Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pamiętajcie połowa sukcesu w szybkim porodzie leży w dobrej współpracy ze swoim ciałem tzn. oddychanie tj. nosem wdychamy powietrze buzią wydychamy i tak przez czas jak mamy skurcz i nas boli a jak minie to odpoczywamy. I w dobrej współpracy z położną odbierającą nasz poród. Wszystkie wskazówki, które nam przekazuje są jak drogowskazy przez drogę jaką jest poród. I jeśli nie ma innych komplikacji medycznych i bobasek chętnie wychodzi to wszystko przebiega sprawnie i przybliża Was do upragnionego dzidziusia.

Życzę Wam z całego serca, żebyście miały tak ekspresowe porody jak ja 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Madziu czyli po takim porodzie i stworzeniu do rodzenia
wierzę , że na tym nie poprzestaniecie 😁

Wysłałam Ci maila z aktualnymi zdjęciami 😉


hmmmmmm wiesz wizja zmajstrowania córeczki jest bardzo kusząca ale jak to się potoczy to życie pokaże. Na pewno teraz naszym celem jest wychowywanie naszych synków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):


hmmmmmm wiesz wizja zmajstrowania córeczki jest bardzo kusząca ale jak to się potoczy to życie pokaże. Na pewno teraz naszym celem jest wychowywanie naszych synków.


Cudownych Synków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
madalena20 napisał(a):


hmmmmmm wiesz wizja zmajstrowania córeczki jest bardzo kusząca ale jak to się potoczy to życie pokaże. Na pewno teraz naszym celem jest wychowywanie naszych synków.


Cudownych Synków 🙂


😜 😉 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie i brzusie 😎 😎 😎

No u nas też było dziś cieplutko 🙂 Bylismy nawet na spacerku 🙂
To Nasza Słodycz na spacerku 🙂
[IMG]http://i796.photobucket.com/albums/yy246/animarpa/private/IMG_1211-1.jpg[/IMG]

Co do pozycji przy porodzie. Hihihi. I znów jestem za Magdą 🙂
U mnie było tak. Kiedy Magda pisała do mnie że odeszły jej wody, ja pisałam do niej że od 2 godzin mam regularne bolesne skurcze. Wzięłam kąpiel i nie przeszło. Więc około 4:30 wybralismy się do szpitala. Przyjęto mnie do szpitala za 10 piąta. Około 5:10 byłam na KTG, po KTG położna postanowiła mnie zbadać, jej zdaniem moje odczucia były większe niż te skurcze które przedstawiało KTG. Okazało sie że mam 9cm rozwarcia i w tym samym momencie odeszły mi wody. Położna mówiła mi tylko że mam się nie wygłupiać bo musimy pare kroków jeszcze przejść na porodówkę. Na porodówce zdązyłam tylko raz przytulić sie do męża (stałam wtedy) i już miałam skurcze parte jeden za drugim. Mąż z połozną włożyli mnie dosłownie na fotel (położna sie bała że mała mi wypadnie na podłogę 🙂) i po dwóch parciach miałam Julkę na brzuchu a mąż przecinał pępowinę 🙂 🙂 🙂 Była 5:50 😁 😁 😁 Wszystko było błyskawicznie, nie nacinali mnie, nie było innych zabiegów typu lewatywa itp.
Także na wybór pozycji a tym bardziej na dyskusje o tym hehe jakoś zabrakło czasu 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda no to poród pierwsza klasa 😉 obyśmy wszystkie tak miały 🙂
Ann wypoczywaj 🙂
Ja dzisiaj się jakoś dziwnie czuję, cały czas mi się chce spać a jak już przysnę to pocę się jak szczur 🤢 🤢 głowa jakaś ciężka i brzusio coś dziwnie boli.

Gdzie Nasza Foga? bo chyba dzisiaj się nie odzywała jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
a my już po obiadku u dziadków 😉 teraz czas na chwile odpoczynku 😜 a o 19. kąpiel Ksawiera 🙂


kochana my też o 19 kąpiemy Szymka a o 20 Kubę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
a my już po obiadku u dziadków 😉 teraz czas na chwile odpoczynku 😜 a o 19. kąpiel Ksawiera 🙂


kochana my też o 19 kąpiemy Szymka a o 20 Kubę 🙂
Hehe no my o 19:00 Julię, o 19:40 mąż zaczyna kąpać Majkę, a o 20:00 Emilka do kąpania 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
madalena20 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
a my już po obiadku u dziadków 😉 teraz czas na chwile odpoczynku 😜 a o 19. kąpiel Ksawiera 🙂


kochana my też o 19 kąpiemy Szymka a o 20 Kubę 🙂
Hehe no my o 19:00 Julię, o 19:40 mąż zaczyna kąpać Majkę, a o 20:00 Emilka do kąpania 🤪 🤪 🤪

no to się zgrałysmy 😁 a u nas Ksawiera też tatuś kapie 🙂 a ja nadzoruje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny !!!

padam............. właśnie "pozbyłam się" niespodziewanych gości....... wczoraj w południe przyjechała rodzinka m i bytowała u nas do dziś..... nałaziłam się jak głupia i teraz tylko marzę o odpoczynku......no i pierwszy raz w ciąży spuchły mi nogi 😮 😮 😮

W ogóle coś mi niedobrze i czuję się źle... chyba zacznę pakować torbę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że we wtorek wizyta, może cos nowego usłyszę od doktorka, bo brzuch też mnie w dole boli 😮 😮 😮

Nie widzę nowych narodzin, więc chyba mój jabłecznik miał moc tylko w lipcu.....teraz trzeba szukać innego specyfiku 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdalena i Marta bardzo Wam dziękuję za Wasze opisy porodów. Za spokój jaki z waszych opisów płynie. Ja odkryłam magię narodzin przy Julii i chciałabym móc uściskać każdą obawiającą się porodu sierpnióweczkę. Oczywiście też mam jakieś obawy, ale wiem, że w takim stopniu są one mobilizujące!
Tak jak dziewczyny mówią najważniejsza jest współpraca z położną, słuchanie jej i własnego ciała! Odpowiednie oddychanie zapewnia rodzącej, ale także dziecku prawidłowe dotlenienie! To niezmiernie istotne!!!!!!!! Więc bardzo proszę się nie bać tylko wykorzystać ostatnie dni "przed" na poznanie własnego ciała i wyciszenie!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Dobrze, że we wtorek wizyta, może cos nowego usłyszę od doktorka, bo brzuch też mnie w dole boli 😮 😮 😮

Nie widzę nowych narodzin, więc chyba mój jabłecznik miał moc tylko w lipcu.....teraz trzeba szukać innego specyfiku 🤪 🤪


Foga czy działa czy nie ja go robię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki i mamuski z dzieciaczkami 🙂
Wlasnie was podgladamy i doczytujemy 🙂 🙂 🙂
Foga brzuch cie pewnie boli dlatego bo mala w kanal rodny wchodzi tak bylo u mnie w poniedzialek 🤔 🤔 🤔 takze sie nie martw wszystko bedzie ok...
Mnie jakos mala dzis na dol uciska troche pobolewa wydaje mi sie ze to juz nie dlugo 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A powiedzcie Dziewczyny - jak to jest....???
1. co ile mają występować skurcze żeby należało jechać do szpitala i ile mają trwać...? czy są bolesne czy mega twardnienia brzuszka to tez skurcz macicy...?
2. rozpoczęcie akcji jazdy do szpitala może być po samych skurczach - nie jest jednoznaczne z odejsciem wód...? bo jak odejdą wody śmiga się od razu...? chyba tak 😉 czy nie? 🤢
3. czy jak nie ma odejscia wód i jest sama akcja skurczowa to należy pozostać w domku? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k8_online napisał(a):
A powiedzcie Dziewczyny - jak to jest....???
1. co ile mają występować skurcze żeby należało jechać do szpitala i ile mają trwać...? czy są bolesne czy mega twardnienia brzuszka to tez skurcz macicy...?
2. rozpoczęcie akcji jazdy do szpitala może być po samych skurczach - nie jest jednoznaczne z odejsciem wód...? bo jak odejdą wody śmiga się od razu...? chyba tak 😉 czy nie? 🤢
3. czy jak nie ma odejscia wód i jest sama akcja skurczowa to należy pozostać w domku? 😮



witam sorka że się wtrącam ale zauważyłam że jesteś z łodzi i gdzie masz zamiar rodzic ??
co do obiawów to napewno zauważysz bo dostajesz skurczu taki jak na okres on sie nasila coraz bardziej twardnieje brzuch i powoli skurcz ustępuje a co do wód napewno jak odejdą to musisz jechać do szpitala ale to nie jest tak że już rodzisz poczekają trochę (kilka godzin) i jak nic się nie będzie dziać to dostaniesz oksytocyne oczywiście będą monitorowac dzidziusia na ktg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...