Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dziewczyny, a do kiedy powinno sie zrobic badanie usg bioderek??? bo ja byłam ostatnio u pediatry i stwierdziła, że bioderka prawidłowe i nic nie wspomniała o usg? czy mimo to powinnam je wykonać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Dzięki dziewczyny 😘 😘
Lecę do apteki po te globulki, bo teraz zauważyłam na wkładce trochę krwi, chyba po badaniu.
Ogólnie się cieszę, że mogę zaraz urodzić, ale mnie lekarka nastraszyła trochę i się boję, że mnie coś rozerwie hehe 😁 😁 😁

widzę że nie tylko po moim badaniu lekarskim takie rewolucję,ja też po wtorkowym badaniu zauważyłam na wkładce plamienie ,ale koloru jasno brązowego,i leci mi tak już tak 3 dzień ale nie dużo,delikatnie.A Ty miałaś typowo krew czerwoną?

Malstep u mnie typowo czerwona, jak na razie, ale to dosłownie troszeczkę. A grzebać nie grzebała jakoś specjalnie mocno, tylko trochę zabolało jak sprawdzała rozwarcie i tak mocnej coś nacisnęła 🤨

Moja ciotka mi napisała, że dziś urodzę 😁 I że z niej jest taka dobra żona, że zaawsze dzieci w czwartki rodziła, żeby mąż mógł przez weekend się napić 😁 😁 😁

Daniela ale kochana czuprynka 🤪 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa co do bioderek w sumie powinno się robić to usg miedzy 4 a 6 tyg życia dziecka. Nie zawsze wady są widoczne gołym okiem. Jednak ciężko wchodzić w kompetencje lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Ile super wiadomości 🤪

Eleeza GRATULACJE!!!! 😘 😘 😘

Mapka TRZYMAM KCIUKI ZA SZYBKI PORÓD 😘 😘 😘

Andzelikamoże faktycznie czwartek Ci przeznaczony. Ja się urodziłam w czwartek i powiem Ci, że czwartkowe dzieciaki fajne są 😜

aasia
a Ty jeszcze na nogach? Kobieto, ale Ty się namęczysz. Trzymam kciuki żeby w końcu Cię coś wzięło 😘

Ja się nie chcę chwalić, ale jak zrobiłam w nocy z wtorku na środę jabłecznik to jaki wysyp się zrobił 😁

Lecę na spacerek. Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a kalafior można jeść??? Kurcze, kiedyś któraś stronkę podawała o tym co można jeść karmiąc, ale niestety nie zapisałam ☺️ ☺️ I prawda to, że jajek nie wolno nam jeść???

Pati, dzięki za porady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
A to moja Tosia 🙂 w dniu narodzin



Ale czadowa fryzurka 🙂 🙂 Tosia nie dziwo, że w szpitalu robiłaś taką furorę heh 🤪 😎
Kto wie może zainspiruję mnie do stworzenia rankingu najbardziej odjechanych fryzurek naszych bobasków hihihih 🤪 🤪 🤪 uwaga Daniela macie szansę z córeczką na pierwsze miejsce 🙃 🙃

Czy ktoś może Was pobić hmmmm... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po miescie wracam do was.. strasznie mnie boli dół brzucha jak wstaje, stoje i chodze, a jak leze to co chwile mi sie napina ... co to mze byc ?? 😞 boje sie ze cos moze byc nie tak .. 😞

Załatwiłam dzisiaj wszystkie papiery do becikowego i do zasilku teraz trzeba czekac az niunia sie urodzi ... I wlasnie tutaj mam kolejne pytanie.. Ile trzeba czekać na Pesel Maluszka ... i co trzeba zrobic zeby go wogole dostac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):


Mam pytanie skąd wiadomo,że dziecko męczy brzuszek? Tzn wczoraj wieczorem i dziś w nocy zauważyłam,że Nadia zanim porządnie zaśnie wieci się, przeciąga, rusza nóżkami, podejrzewałąm,że właśnie coś z bzuszkiem jej się działa, ale ,że piję koperkową herbatkę to może i jej dolegliwości były mniej bolesne...
Kochane mamusie karmiące piersią przyjmujecie jakieś witaminy dla kobiet karmiących piersią? Jakie polecacie?
Dodatkowo jak czytam o waszych dolegliwościach z piersiami to zastanawiam się czy by u mnie z pokarmem wszystko ok bo mnie raczej nie bolą...nie są twarde i nie odczówam,żeby tam jakiieś nawały mleczne były...Nie wiem czy to dobre czy źle, ale jak to niedoświadczona mamuśka zamartwiam się o wszystko...


Pati mój Szymek przy bólach brzuszka robi się bardzo nie spokojny mocno płacze, strasznie się wierci, napina brzuszek, rusza mocno nóżkami i rączkami. Często też stęka i widać, że ma problemy ze zrobieniem kupki. Od czasu do czasu odchodzą mu bączki i wtedy na chwilę się uspokaja, po czym znowu go boli. To przybiera postać takich jakby rżnięć brzucha. Boli i za chwile przestaje i tak przez jakiś czas.

Ja przyjmuje takie same tabletki jak w ciąży tzn. femibion natal 2 poniżej podaje link to sobie możesz poczytać o nich. Są dość drogie ale bardzo dobre, polecane przez lekarzy bo zawierają dodatkowo kwasy DHA.

http://www.domzdrowia.pl/68395,femibion-natal-2-30-tabletek-30-kapsulek.html

Co do dolegliwości piersiowych to ty się ciesz kochana, że Cie nie dotyczą, bo to cholerstwo strasznie boli i w najgorszych przypadkach kończy się zabiegami udrażniania kanalików mlekowych i w ruch idzie skalpel brrrr... jak o tym pomyślę to robi mi się słabo. Na całe szczęście jakoś sobie z nimi radzę i nie potrzebuje interwencji lekarzy. Jesteś na początku drogi laktacyjnej i wszystko jest możliwe, nie chcę Cie straszyć ale mogą Cię jeszcze dopaść oby nie, nikomu tego nie życzę a szczególnie Wam kochane sierpnióweczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela fryzura Tosi wypas 😎 😎 😎 😎
Dziewczyny czy wasze maluchy śpią w pozycji na wznak czy na boku?
Ja jak Nadię kładę na boku to ona zaraz zjeżdza z podusi klin i zgina się w pół, mało tego położyłam ją dziś na plecach a jak poszłam do pokoju ona na boku leżała zgięta w pół tak,że nogi miała pod kątem prostym do brzuszka 😮 😮 😮 😮 😮
A na wznak znów jak śpi boję się o nią żeby jej się nie ulało i żeby jej si,ę coś nie stało 😞
Poxia jak tata dziecka zgłosi dzicko w urzędzie stanu cywilnego ( idzie się tam z karteczką ,którą dostajesz po porodzie w szpitalu) to urząd zgłasza dalej sprawę do urzędu gminy lub miejskiego i dziecko zostaje zameldowane pod adresem matki i zosaje mu nadany nr pesel u mnie czekasię do 3 tygodni i pesel przychodzi do dmu pocztą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga kalafior, brokuły, cebula zabronione i dużo innych rzeczy niestety też 😞
Andzelika ja pojechałam do szpitala ze skurczami i miałam 4cm także kochana to już niedługo 😉
Dzięki dziewczynki za komplementy odnośnie Tosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez napisał(a):
Dzień dobry 🙂

aasia a Ty jeszcze na nogach? Kobieto, ale Ty się namęczysz. Trzymam kciuki żeby w końcu Cię coś wzięło 😘

Ja się nie chcę chwalić, ale jak zrobiłam w nocy z wtorku na środę jabłecznik to jaki wysyp się zrobił 😁

Lecę na spacerek. Miłego dnia 🙂


Inez no niestety nadal chodzę w dwupaku a już bym połaziła z maluszkiem na spacerki.
To może zrobisz kolejną porcję jabłecznika tym razem zadedykowaną specjalnie dla mnie hm??? Bo w naszym rankingu już przede mną jest tylko Paloma 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
Daniela fryzura Tosi wypas 😎 😎 😎 😎
Dziewczyny czy wasze maluchy śpią w pozycji na wznak czy na boku?
Ja jak Nadię kładę na boku to ona zaraz zjeżdza z podusi klin i zgina się w pół, mało tego położyłam ją dziś na plecach a jak poszłam do pokoju ona na boku leżała zgięta w pół tak,że nogi miała pod kątem prostym do brzuszka 😮 😮 😮 😮 😮
A na wznak znów jak śpi boję się o nią żeby jej się nie ulało i żeby jej si,ę coś nie stało 😞
Poxia jak tata dziecka zgłosi dzicko w urzędzie stanu cywilnego ( idzie się tam z karteczką ,którą dostajesz po porodzie w szpitalu) to urząd zgłasza dalej sprawę do urzędu gminy lub miejskiego i dziecko zostaje zameldowane pod adresem matki i zosaje mu nadany nr pesel u mnie czekasię do 3 tygodni i pesel przychodzi do dmu pocztą.


Pati ja jak kładę Szymka na tej podusi klin na boczek to wzdłuż plecków kładę zrolowany kocyk bądź pieluchę wtedy jest stabilniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Ja po miescie wracam do was.. strasznie mnie boli dół brzucha jak wstaje, stoje i chodze, a jak leze to co chwile mi sie napina ... co to mze byc ?? 😞 boje sie ze cos moze byc nie tak .. 😞

Załatwiłam dzisiaj wszystkie papiery do becikowego i do zasilku teraz trzeba czekac az niunia sie urodzi ... I wlasnie tutaj mam kolejne pytanie.. Ile trzeba czekać na Pesel Maluszka ... i co trzeba zrobic zeby go wogole dostac ?


u nas czeka się dwa tygodnie a żeby go dostać to trzeba udać się do urzędu stanu cywilnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...