Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
monia321 napisał(a):
u nas bedzie 5 lat
poki co mała jest bardzo pozytywnie od początku nastawiona na rodzeństwo. cieszy się bardzo, mówi, że bedzie pomagać i że już ją kocha 🙂) zobaczymy jak w praniu


u mnie też będzie 5 lat i druga dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie wiadomo czy przejdzie. Mam taka nadzieje. W dzien idzie wytrzymac ale w nocy cieko co chwila wstaje bo nie czuje reki i robie cwiczenia zeby oddretwiala.
Mam pytanie co do rozmiarow koszul do porodu trzeba wziasc chyba wieksza zeby byl luz na brzuchu.Juz jedna mam ale jak przymierzylam to brzuch opiety wiec ja zostawie po porodzie do karmienoia pewnie zmaleje. Ale na porod to chyba luzna trzeba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
później WAS doczytam ale najpierw podziele sie wiadomościami ... malutka ładnie rośnie prawie 2,700 🙂 no tylko miejsca ma mało 😞 i pokopała troche dziś panią doktor 🙂 🙂 🙂
wiecie co jedna myśl nie daje mi spokoju odnośnie MALWINY dlaczego po stwierdzeniu ustania akcji bicia serca maluszka nie zrobili jej CC tylko dwa dni jeszcze maluszek w niej był?? nie rozumiem tego troche 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba te babcine przewidywania co do brzucha się nie sprawdzają co?...czyzby ginekolodzy aż tak się mylił po tym usg?
to 1 usg miaam w 14 tyg (prawie pod koniec) i wtedy powiedział mi już ze dziewczynka, ale myślałm, że to za szybko. potem w 21 też wiec chyba raczej dziewczynaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
[quoteA tak przy okazji: jeśli widziałyście jakieś fajne filmy to wrzućcie mi kilka tytułów. Wysyłam teraz małża do wypożyczalni więc on przynosi to co jemu pasuje 😞 A wiadomo, kobiece gusta są ciut inne 🙂


😉 ja oglądam na kompie więc nie wiem co jest na DVD, może tu znajdziesz podpowiedź http://www.videoworld.pl/index.php?str=2&mg=1&mb=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnie-szka napisał(a):
monia321 napisał(a):
u nas bedzie 5 lat
poki co mała jest bardzo pozytywnie od początku nastawiona na rodzeństwo. cieszy się bardzo, mówi, że bedzie pomagać i że już ją kocha 🙂) zobaczymy jak w praniu


u mnie też będzie 5 lat i druga dziewczynka 🙂


U mnie 5lat i 8m-cy i też druga dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelina ja tez trzymam kciuki zeby te dretwienia przeszly 😘

monia321 mi tez wszyscy od poacztku chlopca wrozyli...a usg mialam w 21, 27 i 32 tyg na kazdym buleczka ( jak to moj m. mowi) wiec to raczej te przepowiednie pseudo znachorek sie nie sprawdzaja 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
ewelina ja tez trzymam kciuki zeby te dretwienia przeszly 😘

monia321 mi tez wszyscy od poacztku chlopca wrozyli...a usg mialam w 21, 27 i 32 tyg na kazdym buleczka ( jak to moj m. mowi) wiec to raczej te przepowiednie pseudo znachorek sie nie sprawdzaja 😉 😉 😉

U mnie przy drugiej ciąży też mi córeczkę wróżyli..., a urodził się chłopczyk.
Więc to chyba tylko takie gadanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
Witam Was 🙂
później WAS doczytam ale najpierw podziele sie wiadomościami ... malutka ładnie rośnie prawie 2,700 🙂 no tylko miejsca ma mało 😞 i pokopała troche dziś panią doktor 🙂 🙂 🙂
wiecie co jedna myśl nie daje mi spokoju odnośnie MALWINY dlaczego po stwierdzeniu ustania akcji bicia serca maluszka nie zrobili jej CC tylko dwa dni jeszcze maluszek w niej był?? nie rozumiem tego troche 😮 😮


A moja na wizycie w piątek 1900 a twoja już 2700 to kurde ta moja to jakaś kruszyna..... a dzieli nas w sumie tylko 2tyg a może aż 2...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
Witam Was 🙂
później WAS doczytam ale najpierw podziele sie wiadomościami ... malutka ładnie rośnie prawie 2,700 🙂 no tylko miejsca ma mało 😞 i pokopała troche dziś panią doktor 🙂 🙂 🙂
wiecie co jedna myśl nie daje mi spokoju odnośnie MALWINY dlaczego po stwierdzeniu ustania akcji bicia serca maluszka nie zrobili jej CC tylko dwa dni jeszcze maluszek w niej był?? nie rozumiem tego troche 😮 😮


A moja na wizycie w piątek 1900 a twoja już 2700 to kurde ta moja to jakaś kruszyna..... a dzieli nas w sumie tylko 2tyg a może aż 2...

Moja w 30 - tygodniu 1300g, więc w ogóle szok...
Chyba, że później dzieci tak szybko przybierają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnie-szka niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie 🙂 ale modlę się oby się udało. Po co dzieciom zabierać dzieciństwo?? no i te pierwsze roczniki to przechlapane będą miały takie króliki doświadczalne......ja jestem za pozostawieniem "starego systemu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry

Dziewczynki jakie fajne brzuszki macie 🤪

Diviana ja tez kupiłam 2 koszule na allegro tak jak dziewczyny ci linki podesłały a 3 kupiłam na marwilskiej za 28zl i tez jest ok.

Dobry ten tekst tego lekarza, że poród to nie sraczka hehe 😜 😜 😜 chociaż niektóre rodzą szybko przez pól godz i juz 😆 wiec nie wiem jak to jest......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Agnie-szka niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie 🙂 ale modlę się oby się udało. Po co dzieciom zabierać dzieciństwo?? no i te pierwsze roczniki to przechlapane będą miały takie króliki doświadczalne......ja jestem za pozostawieniem "starego systemu"

Podpisuję się pod tym całym sercem, bo mój Igor też w wieku 6 lat niby do I klasy pójdzie i królikiem doświadczalnym będzie 🙂 Ale ciężko mi uwierzyć, że się jeszcze coś w tej sprawie zmieni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 wiesz co mnie tez to troche zdziwilo, ale jak ja bylam w szpitalu to dziewczyna obok mnie poronila ciaze jakos w 12 tygodniu czy 15 i mieli jej zrobic operacje to czekala 5 dni na nia i tak lezala strasznie ja bolal brzuch i krwawila, ale kazai jej czekac... bo lekarzy nie mogli zebrac podobno. No ale nie wiem jak to jest jak dzidzius jest juz duzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
trudno powiedzieć co będzie z tymi naszymi 6-latkami tzn. nasze juz bedą króliczkami a może za rok coś się zmieni 😞(
pracuje w szkole i wiem, że 99% szkól nie ma zaplecza dla takich dzieci, także szkoda mi maluchów. Wiem, że moja mała będzie w grupi 5 i 6 latków. Ona sobie raczej poradzi, 2 lata była w przedszkolu, łatwo nawiązuje kontakty, ale znam dzieci, które do tej pory były z babciami lub rodzicami i dla nich to bedzie straszny szok. Nie są jeszcze dojrzałe emocjonalnie. Zabierają im po prostu dzieciństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W końcówce 2 tyg to chyba dużo mi pani doktor mówiła, że pod koniec właśnie dzieciaczki róznie przybierają i nie ma reguły 🙂
Evelina nie chce Cie martwić ale jeśli nawet ustąpi to może istnieć ryzyko, że sie bedzie odnawiać 😞 (podobno jest to też choroba zawodowa)moja mama oba nadgarstki miała na to operowane i to 30 lat po ciążach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Daniela napisał(a):
Agnie-szka niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie 🙂 ale modlę się oby się udało. Po co dzieciom zabierać dzieciństwo?? no i te pierwsze roczniki to przechlapane będą miały takie króliki doświadczalne......ja jestem za pozostawieniem "starego systemu"

Podpisuję się pod tym całym sercem, bo mój Igor też w wieku 6 lat niby do I klasy pójdzie i królikiem doświadczalnym będzie 🙂 Ale ciężko mi uwierzyć, że się jeszcze coś w tej sprawie zmieni...


A ja już w tym roku poślę moją córcię do szkoły - a ma 6 lat. Zdecydowaliśmy się na wcześniejsze posłanie jej do szkoły bo w przyszłym roku dwa roczniki na raz pójdą - ostatnie siedmiolatki i pierwsze sześciolatki.
My wybraliśmy szkołę prywatną - są tam niewielkie klasy a nauczyciele bardziej indywidualnie podchodzą do każdego z dzieci. Przejrzałam też książki mojej córki do pierwszej klasy - podstawa programowa się zmieniła i teraz od pierwszaków nieco mniej będą wymagać.
Nawet moja Em powiedziała, że te książki to... łatwizna.
Tak więc ja patrzę póki co optymistycznie. Uznaliśmy z mężem, że jest to dobre rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj maly w 34 tygodniu wazyl 2300 ciekawe ile teraz bedzie.
Slyszalam ze. W tak zaawansowanej ciazy to kaza rodzic normalnie a cesarke w razie komplikacji. To jest normalny porod tylko ze juz znasz final. Az mi sie ryczec zachcialo,to jest takie straszne. Ja jestem za slaba psychicznie i pewnie bym nie dala rady.

Na hasen nie chodze ale slyszalam ze pomaga na kregoslup. Gdbybym nie musiala lezec.jak mops to pewnie hym chodzila choc pare razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...