Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Andzelika napisał(a):
Ja już po wizycie. Rozwarcie na 2 palce 😎 Główka strasznie niziutko, wód płodowych duuużo i łożysko "śliczne" jak to powiedziała Pani doktor 😁 🙂 🙂

Ale powiedziała, że teraz nie mogę urodzić, bo dostałam upławów jakiś cholernych i powiedziała, że szybko muszę do apteki globulki wykupić i 2 razy aplikować, bo jakbym zaczęłam rodzić, a nie było by to załagodzone to mogłoby mnie porozrywać 😮 😮 Aczkolwiek myśli, że do poniedziałku powinnam sama urodzić, ale jakby jednak coś nie poszło to w poniedziałek do szpitala na prowokacje. 🙂

Mały (w zasadzie nie taki mały) waży sobie 3750 😎 Klocuszek 😁 😁


No Andzelika widzę, że u Ciebie dobre wieści po wizycie. No więc po pozbyciu się upławów możesz spokojnie rodzić. Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

madalena20 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Ja już po wizycie. Rozwarcie na 2 palce 😎 Główka strasznie niziutko, wód płodowych duuużo i łożysko "śliczne" jak to powiedziała Pani doktor 😁 🙂 🙂

Ale powiedziała, że teraz nie mogę urodzić, bo dostałam upławów jakiś cholernych i powiedziała, że szybko muszę do apteki globulki wykupić i 2 razy aplikować, bo jakbym zaczęłam rodzić, a nie było by to załagodzone to mogłoby mnie porozrywać 😮 😮 Aczkolwiek myśli, że do poniedziałku powinnam sama urodzić, ale jakby jednak coś nie poszło to w poniedziałek do szpitala na prowokacje. 🙂

Mały (w zasadzie nie taki mały) waży sobie 3750 😎 Klocuszek 😁 😁


No Andzelika widzę, że u Ciebie dobre wieści po wizycie. No więc po pozbyciu się upławów możesz spokojnie rodzić. Powodzenia 🙂

Cieszę się, że chociaż coś się ruszyło 🙂 Dziękuję Madzia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry kochane
Eleeza gratulację,doczekałaś się 😁 😁
Angelika dobre wieści z wizyty,powiedź dzidzi że jeszcze szybko się podleczysz i może wyłazic;-)
Ja nadal w dwupaku;-) strasznie bolą mnie plecy na dole,nie mogę już chodzic;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, życzę żeby na szerokim pieluchowaniu się skończyło.
Ja przy pierwszej córci też pieluchowałam i dodatkowo na 2 godziny dziennie kładłam małą na brzuszek. Na wizycie kontrolnej bioderka były już prawidłowo ukształtowane 🙂
A tak z ciekawości zapytam - jaką "kategorię" miały bioderka Julki po pierwszym usg, że kazali ci szeroko pieluchować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Marta, życzę żeby na szerokim pieluchowaniu się skończyło.
Ja przy pierwszej córci też pieluchowałam i dodatkowo na 2 godziny dziennie kładłam małą na brzuszek. Na wizycie kontrolnej bioderka były już prawidłowo ukształtowane 🙂
A tak z ciekawości zapytam - jaką \"kategorię\" miały bioderka Julki po pierwszym usg, że kazali ci szeroko pieluchować?

kochana Marta właśnie dzisiaj udała się na pierwszą wizytę usg bioderek. A tak to jej pediatra zasugerowała żeby ją pieluchować jeszcze w szpitalu.
Mi lekarz w poniedziałek też kazał szeroko pieluchować i z opisu usg Szymek dostał kategorie
L=P I A stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
A ja szykuję się na spacerek. Liczę, że jak wrócę to będą kolejne wieści o porodzie sierpnióweczki 🙂


Madalena, jeśli urodzą się kolejne dzieciaczki to ty dowiesz się o tym pierwsza, bo wszystkie brzuszki piszą do ciebie 😁
Jedynie my możemy mieć nadzieję, że twój spacer nie będzie zbyt długi i szybko zdasz nam relację z postępów porodowych 🙂

P.S. Żartowałam oczywiście. Udanego spacerku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
Marta, życzę żeby na szerokim pieluchowaniu się skończyło.
Ja przy pierwszej córci też pieluchowałam i dodatkowo na 2 godziny dziennie kładłam małą na brzuszek. Na wizycie kontrolnej bioderka były już prawidłowo ukształtowane 🙂
A tak z ciekawości zapytam - jaką "kategorię" miały bioderka Julki po pierwszym usg, że kazali ci szeroko pieluchować?

kochana Marta włąśnie dzisiaj udała się na pierwszą wizytę usg bioderek. A tak to jej pediatra zasugerowała żeby ją pieluchować jeszcze w szpitalu.
Mi lekarz w poniedziałek też kazał szeroko pieluchować i z opisu usg Szymek dostał kategorie
L=P I A stopni


Wydaje mi się, że I A to najwyższa "kategoria" oznaczająca prawidłowo rozwinięte bioderka, dziwne, że miałaś zalecenie szerokiego pieluchowania 🥴
Byłam przekonana, że dopiero od wyniku II B lekarze uważają, że jest jakiś problem.
Może pozostałe mamy jeszcze coś na ten temat napiszą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
madalena20 napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
Marta, życzę żeby na szerokim pieluchowaniu się skończyło.
Ja przy pierwszej córci też pieluchowałam i dodatkowo na 2 godziny dziennie kładłam małą na brzuszek. Na wizycie kontrolnej bioderka były już prawidłowo ukształtowane 🙂
A tak z ciekawości zapytam - jaką \"kategorię\" miały bioderka Julki po pierwszym usg, że kazali ci szeroko pieluchować?

kochana Marta włąśnie dzisiaj udała się na pierwszą wizytę usg bioderek. A tak to jej pediatra zasugerowała żeby ją pieluchować jeszcze w szpitalu.
Mi lekarz w poniedziałek też kazał szeroko pieluchować i z opisu usg Szymek dostał kategorie
L=P I A stopni


Wydaje mi się, że I A to najwyższa "kategoria" oznaczająca prawidłowo rozwinięte bioderka, dziwne, że miałaś zalecenie szerokiego pieluchowania 🥴
Byłam przekonana, że dopiero od wyniku II B lekarze uważają, że jest jakiś problem.
Może pozostałe mamy jeszcze coś na ten temat napiszą


Wiesz on też powiedział, że wszystko jest dobrze wynik prawidłowy ale po chwili dodał, że jego bioderka mogłyby być lepiej. Wiesz to jedyny lekarz w naszym mieście, który ma specjalizację od tych bioderek i do tego robi to prywatnie za pieniądze. Kazał przyjść na kontrole za 4 tygodnie więc myślę, że powiedział tak bo liczy na kasę. To taki gburowaty cham i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie
ja oczywiście w dwupaku. Wczoraj jak mąż wrócił w nocy myślałam, że coś się zaczyna rozkręcać, bo bolał mnie brzuch jak na @ (aż nie mogłam sie wyprostować) ale jak się zgięłam w pół przestawało. A po 1 w nocy mała urządziła sobie balangę w brzuchu. Dziś od rana spokój... ale mała jest strasznie nisko. Mam nadzieję, że zbiera siły przed porodem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
existence napisał(a):
Witam mamusie
ja oczywiście w dwupaku. Wczoraj jak mąż wrócił w nocy myślałam, że coś się zaczyna rozkręcać, bo bolał mnie brzuch jak na @ (aż nie mogłam sie wyprostować) ale jak się zgięłam w pół przestawało. A po 1 w nocy mała urządziła sobie balangę w brzuchu. Dziś od rana spokój... ale mała jest strasznie nisko. Mam nadzieję, że zbiera siły przed porodem...

ehhh ja też co chwilkę myślę że coś się zaczyna a potem duu.....pa;-)
Lecę robic obiadek,do wieczora;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 My już jesteśmy po pierwszej wizycie położnej 🙂
Maleńka jej się podoba i żadnych zastrzeżeń nie miała 🙂
Widzę, że dziś też mamy dzień pełen dobrych informacji 🙂 🙂 🙂
Eleeza gratuluję 🙂
Mapa trzymam kciuki 🙂
Andżelika gratuluję dobrych wiadomości po wizycie 🙂
A co do obkurczania się macicy to u mnie też nie było za ciekawie - trzecia ciąża, ale po tygodniu dolegliwości minęły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny 😘 😘
Lecę do apteki po te globulki, bo teraz zauważyłam na wkładce trochę krwi, chyba po badaniu.
Ogólnie się cieszę, że mogę zaraz urodzić, ale mnie lekarka nastraszyła trochę i się boję, że mnie coś rozerwie hehe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

Eleza - gratuluję 🤪 🤪 🤪 W końcu się doczekałaś 🙂

Mapa - trzymam kciuki - masz ten sam początek porodu co ja.. wody odeszły a skurczów i rozwarcia brak... Mam nadzieję, że szybko pójdzie 🙂 Mój poród dzięki oxy trwał tylko 3,5 godziny.. wierzę, że i Ty nie będziesz się długo męczyć 🙂 Powodzenia

A my już po pierwszym spacerze.. stresu trochę było, ale daliśmy radę.. Ubrałam Małą w kaftanik i śpiochy oraz czapeczkę.. na wierzch kocyk.. mam nadzieję, że nie zmarzła anie się nie przegrzała... na razie tylko pół godzinki, ale jutro chyba troszkę dłużej będzie 🙂

W domu za Waszą radą (dzięki moniczek raz jeszcze) Jagódka lezy sobie w samym body i skarpetkach, śpi pod kocykiem.. ale sprawdzam czy nie ma zimnych rączek i stópek.. w końcu taka malutka jest 🙂

U nas położna była wczoraj... jakas dziwna pani.. kojarzyła mi się z nadużywającą alkoholu..(tak wyglądała) nic ciekawego nie powiedziała ale kazała małą pieluchowac, lecz nie robię tego, bo badał ja pediatra w szpitalu i nie dał takich zaleceń więc ona chyba mądrzejsza nie jest od doktora... zobaczymy jaka za tydzień przyjdzie, bo ta była w zastępstwie...

Na razie uciekam, później się pojawię...

Trzymam kciuki za nierozpakowane.... oby was szybko dopadło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY 🙂

Foga dzieckoma zimne nóżki i rączki bo ukłąd krążenia ma jeszcze nie tak dokłądnie wykształcony 🙂 ja też nie dogrzewam dodatkowo pomieszczenia przed kąpielą. Woda ma 36-37 stopni, mała uwielbia się kąpać.Moja małą też kicha 🙂 Położna mówiła,że wykichuje maź płodową 🙂 ale ile to może trwać niestety nie dopytałam...Jeżeli chodzi o ubieranie Nadii w domu jest w body z długim rękawkiem i w półśpioszkach. Ubrana jest tak ponieważ mamy mieszkanie na parterze i jest nawet chłodnow domu u nas.
Na spacerze, a w naszym przypadku pierwszym wietreniu na balkoniku byliśmy wczoraj czyli w 7 dobie życia na 15 minut wystawiliśmy gondolkę od wózka na balkon i postaliśmy 15 minut Nadia była ubrana tak jak w domu tylko miałą jeszcze czapeczkę i przykryliśmy ją flanelkową pieluszką ale dostała czkawki więc przykryliśmy ją zaraz cienkim kocykiem i było w sam raz 🙂 ()
Witaj w domu Daniela:) Spacer zapewne byłby znacznie wcześniej tylko,żemy ze szpitala w 5 donbie wyszliśmy, jeden dzień ogarnialiśmy się z małą i następnego dnia już byliśmy na dworku.
Andzelika powodzonka na wizycie 🙂
Madzia Dziękuję serdecznie za odpowiedzi 🙂
Elleza grauluję 🙂
Mapa strasznie się cieszę,aż mnie ciarki przeszły...
Marta co to znaczy że się pieluchujecie???Oczywiście trzymam kciuki i życzę powodzonka 🙂


Mam pytanie skąd wiadomo,że dziecko męczy brzuszek? Tzn wczoraj wieczorem i dziś w nocy zauważyłam,że Nadia zanim porządnie zaśnie wieci się, przeciąga, rusza nóżkami, podejrzewałąm,że właśnie coś z bzuszkiem jej się działa, ale ,że piję koperkową herbatkę to może i jej dolegliwości były mniej bolesne...
Kochane mamusie karmiące piersią przyjmujecie jakieś witaminy dla kobiet karmiących piersią? Jakie polecacie?
Dodatkowo jak czytam o waszych dolegliwościach z piersiami to zastanawiam się czy by u mnie z pokarmem wszystko ok bo mnie raczej nie bolą...nie są twarde i nie odczówam,żeby tam jakiieś nawały mleczne były...Nie wiem czy to dobre czy źle, ale jak to niedoświadczona mamuśka zamartwiam się o wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my z m byliśmy na dłuuugim spacerku i trochę posiedzieliśmy na świeżym powietrzu w parku wcinając lody 😁 😁
No i teraz tak mnie nogi bolą że szok 😮 😮 😮 😮
Ale może coś ten spacer pomoże i w końcu nasz Maluszek zdecyduje się wyjść na ten świat 🙂 🙂
Idę się teraz położyć bo naprawdę nogi i plecy bolą mnie jak cholera 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda i jo-aneczka już prostuję. Magda pomieszała fakty hehe chyba ze stresu.
Więc Julka miała usg bioder jeszcze w szpitalu. W pierwszej dobie życia. Wyszło jej wtedy lewy IIc, prawy IIb.
I zalecenie szerokiego pieluchowania. Robiłyśmy tak przez 4 tyg plus układanie na brzuszku w pozycji żabki,
i dziś oba stawy prawidłowe (I) 😁 😁 😁 i możemy wyrzucić pieluchę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
Marta co to znaczy że się pieluchujecie???Oczywiście trzymam kciuki i życzę powodzonka 🙂
Pati dziękujemy za kciuki. Tzn że oprócz pampersa wkładamy złożoną w prostokąt pieluchę (ja wkładałam tetrową). Tak żeby nóżki były rozstawione szeroko jak u żabki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. My juz w domku.Jak Wam pisala pewnie Magdalena mielismy cesarskie ciecie.Zaczelam czuc slabiej ruchy zostawili mnie w szpitalu zrobili usg i okazalo sie ze mi znikaja wody plodowe nie wiadomo gdzie lozysko sie starzeje slabna przeplywy a akcji nie ma. Ale juz po wszytkim mala urodzila sie zdrowa dostala 10 pkt i jestem najszczesliwsza na swiecie 🙂
Czekamy na rozpakunek pozostalych dziewczyn bo widzialam ze juz jest coraz mniej pustych miejsc do wypelnienia w rankingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
Dzięki dziewczyny 😘 😘
Lecę do apteki po te globulki, bo teraz zauważyłam na wkładce trochę krwi, chyba po badaniu.
Ogólnie się cieszę, że mogę zaraz urodzić, ale mnie lekarka nastraszyła trochę i się boję, że mnie coś rozerwie hehe 😁 😁 😁

widzę że nie tylko po moim badaniu lekarskim takie rewolucję,ja też po wtorkowym badaniu zauważyłam na wkładce plamienie ,ale koloru jasno brązowego,i leci mi tak już tak 3 dzień ale nie dużo,delikatnie.A Ty miałaś typowo krew czerwoną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa trzymam mocno za Was kciuki oby szybko poszło 🙂
Pati nie ma to jak w domku 🙂 Co do witaminek ja kupiłam PRENATAL DHA i zamierzam kupić herbatkę na laktację tam są też chyba witaminki 😉 Na razie czekam na przypływ gotówki.
Tosiulek dzisiaj coś strasznie często ssie cycusia 😮 i nie wiem czy się nie najada czy jej się pić chce bo w sumie bardzo ciepło jest.

I wiecie co człowiek dopiero co wyszedł ze szpitala a tu się okazuje, ze zacznie się latanie po urzedach...a to akt urodzenia, przychodnia, pesel a na dodatek my musimy jechać po ten akt 40km ponad bo u nas to trzeba z miesiąc czekać 🤢 🤢 paranoja jakaś !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...