Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pati123 napisał(a):
martusia dziękuję 🙂 😘
A pytałaś jeszcze o łuszczącą skórę. To normalne. Po porodzie skóra noworodka przywyczaja się do naszych warunków. I poprostu złuszcza się. Ja moją Julkę kąpałam tylko w Balneum, nie smarowałam niczym, bo miała to uczulenie. Samo jej przeszło, skóra zeszła i już jest oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Madalena, wysłałam ci maila ze zdjęciami.
Jest wśród nich pierwsze zdjęcie z sesji, jeszcze ciepłe.

Kurczę, w tym necie można znaleźć wszystko,nawet czopa 😉 Ale faktycznie, w rzeczywistości wygląda tak jak na zdjęciu 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Agusiakowalczyk urodziła 🤪 🤪 🤪

Szymon już po drugiej stronie brzuszka!
Duży chłopak! 3860g,56cm
Zdrowy i piękny a my przeszczęśliwi 🙂 🙂 🙂

Gratulację:woohoo: 🤪 🤪

ach jak ja jej zazdroszczę,a ja ostatnia w kolejce 🥴 🥴 ale czekam cierpliwie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia gratulacje 😘 😘 😘

Za Eleeze trzymam kciuki, a może już ma Liwię na rękach 🤪 😘

Nie było mnie cały dzień i tak jak szłam do domu to się zastanawiałam czy któraś urodziła 🤪 🤪

Lilka śliczna 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka Lilka śliczna i tak cudnie opatulona 🤪
Buziaki dla Julci, Szymka i Ksawiera z okazji czwartego tygodnia 😘
Agusia serdeczne gratulacje
Jeszcze Eleeza - trzymam kciuki żeby dziś tuliła maleństwo 😁

dzisiaj u nas pół dnia burzyło 😮 i to strasznie potem miałam gości i dopiero teraz chwilka ale właśnie Tosia się kręci - czas na karmienie

mówię dobranoc bo pewno już nie zajrzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny !!!

Na razie trochę mało aktywna jestem, ale z Jagódką uczymy się siebie nawzajem... oraz przyzwyczajamy się do nowego tryby życia 🙂

Pati - ja też mam taka listę pytań jak Ty, tylko teraz nie bardzo pamiętam, o co chciałam zapytać... Może najpierw pogratuluję AGUSI - GRATULACJE !!!!!

ELEZA - trzymaj się tam i przyj mocno 🙂

Diviana - powodzenia w szpitalu 🙂

A Wasze maleństwa cudne 🙂

AAAAAAA moniczek dzięki za wczoraj - oklask dla Ciebie 😁

Moje pytania to"
1. Czy grzejecie pomieszczenie do kąpieli dziecka jakąś farelką czy grzejniczkiem, bo ja to robię, ale jest mi gorąco, za to małej chyba zimno bo ma przy wycieraniu czkawkę i zimne stópki oraz nóżki???
2. Kiedy wyszłyście z maluchami na dwór na pierwszy spacer i oczywiście na ile i jak je ubrałyście?? Jo - aneczka dzięki za odpowiedź o tym ubiorze, ale mi się wydaje, że Jagoda zamarzłaby w samym body... ona teraz w te upały jest ubrana w kaftanik z długim rękawem i śpochy i nie wiem w końcu czy to dobrze czy też źle....

reszty pytań nie pamiętam ale jak sobie przypomnę to dam znać....

dzięki za to że jesteście 🙂 z wami raźniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foga na pierwszy spacer wyszlismy w 5 dzien ale tak pozno bo ja sie zle czulam ogolnie mozna odrazu. Byl ubrany w bawelniany pajacyk przykryty pielucha ale bylo po 17 juz a tak to body z krotkim rekawem i skarpety. Dzis byl wiatr wiec dlugi rekaw i kocyk grubszy. Co do kapieli to przy pierwszej zrobilismy blad i poszlismy malego kapac do kuchni i.nagrzalismy kuchenka a bylo taaaaakie darcie ze nastepna kapiel nalalismy di polowy wanienki wody ok. 38-39 st i w pokoju normalnie kapalismy i synek byl w niebo wziety. Od tamtej pory caly czas tak robimy i zero placzu 🙂 najwazniejsze to nie przegrzac dziecka. Rob tak jakbys sama chciala byc ubrana i kapana.
Agusia gratulacje
eleeza juz chyba tez mozna gratulowac bo troche czasu juz minelo i pewnie malenstwo sie wydostalo 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Moje pytania to"
1. Czy grzejecie pomieszczenie do kąpieli dziecka jakąś farelką czy grzejniczkiem, bo ja to robię, ale jest mi gorąco, za to małej chyba zimno bo ma przy wycieraniu czkawkę i zimne stópki oraz nóżki???
2. Kiedy wyszłyście z maluchami na dwór na pierwszy spacer i oczywiście na ile i jak je ubrałyście?? Jo - aneczka dzięki za odpowiedź o tym ubiorze, ale mi się wydaje, że Jagoda zamarzłaby w samym body... ona teraz w te upały jest ubrana w kaftanik z długim rękawem i śpochy i nie wiem w końcu czy to dobrze czy też źle....

reszty pytań nie pamiętam ale jak sobie przypomnę to dam znać....

dzięki za to że jesteście 🙂 z wami raźniej

1. no więc my nie ogrzewamy pomieszczenia podczas kąpieli... ale widac, ze Ksawier odczuwa róznice temperatury po wyjściu z cieplutkiej wody (musi mieć 40stopni 😉) bo po wyciągnięciu z wanienki strasznie płacze...
2. co do ubioru to w ciepłe dni ubieram Ksawierowi rampersa lub same body... Ksawiś nie lubi gorąca (oprócz wody 😉) . Szybko się poci i dostaje potówek... a na pierwszy spacer wyszliśmy z nim w 4 dobe 🙂 maluszek miał na sobie kaftanik, śpioszki i czapeczke... a było wtedy ciepło, ale nie gorąco...i słoneczka nie było w ogóle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny 🙂 Coś tam Was poczytałam pobieżnie. Na razie musimy się ogarnąć 😉

My dzisiaj wyszłyśmy ze szpitala 🙂
Mój Tosiulek odpukać grzeczny, czasami męczy ją ból brzuszka. ładnie je cycusia 🙂
Ja się nie najlepiej czuję okropnie mnie boli obkurczanie się macicy 😞
Jutro postaram się wrzucić fotki małej,na oddziale prawdziwą furorę robiły jej włosy 😁 😁 😁

FOGA AGUSIA GRATULUJĘ I CZEKAMY NA KOLEJNE MALEŃSTWA


Dobranoc dziewczynki. Idę nakarmić małą bo mi zaraz "bimboły" eksplodują 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia, dzięki.... my właśnie grzejemy jeden pokój farelką i mała w ogóle nie płacze ale ma poźniej zimne rączki i nóżki... a ja mam kłopot, bo nie wiem, w którym momencie zabrać ją do pomieszczeń z normalną temperaturą.......
masakra dla mnie z ty ubieraniem dziecka i optymalną temperaturą...

Na spacerze jeszcze nie byliśmy.. i boję się iść, bo nie wiem oczywiście jak małą ubrać......

a............ następne pytanie, które mi się przypomniało:

Czy wasze dzieciaczki też kilka dni po urodzeniu nadal kichały?? Bo moja mała zaczęła kichać już w szpitalu i jak pytałam czy nie ma kataru to doktorka mówiła, że noworodki tak kichają,,,,,,,,, ale jagoda już ma 5 dni i nadal kicha kilka razy dziennie a dodatkowo czasami charczy jej w nosku.............normalnie już wariuję.. bo nie wiem czy to katar czy normalne zachowanie noworodka 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam dziś u znajomej co ma synka niespełna miesięcznego, była dziś z nim u lekarza i mówiła że dostała taki opierdziel za to, że dziecko w rampersa jest ubrane (z krótkim rękawem oczywiście). Mówiła, że na takie upały to sama koszulka i pampers. Jak wychodziły od tej lekarki to porozpinała małego i kazała tak zostawić, a ten rapersik cieniutki był. Podobno lepiej jest dziecko troszkę zaziębić niż zagrzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was dziewczynki
Widzę,że coraz więcej was rozpakowanych 🙂Gratuluję wam wszystkich,a za pozostałe trzymam kciuki.
Ja już jestem po zabiegu,tak jak pisałam Madzi,w piatek wyszłam.Ale przez cały tydzień jeżdzę do szpitala na zmianę opatrunku,Ja wczoraj dowiedziałam sie,że mam gronkowca,i nie wiadomo skąd go mam.Nawet nie chcę mi sie tej całej szpitalnej sytuacji komentowac.Mam nadzieje,że szybko odzyskam siły i bede mogła w końcu tak jak wy cieszyć sie spokojnym macierzyństwem.
foga jezeli chodzi o kichanie maleństwa to normalna rzecz,śluzówka się oczyszcza,
dobranoc brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziewczynki chyba będę mówić dobranoc i zmykam lulu.
Jakaś padnięta dzisiaj jestem. Byłam na 3 spacerach,ten wieczorny najdłuższy,ledwo doszłam do domku,przez te bóle w krzyżu;-(
I w czasie spaceru i po nim jakby kłucia w pochwie takie dosyć bolesne odczuwałam 🤢 🤢 nie wiem co to 🤢 🤢 miała tak któraś z was? gdzieś tu wyczytałam że jak są takie kłucia to być może szyjka się skraca.... już głupieje od tego wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Ja od wczoraj mało się udzielam, bo przyleciały mamuśki i siostra i czasu brak.

Cieszę się z nowych wiadomości 🙂
Agusia GRATULUJĘ 😘 😘 😘

U mnie brak oznak porodu, ale ja już dawno mówiłam, że będę ostatnia 😉

Życzę Wam spokojnej nocy 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś taka duchota, że gdyby nie te pieprzone komary to zwiałabym na balkon, chociaż minimalnie chłodniej by było. 😮 😮 Wcześniej nie było u mnie takich masakrycznych upałów.

Jutro czeka mnie wizyta u pani doktor 😎 Dziś w nocy modlę się o jakiekolwiek rozwarcie 😁 😁 😁

Więc uciekam spać, a raczej się smażyć 😠 😠

DOBREJ CHŁODNEJ NOCKI ŻYCZĘ 😘 😘 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia - gratulacje, ciesze się bardzo, że tabelka nam się tak ładnie zapełnia. Już wkrótce będzie komplet.
No a ciekawe co z Eleezą - oby jutro były od niej wieści 🙂
Foga - nie obawiaj się lekko ubrać dziecka, nie zamarznie 😉 Eh, a jak przeczytałam o tym dogrzewaniu miejsca do kąpania to mi na samą myśl o tym pot zaczął z nosa kapać 😉
Wiesz, nie wiem jaką masz temperaturę w domu, ale jeśli jest to powyżej 22 stopnie to nie ma potrzeby dogrzewać łazienki. Co innego w wyjątkowo chłodne dni lub zimą - wtedy sama pewnie będę tak robić.
U mnie dziś było w sypialni 26 stopni, masakrycznie gorąco, więc nawet na body było za ciepło. Teraz wietrzę poddasze cobyśmy mogły jakoś noc przetrwać (póki co z marnym skutkiem bo na dworze też duszno i gorąco)
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...