Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry 🙂
Spieszę z super wieściami o kolejnym porodzie 🙂

Otóż existence urodziła wczoraj o godz. 21.40 siłami natury. Córeczka waży 3.550kg i mierzy 55cm. dostała 10 pkt w skali Apgar i pije z piersi jak smok wawelski 🙂 🙂 🙂 Nasza koleżanka o bólach już zapomniała, pozdrawia wszystkie sierpnióweczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej, dziewczynki !!!
melduje się z domu, wypisali nas juz w niedziele, ale dopiero teraz znalazłam czas żeby do was zajrzeć. bo cały czas ktoś nas odwiedza.
Mały Dominik jest bardzo grzeczny i daje sie wysypiać rodzicom. Ja czuje się nawet dobrze, tylko szwy mnie ciągną.
Gratuluję wszystkim nowym mamusiom 🤪 🤪 🤪 🤪
a na sierpnióweczkach wdziałam że sporo się działo pod moją nieobecność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny przesyłam Wam pozdrowienia od Kornelki oraz podziękowania za wsparcie,gratulacje,miłe słowa,za pamięć i za pomoc. Od środy jest w domku z Rysiem ale nie ma jak zasiąść do kompa bo synek ciągle wisi na piersi 🙂 Kornelka tęskni za forum ale Rysio teraz siła wyższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo aneczka[/b] proszę o namiary na sprzedawcę od kropelek bo moja Nadia pręży się wygina co prawda nie płacze w niebogłosy, ale widzę,że dziecko się męczy 😞
Podaje koperek, ale nie pomaga 😞
Gratuluje świeżym Mamusiom 🙂
Witam mamusi i dzidziusie w domku 🙂
Mam jeszcze pytanie odnośnie zastojów pokarmu, nie wiem zwariuję chyba totalnie tego nie ogarniam 😞 Wczoraj bolała mnie jedna pierś więc sobie ściągnęłam 20 nie wiem czy to mało czy dużo? 😮 Nie wiedziałam czy ściągać jeszcze 😞 kiedy przestać 😞 Bałam się,żejak za dużo ściągnę to małej potem może zabraknąć 🤨 Jezu albo jestem jakaś totalnie niepozbierana albo nie wiem co bo jakoś nie umiem tego ułożyć i ogarnąć sensownie 😞
I jeszcze jedno pytanie czy do herbatki koperkowej i do mleka np które odciągnę i odgrzeję po jakimś czasie mogę używać tej samej butelki? Czy po kAżdym użyciu butelkę należy parzyć we wrzątku?? POMÓŻCIE MAMY BO JAKAŚ TOTALNA NIEMOC MI SIĘ WKRADA 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paloma witaj 🙂
EXISTENCE GRATULUJĘ !!!

Pati co do butelki to wyparzać chyba nie trzeba za każdym razem ale myć wiadomo 😉 A co do piersi to ja nie ściągam laktatorem ewent. jak czuję że mnie boli to ręcznie trochę wypuszczam.
Jo-aneczka nie mam wiadomości odnośnie kropelek na sierpn. Nie wiem czy nie zdążyłaś jeszcze napisać czy nie doszło.
Tosia śpi więc idę sprzatać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieńdoberek

existence wielkie gratulacje 🤪
diviana,paloma i kornelka witamy w domku 😁

moje dziecię wisiało wczoraj całe popołudnie na cycu hehe 😆 a cosik mnie boli prawa pierś przy "zaciąganiu" aż mnie przeszywa takie kłucie brrrr....
Pati mi w szpitalu położne mówiły że jak piersi są obrzmiałe to trzeba ściągnąć tyle mleka żeby poczuć ulgę,bo jak ściagniesz dużo naraz to sygnał że trzeba naprodukować wiecej 😉 więc 20ml powinno być ok i nie martw się bo mleczka Nadii wtedy nie zabraknie...
Ja jak ściągałam laktatorem dla Tosi pokarm to buteleczki za każdym razem zalewałam wrzątkiem,a w szpitalu wkładały na 5 min do mikrofali.

buziaki dla wszystkim mam i szkrabów oraz brzuszków 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie i 3 nierozpakowane brzusie;-)
No zostało nas tylko 3 ,ale jajka a 42 nas było;-) ehhhh dlaczego ja jestem ostatnia?pewnie bedziecie na mnie czekały i czekały coś tak czuję.
Gratuluję existence;-)i zazdroszczę;-)
My dziś idziemy na KTG i wizytę na 15.30,zobaczymy co tym razem powie.A w czwartek termin.
Wczoraj był długi spacer i 2 razy przytulanie z mężem,ale mam wrażenie,że to nic nie daję,przynajmniej mi;-(
Paninka mam pytanko jak znajdziesz chwilkę,w którym szpitalu rodziłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Paloma witaj 🙂
EXISTENCE GRATULUJĘ !!!

Pati co do butelki to wyparzać chyba nie trzeba za każdym razem ale myć wiadomo 😉 A co do piersi to ja nie ściągam laktatorem ewent. jak czuję że mnie boli to ręcznie trochę wypuszczam.
Jo-aneczka nie mam wiadomości odnośnie kropelek na sierpn. Nie wiem czy nie zdążyłaś jeszcze napisać czy nie doszło.
Tosia śpi więc idę sprzatać.


jo-aneczka napisała o tych kropelkach na forum sierpnióweczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! Inez i malstep zostałyście we dwie 🙂 🙂

Wiadomość od p0xia:

Elenka ur. 29-08-2011r. o godz. 22.05 przez cesarskie cięcie. Waga 3.250g. Jest śliczna 🙂
[URL=http://ifotos.pl/zobacz/201108290_hannnns.jpg/][IMG]http://s4.ifotos.pl/mini/201108290_hannnns.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość od Crazzzyyy :

hej Madzia 🙂))
Jak miło że piszesz... U mnie kiepsko z forma psychiczną..Karmienie
piersia nie wychodzi, więc ściągam mleko dla małego, a że nie jest go
wystarczjąco to dokarmiam butlą 😞 Mały nie moze załapać przyssania
więc męka straszna..Nie mam czasu nawet na kompie siąść 😞 odciąganie
zajmuje mi 40 min potem szykuje butle małego karmię ponad godzinę
wyparzam potem wszystko i nim się obejrze znowu pora karmienia..Mało
tego Igorek ma straszne kolki wiec sama rozumiesz 😞 A jak u Ciebie?
Próbowałąm wejsc na brzuszka ale jakas awaria..musze zajrzec na nasza
stronke jesli tylko znajde wiecej czasu odezwe sie bo steskiniłam sie
za Wami...Tylko teraz nie chce Was zanudzac i narzekac 😞 Napisz co u
Ciebie i dziewczyn..buziaki i nawet nie wiesz jak miło ze sie
odezwałąś 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia dzięki za info 😉 ale ze mnie gapa 😉
POXIA no i się doczekałaś GRATULACJE

Crazzyy Trzymaj się kochana, życzę dużo sił i zdrówka 😘

Mąż dzisiaj pojechał załatwić akt urodzenia dla Tosi a ja będę musiała pojechać i wypytać o macierzyński i becikowe.

Malstep Inez trzymam za Was kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
UWAGA!!! Inez i malstep zostałyście we dwie 🙂 🙂

Wiadomość od p0xia:

Elenka ur. 29-08-2011r. o godz. 22.05 przez cesarskie cięcie. Waga 3.250g. Jest śliczna 🙂


gratulacje poxia a tak nie mogłaś się doczekać 🙂
Inez i malstep czekamy i na Was 😎 ciekawe czy zdążycie w sierpniu 🙃 życzę Wam tego z całego serca
crazyy nie smutaj 😆 my tu wszystkie Cię wspieramy - buziaki i pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!!!

Existence, Poxia - gratuluję 🙂

Dziewczyki, powioedzcie mi czy tez macie tak, że nie leci wam juz krew i nie leci a jak w którymś momencie chluśnie to masakra??? Bo ja już głupia jestem.. iby 10 dni po porodzie a mi chwilami chlapie jak z kranu, a później cisza.. boję się wyłazić na spacer z małą, co by jakiegoś krwotoku ie dostać... ja już chyba warjuję... a na dodatek coś małej jest bo od wczoraj śpi bardzo niespokojnie i targa się rączkami po twarzy oraz pręży... dziś nawet zwymiotowała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga mi się uspokoiło i mam tak jak przy zwykłym okresie. A mała jak się pręzy to pewnie brzusio boli, może coś zjadłaś i jej nie podpsaowało.
Mam pytanie czy szczepicie na rotawirusy?? I ile u was kosztuje szczepionka?
Tosia cosik długo śpi 🙂 pewnie zaraz się zbudzi i chyba na krótki spacer się wybierzemy chociaż pogoda nie nastraja 😞

Aha i gdzie piszemy?? bo nie wiem na którym forum pisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga, ja miałam tak ze leciało i leciało ze mnie, pozniej po ok 9 dniach przestało na jakies 2-3 dni i znowu zaczeło lecieć... a teraz to już praktycznie nic nie leci, oprócz takiej troszke żółtawej wydzielinki, i spokojnie moge używać samych wkładek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela, do becikowego na pewno musisz mieć zaświadczenie od ginekologa, ze minimum raz byłaś na wizycie... ja przedstawiłam im całą karte ciązy z pieczątkami od gina, ale nie uwzględnili tego i musiałam czekać 2 tyg. aż mój gin wróci z urlopu, żeby wziąć to zaświadczenie... aaa, i taki papierek kosztuje 20zł ...
szczepienia przeciwko rotawirusom to u nas koszt 600zł... i mozna szczepić 2x wtedy cena 300zł lub 3x i cena 200zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach ale wieści się szybko niosą,już tylko 2 zostałyśmy Inez,aż mnie dreszcze przeszły 🤪 🤪 🤪
Dzięki kochane za słowa otuchy;-)
Ja to czuję że nie zdąże w sierpniu;-(no zobaczymy
Za chwilę nie będzie z kim pisac bo wszystkie dziewczyny pewnie na mamusie.net.
Ale będę miała nadrabiania jak urodzę,bo jeszcze tam nie zagladałam,w końcu jeszcze ze mnie brzuszek;-)
GRATULACJE POXIA;-)ŚLICZNIA CÓRCIA;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
existence ogromne gratulacje!!!
My dzisiaj rano mieliśmy pierwszą wizytę położnej. Bardzo fajna babeczka, wszystko wytłumaczyła i pomogła. Pochwaliła synusia że ładnie je z cycka. Ma troszkę asymetryczną główkę i musimy pilnować aby zmieniać mu pozycje do spania.
Adrianek trochę nam dzisiaj w nocy dał popalić ale daliśmy radę.
Życzymy Wam miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry!
u nas nocka przespana super pobudka na cyca o 24 i 4 .15 minut i po karieniu 😉 niestety od 7 caly czas Lilka sie prezyla i plakala...teraz wkoncu udalo sie jej kupke zrobic to zjadla i drzemie...espumisan tez nie pomaga, dzisiaj zakupilismy BioGaia i mam nadzieje ze to pomoze...tam jest napisane 5 kropli na dobe, w jakich dawkach dawaluscie to swoim bobasom?

malstep ja rodzilam w brzezinach i mimo roznych opini na temat tego szpitala ja jestem zadowolona i nie zaluje...poza tym do tego szpitala mam najblizej a u mnie praktycznie od razu skurcze byly co 2 minuty, trafilam na super polozna bardzo mi pomagala i ciagle wierzyla ze uda sie naturalnie...po cesarce tez opieke mialam bardzo dobra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa i oczywiscie gratuluje swiezo upieczonym mamusiom... 🙂 🙂 🙂

u nas tez wczoraj byla polozna, bardzo mila wszystko wytlumaczyla, stwierdzila ze malqa bardzo silna, mocny odruch pelzania ma jak na swoj wiek 🙃 🙃 🙃 i mowila ze brokuly spokojnie ozna jesc

Lilka tak skubana wierzga ze w nocy dwa razy w poprzek lozeczka wyladowala przez sen...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
[
Jo-aneczka nie mam wiadomości odnośnie kropelek na sierpn. Nie wiem czy nie zdążyłaś jeszcze napisać czy nie doszło.
.


Daniela, Pati, namiary napisałam na forum na sierpnióweczkach - tak na wypadek gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...