Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Diviana naśmiałam się z tego porównywania do krowy, dobre 😁 😁 😁 😁
A mój m. dzisiaj kupił sobie PlayStation i teraz graliśmy razem ale był ubaw naśmiałam się z siebie jak nie wiem hehehe. A m cieszy się jak dziecko, jak to niewiele do szczęścia potrzeba 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamusie, a ja mam pytanie co do szczepień?będziecie szczepić swoje maleństwa przeciwko rotawirusom, pneumokokom i meningokokom?
kiedy trzeba wykonać takie szczepienie? Bo byłam dziś u pediatry i ona cos mi tłumaczyła, ale nie bardzo ją zrozumiałam ☺️ bo mówiła coś, że mozna juz teraz i wtedy jest więcej szczepień, a można poczekać i szczepić dopiero po roku lub 2 latach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam wam napisać jak mój poród przebiegał tak w skrócie, nie mam porównania, ale podobno szybko urodziłam.

O 3 w nocy odeszły mi wody, ale nie miałam skurczy, wiec 8 rano dopiero dali mi oksytocyne.
I tak powoli sie zaczynało dziać najpierw leżałam potem stałam i ćwiczyłam, potem troche na piłce miałam 2 cm rozwarcia, potem 3cm poszłam z mężem pod prysznic i jak wróciłam położna kazała mi usiąść po turecku jak usiadłam tak mi więcej wód odeszło i z 3cm rozwarcia zrobiło się 10 😲
(Jak była godzina 11 to położna powiedziała do mnie, że do 14 urodzę, a ja sobie myślę jeszcze 3 godziny eh o rany jak bolalo.)
I zaczełam krzyczeć.... połozna co się dzieje a ja, że chyba juz wychodzi
ona do mnie już tak szybko...nie przyj....
Przyszedł lekarz ( ja tego nie pamiętam) i mówi 12 godzina samo południe.
A o 12.50 urodziłam.
Wiecie co... strasznie mi się spać chciało już z tych bóli... gadałam,tam im wszystkim, że mi się spać chce i że już niech wychodzi 🙂

Jak miałam już skurcze parte, to połozna się śmieje i do mnie mówi...
co juz tak nie boli. 😜
A jak połozyli mi małą na brzuchu to zapytała..
zapomniała pani o bólu?
ZAPOMNIAŁAM bardzo szybko.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczynki wy jesteście świeżo upieczonymi mamami więc gratuluje wszystkim mamusiom 😉
mam pytanko mój termin przypada na październik więc chciałam się już zaopatrzyć mniej więcej i mam dylemat ile paczek pampersów trzeba się zaopatrzyć na 1 miesiąc ???
Z góry dziękuje za odpowiedz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
mamusie, a ja mam pytanie co do szczepień?będziecie szczepić swoje maleństwa przeciwko rotawirusom, pneumokokom i meningokokom?
kiedy trzeba wykonać takie szczepienie? Bo byłam dziś u pediatry i ona cos mi tłumaczyła, ale nie bardzo ją zrozumiałam ☺️ bo mówiła coś, że mozna juz teraz i wtedy jest więcej szczepień, a można poczekać i szczepić dopiero po roku lub 2 latach?


siehankowa
z tego co pamiętam Twój Synuś pójdzie do żłobka
także ja bym zdecydowanie zaszczepiła już teraz na pneumo.
Tu jest kalendarz kiedy co i jak 😉
http://www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx

Osobiście nie jestem przekonana do ratawirusów,
bo to podobno jak ze szczepieniami przeciwko grypie dla dorosłych
(ja zawsze byłam na nie w tym temacie)
w takim sensie, że jest dużo mutujących typów.
Ale wiele rodziców szczepi i poleca - nasze forumkowe Mamusie tez z tego co pamiętam.
My myślimy jeszcze nad rota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa, dzięki, a Ksawier chyba jednak nie pójdzie do żłobka - brak miejsc ... i ciotka mojego M. będzie maluszka pilnować 😉 dlatego juz nie wiem czy szczepić juz teraz czy pózniej - jeżeli jest taka możliwość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jolu[/b] moja mała terminowa po rodzicach czyli dziś tak na pół godz przed północą się powinna zjawić, my też tak zawsze wszędzie szybciej, no albo przynajmniej powinna się zacząć zjawiać 🙂
Mam wiadomość od Justyny981 od 10.00 jest w szpitalu, pobierali jej krew i zrobili ktg teraz czekają na wyniki by się dowiedzieć co robić. Nie ma rozwarcia a szyjka lekko skrócona więc na razie czeka. Ale pozdrawia wszystkich z brzuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa ja szczepię Julkę i na rotawirusy i na pneumokoki teraz. Szczepiłam Majkę i będę szczepić Julkę. Nie jest tak, że ja polecam te szczepionki. Ale moja Emilka chodzi do szkoły a stamtąd można przynieść różne świństwa. Zgadzam się z Mapą, że z tymi rotawirusami to jak z grypą, co chwile nowe szczepy, ale z drugiej strony nie chce sobie potem w brodę pluć że nie zaszczepiłam jak mi zachoruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chwalimy się 🙂 🙂 🙂 Hanią i całym dorobkiem 🤪 🤪 🤪
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/851/63588847.jpg/][IMG]http://img851.imageshack.us/img851/4859/63588847.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/822/57975457.jpg/][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/7137/57975457.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doświadczone mamusie mam pytanie odnośnie bóli krzyża. Pojawiają się one po bólach na @, razem z nimi czy wcześniej?Są cały czas czy pojawiają się i znikają? Właśnie zaczęły mnie boleć plecy dołem i nie wiem czy to po leżeniu na niezbyt wygodnym łóżku podczas ktg, czy może coś się zaczyna dziać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann no dorobek super 😁 A córeczka jaka malutka w tym łóżeczku w avatarze się wydaje 🙂

Mój m. pojechał na lotnisko a ja sprzątam. I tak moja mama jak wpadnie to powie, że burdel jest, bo pedantka z niej straaaszna 🤔 Jutro pewnie posprząta po swojemu, a ja nic znaleźć nie będę mogła 😉

Ja dziś znowu miałam sen, że dziecko mi bokiem przez brzuch wychodzi 😮 Straszne to było 🤢
Chyba mi już ciąża na głowę pada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez napisał(a):
Ogłaszam wszem i wobec, że będę dziś piekła jabłecznik 😁


Ja właśnie wyjęłam z piekarnika ciasto drożdżowe z malinami. W sobotę wieczorem piekłam ze śliwkami ale w niedzielę po obiedzie już się skończył. Może to moje też będzie miało moc sprawczą i ktoś nowy zawita u nas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 Z Hani prawdziwa Ślicznotka - oj będą jej bracia pilnować 😁

lydziaa super, że Szymek ładnie przybiera i jest zdrowy 🙂

madalena trzymam kciuki za bioderka 😉

jo-aneczka czekam na efekty sesji 🙂
Uwielbiam takie niemowlęce 🙂

marta-lion Twoja Biedroneczka nawet ma Twoją minkę 🙂

jolajola
jak Twoja brodawka?

W ogóle Mamusie cuuudnie się Was czyta 🙂 🙂 🙂
I ogląda Wasze Skarby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence ja miałam już kilka razy bóle krzyża...ale nic poza tym
także podejrzewam, że nie ma jednej reguły.
Cieszę się, że uspokoiłaś się po wizycie - Dziewczyny mają rację, że teraz ta waga z USG
nie jest miarodajna.

Paloma jak u Ciebie wygląda teraz sytuacja,
w sensie kiedy masz zgłosić się ponownie do szpitala?
i jak często masz KTG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Siehankowa ja szczepię Julkę i na rotawirusy i na pneumokoki teraz. Szczepiłam Majkę i będę szczepić Julkę. Nie jest tak, że ja polecam te szczepionki. Ale moja Emilka chodzi do szkoły a stamtąd można przynieść różne świństwa. Zgadzam się z Mapą, że z tymi rotawirusami to jak z grypą, co chwile nowe szczepy, ale z drugiej strony nie chce sobie potem w brodę pluć że nie zaszczepiłam jak mi zachoruje.

a czy na meningokoki też będziesz teraz szczepić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 Haneczka jaka słodka 😁 - rodzyneczka wśród braci 🙃 - zdjęcia super
Siehankowa meningokoki w drugim roku dopiero sie szczepi...ja teraz na pierwszym szczepieniu chcę kupić rotawirusy a pneumokoki chce podać później
Madzia trzymam kciuki za bioderka Szymka - oby szybko wszystko było ok...ja z każdym dzieckiem miałam zawsze coś nie tak z bioderkami niestety - ciekawe jak Tosia - idziemy w piątek

ja juz Wam wszystkim życzę spokojnej nocki i kolorowych snów 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
existence ja miałam już kilka razy bóle krzyża...ale nic poza tym
także podejrzewam, że nie ma jednej reguły.
Cieszę się, że uspokoiłaś się po wizycie - Dziewczyny mają rację, że teraz ta waga z USG
nie jest miarodajna.

Paloma jak u Ciebie wygląda teraz sytuacja,
w sensie kiedy masz zgłosić się ponownie do szpitala?
i jak często masz KTG?


na KTG mam się zgłosić jutro, a jak się nic nie będzie działo to w sobotę na oddział mam się zgłosić i wtedy lekarz będzie podejmował decyzje co dalej. jednak z tego co się orientuje to jak nic złego nie będzie się działo to wywoływać będą dopiero w 13-14 dobie po terminie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
No to opanowywujemy szpital na Solu bo GwazdkaNaj też do mnie pisała ona się dziś tam zgłosiła, Paloma Ty może lepiej kombinuj i zamiast po wypis to z bólami jutro do szpitala, fajnie byłoby jakbyśmy wszystkie już miały swoje pociechy 🙂


ja już przestałam kombinować i liczyć że coś się zacznie (po co sobie robić nadzieję) 5 dni w szpitalu wystarczająco mnie zdołowało. A młody jak zechce to wyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja się w Wami pożegnam na troszkę, bo pewnie jutro już nie zajrzę, ciekawa jestem co mi powiedzą ale widzę że skłonni do wywoływania nie są i jedynie kładą na oddział więc nastawiam się na leżenie 🥴 Mam nadzieję że nie będę musiała spędzić tam 2 tygodni
Trzymam kciuki byście wszystkie się szybciutko rozpakowały i jak najmniej boleśnie.
Będę pewnie pisała co jakiś czas smski byście wiedziały co tam u mnie.
Do mnie napisała właśnie Gwiazdkanaj jest na Solcu i też czeka na swoją dzidzię postanowili nie wywoływać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa,
ja też będę szczepić Hanię na rota, pneumo i meningo tak szybko jak tylko można (w pierwszej kolejności pneumokoki i rotawirusy). Moja starsza córka idzie do szkoły i podobnie jak Marta,obawiam się, że przywlecze jakieś paskudy do domu.
Jeżeli twój Ksawier nie będzie miał dużego ryzyka zachorowania to może zdecydujesz się poczekać - będzie to ulga dla... kieszeni.
Z tego co pamiętam szczepionka na pneumokoki podawana starszemu maluszkowi kosztuje dużo mniej niż ta dla niemowląt, różnica w cenie to kilkaset złotych.
Jak będziesz u pediatry to zapytaj o to, bo ja już nie pamiętam szczegółów.
A co do ogólnego podejścia do szczepień - to ja jestem za. Podobnie zresztą jak za szczepieniem na grypę - szczepimy się całą rodziną i od kilku lat grypa nas omija.
Ze szczepień dodatkowych zamierzam jeszcze zaszczepić maleństwo na ospę.
A twój Ksawier przybrał na wadze jeszcze więcej niż Hanka 🙂 A ja myślałam, że moja córcia za szybko "rośnie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...