Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
angel_69 gratuluje

materac do lóżeczka to podobno najlepszy jest grykos pianka
Ja kupilam juz oslonki na szczebelki razem w komplecie z posciela
grzechotki to napewno dostaniesz od znajomych 🙂
Przewijak na lozeczko tez kupilam razem z posciela ja zaplacilam 47zl ale widzialam dzis dziewczyny ogladaly na allegro taka sama cena
rozek tez kupilam, chociaz przydaje sie na kilka miesiecy, bo dziecko szybko wyrasta z niego ale za to sie nie rozkopuje i jak komus mozna dac potrzymac dzidziusia to w rozku ok 50zł
wozek to chyba indywidualna sprawa kazdy woli co innego chociaz chwala tako to polska firma i jest 3 w 1 mozna komplet kupic juz za 1300zl
butelki to tez chyba mozna kupic jak urodzisz niektore mamy kupuja wczesniej avant ja tez takie mam dostalam w szkole rodzenia.
laktator podobno sie przydaje w trzeciej dobie jak ma sie nawal pokarmu, mi kazano go zabrac do szpitala, ale moze maz kupic i dowiesc jak bedzie ci potrzebny elektryczny czy reczny to zalezy ile bedziesz miala pokarmu... 🙂 tez avant tu dziewczyny pisaly
wanienka kosztuje jakies 22 zl lepsza jest ta wieksza tylko stelaz kosztuje jakies 70zl mysle ze warto kupic zeby sie nie schylac.
A co do kosmetykow to jonson podobno uczula wiekszosc dzieci, oliwki dla dzieci nie polecaja bo zatyka pory wiec jakis balsam naljepiej do kapieli.

to tyle moze ktos jeszcze sie wypowie.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
angel jesli chodzi o kosmetyki dla dziecka to ja wybiore nivea mam troche probek zobaczymy jak sie sprawdzi i krem na odparzenia podobno ten sudokrem jest dobry, ale ciezko go zmyc z pupy dziecka wiec nie wiem, zobacze w trakcie jak bede uzywac.


Co do Sudocremu to ja polecam, używałam go przy młodszym synku i się sprawdził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do Szpitala : Lista wyprawkowa
5 szt. majtki poporodowe siateczkowe PPH Horizon, lepiej większe i dłuższe
5 szt. majtki jednorazowe (fizelinowe, najlepsze Canpol)
2 paczki podkłady poporodowe ginekologiczne Bella z apteki
Tantum Rosa w saszetkach (rozrobić i mieć w butelce) ( lub w domu mydło: Biały Jeleń)
Fitomix IV Herbapol zioła mlekopędne lub Hipp Natal dla karmiących (mogą wywoływać gazy u Dzidzi)
2 paczki podpaski duże Bella, zwykłe tj. oddychające (dopiero po wyjściu ze szpitala potrzebne)
2 szt.ręczniki jednorazowe
waciki płatki
płyn do higieny intymnej Lactacyd
ręcznik duży
szampon i żel do mycia ciała
szczotka do włosów
chusteczki higieniczne
wkładki laktacyjne np.. Canpol (najlepsze)
2 szt.biustonosze do karmienia (lepsze topiki na początek, bo nie podrażniają )
koszula do porodu
2 szt.koszula nocna do karmienia (na dużo guzików, nie na rozcięcia!)
maść na brodawki BEPANTHEN Bayer lub Purelan (dobry) lub Lanolina
oliwka lub krem lub krem na rozstępy
pasta i szczoteczka do zębów
szlafrok (niekoniecznie)
klapki pod prysznic
skarpetki (najlepiej grube, frotte)
gumka do włosów
woda niegazowana (mąż musi mieć zapas w samochodzie - min. 2l dziennie)
sok (np. jabłkowy, NIE cytrus) i biszkopty, sucharki
komórka i ładowarka oroz długopis i notes
lustereczko i pomadka ochronna
antyperspirant, perfumy
laktator np..AVENT (mąż może dowieźć)
ubranie na wyjście ze szpitala (może mąż dowieźć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann5353 napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Nie wiem czy kupowac maść na brodawki czy to potrzbny zakup?

Na razie bym się wstrzymała. Mnie np. nie bolały i w ogóle nie używałam.

aha no wlasnie po co na zapas cos kupowac.
Zrobilam liste taka do szpitala mam tez dla dzidziusia taka do domu dla meza do szpitala i do domu na spacersen i awaryjnie.
jak ktos by chcial 🙂 mozna sobie cos dopisac od siebie. lub nie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂
Dzisiaj nie mam siły Was nadrabiac wiec pewnie jutro sie tym zajme 🙂

A teraz chciałam sie pochwalić ze mój synuś waży 1515 gram i ułożył sie juz główka do dołu 🙂 Ma śliczna buzke, nosek po tatusiu (zdjecie z 3d) 🙂 z usg wynika ze jest to 30 tydzień ciąży. Mały zdrowiutki i lekarz bardzo zadowolony. A i następna wizyte mam za 4 tyg wiec chyba nie kazdy lekarz stosuje zasade ze po 30 tyg czestsze wizyty.

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agat19 napisał(a):
Hej dziewczyny 🙂
Dzisiaj nie mam siły Was nadrabiac wiec pewnie jutro sie tym zajme 🙂

A teraz chciałam sie pochwalić ze mój synuś waży 1515 gram i ułożył sie juz główka do dołu 🙂 Ma śliczna buzke, nosek po tatusiu (zdjecie z 3d) 🙂 z usg wynika ze jest to 30 tydzień ciąży. Mały zdrowiutki i lekarz bardzo zadowolony. A i następna wizyte mam za 4 tyg wiec chyba nie kazdy lekarz stosuje zasade ze po 30 tyg czestsze wizyty.

Miłego dnia 😘

Super masz, że wiesz co i jak 🙂 ja może sie 23 dowiem ile waży moja niunia 😞 o ile sprzet mojej pani doktor robi pomiary 🙂
powiem wam, że coś nie ma dziś nastroju 😞 smutno mi jakoś i chyba zaraz pójde spać 😞
nie mam powodów do smutku a smutno mi 😞 😞 😞
DOBRANOC DZIEWCZYNKI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 😉 witam w końńńńńńńcu po szpitalnej przerwie 🤪
wybaczcie ale nie dam rady nadrobić 274 stron...
Czuję się już dobrze i Dzidzia również, co prawda nie było łatwo przetrwać na szpitalnym jedzeniu ale jakoś dałyśmy radę 😁 było trochę stresu, na szczęście zabieg się udał i wszystko dobrze się skończyło i póki co czuję się dobrze 😎 tyle, że w zaleceniach mam napisane że muszę prowadzić oszczędny tryb życia, co w moim przypadku może być niewykonalne 😜 wszędzie mnie pełno, a tu trzeba będzie teraz zwolnić, poleżeć troszkę i więcej odpoczywać - cóż... nie mam wyjścia, postaram się 🤪 dla Dzidzi wszystko 😉
na kolejny pobyt mam się stawić w szpitalu za 3tygodnie - mówią że na obserwację, na 3dni... zobaczymy... ☺️
cieszę się że już jestem z Wami i mogę Was poczytać 🤪
buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
hej. Ja kupilam wczoraj pampersy w kauflandziebo byly w sporej prpmocji 2-pak kazdy po 94 sztuki za 88zl to wydaje mi sie ze tanio. Byly te najmniejsze 3-6 kg bo w tesko sa chyba te 4-9kg w promocji.


w gazetce czytalam i bylo napisane ze rozne rozmiary...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie

Ja dziś śmigałam po mieście i załatwiałam zaległe sprawy, kupiłam kilka drobiazgów dla Liwci i odebrałam wyniki z laboratorium (glukoza). Mam do Was pytanko, na wyniku nie było norm, wiecie może czy są one takie same we wszystkich laboratoriach?

Miałam na czczo - 79
A po godzinie (po wypiciu 50 g glukozy)- 103
chyba w normie??

Paninka i Aniołek gratuluję zdrowych Córeczek 🙂

Agat- gratuluję zdrowego i dużego Synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj musiałam co nieco nadrobić - wolniej mi tu pisac proszę 😆!!

Muszę się pochwalić (nie ma czym ale jednak),że doszły pieniążki i jutro ruszam na zakupy!! 😁 😁
Kupuje wózio najpierw tzn,zamawiam z al.

Te pulsowanie w brzuszku takie równomierne to czkawka malensta - biedaczek, nawet nie można mu pomóc gdy tak czka 😞

Co do listy wyprawkowej to jest tego pełno w necie...poprzeglądałam troszke i swoją już mam...polecam tą: http://wzorowamama.pl/pakowanie_torby_do_szpitala.html
U mnie nie ma listy dla męża i raczej nie bede liczyc na to by ktos mi coś dowiózł.Wole miec już wszystko spakowane - torbe w szafie - niech czeka na "ten "dzień 😜
Tymczasem ja bede tylko zaglądac czy wszytko jest 🙂

Teraz mykm juz...zdam wam jutro relacje z zakupów - 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
angel_69 gratuluje

materac do lóżeczka to podobno najlepszy jest grykos pianka
Ja kupilam juz oslonki na szczebelki razem w komplecie z posciela
grzechotki to napewno dostaniesz od znajomych 🙂
Przewijak na lozeczko tez kupilam razem z posciela ja zaplacilam 47zl ale widzialam dzis dziewczyny ogladaly na allegro taka sama cena
rozek tez kupilam, chociaz przydaje sie na kilka miesiecy, bo dziecko szybko wyrasta z niego ale za to sie nie rozkopuje i jak komus mozna dac potrzymac dzidziusia to w rozku ok 50zł
wozek to chyba indywidualna sprawa kazdy woli co innego chociaz chwala tako to polska firma i jest 3 w 1 mozna komplet kupic juz za 1300zl
butelki to tez chyba mozna kupic jak urodzisz niektore mamy kupuja wczesniej avant ja tez takie mam dostalam w szkole rodzenia.
laktator podobno sie przydaje w trzeciej dobie jak ma sie nawal pokarmu, mi kazano go zabrac do szpitala, ale moze maz kupic i dowiesc jak bedzie ci potrzebny elektryczny czy reczny to zalezy ile bedziesz miala pokarmu... 🙂 tez avant tu dziewczyny pisaly
wanienka kosztuje jakies 22 zl lepsza jest ta wieksza tylko stelaz kosztuje jakies 70zl mysle ze warto kupic zeby sie nie schylac.
A co do kosmetykow to jonson podobno uczula wiekszosc dzieci, oliwki dla dzieci nie polecaja bo zatyka pory wiec jakis balsam naljepiej do kapieli.

to tyle moze ktos jeszcze sie wypowie.








jolajola jesteś cudowna!!!!

dzieki za oświecenie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 to podobno dobrze ze maluch ma czkawke bo rozwija w ten sposob miesnie i zwyczajnie cwiczy...tak gdzies czytalam... wiec pomoc wcale nie jest mu potrzebna...

za mna tak lazi zupka knorra ser w ziolach albo chinska rosolowa, boje sie tylko ze wyrzuty sumienia bede miala jak sie na nia skusze ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

gratuluje wszystkim mamusiom zdrowych dzieciaczkow....moj m. pierwszy raz dzisiaj zobaczyl ogromna fale przechodzaca przez moj brzuch potem bez slowa jego reke polozylam na nim i takiego kopa dostal ze az sie przestraszyl...bo zawsze jak chcial dostac kopniaczka to mala jak na zlosc uspakajala sie momentalnie 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
agat19 to super wiesci 🙂
Pewnie jak u ciebie wszystko dobrze to lekarz nie chcial zapisywac wizyty wczesniej.
Fajnie masz ze juz dzidzia sie ulozyla do porodu ja nie moge sie doczekac mam nadzieje ze u mnie tez tak bedzie 🙂


Laska Ty dobra jestes z tymi listami!!!

Super pomoc dzieki!!!

Ja caly czas praca, szkola i obrona i w koncu moge sie poczuc jak przyszla mamusia!!!

zero nerwów 😁

tak na marginesie dzidzia zazwyczaj juz w 5 miesiacu jest ulozona glowka do dolu wiec to juz ponad 6 miesiac zatem kochane juz powoli wszystko sie nam szukuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k8_online napisał(a):
Hej Brzuszki 😉 witam w końńńńńńńcu po szpitalnej przerwie 🤪
wybaczcie ale nie dam rady nadrobić 274 stron...
Czuję się już dobrze i Dzidzia również, co prawda nie było łatwo przetrwać na szpitalnym jedzeniu ale jakoś dałyśmy radę 😁 było trochę stresu, na szczęście zabieg się udał i wszystko dobrze się skończyło i póki co czuję się dobrze 😎 tyle, że w zaleceniach mam napisane że muszę prowadzić oszczędny tryb życia, co w moim przypadku może być niewykonalne 😜 wszędzie mnie pełno, a tu trzeba będzie teraz zwolnić, poleżeć troszkę i więcej odpoczywać - cóż... nie mam wyjścia, postaram się 🤪 dla Dzidzi wszystko 😉
na kolejny pobyt mam się stawić w szpitalu za 3tygodnie - mówią że na obserwację, na 3dni... zobaczymy... ☺️
cieszę się że już jestem z Wami i mogę Was poczytać 🤪
buziaki 😘 😘 😘



zdrówka
super ze ok a cos powaznego było???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...