Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Znalazłam coś takiego, więc może nie jest źle:
30 tydzień ciąży

W drugiej połowie ciąży zdarzają się momenty, że macica twardnieje na około 30 sekund do 2 minut. Nie jest to bolesne, jednakże niezbyt przyjemne, gdyż w ten sposób mięśnie macicy przygotowują się do skurczów porodowych. Aby skurcz szybciej ustąpił należy zmienić pozycję ciała, położyć się lub pospacerować.

Dziecko waży 1200-1300 g, ma 38-39 cm długości. Maleństwo ma dobrze wykształcony słuch i bardzo lubi, gdy się do niego mówi, recytuje wierszyki, czy śpiewa piosenki. Lubi także słuchać muzyki – szczególnie poważnej np. Mozarta. Jeżeli przyszła mama nie lubi muzyki poważnej, nie musi zmuszać się do jej słuchania. Lepiej dla dobrego rozwoju dziecka, aby słuchała z przyjemnością muzyki tą, którą lubi, która na nią działa uspokajająco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jola dziękuję 🙂
A jeśli chodzi o branie leków to około 20 tc też byłam chora i brałam lekarstwa. Wtedy waga mi spadła o kg. Ale po chorobie z powrotem zaczęłam tyć, tak, że było ok. U ciebie na pewno też tak będzie 🙂
A z tą wagą mam nadzieję, że mała jeszcze trochę nadgoni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 nie martw sie. Mysle ze twoja mala dobrze wazy. Patrzylam na czerwcoweczki i jedna dziewczyna miala chyba w 39 tygodniu porod a dzidzia 2800 o ile dobrze pamietam. Nie ma sie czym stresowac bedzie szczuplutka dziewczynka. Moj maly wazy 2300 ale jestem w 35tygodniu od wczoraj. Teraz tak po 100g na tydzien moze ci przybierac. Wg najwazniejsze zebys dotrzymala do terminu albo chociaz okolic terminu to bedzie bardzo dobrze. Moja znajoma urodzila w 29 tyg i dzidzia wazyla 1 kg i uratowali i jest w porzadku poki co. Moze ci sie termin porodu wydluzy to jeszcze bedziesz prosic zeby juz nie tyla :-):-):-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siehankowa- proszę o namiary, gdzie kupiłaś takie cudeńka!

U mnie remont prawie skończony, ogarnęłam dziś pokój córci, zawsze to bliżej końca 🙂

Ale w nocy mnie bolał brzuch, aż jęczałam z bólu, teraz bardzo twardnieje.

u mnie po upalnym dniu przyszła burza, ale za to jaka 😲, nie należę do strachliwych,ale sie boję, a maż w pracy, dzwoniłam, żeby wcześniej przyjechał, tak grzmi, że dwukrotnie był taki huk, jakby coś wybuchło, pojawiła sie straż i policja, chodzili po dachach,klatkach schodowych, świecili po oknach, musiało coś się naprawdę stać... 😞

Aha- Was nadrobić z czytaniem to nie lada wyzwanie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann nie martw sie lekarz powiedzial ze wszystko ok to tak jest! na pocieszenie dodam ze moja w okolo 5 tyg przybrala 1kg ( w 27/ 28wazyla 957 a dzisiaj 1930 gram) wiec Twoja jeszcze spokojnie nadrobi! jakby w takim tempie tyla co moja to do porodu by wazyla 3300 gram wiec calkiem dorodna panna 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia może ja się po prostu za bardzo nakręcam 🙂 Tylko, że z jednej strony lekarz mnie pociesza i na necie znalazłam, że dzieciątko w moim tygodniu ciąży powinno ważyć około 1300g, więc niby jest prawidłowo, a z drugiej strony to jeżeli moja mała przybywa 100 g tygodniowo, a mnie do terminu zostało 10 tygodni, to to daję kg 😞 Czyli moja mała miałaby po urodzeniu wagę 2300 😞 Poza tym synów nie donosiłam do terminu- 38 i 39 tc - czyli jakby się sytuacja powtórzyła to jeszcze mniej 😞
Chyba, ze mała zacznie przybierać więcej niż 100g tygodniowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszynka2011 witaj bo sie chyba z toba nie witalam.
No u nas trzeba byc na bierzaco z czytaniem, bo wystarczy kilka dni i ma sie tyle stron ze siedzi sie kilka godzin i czyta 😜 my zdazylysmy sie juz tu poznac 🙂 ja juz od grudnia jestem na forum i tak ciagle ktos tu dochodzi. mamy bardzo doswiadczone mamy, ktore sluza pomoca i nigdy nie zawioda mozna powiedziec ze zagladaja kilka razy dziennie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
ann nie martw sie lekarz powiedzial ze wszystko ok to tak jest! na pocieszenie dodam ze moja w okolo 5 tyg przybrala 1kg ( w 27/ 28wazyla 957 a dzisiaj 1930 gram) wiec Twoja jeszcze spokojnie nadrobi! jakby w takim tempie tyla co moja to do porodu by wazyla 3300 gram wiec calkiem dorodna panna 🤪 🤪


Dzięki Paninka 🙂 Oby Twoje słowa były prorocze i mała rzeczywiście zaczęła przybywać w takim tempie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann5353 przeciez na usg nie zwazy sie dzidzi naprawde tylko orientacyjnie z tego co wiem ile razy sie slyszy, ze nawet przed porodem waga jest inna, a po urodzeniu dzidzius jest wiekszy o pol kilo. Tak bylo u mojej kuzynki robilo jej usg 2 razy i 2 innych lekarzy i powiedzieli jej ze dzidzia wazy 3.800 a jak urodzila 4500 wyobrazasz sobie? a ona urodzila naturalnie i jak sie umeczyla i jej mala. a zeby dobrze zwzyli to mialaby cesarke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann chyba po 36tygodniu dzidzia przybiera ok 200g na tydzien wiec na bank do 3kg dobijecie. Ja tez sie martwilam bo 2300 w 35tyg a z moja szyjka i pessarem to do 38 tyg. Jakby przybral po 100g to 2600-2800moze maksymalnie by bylo ale przeczytalam gdzies ze po 36tyg wlasnie zaczyna ostro tyc dzidzia i to wlasnie po 200 g na tydzien. Bez nerwow wazne ze miesci sie w przedziale wagowym :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jeszcze usg nie poda ci dokladnie wagi. Na patologii jak lezalam to srednio ok 200-400g byly ciezsze bobaski po porodzie niz usg pokazalo hehehhe ale taka pomylka i ponad 4 kg silami natury to podziwiam i wspolczuje pewnie baaaardzo ja bolalo. Internet zaczal mi ladnie w tel chodzic ale idzie giga burza wiec sie pozegnam obracam na drugi bok i postaram sie zasnac zanim sie zacznie na calego. Papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki 🙂
Tak jak pisała kruszynka, u Nas własnie była gigantyczna burza 😲 😲 😲 Aż korki wyłączyłam tak dla spokoju sumienia 🤔 Powoli juz sobie odchodzi ale jeszcze troszkę wali tu i tam 🤔 🤔 🤔
ann nie martw sie, ja byłam w polowie trzydziestego tygodnia to Oliwka ważyła 1490, więc tylko 200g róznicy. Myślę, że nie mamy się czym martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po ciężkim dniu też się kładę, dawno nie byłam tak wykończona, jak dziś 😜
Ann Nie stresuj się na zapas, wszystko będzie dobrze, dzidzia zapewne nadgoni. Rozumiem Twoje obawy, ale w taki sposób możesz tylko pogorszyć, bo wiadomo jaki stres ma wpływ na człowieka. Rozchmurz się i pomyśl pozytywnie 😘 😘

A ja uciekam DOBREJ NOCKI BRZUSZKI 😘 🙂 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze u nas przeszła ulewa i burza no i zabrali net 😞 doczytałam Was 🙂
Paninka rośnie córcia i już o płeć nie musisz się martwić 😜
Ann a twoja córcia na pewno podgoni z wagą 🙂
Jola sukienusie śliczne ale z doświadczenia wiem że mało praktyczne. Gabrysi pierwszą sukienkę ubrałam jak miała ze 3mce ale ciężko mi się ją zakładało bo była zapinana z tyłu. I sukienka była na raz bo mała jakoś szybko wyrosła a i okazji nie było do zakładania. Ja myślę że jak już niuńka ma z 6mcy to można szaleć z sukienkami 🙂

Pojadłam takich prażynek bekonowych z jakieś 5godz temu i chyba mi zaszkodziły bo ciężko mi się oddycha i jakoś dziwnie odbija 😮 🤢 albo mała mnie na żołądek ciśnie.......i mąż podniósł mi ciśnienie 😞 😠 na samą noc...... 🤢

No nic czas się położyć, chociaż tak jakoś mi duszno nie wiem jak zasnę
Śpijcie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ahhhh, Paninka przepraszam ale ja dzisiaj taka zakręcona jestem................... 🤔 🤔 🤔
Gratuluję córci 😁 😁 😁 😁 Super, że wszystko u was dobrze 😁 😁 😉
Ja juz uciekam. Nie grzmi tylko deszczyk pada to może jakos usnę, choc nadal się boje że wstrętna burza wróci 😲 😲 😲 😲

DOBRANOC MAMUSIE I MALEŃSTWA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann moja znajoma urodziła po terminie i jej maleńkie ważyło 2700g a sama przytyła ponad 20kg. Dzidziuś dostał 10pkt i jest śliczny 😁 Ja nie wiem ile mój synek waży i też się martwię, no ale nic nie poradzę. Dowiem się dopiero na USG w 36tc 😞
Jeżeli lekarz mówi, że jest dobrze to jest dobrze i nie martw się na zapas 🙂

jolajola
śliczne te sukienusie, zwłaszcza te pantalony 😁

siehankowa strasznie podobają mi się te dżinsowe ogrodniczki.

Ja też już się kładę. Jutro mam wizytę u położnej, czyli ważenie, słuchanie maluszka, mierzenie macicy i ogólna rozmowa.
Do jutra 🙂

SŁODKICH SNÓW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
]DZIEŃ DOBRY!!!!!!!!!!!!!!!!!
PIERWSZY RAZ JESTEM PIERWSZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MIŁEGO DŁUGIEGO WEKENDU 🙂
Paninka gratuluje duuuużej córeczki 🙂 oczywiście cieszę się,że to bułeczka a nie sisiorek i,że nie będziesz już miała powodów do zmartwień 🙂
Ann muszę powiedzieć,że takie sytuacje jak Twoja nie są mi obce... Jak leżałam w szpitalu była ze mną dziewczyna, której chłopiec w 36 tg ważył 1500, był to jej drugi bobasek takich gabarytów w sensie maleńki bo drugi miał 1200...I jeden i drugi urodzili się i wszystko z nimi ok 🙂 Jeden ten mniejszy ma już prawie 4 latka i jest drobniejszy, ale poza tym w żaden sposób nie odstaje od swoich rówieśników. Drugi właśnie obgryza mamie sutki i nadrabia wagę 🙂

Wiesz Ann z dziećmi jak z dorosłymi są osoby drobniejsze i postawniejsze. Jeżeli Ty jesteś szczupła nie oczekuj bobaska mega rozmiarów chyba,że tata dzieci duży, ale to i tak raczej nie za bardzo wpływa bo większy procent dziewczyek to i drobinki...
Najważniejsze ,że dzidzia przybiera a nie stoi w miejscui nie przeliczaj ile dzidzia bedzie ważyć ewentualnie, bo tego nie da się określić, tym bardziej,że jak byłam w szpitalu zdażały się pacjentki których bobaski tyły skokowo, tzn raz więcej raz mniej, a jedna z moich koleżanek która niebawem będzie rodzić jak przychodziła do szpitalato dzidziuś przybierał na wadze przez 2 tyg 100g, a jak wychodziła do domu to w 2 tyg 500 g nadganiał, tak,że widzisz sama...I tak mogłabym godzinami opisywać podobne sytuacje. Jednym wspólnym mianownikiem jest to,że dzieci rodziły się zdrowe, więc głowa do góry!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Kochane brzuszki 🙂

Ja wpadłam, żeby się przywitać i powiedzieć, że dzisiaj to raczej dopiero wieczorkiem do Was zajrzę. Stęskniłam się za mężulkiem i muszę się nim nacieszyć bo jutro rano znowu jedzie na zbiór truskawek. Dzisiejszy dzień będzie mega towarzyski. Wybieramy się najpierw do moich rodziców potem do teściów. A wieczorek zarezerwowaliśmy 😁 🤪 🤪 wyłącznie dla siebie 😁 🤪 🤪
Życzę Wam udanego i miło spędzonego długiego weekendu. A mamciom, które mają zaplanowane na jutro wizyty życzę powodzenia. Trzymajcie się Buźka. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Mamuski!
widac ze weekend dlugi bo pusciutko!!!

u nas podobno tez straszna burza w nocy byla...ale ja nie wiem bo przespalam a jak usne to nic nie jest w stanie mnie obudzic 😁 😁 😁 mam nadzieje ze nasza coreczka tez bedzie miala taki twardy sen i nie bedzie sie budzic po kazdym szelescie 🙃 🙃 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...