Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i jednak jeszcze zajrzałam. Przed chwilą wróciliśmy z kina i z wieczornego spaceru. Teraz pogoda rewelacja ciepło ale powietrze takie rześkie więc zrobiliśmy sobie mały spacerek. Teraz tylko szybki prysznic i idziemy spać. Dobranoc 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez, to już jest jakiś postęp 🙂

Aneczkare - trzymam za Ciebie jutro kciuki 🙂

Daniela, Justyna - ja również boję się, że przegapię albo co gorsza prześpię skurcze... cały czas się zastanawiam, jak ja rozpoznam, że to już trzeba do szpitala jechać 😮 😮 😮

No nic, trzeba chyba do wyrka wskoczyć.. ale spać mi się nie chce, więc poczytam książkę...

Dobranoc Wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wszytskim mamusiom i brzuszkom 🙂
znalazłam cos super!!!!! i w dodatku moja kolezanka robi takie i beda wkrótce dostepne na allegro 🙂 może któraś się skusi??? ja mam już 2...

przyklad

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Personalised-Dummy-Soother-Chain-Clip-Strap-ForBaby-/250872594287?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Dummies_Pacifiers_Teething_Aids&hash=item3a692bff6f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Inez tak się głowię...na sierpnióweczkach termin masz 19.08 wpisany,
a w profilu jutro 39tc...hmmm??

Powodzenia z pakowaniem 😉
Najważniejsze, że już wszystko masz "pod ręką" 😉


mapko bo jak powstawała tabelka to miałam tylko termin z OM i to jest właśnie 19-sty.
Z USG mam na 26-ego i tego terminu się trzymam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak ja bym chciała, żeby to się tak dało ten poród przegapić i dopiero na samiusieńki koniec coś zauważyć 😁 😁

Uciekam spać, chociaż dziś wypiłam 2 mocne kawy (czytałam, że też pomaga i moja mam twierdzi, że ją ruszyło kiedyś po tym) i nie wiem czy zasnę 🤨 😁

DOBRANOC 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
siehankowa na poczatku porodu skurcze byly bolesne?


właśnie Siehankowa napisz jak to jest z tymi skurczami bo ja dalej durna jestem ☺️ 😮 czy jak brzuch boli i za jakiś czas puszcza to skurcz jest??

Justyna a co coś się u Ciebie ruszyło?

u mnie skurcze od początku były bolesne, z tym, że najpier był to taki delikatny ból, dopiero z czasem nasilał się. Najpierw skurcz trwał krótko - kilkanaście sekund - puszczał i powtarzał się co 15-20min. Pozniej trwał już coraz dłużej, był bardziej bolesny i powtarzał się co pare minut 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!!!

Ja już od 5.30 na nogach odprawiłam m do pracy i ... jakaś wydzielina zabrudziła mi bielizną, nie wiem czy to większa ilość śluzu niż zwykle, czy może to TEN czop 😮 😮 😮
Kurde człowiek już głupi jest jeżeli chodzi o te objawy.... Trochę mnie pobolewa w dole brzucha i to wszystko... Ale raczej mi się wydaje, że to jakiś śluz po prostu, bo czop to chyba bardziej zwarty jest a nie taki.."wodnisto - mleczny"...
Muszę dziś z rana podjechać do pracy, ale w razie czego załaduję do bagażnika torbę, najwyżej będzie teraz ze mną wszędzie jeździć 🤪

Miłego dnia dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):

Madalena - pisałaś o kropelkach na wzdęcia. Czy Espumisan można podać dziecku, które nie skończyło 1 miesiąca życia (na ulotce piszą, że nie???). I drugie pytanie - czy probiotyk (BioGaia czy Dicoflor) zastępuje Espumisan czy można łączyć te dwa preparaty? Co jest skuteczniejsze?
Czy w twoim przypadku zawsze Espumisan działa tak szybko jak napisałaś?
Ja też chciałam raz podać te kropelki Haneczce, ale póki co się wstrzymałam jak przeczytałam o tym, że są dla dzieci powyżej 1 miesiąca.

Mamy, które już urodziły - zalogowałyście się już na mamusie.net? A tak w ogóle to pytam wszystkich - czy jak urodzi się ostatni sierpniowy dzidziuś to mykniemy na mamusie. net czy zostajemy tutaj?


Dzień Dobry 🙂

Kochana rozumiem Twój niepokój co do podawania kropelek na wzdęcia tak wcześnie. I słusznie zauważyłaś, że napisane jest na Espumisanie żeby podawać od 1 miesiąca życia. Ale jak byłam w szpitalu i Szymek miał kolki i strasznie płakał w nocy to położne podawały mu te kropelki tzn odpowiednik Espumisanu- Esputikon ponoć jest łagodniejszy. A jeśli chodzi o te kropelki probiotyczne BioGaia to je można podawać już od pierwszych dni życia, są całkowicie bezpieczne i można je podawać na przemian z tymi od kolki. Ja stosuje tak w ciągu dnia podaje te na kolki aktualnie mam Bobotic i tam jest napisane żeby podawać 8 kropelek a ja podaje 4 póki mały nie skończy miesiąca. A po kąpieli po 19 żeby synek dobrze spał podaje mu jednorazowo te probiotyczne BioGaia i tam zalecają podawać 5 kropelek i tak robię. 🙂 I zauważyłam, że Szymkowi bardzo pomagają szczególnie te probiotyczne bo bardzo ładnie przesypia mi nocki. Wiesz ja mam na tyle dobrze, że moja mama farmaceutka i ma też częsty kontakt z lekarzami bo pracuje w aptece przy szpitalnej wiec zawsze jest na bieżąco z tymi informacjami. Bardzo dużo jej zawdzięczam. A wszelkie nowinki co do lekarstw czy szczepionek to mam na wyciągnięcie ręki. 🙂
Niedługo właśnie będzie mi zamawiać właśnie szczepionki bo nasza pediatra poinformowała nas, że niestety od niedawna sami musimy zaopatrywać się w te płatne bo do tej pory ona je kupowała hurtowo ale niby był jakiś bunt farmaceutów i teraz nie może tego robić. I trzeba jeździć na szczepienie z własnymi szczepionkami co wg mnie utrudnia dużo sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
U mnie nic się nie ruszyło po tym badaniu 🤨 ciągle mam nadzieję że może mała zdecyduje się sama wyjść w weekend i nie będą musieli wywoływać porodu, no ale to nigdy nie wiadomo, wszyscy lekarze oglądając zapis KTG mówili że bardzo ruchliwe dziecko. Co prawda narobiła mi trochę strachu bo jak tak szalała to tętno do 180 dochodziło i aparatura piszczała, ale okazało się że bierze się z tego średnią.
Co do ubranek chłopięcych, to ja nałogowa zakupoholiczka ostatnio odwiedzam szmateks pobliski i przyszła partia takich cudnych ubranek dla chłopców, spodenki ogrodniczki takie niebieskie z tygryskiem, super bluzy, sweterki i nawet śpiworki, to wszystko jest na wagę i taki śpiworek to 8 zł wychodzi, ale dla dziewczynek nie przyszło nic ciekawego.
Ja zaraz idę na pobranie krwi (to już 3 przedporodowe) by mieć aktualne wyniki do szpitala jakby co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry!
u nas nadal nic 😞 dzisiaj bede probowala lapac tego lekarza w innej przychodni ale nie wiem czy on urlop wzial wszedzie czy tylko u nas 🥴 od 6 nie spie, Lilka znowu leniwa a ja juz sobie czarne scenariusze pisze 😮 mocna kawke sobie zrobilam i mam nadzieje ze chociaz po niej cos sie zacznie dziac 🤨 a jak nie to z braku schodow w domu pojde na stacje kolejowa tam jest wielki most i bede lazic az padne 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna to trzymam kciuki by tego cholerstwa nie było.
Paninka zawsze tak jest, jak kogoś się potrzebuje to go nie ma, a ten Twój lekarz to naprawdę kiepsko że Cię tak zostawił, szczególnie że Ty już w terminie, można się zezłościć.
Ja po pobraniu krwi już, tak mi baba pobrała ze mnie cała ręka boli i krwiaka mam i oczywiście krew potem nie chciała przestać lecieć :/ czyli pewnie z tymi płytkami kiepsko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana najbardziej irytuje mnie to ze na ostatniej wizycie umawialismy sie na kolejna i nie dopytalam kiedy mam sie zglosic do szpitala i co w przypadku gdyby mala nie chciala wyjsc sama...na szczescie po tej mocnej kawie zaczela troche mocniej sie rozpychac to jestem spokojniejsza...mam nadzieje ze uda mi sie to ktg zrobic 🙂 jeszcze prywatny gabinet ma ten lekarz...moze tam go zlape ale to dopiero popoludniu

a co z tymi Twoimi plytkami? zawsze tak mialas czy dopiero teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka pewnie jak pojechał na urlop to go nie ma 😞 a może poszłabyś do innego i zapytała, powiedziała że tamten nie dał Ci wskazówek. Ja np mam się zgłosić do szpitala w terminie porodu 24, ale są dziewczyny co tydzień po, a niektóre dopiero jak jest 2 tyg po. A może jak pójdziesz na ktg to położnej podpytaj co zrobić?
Płytki miałam dobre przez całe życie i dopiero pod koniec ciąży zwariowały i ich ilość znacznie spadła, 2 tyg temu jak robiłam badania nie było jeszcze tragicznie ale dobrze też nie, po prostu przez to krew nie krzepnie tak jak powinna, a w przypadku porodu może być to groźne więc pewnie będzie musiał być lekarz który będzie kontrolował co się dzieje, o ile wiem Jola też miała coś z płytkami i teraz to przetaczanie krwi myślę że to mogło być przez to 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Brzusie i Mamusie! 🙂
Karolciakam - to ja się może faktycznie dołączę do Was na Solcu! To tam takie luzy teraz? ...bo w bielańskim to codziennie słyszałam, ze nie ma miejsc... 😞 Wczoraj rozmawiałam z koleżanką, która w czerwcu rodziła w czerniakowskim, to jeszcze może tam alternatywa dla mnie?
Dzisiaj jadę na ktg, ale myślę, że nic nie będzie 😞
Mi ani schody, ani sprzątanie, ani nic nie pomaga! Położne w szpitalu mówiły, by nie kombinować i czekać, bo to tylko przesądy i wcale nie pomaga... Może jedynie ten sex - ale u mnie jakoś ciężko zastosować.
A mały już jest tak nisko, że mam wrażenie, ze zaraz mi naprawdę wypadnie! Zwłaszcza, że mi ten czop już wyleciał, a szyjkę mam króciutką i luźniutką.
Podczytuję Was - ale jakoś nie znam się na tym, co pisałyście....
Jo-aneczka - ja ciągle słyszę i czytam, ze takiego maluszka to nie można rozpieścić i można go nosić, ile tylko on chce! ..bo on tego bardzo potrzebuje! Także jak dla mnie, to dobrze robisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...