Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magdalena tak to już jest, ciężko upilnować maluchy, pewnie każdą z nas coś takiego czeka. Najważniejsze że na strupie się skończyło. Zdrówka dla małego życzę 🙂
Też oglądałam usta-usta i ryczałam jak bóbr.
marta-lion ja jak zwykle mam sprawę do Ciebie 🙂 Jaki fotelik do jedo berbero czy maxi cosi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny, dobrze że już nie szlocha przez sen bo na początku to strasznie przeżywał. A ja jeszcze bardziej się stresowałam. Teraz mnie brzuszek trochę boli bo trzymałam go na kolanach i na brzuszku bo się do mnie tulił. Zaraz kładę się spać tylko nie wiem czy uda mi się szybko zasnąć bo mnie jeszcze trzyma to wszystko. Do tej pory nic takiego się nie zdarzyło i dlatego ja to tak przeżywam. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Lydzia ciężko mi sie wypowiadac na temat fotelików. Wiem, że maxi cosi ma dobrą opinię w rankingach. Tylko skąd się biorą te rankingi 😮
Ja miałam z Emilka fotelik chicco wypasiony z bazą, cena masakra nawet nie chce jej pamiętać. Teraz z Mają miałam zwykły fotelik 4baby. Dla mnie nie różniły sie niczym. Oba miały atesty potrzebne do tego by gwarantować bezpieczeństwo maluchowi. I oba po rozebraniu do prania wyglądały tak samo.
Takie samo mam zdane co do jedo i maxi-cosi. Jak dla mnie nie różnią się niczym. Jeśli chcesz wozic dziecko w stelazu wózka wykorzystując fotelik to może tym sie kieruj. Choć wiem, że do jedo pasuje maxi-cosi.

Jedyne co wiem to nie kupowałabym fotelika firmy która kompletnie mi się z tym nie kojarzy np. Canpol czy Babyono. A podobno i takie się zdarzają. Canpol kojarzy mi się ze smoczkami i butelkami a Babyono z zabawkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie spiące brzusie 😁 😁 😁 😁
Madzia nie przejmuj się tak tym co sie stalo. To nie twoja wina. W tamtym tygodniu bylam u znajomej. Jej 3,5 roczna córcia stała na rogu narożnika w kuchni bo patrzyła sobie przez okienko. Znajoma cały czas pilnowała zeby mała nie upadła.Julci nagle zachcialo sie pić. Miała dwa kroki do butelki, nawet nie zdążyła się obrócić jak Julcia nachyliła się do okienka i spadla centralnie noskiem na twarde kafelki, ja niestety byłam po drugiej stronie stołu więc nawet nie zdążyłam zareagować bo to byla sekunda 😞 😞 😞 😞 Masakra, nosek nagle zaczął robic się siny, ryk niemiłosierny ale na szczęscie na strachu się skończyło 🙂
Jejciu, Wy juz o fotelikach myslicie a ja póki co cały czas twierdzę, że jeszcze mam dużo czasu ☺️ ☺️ ☺️
Ale nic to, przyjdzie czas i na mnie. 🙂 Dobranoc mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrr nie mogę zasnąć, gorącooooooooooo mi !!!!
lydziaa84 Wtrące się co do fotelików. My podejmujemy decyzje na podstawie testów niezależnych zaraz wrzucę stronkę. Niestety dla producentów nie kupimy żadnego który tych testów nie przeszedł, bo na tej stronce tez jest filmik przykladowy z testow i spojrz co sie dzieje z niektorymi fotelikami, jeden wyleciał przez przednią szybę 😲 😲 a w innym główka dziecka odbiła się od bocznej szyby, bo fotelik nie przytrzymal, na filmiku zalecają żeby nie kupowac fotelikow ktore nie przeszly testow ani ponizej oceny na poziomie 3 i my się bedziemy tego trzymac. Bezpieczenstwo dzidzi przede wszystkim.
To ta stonka:
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-13/ocena/malejaco/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 Nie przejmuj sie, nie sposób upilnowac i ochronic dziecka przed wszystkim, przypomnij sobie swoje dziecinstwo. Ile miałaś wypadków i teraz je wspominasz ze smiechem. Ja kiedys sie przewrocilam na rowerze bo machalam znajomym i wpadlam na ogrodzenie i całą górną wargę rozcięłam,krew tryskała mi z ust a mama prawie zemdlala jak ze mna szła, no i żyję i nawet blizny nie mam. Będzie OK, synek na pewno zapomni o tym szybciej niż Ty 🙂 🙂 najważniejsze ze nic strasznego sie nie przydarzylo. Głowa do góry 🙂
Idę sie zmusic do snu, chyba sie poleje lodowatą wodą bo padnę z gorąca, co to latem bedzie 🙂 Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki 🙂

Co do fotelików przejrzałam ta stronę. Z tych testowanych tam znam wiele. Dla maluchów przemawia do mnie http://e-foteliki.pl/maxi-cosi-cabrio-fix-purple-blossom.html.
Wdziałam w tych rankingach różne ceny. Nie powiecie mi chyba że fotelik kosztujący 1600zł sprawi, że dziecko będzie bardziej bezpieczne niż w tym za 400zł.
Powiem wam też że oprócz testów i opinii przy wyborze fotelika trzeba kierować sie własnym odczuciem. Dotknąć, potrząsnąć itp. Nie ufać bezgranicznie testom, i firmom. Bo kto opłaca wykonanie tych testów ? 😮

Kiedyś miałam wypadek z Emilką. jechałyśmy do lekarza, była przeziębiona. Zza zakrętu wyskoczył nam facet, trzasnął w nas, mój samochód obróciło kilka razy. Samochód poszedł do kasacji. Nam się nic nie stało. Emilka przespała cały wypadek, obudziła się w momencie kiedy wyciągałam ją z fotelika. Żeby wysiąść musiałam kopać w drzwi.
Uwierzcie mi wiem jak ważne jest bezpieczeństwo dziecka w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamcie 🙂

Eleza życzę szybkiego powrotu do zdrowia 🙂
Madalena dobrze że Kubusiowi nic poważnego się nie stało 🙂strupek zejdzie i zapomnicie 🙂
Marta a jakiej firmy miałaś fotelik z Emilką?

mam pytanie: ja jutro idę na obciążenie glukozą wiem że słodyczy nie powinnam jeść ale czy coś jeszcze jest niewskazane? Nie chciałabym powtarzać tego 2 razy 🙃

miłego i słonecznego dnia mamuśki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya Emilka miała wtedy 2,5 roku. Miałam fotelik ROMER KING.
Co do glukozy nie pij soków tylko wodę. Soki są słodzone. W nocy nie podjadaj. Rano nic nie jedz. Dziś unikaj słodyczy, i ogólnie cukru.
Ja jadę w piątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez napisał(a):
Paninka ja niestety też znam takie sytuacje. Może nie na temat wagi, ale przestrzegania mnie jak to dziecko zmienia życie i jaka to jest masakra. Najśmieszniejsze jest to, że mówią to ludzie, którzy świadomie decydowali się nie na jedno dziecko a na więcej. Ale teksty typu ''skończy Ci się spanie, skończy się kawiarnia i kino itp'' po prostu mnie śmieszą, bo moim zdaniem są mówione z zazdrości. Oczywiście ja się wypowiedzieć nie mogę, bo zaraz słyszę, że co ja tam wiem, przecież dzieci jeszcze nie mam. I na pewno będę robić tak i tak oraz czuć to i to. Czasami to mnie szlag trafia i specjalnie mówię na przekór rzeczy typu ''a moje dziecko będzie super i nie będzie płakać'' albo ''może i przytyje ale i tak szybko znowu będę super szczupła'' 😜 No bo co tu odpowiedzieć? ''Ojej to skoro tak mówisz to żałuję, że jestem w ciąży?''. Ech... temat rzeka 🙂
Najważniejsze, że czujemy się najszczęśliwsze na świecie ze swoimi bobasami i nikt nam tego nie zabierze 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki
Ja wczoraj wzięłam wolne by pozałatwiać mnóstwo spraw i cały dzień byłam w rozjazdach, aż wieczorem mi nogi bardzo bolały. Wczoraj 2 osoby spytały czy nie ustąpić mi miejsca w autobusie, czyli brzuszek coraz bardziej pokaźny jest 🙂
Musiałam z 30 stron Was nadrobić i nie pamiętam już co miałam każdej z Was napisać
Crazy śliczny brzusio i gratuluję synka
Eleza obyś szybko wróciła do zdrówka
Magda nic się nie martw dzieci tak mają że się przewracają i obdrapują, ja sama jak byłam dzieckiem to ciągle chodziłam poobijana z siniakami, strupami na kolanach i łokciach i jakoś nigdy rodziców za to nie winiłam to były moje pomysły np. nauka jazdy na rowerze, jeszcze z 2 pomocnymi kółkami a Diana co zjechała po schodach do piwnicy (schodów ze 20 na nich kamyki, żwir bo to takie nie kryte) oj byłam poobijana wtedy byłam i nawet plastikowe kółka całe się połamały i musiałam się od razu na 2 uczyć jeździć, a teraz się z tego śmieję 🙂
Za chwilę do pracy biegnę i będę grafik układać 🤢 ehhh zawsze z tym dużo pracy jest
AAAA co do sukienek ślubnych z brzuszkiem, to ja myślę że taki dzień jest jeden i kup sobie ślubną ciążową są prześliczne tylko na przykład w kolorze ecri z dodatkiem jakaś szarfa w kolorze jaki lubisz czy coś, ja cały czas jestem pod urokiem prześlicznej sukni marta-lion.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...