm i tez nawet antbiotyki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki
Dawno mnie tu nie było i się nazbierało 70 stron.Jak tam samopoczucie u was??U mnie juz lepiej.W poniedziałek mam wizyte i juz nie mogę się doczekać. dzis jadę odebrac wyniki,trochę się denerwuję,żeby było wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!! Ja również miałam badanie na toksoplazmozę, na własną rękę za IgG chyba 25 zł a IgM 35 zł zapłaciłam. Za miesiąc będę powtarzać badanie ale tylko ilościowe, czy coś się nie przyplątało, bo mi wykazało że nigdy nie chorowałam. A szczerze jak czytałam objawy, to byłam pewna że to przeszłam bo lekarze kiedyś stwierdzili niejednoznacznie(nie dałam sobie zrobić punkcji 🙂 że mam zapalenie opon mózgowych, a chyba w wikipedii było napisane że jest to jeden z silniejszych objawów. Jednak toksoplazmoza wyszła negatywnie 🙂 Lekarka mi mówiła że nawet wystarczy że na działce trochę porobię w ziemi i jak dotknę ust to mogę się zarazić, bo kotki kupkają wszędzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle to witam nowe brzuszki,bo widz żee do nas dołączyły.Ja dzis własnie jade odebrac wyniki między inymi na toksoplazmozę,ja za ten wynik płaciłam 30 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę się położyć i może jakiś film wynajdę, bo dzisiaj jakieś takie skurcze mnie łapią, więc dziś laba, żeby porodu przedwczesnego nie było 🙂 🙂 Trochę to boli, ale podobno macica od 20 tygodnia się przygotowuje do porodu, a te skurcze to mam takie chwilowe 2 sekundowe. Dzisiaj się zastanawiałam jak te prawdziwe skurcze będą boleć, czy to taki tępy ból czy jak igły by ktoś wbijał, no i czy się czuje jakby tam wszystko miało pęknąć czy tylko uczucie że mam przeć. Trochę się boję 😮 a nawet nie poczytam jak Wasze przeżycia po porodzie, bo chyba tylko magdalena ma termin wcześniej niż ja. No chyba że urodzicie wcześniej a ja dużo później 🙂 Zobaczymy jak nam pójdzie, oby bezboleśnie. Upieram się że urodzę bez znieczulenia, bo się nasłuchałam że ZZO często kończy się u nas cesarką, a tego jak ognia się boję. Mamusie,które już rodziły to chociaż wiecie co Was tak na 100% czeka,mimo że każdy poród jest inny, ale mniej więcej wiecie jak to będzie wyglądać. Nic lecę się położyć pappapaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie a w szczególności te nowe. 🙂 🙂 🙂
Patusia trzymam kciuki za twój powrót do domu. Przy takiej grupie wsparcia jutro na bank będziesz juz u siebie w łóżeczku 😉 😉 😉 😉
U Nas dzisiaj zimno, pochmurno i ogolnie pogoda do du.. 😞
Jesli chodzi o zgagę to moja mama jak była ze mna w ciąży piła baaaaaaaaaaardzo duże ilosci smietany i ponoć pomagało. Ja chyba juz nie długo to przekonam sie na własnej skórze, bo coś ostatnio mnie zaczyna dopadac a zwłaszcza jak sie kłade spać. 🤢 🤢 🤢
Karolcia12345i Fajny ten Twój wózio. Powiem ci szczerze, że tez sie nad takim zastanawiam, ale kiedys tu na forum było wspomniane ze ta siatka na dole moze haczyć o krawężniki, schodki itp. 🤔 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny)))
Dołączyłam do Was dopiero teraz ponieważ cała moja ciąża to szereg dziwnych sytuacji.... O ciązy dowiedziałm się będąc na wakacjach w Polsce...Niestety było ona zagrożona więc plackiem leżałam pare tygodni....kiedy myślałam że najgorsze już za mna w 15 tygodniu dostałam krwotoku...Nigdy czegos takiego nie przeżyłam...Strach ponadprzeciętna! jednak wszystko zakończyło się pomyslnie Dzidziuś rośnie i z badań wynika że planuje pojawić się w rocznicę mojego ślubu czyli 22 sierpnia Oczywiście uparciuszek nie daje sobie zobaczyć czy jest chłopcem czy dziewczynką ale dla nas nie ma to większego znaczenia...Przez te wszystkie przejscia w sumie naliczyłam ze juz miałam 10 usg! a to dopiero 17 tydzien Ale jeśli jest dzidziuś silny po tatcie i uparty jak ja to myślę że wszystko bedzie ok...pozdrawiam Was wszystkie))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzusie

rano byłam na pobraniu krwi,a potem przyszła mama i tak od rana nie mogłam Was doczytać 🙃
a jest zawsze co nadrabiać hihi....
Witam nową mamusię - moja imienniczkę 😁 - co do USG 3D to właśnie znalazłam taniej i będę w sobotę robić za 150zł - da sie przeżyć no 😉...Monika nie wiem z jakiej części Gdańska jesteś ale ten doktor przyjmuje na Ujeścisku na ul.Przemyskiej 41 tel.601 187 188 jakby Ci pasowało to możesz skorzystać 🙂
A ja właśnie gotuję pomidorową - ogarnęła mnie ochota hihi...
Pati cieszę się że humorek lepszy i że z dzidziulkiem w porządku 😜 tak trzymać
Zakatarzonym mamusiom polecam gorące mleko z miodem i czosnkiem i tantum verde na gardło - mnie postawiło na nogi w dwa dni 🙂

miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może będzie haczyć, chociaż wydaje mi się że kółka są wysokie i nie powinno, bo żadnych otarć po poprzedniej właścicielce nie było w tym miejscu. Już jechałam nim trochę jak do samochodu szliśmy i później do domu i nic nie zahaczyłam, ale to wszystko się w praniu okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam 3 razy usg robione w 3d...opinie sa różne ale dla mnie to nie ma żadnej rewelacji....Jakoś dziwacznie dziudzius na tym wyglada...i to nie tylko moja opinia....Ale jak wiadomo opini tyle ilu ludzi ...Dziewczyny napiszcie mi prosze od kiedy pojawił wam sie widoczny brzusio? 🙂 Ja jestem w 17 tygodniu a płaska jak deska ...chciałabym żeby było cos widać ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Crazzzyyy napisał(a):
Ja miałam 3 razy wusg robione w 3d...opinie sa różne ale dla mnie to nie ma żadnej rewelacji....Jakoś dziwacznie dziudzius na tym wyglada...i to nie tylko moja opinia....


witajcie brzuszki
co do usg jestem tego samego zdania-jakos czasem dziwnie a nawet strasznie dziecko wyglada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...