Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nową mamusię 🙂

Karolcia jeśli chodzi o poród to mnie osobiście zaskoczył haha 🙂 bo termin miałam na 04.01.2006r.
26.12.2005 o 23.00 odeszły mi wody, mąż zadzwonił po karetkę. Koło 24 byłam w szpitalu i miałam już 7mio cm rozwarcie. Czy bolało?? W karetce dopiero zaczęłam odczuwać ból tak w okolicach brzucha i trochę pleców. W szpitalu bardziej bolało mnie nacięcie bo położna nie trafiła na skurcz i w sumie na żywca mnie trachnęła 🤢 i to bolało bardziej niż skurcze. O 1.10 przyszła na świat moja córcia 🙂
W tej ciąży boję się już mi tak Łatwo nie pójdzie 😁 Nasłuchałam się jak to biedne dziewczyny jechały bo myślały że już a rodziły np dopiero za 2dni a ja nienawidzę szpitali 😞

I jak będę na wizycie muszę o to toxo zapytać bo ja mam 2koty i nie wiem czy miałam czy nie robione badania. Ale coś mi się zdaje że nie miałam. Czy to nie będzie za późno jak zrobię dopiero teraz?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam nowe mamusie 🙂 🙂
z ta toksoplazmozą to mnie wystraszyłyście i to nieżle dlatego postanowiłam isc zrobić badanie na własną rękę 🙂 🙂
tak się zastanwaiam skoro lekarka mi nie powiedziała o toksoplazmozie to może i o innym ważnym badaniu zapomniała 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na toksoplazmoze nigdy nie jest za pozno...moja kolezanka przez całą ciażę musiała sprawdzać tokso... gdyż była kiedys chora i dopiero w 6 miesiącu cos w wynikach wyszlo nie tak i dostala antybiotyk..więc srawdz to jak szybko się da 😉 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Crazzyy na właściwym forum 😉
Ja miałam robione usg 3d/4d jako "ciekawostkę" na początku ciąży w 10tc. Poszłam do nowej ginekolog bo z poprzedniej byłam niezadowolona i ta nowa ma w gabinecie też usg 3d/4d . Zbadała mnie, zrobiła usg 2d i na koniec powiedziała "a teraz wam coś jeszcze pokaże" i na chwilkę przełączyła na 4d i widzieliśmy dzieciątko- leżało na boczku i było widać półprofil i rączkę, ale jakoś na tamtym etapie wolałam oglądać maluszka w 2d.
Prawdopodobnie na połówkowym też będziemy podglądać malucha w 4d, bo gin powiedziała, że "następnym razem zrobimy 2 usg", więc zakładam,że miała na myśli 2d i 3d/4d 🙂
Pewnie maluszek będzie już fajnie wyglądał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej Eleeza 🙂 to 4D to jest funkcja w tych aparatach...ja mialam normalnie połówkowe robione i nawet nie prosząc go o to przełączał na funkcje 4D i widziałam dzidzię 🙂 Inaczej.... ale serio lekko sie przestraszyłam jak tyle flaków tam wokół pływalo hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do widocznego brzuszka, to ja jutro zaczynam 20 tydzień i nie szczególnie po mnie widać ciążę, wyglądam jakbym złapała troszkę zimowego sadełka w okolicach brzuszka 😉 Ale ponoć u mnie w rodzinie kobitki tak mają, że ciąża jest widoczna dla otoczenia dopiero w okolicach 6 miesiąca i ,jak powiedziała ostatnio moja mama, raczej pod koniec.
Więc też się muszę uzbroić w cierpliwość 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie waham na d tym 3d bo u mnie kosztuje ponoć 250zł i tak mi troszkę szkoda, tym bardziej że co wizytę mam zdjęcie z normalnego usg. więc chyba sobie odpuszczę. a wózeczki już kupujecie? bo widziałam karolina już ma, ja jeszcze powiem szczerze,że jeszcze nie kupiłam ale sie przyglądam w intenecie i już sama nie iem jaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja toxo robiłam w poprzedniej ciąży i wyszło że już chorowałam 🙃 (nawet nie wiem kiedy) i że mam przeciwciała...a teraz nie robiłam tych badań - a zrobić je można w każdym momencie...
Wczoraj wieczorem leżałam z ręką na brzuchu i poczułam kopnięcie 🤪 bo jak do tej pory to dzidziuś delikatnie mnie "smyrał" hihi....
Witam kolejną sierpnióweczkę 🙂
A wózeczek mam po Bartku - więc zakup z głowy,ale fakt że trudno jest wybrać bo wózki są piękne ale nie każdy okazuje się funkcjonalny 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mie uspokoiłaś...bo jak sie ostatnio rozebrałam przed lekarzem i zapytał który tydzień i powiedziałm ze koniec 16, to powiedzł "Jaja sobie pani robi" Już myślałam ze jakias anomalia ze mnie 😉 Ale chyba chodziło o to ze ja jestem szczupła bardzo i często dziewczyny z podobną budową ciała mają bębenki...no bo dzidziuś nie ma sie gdzie chować ...Ale skoro Ty masz mały to wszytsko gra 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tam 3d/4d bardzo sie podoba. Tak wszystko dokładnie widac. Mogla bym wtedy patrzeć i patrzec na moja Oliwkę 😁 😁 😁
Daniela jesli chodzi o toksoplazmoze to mozliwe ze juz przechodziłas ta chorobe skoro masz dwa kotki. 🙂 Mi na badaniach wyszło ze mam sporo przeciwciał bo juz tokso przechodzilam, nawet nie wiem kiedy a w domku trzy kocurki smigają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Frucade 250zł! oni oszaleli! kurcze zarabiaja na wszystkim.... na ślubach ciązach! Ja bym za tyle nie zrobiła w 2D widać lepiej kształty tzn rysy głowy itd no ale to zalezy od kobitki....co do rzeczy to ja jeszcze nie kupuje jakas chyba staroswiecka jestem...rozgladam sie za dobrym wózkiem ale kupię wszsytko w ostatniej chwili 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja siedze w pracy i tak mi się pomidorowej zachcialo, że zrobię sobie okropny gorący kubek pomidorowy by mieć namiastkę chociaż 🤨
Ja wizytę mam dopiero za tydzień i pewnie dostanę skierowanie i jeszcze z 2 tyg będe na usg musiała poczekać, mam nadzieję że ujawni płeć bo już się doczekać nie mogę.
A wózków jeszcze nie oglądałam tyle oststnio spraw na głowie, wiem natomiast że musze kupić jakieś ciuszki ciązowe bo się trudno z tym robi, a że chodzę codziennie do pracy to wypadałoby bym jakoś wyglądała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o a do mnie właśnie przyszły perfumiki mmmmmmm w końcu mogę używać jakieś zapachy 🙃 bo do tej pory odrzucało mnie na kilometr hehe
co do brzusia to właśnie zależy od budowy ciała i predyspozycji...ja mam już większy brzuch od koleżanki jaki miała w 9 miesiącu 🤪 - u niektórych po prostu "nie widać gdzie to dziecko" 😉 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
A ja siedze w pracy i tak mi się pomidorowej zachcialo, że zrobię sobie okropny gorący kubek pomidorowy by mieć namiastkę chociaż 🤨
Ja wizytę mam dopiero za tydzień i pewnie dostanę skierowanie i jeszcze z 2 tyg będe na usg musiała poczekać, mam nadzieję że ujawni płeć bo już się doczekać nie mogę.
A wózków jeszcze nie oglądałam tyle oststnio spraw na głowie, wiem natomiast że musze kupić jakieś ciuszki ciązowe bo się trudno z tym robi, a że chodzę codziennie do pracy to wypadałoby bym jakoś wyglądała.


hihi Diviana zapraszam do mnie na obiad 😜 właśnie kończę pichcić pomidoróweczkę 🤪 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy witaj.

Uff my już po szczepieniu i wygląda na to że Majeczka już zapomniała, bo siedzi tu i się cieszy 🙂 🙂 🙂

Co do brzuszka to u mnie już mocno widać. Ale ja ogólnie chuda jestem i to moje trzecie dziecko. A podobno co ciąża to szybciej wypycha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardo ladne zdjęcia umiesciłyscie,jak mi sie uda,to tez wkleje.Ja chyba jestem tu najstarsza mężatka,bo 23 sierpnia minie mi jak jestem trzy lata po ślubie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
Ehhhhhh a ja nadal nie moge znieśc perfum, kawy (która kochałam) i smażonego oleju....Mało tego jeszcze 2 dni temu wymiotowałam....co ciąża to inna
Hihi coś o tym wiem 🙂 🙂 🙂
Poprzednie miałam ksiązkowe, mogłam góry przenosić. A teraz mnóstwo stresujacych przeżyć, też miałam krwotok (w 9 tygodniu), potem plamienia, bóle brzucha itp. Ale maluszek rośnie 🙂 🙂 🙂 I jest zdrowy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołek- ja miałam usg 3d na bardzo wczesnym etapie więc wtedy dzieciątko nie wygląda najładniej i dlatego wolałam 2d, ale na obecnym etapie już się nie mogę doczekać żeby podejrzeć malucha w 3d 🙂

Craazzzy- u mnie dzieciątko ma się gdzie schować 🙂 bo jestem wysoka i nie jestem jakoś wyjątkowo szczupła, raczej średniej budowy ciała 😉 Moja koleżanka, która w zeszłym roku urodziła synka miała tak maleńki brzusio, że wszyscy przez dłuuuugie czas zastanawiali się czy ona faktycznie jest w ciąży 😉 Ledwo zauważalny brzuszek pojawił się jej dopiero w 7 miesiącu a jest ona bardzo bardzo szczupła. Więc chyba nie ma reguły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też dostałam od siostry i koleżanek kilka ciuszków ciążowych, jednak w weekend zaczęłam przymierzać i sie okazało że w 3 pary spodni już sie nie mieszczę. dobrze że mam kilka par legginsów i bluzki i tuniczki na mnie pasują to mam w co sie do pracy ubrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie wkleic,teraz troszke inaczej wyglądam 🙂A jeeli chhodzi o ubrania ciązowe to w piatek odwiedziła mnie kolezanka i przywiozła mi kilka ubranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
bardo ladne zdjęcia umiesciłyscie,jak mi sie uda,to tez wkleje.Ja chyba jestem tu najstarsza mężatka,bo 23 sierpnia minie mi jak jestem trzy lata po ślubie 🙂


oj aneczkare22 hihi u mnie w lutym stuknęło 15 lat po ślubie hahaha a więc można powiedzieć że cała reszta to nowożeńcy 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...