Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wesołych Świąt brzusie i mokrego dyngusa. Oby dzidzie kopały a mamusie się uśmiechały 🙂 🙂 🙂. Zdrówka przede wszystkim i szczęśliwych rozwiązań . Buziaczki
Przepraszam że tak późno. Tym brzuszkom, które nie zdążyły przeczytać, przesyłam życzonka telepatycznie 🙂 🙂 🙂
Oj coś nowa Monia nie chce o sobie pisać, a szkoda bo z kujawsko-pomorskiego jest i rodzi przede mną.
siehankowa Wiesz lepiej żeby te wyniki ziterpretował lekarz, mi troszkę pod cukrzycę podchodzą wyniki glukozy, jeśli na 100% wynik po godzinie miał sie mieścić do 100 wg twojego laboratorium, u mnie po 2h norma była do 140, wiec po godzinie to mi sie wydaje ze powinno być podobnie, chociaz ok 125. Są niby normy określone ale jednak kazde laboratorium ma inne i najlepiej jak lekarz to oceni. Wydaje mi sie ze bedziesz musiala miec jeszcze raz obciazenie glukoza ale tym razem 75g i 2 godzinki czekania, na potwierdzenie cukrzycy. Troche czytalam o tej cukrzycy i to nic strasznego, po prostu jak wyjdzie ze masz ją to bedziesz musiala zmienic diete i bardziej uwazac na siebie,po ciąży przejdzie 🙂 A te pozostale wyniki to jak napisala kolezanka niżej - anemia i żelazo, dużo dziewczyn ma anemie w ciazy 🙂 🙂 głowa do góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
Halo brzucholki, ja tylko na chwilę 😉
robiłam dziś badania, morfologie i cukier na czczo i po wypiciu glukozy... odebrałam wyniki, i nie wiem jak mam je zinterpretować, więc licze na waszą pomoc 🙂
a więc:
cukier na czczo - 64mg/dl zakres-68 -100 a więc mój wynik jest za mały 😞
cukier po godz. - 131 mg/dl - zakres j/w więc mój powyżej normy 😮
czyli dobrze czy zle???? 😮

i jeszcze morfologia - RBC, HGB i HCT mam poniżej normy... Tylko co oznaczają te skróty???
Siehankowa co do twoich wyników to według mnie są ok. Po pierwsze glukoza na czczo jest lekko poniżej normy, ale to nic strasznego. Glukoza po godzinie jest u Ciebie ok. Norma jest do 140. Kochana nie może być taka sama norma na czczo i po obciążeniu. Także jesteś spoko 🙂 Chyba żadna z nas nie mogłaby mieć mniej niż 100 po obciążeniu 🙂
Normy co do glukozy 50g i 75 są takie same do 140. Inny jest własnie dlatego czas oczekiwania, albo godzina, albo dwie.

Co do morfologii:
RBC to krwinki czerwone,
HGB to hemoglobina
HCT to hematokryt.
Jeśli masz lekko poniżej normy też się nie martw. Ja dokładnie ostatnio na badaniu tak miałam i Pani doktor mi powiedziała że to normalne, dziecko tez musi coś jeść i objada mamusie. Lekko poniżej normy to jeszcze nie powód do paniki. Sporo to już anemia.
Spróbuj wprowadzić do swojej diety więcej produktów wspomagających produkcję czerwonych krwinek i żelaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siehankowa ja tez mialam te wskazniki troszeczke ponizej normy...mi lekarz powiedzial ze te normy sa dla "normalnego czlowieka" 😉 a u kobiet w ciazy ona moga sie zmieniac, ale ze anemia w drugim trymestrze bardzoe czesto sie zdarza i na wszelki wypadek dal mi zelazo, drugi nmiesiac je juz biore....
a jesli chodzi o glukoze to ja na czczzo mialam 77 a po godz od wypicia 105 i mi powiedzial ze niebywale dobrze i szybko trawie ja wiec nie sadze zeby norma byla 100!!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki
przyszłam was tylko na chwilkę przywitać i poczytać.
Ja podobnie jak Marta zostaję w domku,tylko jutro mała wyprawa do teściów 😮 😮hihi
więc pewnie będę tu do was zaglądać 🙂
Siehankowa co do badań to ja miałam ostatnio wszystkie w normie,więc nie pomogę 🥴ale myślę że dziewczyny już Ci wyjaśniły co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!
Ja padam...... jeszcze tylko karpatka skończy się piec i koniec na dziś (w końcu). Niby co chwila kładę się by odpocząć, ale i tak już nie mam sił....No właśnie.... Coś nowa Monia, nie jest rozmowna... Taka moja skromna propozycja, co by nowe koleżanki najpierw przez jakiś czas dały nam się poznać tu na forum a dopiero później Madzia mogłaby udostępniać tej osobie naszą stronkę. Po prostu, to może nas chronić, przed różnymi dziwnymi , podszywającymi się pod sierpnióweczki ludzi co o tym myślicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!!!!!!
W końcu wróciłam na stałe 😁 😁 😁
Jestem już w Norwegii i teraz będę już obecna codziennie 🙂
Mam nadzieję, że wybaczycie mi tak długą nieobecność. Widzę, że mam ponad 500 stron do nadrobienia 🙃

Chciałam podzielić się z Wami nowiną, że będę miała SYNKA 🤪 A więc w moim przypadku wróżka E. również się pomyliła 😜
Mi było obojętne jaką płeć będzie miało dziecko, ale mój mąż z radości nosi mnie na rękach 😁 Zawsze marzył o małym piłkarzyku. Imienia na razie nie mamy wybranego na 100%, ale przychylamy się do Tymka 🙂

Dziewczyny życzę Wam WESOŁYCH ŚWIĄT, DUŻO ZDRÓWKA I POMYŚLNOŚCI 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez napisał(a):
Hej dziewczyny!!!!!!!!
W końcu wróciłam na stałe 😁 😁 😁
Jestem już w Norwegii i teraz będę już obecna codziennie 🙂
Mam nadzieję, że wybaczycie mi tak długą nieobecność. Widzę, że mam ponad 500 stron do nadrobienia 🙃

Chciałam podzielić się z Wami nowiną, że będę miała SYNKA 🤪 A więc w moim przypadku wróżka E. również się pomyliła 😜
Mi było obojętne jaką płeć będzie miało dziecko, ale mój mąż z radości nosi mnie na rękach 😁 Zawsze marzył o małym piłkarzyku. Imienia na razie nie mamy wybranego na 100%, ale przychylamy się do Tymka 🙂

Dziewczyny życzę Wam WESOŁYCH ŚWIĄT, DUŻO ZDRÓWKA I POMYŚLNOŚCI 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂


WITAJ INEZ 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Tutaj juz mamusie martwiły sie o ciebie, a tu takie dobre wiadomosci. 😁 Gratuluję synka, jeszcze troszkę i ranking się wyrówna. 🙂 Dużo zdrówka dla was a na przyszłość proszę Nas na tak długo nie opuszczać. 😠 Powodzenia w nadrabianiu zaległości 😆 😁 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEN DOBRY!!!
A my juz wyspane 🥴wszyscy jeszcze spia a ja juz z godzine z boku na bok sie przewracalam wiec postanowilam wstac...a na forum pustki 😆
Inez jak milo ze juz jestes z nami!!!martwilysmy sie co u Ciebie a tu same dobre wiesci!!! gratuluje synka 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochane!!! Inez wielkie gratulacje!!!!
Foga dobrze napisałaś i tak będę robić tak od razu nie udostępnię strony pierwszej lepszej osobie bo nie wiadomo kto to taki 🙂
Ja tez jestem na miejscu ale co prawda będę kursować to raz do moich rodziców to do teściów. Wiec czasami wpadnę na forum pogadać. Życzę Wam smacznego na te święta. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki wielkanocnie 😁 😁 😁

Inez gratuluję synka 🙂

My teraz leżymy, ale mnie Wielkanoc obdarowała mega zgagą 😞 Więc leżę i morduję się ze zgagą.
Majka śpi, jak wstanie to wybierzemy się świątecznie na lody 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzusie 😁
Jak tu cichutko...ale to dobrze, bo ja zaglądam tylko raz dziennie
to przynajmniej nie mam zaległości ☺️


Inez gratuluję Synka 😁


marta-lion
lody są dobre na zgagę 😉 Pomogły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...