Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Paninka napisał(a):
a ja zawsze sobie wyobrazalam ze to takie jedno chlusniecie i po wszystkim ( jak na filmach) 🤪 🤪 🤪 i ze wcale nie jest tej wody tak duzo ☺️ ☺️


Powiem ci Paninka nie wiem może u Marty inaczej było?? mi w karetce leciało mocno, całe ubranie przemoczone....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widz eże piszecie o porodzie 😉
mnie tez dzisiaj natchnęło na zastanawianie sie czy nie przegapię jak to bedzie i tak dalej..
widziałam że jedna z was napisąła że jak wody odejda to lekarze nie wypuszcza już ze szpitala- i tu sie nie zgodze, gdyż moją kuzynkę wypuścili i czekali nawet 24h az zrobia cesarke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Ale chyba lepiej jak wody nie odchodza od razu to prawda? Ze gorzej sie rodzi na "sucho", ze lepiej jak nie odchodza i polozna w trakcie przebija.


Wiesz moja mama jak zobaczyła że mi wody odeszły to tez teksty typu oj to nie dobrze na sucho rodzić itd itp a mi się nic nie stało i poród był "w miarę" bardziej bolało mnie nacięcie niż skurcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was dziewczynki 🙂
Miałam taki zabiegany poprzedni tydzień, że hej, musiałam z ojcem jeździć po szpitalach, bo miał postawioną kiepską diagnozę, ale porobili mu badania i na szczęście została ona wykluczona no ale co sie wszyscy nastresowali to nasze, w piątek urodziła moja kuzynka, w 41 tyg. mały ważył 3400 i mierzył 62cm, długaśny 🙂
Dzisiaj byłam na badaniach i miałam w końcu zrobione USG, mały waży ponad 2800 😮jakoś dużawo, lekarz powiedział że będzie dużym chłopcem, a długi jest jak na 37tydz. ponoć, ale niestety ułożony miednicowo, i mam sie nastawić na cesarkę, aczkolwiek wszystko jeszcze jest możliwe, tylko ze on juz od pewnego czasu nie zmienia pozycji, ja myślałam ze ta górka która mam po prawej stronie to jego pupcia a okazało sie ze to główka 🤢, a no i mam małe rozwarcie, w związku z tym mam sie nie forsować i mniej czasu spędzac w pozycji stojącej, lekarz powiedział ze mały jest na tyle duży ze gdyby teraz miał sie urodzić to nic by mu sie juz nie stało, no ale nie wiem, wolałabym jednak zeby jeszcze troche wytrzymał w brzusiu.Ta cesarka mnie przeraza, az mi sie płakac chciało jak wyszłam od lekarza, ale może jeszcze uda mu się jeszcze odwrócic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Niestety sierść jest gratis do persa, choć wygląda uroczo sierści przeraźliwie, ja moją czeszę codziennie rano a i tak kłębki sierścia po domu się walają, pomimo że zamiotę to za 10 min w kątach jest biała sierść 🤨 zawsze marzyłam o takim białym persie ale teraz jakbym przemyślała to chyba jednak na dachowca bym się zdecydowała.

Diviana, a ja mam dachowca, z tym że takiego bardziej długowłosego a i tak śierściuch na maxa z niej 😁 taki juz urok kociaków 😉

marta-lion, śliczna fotka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Mi polozna powiedziala oczywiscie wszytko w granicach rozsadku zeby umyc okna i powiesic firany podnoszenie rak do gory ma wplyw na porod. Potem dlugi spacer a na koniec pelen stosunek bo zawarte w spermie prostaglandyny moga wywolac skurcze. Tylko czy na to wszytko sily strarczy 🙂 Moje dwie kolezanki powiedzialy ze u nich poskutkowalo.Sama nie probowalam musze poczekac do 37 tygodnia 🙂

moja siostra w pierwszej ciąży dostała skurczy jak wbiegła po schodach na stryszek po łózeczko 🙂 moja szwagierka też dostała skurczy zbiegając ze schodów, a moja kolezanka w nocy "dopadła" męża a rano pojechała rodzic 😁 więc wg mnie coś w tych metodach jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....
Ja po odejściu wód płodowych nie pozwoliłabym się wysłać do domu. Hmmm... ale widze że jakies szczęście mam co do szpitali i do lekarzy.

Co do tych wód u mnie było tak, ze lezałam i poczułam jakby mi balon pękł w środku. Dopiero jak wstałam wszystko pociekło na podłogę. A w drodze do szpitala miałam już podpaskę, pomału sączyła się reszta. Co do "porodu na sucho". Ciekawa teoria. Ale z przebijaniem pęchcerz to jest tak ze zazwyczaj przebija go połozna podczas pierwszych skurczy partych juz przy pełnym rozwarciu.
Dla mnie poród gdzie odeszły mi wody był krótszy i mniej uciążliwy. Ale też ciężko to oceniać, był to drugi poród.

Mapa wstawiłam kilka fotek na sierpnióweczki. Mam jeszcze jedno specjalnie dla Ciebie. Zapomniałam o nim 🙂. Postaram się też jakieś z mężem wybrac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie a nie boicie sie depresji poporodowej? 😞bo ja sie obawiam, że mnie dopadnie(teksty teściowej, znów zmiany hormonalne)już nie jestem atrakcyjna dla meża a co bedzie później... 😞 😞 😞 ☺️ ☺️
nie mamy żadnych przeciwwskazań do pieszczot a on mnie już od 2 miesiecy nie dotyka 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984, ale dosłownie Cie nie dotyka czy chodzi o sex? Bo jeśli o sex to może po prostu sie boi, że zrobi wam krzywde? mój M. też ma opory przed sexem, ale nadal okazujemy sobie czułośc - jest przecież tyle innych sposobów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
moniq1984, ale dosłownie Cie nie dotyka czy chodzi o sex? Bo jeśli o sex to może po prostu sie boi, że zrobi wam krzywde? mój M. też ma opory przed sexem, ale nadal okazujemy sobie czułośc - jest przecież tyle innych sposobów 😉

No właśnie praktycznie wogóle 😞 czasem brzuszek tylko a pieszczot jakichkolwiek zero 🤢 🤢
a pisałam Wam kiedyś, że odkryłam jakie stronki ogląda 😞 przyjdzie z pracy siada przed laptopem, zanim wyjdzie do pracy siedzie przed laptopem, ledwo oczy otworzy włącza laptopa, do wc idzie z laptopem;(a jak nie laptop to komórka w rece i CIĄGLE GRA I GRA I GRA....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
moniq1984, ale dosłownie Cie nie dotyka czy chodzi o sex? Bo jeśli o sex to może po prostu sie boi, że zrobi wam krzywde? mój M. też ma opory przed sexem, ale nadal okazujemy sobie czułośc - jest przecież tyle innych sposobów 😉

No właśnie praktycznie wogóle 😞 czasem brzuszek tylko a pieszczot jakichkolwiek zero 🤢 🤢
a pisałam Wam kiedyś, że odkryłam jakie stronki ogląda 😞 przyjdzie z pracy siada przed laptopem, zanim wyjdzie do pracy siedzie przed laptopem, ledwo oczy otworzy włącza laptopa, do wc idzie z laptopem;(a jak nie laptop to komórka w rece i CIĄGLE GRA I GRA I GRA....

moniq, to może porozmawiaj z nim, że potrzebujesz trochę czułości... że jeżeli ma opory przed sexem, to przecież są inne pieszczoty... albo po prostu rzuć sie na niego 🙂 może on czeka na twój ruch z tej strony? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
moniq1984, ale dosłownie Cie nie dotyka czy chodzi o sex? Bo jeśli o sex to może po prostu sie boi, że zrobi wam krzywde? mój M. też ma opory przed sexem, ale nadal okazujemy sobie czułośc - jest przecież tyle innych sposobów 😉

No właśnie praktycznie wogóle 😞 czasem brzuszek tylko a pieszczot jakichkolwiek zero 🤢 🤢
a pisałam Wam kiedyś, że odkryłam jakie stronki ogląda 😞 przyjdzie z pracy siada przed laptopem, zanim wyjdzie do pracy siedzie przed laptopem, ledwo oczy otworzy włącza laptopa, do wc idzie z laptopem;(a jak nie laptop to komórka w rece i CIĄGLE GRA I GRA I GRA....

moniq, to może porozmawiaj z nim, że potrzebujesz trochę czułości... że jeżeli ma opory przed sexem, to przecież są inne pieszczoty... albo po prostu rzuć sie na niego 🙂 może on czeka na twój ruch z tej strony? 🙂

rzucić sie nie rzuce na niego bo nie chce go zmuszać ani sie prosić!!a co do rozmowy to on doskonale wie, ale co z tego jak tylko usłysze oj kochanie i tekst który mnie rozbawił"zmeczony po pracy jestem"poczekałam do długiego weekendu bo miał 4 dni wolnego i nic w 5 dzień zapytałam czym był zmeczony w weekend ? to usłyszałam, że go nie zachecałam 🥴
moja odpowiedź była krótka "bo ty sam sie mną zainteresować nie możesz!!??"i cisza.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa ma dzis swietne sposoby 🙂 🙂 🙂

Co do wywoływania porodu "tajnymi" sposobami hehe
a moja kolezanka w nocy "dopadła" męża a rano pojechała rodzic

Hmmm u mnie żaden sposób nie działa. Hehe Siehankowa, ale jak tylko będę mieć 38 tydz. to i tak zamierzam "dorwać" męża 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
troche poniżające jest dla mnie proszenie sie własnego meża o czułość, pieszczoty czy sex

moniq, a wg mnie to nie jest poniżające... często faceci czekają aż to kobieta chociaz raz wykona ten pierwszy ruch... nie tylko my lubimy byc zdobywane, oni tez czasem chcą 🙂 a może kiedys zdarzyło się tak, że to on miał ochotę, a Ty nie... i wtedy pomyślał sobie "ok, to poczekam az ona będzie miała ochote, bo ja sie prosić nie będę" ? tak więc moniq, głowa w górę, pierś do przodu i nie proś tylko działaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
troche poniżające jest dla mnie proszenie sie własnego meża o czułość, pieszczoty czy sex

moniq, a wg mnie to nie jest poniżające... często faceci czekają aż to kobieta chociaz raz wykona ten pierwszy ruch... nie tylko my lubimy byc zdobywane, oni tez czasem chcą 🙂 a może kiedys zdarzyło się tak, że to on miał ochotę, a Ty nie... i wtedy pomyślał sobie "ok, to poczekam az ona będzie miała ochote, bo ja sie prosić nie będę" ? tak więc moniq, głowa w górę, pierś do przodu i nie proś tylko działaj 😉

Ot i Pani Komisarz mądrze mówi 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
troche poniżające jest dla mnie proszenie sie własnego meża o czułość, pieszczoty czy sex

moniq, a wg mnie to nie jest poniżające... często faceci czekają aż to kobieta chociaz raz wykona ten pierwszy ruch... nie tylko my lubimy byc zdobywane, oni tez czasem chcą 🙂 a może kiedys zdarzyło się tak, że to on miał ochotę, a Ty nie... i wtedy pomyślał sobie "ok, to poczekam az ona będzie miała ochote, bo ja sie prosić nie będę" ? tak więc moniq, głowa w górę, pierś do przodu i nie proś tylko działaj 😉

Ot i Pani Komisarz mądrze mówi 🤪 🤪 🤪

hehe, czasem mi się zdarzy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milium napisał(a):
Witam Was dziewczynki 🙂
Miałam taki zabiegany poprzedni tydzień, że hej, musiałam z ojcem jeździć po szpitalach, bo miał postawioną kiepską diagnozę, ale porobili mu badania i na szczęście została ona wykluczona no ale co sie wszyscy nastresowali to nasze, w piątek urodziła moja kuzynka, w 41 tyg. mały ważył 3400 i mierzył 62cm, długaśny 🙂
Dzisiaj byłam na badaniach i miałam w końcu zrobione USG, mały waży ponad 2800 😮jakoś dużawo, lekarz powiedział że będzie dużym chłopcem, a długi jest jak na 37tydz. ponoć, ale niestety ułożony miednicowo, i mam sie nastawić na cesarkę, aczkolwiek wszystko jeszcze jest możliwe, tylko ze on juz od pewnego czasu nie zmienia pozycji, ja myślałam ze ta górka która mam po prawej stronie to jego pupcia a okazało sie ze to główka 🤢, a no i mam małe rozwarcie, w związku z tym mam sie nie forsować i mniej czasu spędzac w pozycji stojącej, lekarz powiedział ze mały jest na tyle duży ze gdyby teraz miał sie urodzić to nic by mu sie juz nie stało, no ale nie wiem, wolałabym jednak zeby jeszcze troche wytrzymał w brzusiu.Ta cesarka mnie przeraza, az mi sie płakac chciało jak wyszłam od lekarza, ale może jeszcze uda mu się jeszcze odwrócic.
witam mój maluszek też do 34 tygodnia był obrucony miednicowo i też była mowa o cesarce a tu nagle dzisiaj ułozył się główką na dól więc nie ma co się denerwować znam też takie przypadki w których dzidzie obruciły się dzień przed porodem więc nie ma co się martwić na zapas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
troche poniżające jest dla mnie proszenie sie własnego meża o czułość, pieszczoty czy sex

moniq, a wg mnie to nie jest poniżające... często faceci czekają aż to kobieta chociaz raz wykona ten pierwszy ruch... nie tylko my lubimy byc zdobywane, oni tez czasem chcą 🙂 a może kiedys zdarzyło się tak, że to on miał ochotę, a Ty nie... i wtedy pomyślał sobie "ok, to poczekam az ona będzie miała ochote, bo ja sie prosić nie będę" ? tak więc moniq, głowa w górę, pierś do przodu i nie proś tylko działaj 😉

Ot i Pani Komisarz mądrze mówi 🤪 🤪 🤪

hehe, czasem mi się zdarzy 😁
Hehe Siehankowa nie przesadzaj, pare mądrych rzeczy to ty tu napisałaś hihi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
troche poniżające jest dla mnie proszenie sie własnego meża o czułość, pieszczoty czy sex

moniq, a wg mnie to nie jest poniżające... często faceci czekają aż to kobieta chociaz raz wykona ten pierwszy ruch... nie tylko my lubimy byc zdobywane, oni tez czasem chcą 🙂 a może kiedys zdarzyło się tak, że to on miał ochotę, a Ty nie... i wtedy pomyślał sobie "ok, to poczekam az ona będzie miała ochote, bo ja sie prosić nie będę" ? tak więc moniq, głowa w górę, pierś do przodu i nie proś tylko działaj 😉

powiem Ci, że może i była taka sytuacja może ponad rok temu 🙂
po tym moim odkryciu(stronki) powiedziałam sobie ok może czuje sie zaniedbany to sie nim zajełam, pokazałam mu, że ciąża w niczym nam nie przeszkadza 🙂 myślałam ( miałam nadz) że i on zajmie sie mną....
zostaje mi mieć tylko nadzieje, że podczas połogu niezbrzydne jeszcze bardziej a wrecz przeciwnie i na jesień sie pokochamy...
MIMO WSZYSTKO DZIEKUJE WAM ZA WSPARCIE 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 ja tez zgadzam sie z siehankowa...czasem ciezko jest zrozumiec facetow...moj np dotyka brzuch ale jak mala kopnie to szybko odrywa reke przestraszony i mowi ze to jest tak dziwne ze az niemile 😮a dla mnie to cudowne uczucie...i wiem ze juz wiele razy probowal sie przelamac i jednak przytrzymac dluzej brzuszek ale nie potrafi 🥴

wiec ich tok myslenia i odczucia baaardzo roznia sie od naszego i to co dla nas oczywiste dla nich moze byc nie do pojecia albo przeskoczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...