Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam piątkowo 🙂

Zrobiłam pranie, bo było piękne słonko, a teraz się zachmurzyło całkowicie 😠

Ja też dziś źle spałam, może na tę zmianę pogody... Wiercenie Dzidziuni mi nie przeszkadzało, ale ból nóg i kręgosłupa... no i skurcze w dole twardego brzucha. Już się wycwaniłam i przy łóżku mam magnez i potas oraz no spę...

Jak radzicie: ile i jakie pieluszki w stylu tetra i flanela zamówić?

Oraz czy zakup antybakteryjnego podkładu na materac (z gumką) to dobry wybór?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i poczytałam sobie i zasnęłąm 🙂 Wstałam przed chwilą ale oczy to mam jak worki na ziemniaki 😉 Te noce nieprzespane dają się we znaki.
Diviana ciszę się że po wizycie masz dobre wieści 🙂
Magda powodzenia u fryzjera 🙂
moniczek aż mi się żal Ciebie zrobiło. Ja jak taka obolała jestem to zaraz ryczę i pomaga mi tylko leżenie plackiem, tak jak teraz, dwa dni i już lepiej. Trzymaj się kochana i odpoczywaj kiedy tylko możesz. Robota zawsze ,,głupiego'' lubi. Bez obrazy, to przysłowie mojej mamy i zgadzam się z tym bo w domu to każda kobieta ma co robic, a jeszcze jak są małe dzieci to tej pracy nie widac ani jej końca. Uśmiech dziecka jest nagrodą. Napisz jakie kosmetyki kupiłaś, orównam czego mi jeszcze brakuje, bo mimo iż myślę, że już wszystko, to może jeszcze o czymś zapomniałam.
jo-aneczka w maju to te ptaki mnie budziły właśnie 🙂 a zwłaszcza taki jeden, Siadał sobie naprzeciwk okna i tak nadawał...ale ładnie. Dziś to przeszłąm sama siebie z tą pobódką 😉
Paninka u mnie odwrotnie, szafa jest a ubranka nie poprane 😮
karolciakam nie zazdroszczę takich sąsiadów. U mnie też są tacy co to im wolno wszystko, a tobie nic. Jak się bawią to nie patrzą na godzinę absolutnie. Tylko interwencje n ie mają sensu bo to głupi człowiek i byłoby jeszcze gorzej. Donosiciel taki, zgniewany ze wszystkimi sąsiadami w okolicy, tak, że rozumiem Cię doskonale.
Pogoda u nas super, nareszcie słońce świeci. Tez chciałam pranie małemu zrobic, ale chyba nie zrobię. Ubranka jak posortuję to jest tego tak mało na jedno pranie, że nie będę automatu włączac. Mam taką malutką franię i w niej chciałam odświerzyc ciuszki, ale jest wyniesiona i czekam już tydzień, żeby ją mąż do łazienki wstawił. Właściwie nie było pogody na pranie to i potrzebna nie była. No dobra, ubieram się bo południe za chwilę 🙂

Miłego dnia Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 bardzo dobrze ze postawilas na swoim...i ze on sie ogarnal...a jak juz zobaczy filipka to na bank sie zakocha i nawet na chwile nie bedzie chcial Was zostawic 😁 😁

moj nigdy nie lubil dzieci ( no oprocz mojej siostry ale jak ja poznal to ona juz ponad 2 latka miala) a takie maluszki to obrzydzaly go 9 strasznie sie ich bal 😮 a teraz sam gada ze juz sie nie moze doczekac az stopki bedzie mogl wycalowac 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ziuta ja mam 10 pieluch tetrowych bialych i 3 rozowe...flanelowych to 5 zamierzam kupic.wydaje mi sie ze tyle wystarczy na poczatek a w razie czego dokupie...
a o tych podkladach na materac to nic jeszcze nie slyszalam...moze jakas doswiadczona mamuska sie wypowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Kochane Brzuszki! 🙂
Nie miałam czasu w ciągu dnia do Was zaglądać, a wieczorami to już nie miałam siły na kompa...
Dzisiaj mój pierwszy dzień zwolnienia! 😁 Leniuchuję 🙂
Wizytę u lekarza mm w poniedziałek, więc wtedy mi powie, co i jak z tym moim mega cukrem w moczu.
Ale zrobiłam w tym tyg obciążenie glukozą 75g i mocz.
Wyniki glukozy 75 g mam, na czczo 77, po 1h 182, po 2h 140 - także chyba na granicy - ale jednak chyba nie najgorzej, nie? 🙂
A w moczu już nie było cukru, ale za to pojawiły się ciała ketonowe "+". Więc jak nie urok-to sraczka. Jak tak czytam w necie, to te ciała ketonowe mogą oznaczać i cukrzycę, i zatrucie ciążowe, i np. to że za mało zjadłam poprzedniego wieczoru. Mam nadzieję, że u mnie to to ostatnie, bo faktycznie mało zjadłam wtedy...
Zobaczę, co mi w poniedziałek powie lekarz! 🙂
agapurka - ja też mam czasem taki ból brzucha z jednej strony mocniejszy....ale nie wiem, co to... Najczęściej, jak dłużej siedziałam i potem zaczęłam chodzić...
A tak to mam chyba te skurcze przepowiadająco, bo tak mi twardnieje brzuch czasem... ale to nie jest jakieś bardzo bolesne, tylko taki dyskomfort... I całe szczęście, że to nic regularnego 🙂
mapa - super te dzieciaczki śmiechowe 🙂 aż mój kot przyszedł do laptopa, jak je włączyłam 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY 🙂
Kornelka s........poszła sobie, a ja jem tylko suche bułki jogurty i rosół....Brzuch mnie jeszcze nad ranem pobolewał i od 5 nie spałam tylko stwierdziłam,że jak coś zjem i popiję ciepłą herbatką z sokiem malinowym to się uspokoi i tak też się stało, przynajmniej na moment...Potem znów brzuni zaczął zarzynć 😞 ale jakoś usnęłam po 8 i spałąm do teraz 🙂
Divianka super wiadomości po wizycie 🙂
Madalena mam rozumieć,że ten nowy image to ostatnie poprawki przed porodówką? Super,że mamusie teraz dbają o siebie 🙂
Daniela przestań myśleć tyle o porodzie, nie nakręcaj się i nie wmawiaj,ąe nie dasz rady!!!Kochana wychowałaś już jedną córk i drugą też dasz radę. Urodzić też urodziłaś sama nikt tego za Ciebie nie zrobił, dałaś radę wcześniej teraz też dasz 🙂
Co do obaw ja też mam tylko moje związane są z aktywnością Maleńkiej...Po tych antybiotykach jak by się mniej aktywna zrobiła...nawet na jedzenie barzo nie reaguje 😞 Od czasu do czasu się przeciągnie i śpi śpi śpi i tak prawie cały czas...Wmawiam sobie,że skoro ruchy są to ok, tylko,martwię się żeby czegośnie zbagatelizowaći nie zaszkodzić mojej Maleńkiej 😞 Do lekarza a właściwie do szpitala wybieram się 15 lipca, mam nadzieję,że szybko
minie i lekarz rozwieje moje wątpliwości..
Paninka niektórzy maja taką urodę,że na dzień inni że na 4 tygodnie przed porodem brzusio się obniża...Może jesteś w grupie, któej brzusio cały dziewąty miesiąc jest po prostu niżej, tak,że nie martw się bo nawet jeśli tak jest to urodzisz w terminie, a dziecko w 38 tyg już donoszone przecież 🙂
Mapa takie filmiki to ja lubię 🙂 Uwielbiam śmiech dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka na to licżę jak zabraknie mi argumentów to Filip swym urokiem tate zaczaruje i ten się z miejsca nie ruszy 🙂 🙂

Ziuta dzięki ci dziewczyno...wiedziałam,że coś miałam zrobić i przypomniałam sobie,że zapakowałam do pralki ciuchy ale jej nie włączyłam i że magnez miałam wziąć 😮 😮

No zakręt od rana jestem 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana ubawiłaś mnie tym rachunkiem męża 😉

agapurka łączę się więc z Tobą w gościnności i uśmiechu nr 5 😉 Ja wczoraj tak samo zrobiłam z pralką. Tylko że u mnie jeszcze jedno wyciągnięte pranie na misce czekało na powieszenie. Przyjechał doo mnie tata na obiad i poszedł do łazienki. Przyszedł i mówi: wiesz co? To twoje pranie się popsuło - ani się nie chce samo powiesić, ani drugie samo nie chce się włączyć! Dziwne jakieś 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he, Ziuta, widzę, że ty to wyluzowany kurczaczek jesteś jeśli chodzi o zakupy 🙂 🙂 🙂
36 tydzień na ukończeniu, a ty wczoraj pytasz o wózek, dziś o pieluchy 😉
Większość z nas już ma te zakupy zrobione od dość dawna. W czerwcu urodził się pierwszy "sierpniowy" dzidziuś, więc wszystkie dostałyśmy takiego kopa, że zakupy raz -dwa zrobiłyśmy.
A co do pieluszek, to zależy czy zamierzasz używać pampersów czy pieluch wielorazowych.
Jeśli pampersów, to wystarczy tyle, ile napisała Paninka (przy czym ja akurat obstawiam na odwrotną proporcję tj więcej pieluch flanelowych bo są bardziej miękkie i lepiej chłoną), ale jeśli zamierzasz używać tylko pieluszek tetrowych to musisz mieć ich znacznie więcej, hmmm, sama nie wiem ile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolciakam Ale ty wiesz ,ze twój tata ma racje...no bo przeciez mogłaby chociaż raz ta pralka sama się włączyć wyłączyć wywiesić pranie, no nie? 😁 😁

Co do tych pieluszek - mam pytanie...ja mam pampers 2-5kg i one nie mają wycięcia na pępuszek. Musi być to wycięcie koniecznie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka napisał(a):
O kurcze! Coś mnie minęło, a raczej ja coś przeoczyłam. jo-aneczka o jakim Ty pierwszym sierpniowym dzidziusiu piszesz? Która już urodziła?


No widzisz, tak to jest jak się zapomina o forumowych koleżankach i za rzadko do nas zagląda 😉
Anusia urodziła synka (chyba 5 tygodni przed terminem).
Pewnie nie znasz Anusi, ja zresztą też nie, ale była na forum przed nami, a potem na długo zniknęła.
No i czerwcu nastąpiła jej reaktywacja - i od razu taka wiadomość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Kornelka napisał(a):
O kurcze! Coś mnie minęło, a raczej ja coś przeoczyłam. jo-aneczka o jakim Ty pierwszym sierpniowym dzidziusiu piszesz? Która już urodziła?


No widzisz, tak to jest jak się zapomina o forumowych koleżankach i za rzadko do nas zagląda 😉
Anusia urodziła synka (chyba 5 tygodni przed terminem).
Pewnie nie znasz Anusi, ja zresztą też nie, ale była na forum przed nami, a potem na długo zniknęła.
No i czerwcu nastąpiła jej reaktywacja - i od razu taka wiadomość 🙂


O dziękuję jo-aneczka. Faktycznie nie pamiętam Anusi, imię chłopca tak, bo mi się podoba. A możesz napisac coś więcej, jak się czują, jaki był jak się urodził, co było powodem, że urodziła wcześniej. Mam nadzieję, że u nich wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
he, he, Ziuta, widzę, że ty to wyluzowany kurczaczek jesteś jeśli chodzi o zakupy 🙂 🙂 🙂
36 tydzień na ukończeniu, a ty wczoraj pytasz o wózek, dziś o pieluchy 😉
Większość z nas już ma te zakupy zrobione od dość dawna. W czerwcu urodził się pierwszy "sierpniowy" dzidziuś, więc wszystkie dostałyśmy takiego kopa, że zakupy raz -dwa zrobiłyśmy.
A co do pieluszek, to zależy czy zamierzasz używać pampersów czy pieluch wielorazowych.
Jeśli pampersów, to wystarczy tyle, ile napisała Paninka (przy czym ja akurat obstawiam na odwrotną proporcję tj więcej pieluch flanelowych bo są bardziej miękkie i lepiej chłoną), ale jeśli zamierzasz używać tylko pieluszek tetrowych to musisz mieć ich znacznie więcej, hmmm, sama nie wiem ile.

A bo widzisz, ja od wczoraj z Wami dopiero jestem i się pokapowałam, że to już blisko 😁
Chyba mnie zmobilizowałyście, a że jestem "zielona" w temacie to Was podręczę pytaniami 🙂
Teraz siedzę i zamawiam w hurtowni w sklepie internrtowym np. wanienkę, pieluchy, biustonosz dla karmiącej, majtki poporodowe, aspirator do noska i zastanawiam się nad innymi...
Mam już do odbioru pościel, rożek i wypełnienie. Łóżeczko jeszcze w kartoniku. Czekam na wózek i na materac... Jedyne co porobiłam, to ciuszki poprane i popakowane w torby prózniowe.
A Wy torbę do szpitala też już macie przygotowaną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana, a ja mam pytanie z innej beczki. Gdzie kupiłaś tą pościel, która masz w sypialni. Też potrzebuje fioletowej pościeli (a najlepiej fioletowo - zielonej), a nie chce mi się szukać w necie.
Ona ma standardowy rozmiar czy nie? No i z jakiego materiału jest uszyta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziuta napisał(a):

A Wy torbę do szpitala też już macie przygotowaną?


A jakże by inaczej 🙂 🙂 🙂 Pewnie, że spakowaną.
Choć tu jest różnie, niektóre mamy są jeszcze w trakcie pakowania.
U mnie to troszkę inna sytuacja była - w zeszłym tygodniu miałam akcję skurczową, więc torba "spakowała się" w ciągu 5 minut i teraz czeka na właściwy moment 😉
I od zeszłego tygodnia jeździ ze mną na każdą wizytę do lekarza - tak na wszelki wypadek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...