Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
poxia u nas jest tak ze dzisiaj mamy 6 rocznice, ponad 3 lata razem mieszkamy a nawet zareczeni nie jestesmy i wogole nie planujemy slubu...jakos oboje wychodzimy z zalozenia ze slub jest glowna przyczyna rozwodow 😉 a skoro nam jest tak dobrze o dla ludzi nie bedziemy tego zmieniac 🙃

janasmazylam gore nalesnikow a teraz sie rozplywam...skwar straszny dzisiaj 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka pytała o Palomę więc uprzejmie donoszę 😁 😁 😁
Paloma po nocce ze skurczami, nieregularnymi i różnej siły pojechała rano do szpitala. Akcja ustała ale Dominik jest obserwowany i uważam że słusznie. Paloma śmiała się że zarezerwowała salę dla mnie i Diviany i już mnie zaprasza 😉. Agusiakowalczyk Ty się nie martw że Cię nie przyjmą - jakby co będziemy czekać na Solcu 😁 😁 😁 😁

Moniq koniecznie porozmawiaj z mężem o podejściu jego mamy. Im szybciej oczyścicie atmosferę tym lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
MAM PYTANIE DO MAMUŚ JUŻ Z DZIDZUSIAMI : JAK U WAS Z KUPKAMI MALUSZKÓW??I ZE SPANIEM W ŁÓŻECZKU??


Oliwka kupki robi praktycznie po każdym posiłku 🙂 A w łużeczku tez spi bez problemu ale najpierw konieczne usypianie przy cycu 🤢 🤢 🤢 A u Ciebie jak z kupkami moniq??? Moja połozna mówiła że nawet jak dzidzia nie robi kupki przez dwa dni to nie ma co panikować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mały na początku robił jedną kupkę dziennie (mówię już o normalnej bo smółkę to 3 razy na dobę w szpitalu oddawał przez dwa dni) a później już częściej ok. 3-4 razy dziennie i tak jest teraz też. Norma to kupka po śniadanku, po obiadku i w nocy ok. 2:00. Nam położna środowiskowa powiedziała że nawet do tygodnia jak kupki nie będzie to się nie martwić ale jak powyżej tygodnia to trzeba czopka zastosować i obserwować.
Dziewczyny a Wy chodzicie do pediatry już ?? bo ja mam przyjść dopiero jak skończy 6 tygodni na szczepienie. Ciekawa jestem jak przybiera bo co karmienie to mi się cięższy wydaje hehehe 🙂 🙂 🙂 A Wam jak zalecili wizyty ??
A w łóżeczku to maluszek śpi tzn. drzemie po posiłkach tylko w dzień, bo w nocy to mnie trzyma za paluszek i jak mu zabiorę to się wierci. Z resztą budzenie co 2 godziny na karmienie jest dla mnie łatwiejsze w łóżku, bo raz dwa cycek na wierzch i po sprawie. Ale mąż stwierdził że koniec z tym bo śpimy jak śledzie na płasko bo strach się odwrócić że się łokciem zahaczy małego itp. więc podobno dziś ma być nocka w łóżeczku. Mały ma 18 dni i do tej pory tylko jedną nockę w łóżeczku spędził 🙂 może dziś będzie druga. W sumie dobrze by było bo jakieś życie łóżkowe małżeńskie też było by fajnie mieć 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
MAM PYTANIE DO MAMUŚ JUŻ Z DZIDZUSIAMI : JAK U WAS Z KUPKAMI MALUSZKÓW??I ZE SPANIEM W ŁÓŻECZKU??


Oliwka kupki robi praktycznie po każdym posiłku 🙂 A w łużeczku tez spi bez problemu ale najpierw konieczne usypianie przy cycu 🤢 🤢 🤢 A u Ciebie jak z kupkami moniq??? Moja połozna mówiła że nawet jak dzidzia nie robi kupki przez dwa dni to nie ma co panikować.

Moja robi kupki nawet kilka tylko, że z płaczem 😞 musi się ponapinać trochę i pomęczyć zanim zrobi 😞
a co do łóżeczka co ją przenoszę po uśpieniu przy cycu to ona się momentalnie budzi a jak zostawię koło siebie to śpi ładnie 😞 mój zaczyna się już pomału złościć o to !! i mówi nie po to jest łóżeczko żeby mała spała z nami!! fakt faktem noce śpi z nami bo boję się , na noc kłaść ją do łóżeczka ale może tej nocy spróbuję 🙂 no muszę ją jakoś nauczyć w nim spać 🙂będę tyle razy ją odkładać aż się przyzwyczai ale z drugiej strony no szkoda mi jej przecież dopiero ma 6 dni i potrzebuje taka kruszyna bliskości zwłaszcza matki i pewności bezpieczeństwa 🙂
ale się rozpisałam 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq no to razem dziś będziemy próbować. Mi dużo nie trzeba żeby małego zabrać do siebie bo jak widzę oczy jak pieć złotych to wiem że i tak nic z takiego łóżeczkowego spania nie będzie, ale jak dostanie smoka i kątem oka patrzy na mnie i wie o tym że leży w łóżeczku sam i nie protestuje to odchodzę a on sobie drzemie. Może chociaż tak pomalutku trochę w naszym wyrku a trochę w swoim się przekona do łóżeczka i nie będzie chciał z nami spać. No tylko muszę amputować sobie palca do trzymania nocnego hehehehe. Uciekam na spacer i po skarpety dla małego bo to jedyny element garderoby gdzie dostałam rozciągnięte używane a sama zapomniałam kupić 🙂 🙂 papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny podziwiam Was, że śpicie z maluszkami. Ja bałabym się, że zrobię dziecku krzywdę w nocy. Twardo się trzymamy z mężem tego, że na początku malutka będzie spała w nocy kołysce tuż przy naszym łóżku a przez dzień będziemy ją przyzwyczajać do łóżeczka w innym pokoju. Jak troszkę podrośnie całkiem przeniesiemy ją do łóżeczka na noc. Mam w rodzinie małą 3 letnią rozrabiarę która do tej pory śpi z rodzicami. Z jednej strony to dobry środek antykoncepcyjny ;D , ale na dłuższą metę to jest męczące. Już jest dużą, mądrą dziewczynką ,która powala wszystkich na kolana swoimi wypowiedziami, ale za przeproszeniem sra w pampersa i nie potrafi spać sama. Cały czas nosili ją na rękach, nawet na imprezach rodzinnych musiał ją ktoś cały czas nosić. Chcę uniknąć błędu jej rodziców, ale czy mi się to uda i będę nadal twarda jak niunia się urodzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki i mamusie z dzieciaczkami!!!
U nas nic nowego trzymamy sie w dwupaku malej sie jakos nie spieszy choc juz bym chciala aby bylo po bo brzuchol juz przeszkadza 😉 😉 😉 o 16 idziemy do polozonej na mala kontrole zobacze co powie o tym paciorkowcu ostatnio jak pytalam sie jej o to i ze biore antybiotyk to powiedziala ze nie potrzebnie bo i tak podczas porodu dostane antybiotyk mam nadzieje ze bedzie wszystko ok tym dziewczyna ktore mi pomogly z gory DZIEKUJE za podtrzymanie na duchu 🙂 🙂 🙂
Mamuska ktore juz sie rozpakowaly wszystkiego dobrego zycze przespanych nocek itd. 😁 🙃 😁
Zycze milego popoludnia.... 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i i moniq1984 rozumiem, że czujecie potrzebę bliskości z bobaskami ale uważajcie, bo takie malutkie smyki szybko się przyzwyczajają i potem będziecie miały spory problem. Musicie być konsekwentne i starać się często odkładać dzidzię do łóżeczka mimo tego, że często się budzi i płacze. Po jakimś czasie przyzwyczai się i będzie grzecznie spać. Ja tak miałam z Kubą i teraz z Szymkiem też na początku. Ale już od drugiego tygodnia życia Szymek ładnie śpi w łóżeczku i w nocy też tylko budzi się co 3 godziny do karmienia i dalej śpi. A jeśli chodzi o kupki to też mamy z tym problem. Bo wtedy jest płacz, prężenie się wierzganie rączkami i nóżkami. Ale ja posiłkuję się kropelkami od kolki i jak podam mu je to wtedy przystawiam do cycka i po skończonym jedzonku bez problemu udaje mu się zrobić kupę. Polecam kropelki od kolki Esputikon, Espumisan albo Bobotic. Albo kropelki probiotyczne BioGaia które też dobrze wpływają na układ pokarmowy i dodatkowo uodparniają młodziutki organizm dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
karolcia12345i i moniq1984 rozumiem, że czujecie potrzebę bliskości z bobaskami ale uważajcie, bo takie malutkie smyki szybko się przyzwyczajają i potem będziecie miały spory problem. Musicie być konsekwentne i starać się często odkładać dzidzię do łóżeczka mimo tego, że często się budzi i płacze. Po jakimś czasie przyzwyczai się i będzie grzecznie spać. Ja tak miałam z Kubą i teraz z Szymkiem też na początku. Ale już od drugiego tygodnia życia Szymek ładnie śpi w łóżeczku i w nocy też tylko budzi się co 3 godziny do karmienia i dalej śpi. A jeśli chodzi o kupki to też mamy z tym problem. Bo wtedy jest płacz, prężenie się wierzganie rączkami i nóżkami. Ale ja posiłkuję się kropelkami od kolki i jak podam mu je to wtedy przystawiam do cycka i po skończonym jedzonku bez problemu udaje mu się zrobić kupę. Polecam kropelki od kolki Esputikon, Espumisan albo Bobotic. Albo kropelki probiotyczne BioGaia które też dobrze wpływają na układ pokarmowy i dodatkowo uodparniają młodziutki organizm dziecka.

ja własnie rano dzwoniłam do położnej to mi poleciła kropelki BioGaia mąż kupił i dałam już pierwszą dawkę i do tego jeszcze kupił mi herbatkę HIPP i mam nadz, że pomogę trochę malutkiej pozbyć się tych problemów 🙂
a witaminki K i D jak długo się podaje dziecku bo to, że od 8 doby to wiem ale nie zapytałam jakoś do jakiego czasu?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość od jolajola81:

Wczoraj miałam toczoną krew, niestety mało, bo więcej nie znaleźli 😞 mam bardzo rzadką grupę. Wyniki już lepsze i dziś wychodzimy do domu. Mam brać żelazo przez 2 miesiące. Najważniejsze, że moja Emilka jest zdrowa. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaminę K podaję się od 8 dnia życia do 3 miesiąca przy wyłącznym karmieniu piersią.
Natomiast witaminkę D to w sumie pediatra powinien zasygnalizować do kiedy ją podawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy ze sklepu-ale gorąco!!!
Teraz odtajam z paczką sezamków 🙂

A za chwilę zabieram się za placek-ze śliwkami...hmmm

Mamusie mam do Was pytanie.
Na czym śpią Wasze maluchy, w sensie co mają pod główką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Właśnie wróciliśmy ze sklepu-ale gorąco!!!
Teraz odtajam z paczką sezamków 🙂

A za chwilę zabieram się za placek-ze śliwkami...hmmm

Mamusie mam do Was pytanie.
Na czym śpią Wasze maluchy, w sensie co mają pod główką?


Ja tak jak siehankowa kupiłam taka specjalną poduszkę dla niemowląt klin.
Tu masz link:
http://allegro.pl/klin-bezpieczna-poduszka-dla-niemowlat-zdrowy-sen-i1759019821.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
MAM PYTANIE DO MAMUŚ JUŻ Z DZIDZUSIAMI : JAK U WAS Z KUPKAMI MALUSZKÓW??I ZE SPANIEM W ŁÓŻECZKU??


Oliwka kupki robi praktycznie po każdym posiłku 🙂 A w łużeczku tez spi bez problemu ale najpierw konieczne usypianie przy cycu 🤢 🤢 🤢 A u Ciebie jak z kupkami moniq??? Moja połozna mówiła że nawet jak dzidzia nie robi kupki przez dwa dni to nie ma co panikować.

Moja robi kupki nawet kilka tylko, że z płaczem 😞 musi się ponapinać trochę i pomęczyć zanim zrobi 😞
a co do łóżeczka co ją przenoszę po uśpieniu przy cycu to ona się momentalnie budzi a jak zostawię koło siebie to śpi ładnie 😞 mój zaczyna się już pomału złościć o to !! i mówi nie po to jest łóżeczko żeby mała spała z nami!! fakt faktem noce śpi z nami bo boję się , na noc kłaść ją do łóżeczka ale może tej nocy spróbuję 🙂 no muszę ją jakoś nauczyć w nim spać 🙂będę tyle razy ją odkładać aż się przyzwyczai ale z drugiej strony no szkoda mi jej przecież dopiero ma 6 dni i potrzebuje taka kruszyna bliskości zwłaszcza matki i pewności bezpieczeństwa 🙂
ale się rozpisałam 🙂 🙂 🙂 🙂


Moniq ja już mam jedną córcię i radzę ci teraz nauczyć maleństwo spać w łóżeczku bo jak teraz przyzwyczaisz do spania z wami to później już wogóle będzie Ci ją trudno od tego ją odzwyczaić. Nasza Gabi nigdy z nami nie spała w łóżku bo ja bym się bała że ją przygniotę. A teraz anegdotka z późniejszego dzieciństwa:
Gabi dostała swój pokój jak miała prawie 3lata i musiałam jej czytac lub spiewac bajki póki ona nie usnęła 😮 to dopiero była jazda...ale wkońcu się wkurzyłam i powiedziałam dosyć. Jedna bajka przeczytana i sama ma uczyć się zasypiać. Mordowaliśmy się przez tydzień, były krzyki i histeria aż mi się serce krajało ale postanowieniem być nieugięta i się opłaciło 🙂
I nie pozwól teściowej nosić małej non stop na rękach bo później sobie nie poradzisz, dzeci szybko się do dobrego przyzwyczajają 😉
Się rozpisałąm.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa ja mam tą poduszkę klin 🙂
Aneczkare powodzenia jutro na zabiegu 😘
Co do wścibstwa sąsiadów to ja też coś o tym wiem bo mój mąż jest 11lat starszy ode mnie i mieszkaliśmy przed ślubem razem 2lata to se pewnie nieźle plotkowali za moimi plecami.....a teraz dzięki Bogu mamy swoją "wieżę" i jak ja to mówię nikt mi już w reklamówki nie zagląda 😎
U nas dzisiaj straszny upał...nie do wytrzymania aż mój koteczek cienia szuka tak mu gorrąco....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...