Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak będzie nam przybywać po jednym dzidziusiu dziennie to do końca sierpnia zamkniemy temat porodów (a raczej oczekiwań na nie). Tylko jeszcze dziś któraś z was musi urodzić 😁
Moja wewnętrzna intuicja mi mówi, że następna w kolejce będzie Existence albo Inez. Ciekawe czy mam intuicję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

WOW JUSTYNA GRATULUJĘ 🤪
Existence ale szczujesz 😜 te racuszki z borówkami..mmmm...pycha
Jo-aneczka jeśłi chodzi o Sab Simplex również słyszałam że skuteczne ale na moją Gabi nie działały 😞 na nią nie działały żadne preparaty ale ona w sumie miała mocne kolki. Przeszło po 3mcach
Dzięki za info odnośnie herbatek 🙂 Herbaty nie słodzę więc kupię te w saszetkach. Zresztą wczoraj w gazetce była próbka herbatki Hipp w saszetce i powiem nawet dobra 🙂

U nas upał okrutny, wszystkie rolety mam zasłonięte od rana w chatce.
Siehankowa nie pomogę niestety może Ksawier za mocno ubrany?? może tylko sam pampers i cienka koszuleczka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
mamusie, a czy wy macie jakiś sposób na potówki? Ksawier dostał ich sporo na buzce i szyjce... bidulek tak się poci, że nawet jak go karmię to zaraz ma cały kark i włoski mokrusieńkie 😮


Siehankowa, moja córcia dostała potówek zaraz po przyjściu ze szpitala. Przeszło po kąpieli w Balneum, ale trudno mi powiedzieć czy to kąpiel tak zadziałała czy po prostu zrobiło się trochę chłodniej i Hanka przestała się pocić.
Położna mi powiedziała, że jak potówki się utrzymują to można wykąpać dzidziusia w wodzie z nadmanganianem potasu albo rivanolem - nie próbowałam więc nie wiem czy jest skuteczne, ale pewnie Madalena będzie wiedziała.
Oby do niedzieli - ma się zrobić bardziej znośna temperatura więc pewnie wszystko się unormuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolajna1988 napisał(a):
dajecie czadu dziewczyny 🙂 gratulacje dla wszystkich maluszków i mamusiek od wrześniówek 🙂


No, czas goni więc wszystkie się spieszą. A czy wśród wrześniówek są już jakieś dzidziusie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Siehankowa nie pomogę niestety może Ksawier za mocno ubrany?? może tylko sam pampers i cienka koszuleczka??

już cieniej raczej ubrać go nie moge 😉 w domu sam pampers i koszulka na ramiączkach, i tak samo jak wychodzimy na spacerek, ewentualnie samo body, nawet skarpeteczek nie zakladam 😉
ale on chyba po tatusiu nie lubi takich temperatur 😉 najgorzej , że najwięcej potówek ma na buzce, tzn. na policzkach, bo jak leży to nie chce główki prosto trzymać tylko kładzie na boki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Prośba do mamuś które już urodziły.
1. Kochane powiedzcie mi nauczone już swoim doświadczeniem,jakie ubranka i ile dla małego mam wziąść na ten 3 dniowy pobyt w szpitalu?w sumiem mam już spakowane oczywiście ,ale teraz nie wiem czy nie za mało czy za dużo,czy nie za cienkie lub za grube?Zgłupiałam i sama już nie wiem 😮 😮
2. A i w co ubierają maluchy zaraz po po rodzie,bo też przygotowałam kilka ubranek ale nie wiem czy dobre.
Pomóżcie ,z góry dziękuję;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa na moją Julkę też bardzo dobrze działają kąpiele w Balneum. A może na takie upały nie smaruj go niczym, żadnych kremów czy balsamów. A buźkę często przemywaj mu czystą wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malstep Julkę po porodzie ubrali w body z krotkim rekawem, na to kaftanik z długim i śpiochy, skarpetki, łapki niedrapki, czapeczka i owinęli w rożek i kocyk. Potem codziennie zestaw był taki sam: kaftanik albo body z długim rękawem + śpiochy i skarpetki, do tego rożek.
Ja nie brałam ciuchów dla dziecka, bo szpital zapewniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Siehankowa na moją Julkę też bardzo dobrze działają kąpiele w Balneum. A może na takie upały nie smaruj go niczym, żadnych kremów czy balsamów. A buźkę często przemywaj mu czystą wodą.

my kąpiemy go w płynie Oillan i nie używam nic innego, zadnych kremów itp. 😉 no nic, będę przemywała mu buzkę wodą... mam nadzieje, ze pomoze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Siehankowa na moją Julkę też bardzo dobrze działają kąpiele w Balneum. A może na takie upały nie smaruj go niczym, żadnych kremów czy balsamów. A buźkę często przemywaj mu czystą wodą.

my kąpiemy go w płynie Oillan i nie używam nic innego, zadnych kremów itp. 😉 no nic, będę przemywała mu buzkę wodą... mam nadzieje, ze pomoze 🙂
Możesz spróbować przegotowanej, podobno lepiej działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana Paloma Justyna GRATULUJE!!!

Jo aneczka ja właśnie też widzę,że moją Nadię męczą te gazy tak mnie właśnie teraz natknęło jak napisałaś o swojej córeczce.Nadia też się pręży, czerwieni się i śpi niespokojnie...w poniedziałek ma przyjść do nas położna więc zobaczymy czyn to to ...

FOga moja mała śpi niespokojnie ale jak ma sucho i nie ma kupy śpi i w nocy tak koło 24, potem około 3 i około 6 się budzi czylitak trzy razy, niekiedy w innych godzinach ale w sumie też trzy razy...

Siehankowa moja Nadia dostałą potówek już w szpitalu i położne mówiły, abym poczekała aż potówka się dobrze wybuduje, a potem na gazik nalała spirytusu 70% i przemyła tak,aż zejdzie biały czubek i za jakiś czas można zasypać np puderkiem. Ja tak robie bo moja Nadia ma potówki na szyjce bo wcina dosyć sporo i druga broda jej urosła i tam się poci, a dodatkowo ma potóweczki jeszcze za uszkami...ten sposób w naszym przypadku zdał egzamin na 6 🙂 A z kolei moja szwagierka też miała problem z potówkami u synka to kąpała w nadmanganianie potasu, ale mówiła,że ten sposób w ich przypadku średnio skuteczny....Je też kąpię w Oilan 🙂

Malsep
u mnie po porodzie ubierają w śpiochy i kaftanik oraz czapeczkę idodatkowo ścisają pieluszką ciasnoi w rożek, a potem już moja mała była w krótkich body bądz rampersiku i skarpetkach i w rożku. Jają rozpinałąm z rożkai taka w rampersie leżałą pod pieluszką 🙂
Ja leżałam 6 dób a ubranek wzięłam więcej wzięłąm z długim ikrótkim rękawem bo nie wiedizłąm dokłądnie jak ciepło na sali będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Siehankowa na moją Julkę też bardzo dobrze działają kąpiele w Balneum. A może na takie upały nie smaruj go niczym, żadnych kremów czy balsamów. A buźkę często przemywaj mu czystą wodą.

my kąpiemy go w płynie Oillan i nie używam nic innego, zadnych kremów itp. 😉 no nic, będę przemywała mu buzkę wodą... mam nadzieje, ze pomoze 🙂
Możesz spróbować przegotowanej, podobno lepiej działa.

dzięki, myślałam o przegotowanej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
Siehankowa moja Nadia dostałą potówek już w szpitalu i położne mówiły, abym poczekała aż potówka się dobrze wybuduje, a potem na gazik nalała spirytusu 70% i przemyła tak,aż zejdzie biały czubek i za jakiś czas można zasypać np puderkiem. Ja tak robie bo moja Nadia ma potówki na szyjce bo wcina dosyć sporo i druga broda jej urosła i tam się poci, a dodatkowo ma potóweczki jeszcze za uszkami...ten sposób w naszym przypadku zdał egzamin na 6 🙂 A z kolei moja szwagierka też miała problem z potówkami u synka to kąpała w nadmanganianie potasu, ale mówiła,że ten sposób w ich przypadku średnio skuteczny....Je też kąpię w Oilan 🙂.

też słyszałam o tym spirytusie, ale troszke boję się przemywać nim buzkę... ale skoro mówisz, że ten sposób działa, to może spróbuję na karku i na uszkach, bo tam tez ma potóweczki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Siehankowa moja Nadia dostałą potówek już w szpitalu i położne mówiły, abym poczekała aż potówka się dobrze wybuduje, a potem na gazik nalała spirytusu 70% i przemyła tak,aż zejdzie biały czubek i za jakiś czas można zasypać np puderkiem. Ja tak robie bo moja Nadia ma potówki na szyjce bo wcina dosyć sporo i druga broda jej urosła i tam się poci, a dodatkowo ma potóweczki jeszcze za uszkami...ten sposób w naszym przypadku zdał egzamin na 6 🙂 A z kolei moja szwagierka też miała problem z potówkami u synka to kąpała w nadmanganianie potasu, ale mówiła,że ten sposób w ich przypadku średnio skuteczny....Je też kąpię w Oilan 🙂.

też słyszałam o tym spirytusie, ale troszke boję się przemywać nim buzkę... ale skoro mówisz, że ten sposób działa, to może spróbuję na karku i na uszkach, bo tam tez ma potóweczki...


Spróbuj i zobacz jaki rezultat daje, a jeżeli chodzi buzięto może próbuj nadmanganianem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Madalena, a wiadomo ci coś na temat skuteczności niemieckich kropelek na wzdęcia i kolkę SAB SIMPLEX? Ja je zamówiłam bo widzę, że pomimo tego, że podaję Espumisan, moją córcię męczą gazy. To chyba nie jest kolka bo nie widzę, żeby ją bolało, ale jak gazy wędrują jej po brzuszku to czerwienieje na buzi i troszkę się pręży i stęka.
Kilka osób mi już polecało te kropelki, na necie też mają dobre opinie.
Jeśli któraś z was je już wypróbowała to dajcie mi proszę znać jak się sprawują 😉


jo-aneczka trafiłaś w dziesiątkę heh 🙂 ja je wypróbowałam z Kubą jak na początku drogi z kolkami nic nie pomagało to moja mama załatwiła je przez koleżankę, która wyjechała do Niemiec a miała zjechać do Polski na wakacje. I rzeczywiście były o niebo lepsze od tych naszych specyfików. heh czego ja nie wypróbowałam. 🙂 😁 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Siehankowa moja Nadia dostałą potówek już w szpitalu i położne mówiły, abym poczekała aż potówka się dobrze wybuduje, a potem na gazik nalała spirytusu 70% i przemyła tak,aż zejdzie biały czubek i za jakiś czas można zasypać np puderkiem. Ja tak robie bo moja Nadia ma potówki na szyjce bo wcina dosyć sporo i druga broda jej urosła i tam się poci, a dodatkowo ma potóweczki jeszcze za uszkami...ten sposób w naszym przypadku zdał egzamin na 6 🙂 A z kolei moja szwagierka też miała problem z potówkami u synka to kąpała w nadmanganianie potasu, ale mówiła,że ten sposób w ich przypadku średnio skuteczny....Je też kąpię w Oilan 🙂.

też słyszałam o tym spirytusie, ale troszke boję się przemywać nim buzkę... ale skoro mówisz, że ten sposób działa, to może spróbuję na karku i na uszkach, bo tam tez ma potóweczki...


Spróbuj i zobacz jaki rezultat daje, a jeżeli chodzi buzięto może próbuj nadmanganianem 🙂

Pati, a taki spirytus kupe w aptece? to jest taki sam jak spirytus salicylowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
mamusie, a czy wy macie jakiś sposób na potówki? Ksawier dostał ich sporo na buzce i szyjce... bidulek tak się poci, że nawet jak go karmię to zaraz ma cały kark i włoski mokrusieńkie 😮


Siehankowa, moja córcia dostała potówek zaraz po przyjściu ze szpitala. Przeszło po kąpieli w Balneum, ale trudno mi powiedzieć czy to kąpiel tak zadziałała czy po prostu zrobiło się trochę chłodniej i Hanka przestała się pocić.
Położna mi powiedziała, że jak potówki się utrzymują to można wykąpać dzidziusia w wodzie z nadmanganianem potasu albo rivanolem - nie próbowałam więc nie wiem czy jest skuteczne, ale pewnie Madalena będzie wiedziała.
Oby do niedzieli - ma się zrobić bardziej znośna temperatura więc pewnie wszystko się unormuje.


Tak to prawda co pisze jo-aneczka ja jeszcze stosuje Pudroderm za radą położnej właśnie w wtedy jak tych potówek jest dużo i znajdują się w trudno dostępnych miejscach takich jak szyjka, zgięcia rąk i nóg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Siehankowa moja Nadia dostałą potówek już w szpitalu i położne mówiły, abym poczekała aż potówka się dobrze wybuduje, a potem na gazik nalała spirytusu 70% i przemyła tak,aż zejdzie biały czubek i za jakiś czas można zasypać np puderkiem. Ja tak robie bo moja Nadia ma potówki na szyjce bo wcina dosyć sporo i druga broda jej urosła i tam się poci, a dodatkowo ma potóweczki jeszcze za uszkami...ten sposób w naszym przypadku zdał egzamin na 6 🙂 A z kolei moja szwagierka też miała problem z potówkami u synka to kąpała w nadmanganianie potasu, ale mówiła,że ten sposób w ich przypadku średnio skuteczny....Je też kąpię w Oilan 🙂.

też słyszałam o tym spirytusie, ale troszke boję się przemywać nim buzkę... ale skoro mówisz, że ten sposób działa, to może spróbuję na karku i na uszkach, bo tam tez ma potóweczki...


Spróbuj i zobacz jaki rezultat daje, a jeżeli chodzi buzięto może próbuj nadmanganianem 🙂

Pati, a taki spirytus kupe w aptece? to jest taki sam jak spirytus salicylowy?


siehankowa
a nie lepiej będzie jak tymi leko saszetkami będziesz przecierać one są nasiąknięte właśnie spirytusem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku jaki dzisiaj u nas skwar 😮 🤢
Coś mi się zdaje że Andzelika się dzisiaj nie odzywała?! albo przegapiłam jej post. Może na porodówce już leży? 🙂

Malstep ja tylko wzięłam ubranko na wyjście a było gorąco....ubrałam Tosiulkę tylko w body z kr rękawem i skarpetki i cienką czapeczkę- przykryłam kocykiem a w aucie kocyk zdjęłam. Po porodzie ubierali w koszulkę z długim rękawem bądź krótkim owijali w pieluchę i rożek i to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...