Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj monia668775 😁 😁 😁 Hehe wiedziałam że cię nie kojarzę 🙂
Witaj w naszym gronie 🙂 Opowiedz coś o sobie 🙂

Dziewczyny które wybierają się na glukozę i boją się o siedzenie. Nie zalecam wyjazdów do domu, wynik wam się sfałszuje i będziecie potem się martwiły jak Jola. Dzień wcześniej unikajcie też słodyczy i ogólnie cukru. Nie pijce soków a wodę mineralną. W nocy nie podjadać, rano nie jeść. Jeśli nie możecie siedzieć tyle ze względu na brzuch, to albo leżak jak pisała tu jedna z koleżanek. Albo od razu zgłosić pielęgniarce, ona ma obowiązek znaleźć wam kozetkę, na której spokojnie możecie poleżeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dzień dobry brzuszki[/color]

ja dopiero teraz na chwilke wpadłam,ja juz od rana na nogach.Pojechałam po baranka z masła 🙂 i odwiedziłam na chwilke rodziców.Za chwile bede szykowąc obiadek.A potem ostanie porzadki,pomoge cos tam męzowi 🙂
angel gratuluje córci
aasia trzymam kciuki,bedzie wszystko dobrze
kornelka no to miałas wczoraj nie złe przeboje 🙂
Co do swiat to w niedziele jedziemy do moich rodziców,a wponiedziałek do teściów.Jutro chcemy odwiedzić brata mojego męża.
Witam nowa mamuśke 🙂
Ale tu u nas dzis spokojnie,widac że swiąta ida,a w przyszłym roku,spedzimy je juz ze swoimi pociechami 🙂,ja juz sie nie moge doczekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nową mamuśkę 🙂

mamcie co polecacie na katar a dokładniej na zatkany nos i cosik na ból gardła? Wiem że ten temat był poruszany nawet sobie zapisałam ale w domu a chciałabym po pracy podskoczyć do apteki więc będę wdzęczna jak mi coś doradzicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
witam nową mamuśkę 🙂

mamcie co polecacie na katar a dokładniej na zatkany nos i cosik na ból gardła? Wiem że ten temat był poruszany nawet sobie zapisałam ale w domu a chciałabym po pracy podskoczyć do apteki więc będę wdzęczna jak mi coś doradzicie 🙂


ja bym polecała takie krople tetrisal-to nie sa krople,tylko taki roztwór.A jeżeli chodzi o gardło to ja brałam tylko cukierki szałwiowe,ale wiem że mozna brac wszystkie leki homapatyczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobietki a to dal was:

Święta, święty czas już tuż
wcinaj jajka ale już.
Kiedy zając Cię zaś wzruszy,
daj mu marchew, podrap uszy.
A gdy jajko będzie puste,
daj mu kopa wprost w kapustę.
Niech nie myśli, że jest cwany,
za to Ty miej rok udany.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
witam nową mamuśkę 🙂

mamcie co polecacie na katar a dokładniej na zatkany nos i cosik na ból gardła? Wiem że ten temat był poruszany nawet sobie zapisałam ale w domu a chciałabym po pracy podskoczyć do apteki więc będę wdzęczna jak mi coś doradzicie 🙂



Anya
ja katar leczyłam spary'em euphorbium s - bardzo dobry 🙂
a na gardło bezpieczne jest tantum verde i tabletki do ssania isla 😉
Aha i płukałam szałwią.
Podobno wapno i rutinoscorbin też można, ale ja nie stosowałam.
Oczywiście cebula, czosnek, miód, sok malinowy, itp
No i inhalacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anya napisał(a):
witam nową mamuśkę 🙂

mamcie co polecacie na katar a dokładniej na zatkany nos i cosik na ból gardła? Wiem że ten temat był poruszany nawet sobie zapisałam ale w domu a chciałabym po pracy podskoczyć do apteki więc będę wdzęczna jak mi coś doradzicie 🙂



Anya na katar cebula. Ja w termomiksie miksuję cebule i wącham aż w gardle czuję. Można pokroic i do słoiczka ją, zakryc żeby sią tam zapach kumulował. Odkryc, powąchac, zakryc i tak kilka razy. Nos od reki pusty się robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
Agnie-szka napisał(a):
Pati mam do Ciebie pytanie czy Ty się wybierasz na glukozę i czy umiesz wysiedzieć 2 h na krześle w poczekalni? ja siadam na krzesło tylko do posiłków tzn max 20 minut mnie brzuch ciagnie


Tak wybieram się na glukozę po świętach, ale nie mam za bardzo jeszcze wyznaczonego konkretnego terminu...
Co do siedzenia ja jak siadam np na fotelu mamy takie odchylane do tyłu, pod nogi podkładam piłkę ciążową , zsuwam się tak żeby mi było wygodnie i brzusio nie ciągnął i prawie jak bym leżała...
Jak jadę do lekarza zawsze w aucie siedzenie w pozycji dość silnie odchylonej do tyłu, znó żeby bzusia nie ciągnąć...Jak czekam w poczeklani zazwyczaj jadę na konkretną odzinę i czekam tylko 5-10 min na poczekalni...
A z tym cukrem dwie godziny, hmmm nie zastanawiałam się jeszcze nad tym...Po prostu jak pojadę i nie będę mogła wysiedzieć to pójdę do pielęgniarrek i coś na biegu wymyślę 🙂
Albo pobiorą krew pojadę do domu i za dwie godziny wrócę ponownie 🙂
Mże trzeba było lekarrza swojego podpytać jak on sugeruje w takim przypadku takie badanie wykonać ....


Halo, ja na chwilkę się wtrącę. W każdym laboratorium musi być leżanka, na której można się położyć. Wynika to z tego, że jest dość dużo osób, które słabną po pobraniu krwi.
Moim zdaniem wystarczy Panie w laboratorium uprzedzić, że chciałybyście skorzystać z "miejsca leżącego" i na pewno was gdzieś wygodnie ulokują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki 🙂
Chciałabym Wam życzyć Zdrowych, pogodnych i

spędzonym w gronie

najbliższej rodziny Świąt Wielkanocnych. A no i smacznego

jajka i mokrego śmigusa dyngusa hihihih

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂
jejku, jak tu dzisiaj spokojnie. 🙂 Ja w sumie tez tylko na chwilkę. 🙂
Muszę Wam sie pożalic. 😞 Mialam dzisiaj straszna ochote na krupniczek. Narawde taki pyszny sobie gotowałam, ale chcialam go troszke doprawic bardziej i dodalam pieprzu. 😞 zamiast troszeczke wsypało mi się duuuuuuużżżżżo więcej 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Żadne ilosci wody nie pomagaja ani nic innego 😠 😠 😠 😠 Ale jakos go zjadlam popijając dużą ilością wody ☺️ Najgorsze jest to, ze dalej mam ochote na krupnik ale naprawde taki pyszniutki a nie pieprz z krupnikiem 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki,kilka dni mnie nie było i 75 stron do nadrobienia 😮 😮 ile dam radę to nadrobię,ale wybaczcie jeśli nie wszystko.Nie zaglądałam bo przygotowania do świąt idą pełną parą 🙂ciągle coś sprzątam,robię zakupy,ciągle w ruchu itp,itd,pozwalam sobie na to wszystko,bo czuję się jakoś wyjątkowo dobrze,mimo że brzuchol rośnie ,to mam dożo energii,i mały ciągle daje znać o sobie więc o niego też się nie martwię
A jak u was przygotowania do świąt? Jak dzidziole,pewnie co raz bardziej ruchliwe?Mam nadzieję że u was też wszystko dobrze i dobrze się czujecie 🙂 🙂 🙂
Dla tych mamuś z którymi na forum już przed świętami się nie spotkam,ślę życzenia:
Zlociutkich kaczuszek jajeczek dzbanuszek slodziutkich barankow slonecznych porankow wiosennej eureolii a w brzuszku swiotecznych kalorii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też wszystkim brzuszkom życzę pięknych, pogodnych, spokojnych cieplutkich świąt, byście wszystkie wypoczęły, najadły się do syta (i oby poszło w dzieci nie w biodra 🙂 skorzystały z uroków natury i bliskości ważnych dla Was osób. Oby bubusie dawały o sobie znać i pięknie się rozwijały i aby każda mamusia spędziła ten czas szczęśliwie, w końcu Wielkanoc to czas narodzin i nowego życia więc kto jak kto ale my najbardziej wielkanocne jesteśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Witajcie mamusie 🙂
jejku, jak tu dzisiaj spokojnie. 🙂 Ja w sumie tez tylko na chwilkę. 🙂
Muszę Wam sie pożalic. 😞 Mialam dzisiaj straszna ochote na krupniczek. Narawde taki pyszny sobie gotowałam, ale chcialam go troszke doprawic bardziej i dodalam pieprzu. 😞 zamiast troszeczke wsypało mi się duuuuuuużżżżżo więcej 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Żadne ilosci wody nie pomagaja ani nic innego 😠 😠 😠 😠 Ale jakos go zjadlam popijając dużą ilością wody ☺️ Najgorsze jest to, ze dalej mam ochote na krupnik ale naprawde taki pyszniutki a nie pieprz z krupnikiem 😠 😠 😠

O rany aniolek wspolczuje naprawde, 😞 moze ugotuj sobie troszke tylko 😜 a to z pieprzem zostaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...