Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogóle to cześć,
Poxia - gratulacje, Inez, Malstep - czekamy już tylko na Was.Malstep bez obaw, najpierw poczekamy na wszystkie nasze lipco-sierpnio- a może nawet wrześnióweczki (obyśmy nie musiały czekać tak długo) a dopiero potem skoczymy na mamusie.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Paninka napisał(a):

Lilka tak skubana wierzga ze w nocy dwa razy w poprzek lozeczka wyladowala przez sen...


Paninka, u mnie jest tak samo. Dlatego, jesli tylko nie jest za ciepło, to ja córcię w rożek zawijam. Wtedy śpi spokojniej. Nie wierzga, nie przesuwa się w łóżeczku i ogólnie śpi dużo spokojniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Paninka napisał(a):

Lilka tak skubana wierzga ze w nocy dwa razy w poprzek lozeczka wyladowala przez sen...


Paninka, u mnie jest tak samo. Dlatego, jesli tylko nie jest za ciepło, to ja córcię w rożek zawijam. Wtedy śpi spokojniej. Nie wierzga, nie przesuwa się w łóżeczku i ogólnie śpi dużo spokojniej.


moja wlasnie w rozku spala i razem z nim lazi po calym lozeczku 😉 😉 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczek, Daniela BARDZO WAM DZIĘKUJĘ ZA RADY!!!
pOXIA gratuluje 🙂
Crazzzyyy kochana wchodz na brzuszkai wyżalaj się po to mamy tu siebie aby się żalić i wspierać, każda z nas ma jakieś tam problemy i rozterki, a my mamy debiutantki możemy tu liczyć na pomoc doświadczonych mam co jest niesamowitą ulgą. Karmienie piersią i cała opieka nad naszymi maluchami ne jest łatwa,ale pomyśl,że z dnia na dzien dowiadujesz i uczysz się noych rzeczy...Za paremiesięcy zapomniesz o trudnych początkach i będziesz się cieszyć rosnącym maleństwem 🙂trzymam za to kciuki 🙂
Jo aneczka dziękuję bardzo , wiem właśnie bo Madzia mi podpowiedziała 🙂 Zamówiłam sobie 2 opakowania mają jutro przyjść 🙂 Mam nadzieję,że pomogą 🙂
Paninka moja Nadia też jest niesamowicie silna i jak ją położę na brzuszku to podnosi już głowę,a w 8 dobie przekręciła się sama na bok po prostu wiercipięta z niej niemiłosierny, a co do rożka ja małej w rożek nie zawijam bo zapociłaby mi się,śpimytamwe troje, a ponieważ mamy małą sypialnię i jeszcze całą noc włączona jest lampka co dodakowo podgrzewa temperaturę więc potówki byłyby murowane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak bylam dzien po cesarce i juz wstalam to pierwsze co zrobilam to umylam glowe...sama jeszcze n nie bylam na silach to m. mi pomogl i wiecie co tesciowa powiedziala?ze to najgorsze co moglam zrobic bo dwa tyg po porodzie nie wolno moczyc glowy i ze teraz moj kregoslup juz do niczego sie nie nadaje i ze ....wypadna mi wszystkie wlosy 🤪 🤪 🤪tak mu nagadala ze biedny wyrzutow sumienie dostal 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
jak bylam dzien po cesarce i juz wstalam to pierwsze co zrobilam to umylam glowe...sama jeszcze n nie bylam na silach to m. mi pomogl i wiecie co tesciowa powiedziala?ze to najgorsze co moglam zrobic bo dwa tyg po porodzie nie wolno moczyc glowy i ze teraz moj kregoslup juz do niczego sie nie nadaje i ze ....wypadna mi wszystkie wlosy 🤪 🤪 🤪tak mu nagadala ze biedny wyrzutow sumienie dostal 😁 😁 😁


łoooooooooo matko ale ma wyobraźnię ten, ktoś kto wymyśla te straszne zabobony 😮 😮
Paninka Ty może napisz co możesz robić to będzie prościej hehe 🙃 🤢 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
A ja mam spokój moj m poszedl z niunia na spacer bo w domu nie chciala spac 🙂
juz godzine ich nie ma.

ann pojechalas na zdjecie tego szwa? mi polozna powiedziala, ze tylko sciagaja te zewnetrzne chociaz tez sa rozpuszczalne, a tam w srodku zostawiaja i czasem wracaja dziewczyny, bo cos wyczuwaja i maja pretensje, ze wszystkich im nie sciagneli. Takze mnie o tym uprzedziala.

aneczkare
ja tez nie moge sie zalogowac pod tym samym nickiem a jak wpisuje inny to wyskakuje mi ze mail jest juz w bazie danych. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
madalena20 musialabym tesciowej zapytac ale obawiam sie ze mogloby sie okazac ze lezec i oddychac mi jedynie wolno 😉 😉 😉 😉
pisalam na forum sierpnioweczek do Ciebie bo nie wiem jak podac malej kropelki BioGaia? 5 kropel na raz czy rozdzielic to?


Wiesz ja podaje 5 kropelek po kąpieli żeby mógł dobrze spać. I wydaje mi się, że mu to pomaga. Dopiero rano zaczyna stękać i prężyć się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie w jedno i dwupaku 🙂 Dziękuję wszystkim za gratulacje. W pewnym momencie straciłam nadzieję, że kiedykolwiek urodzę, ale jak Diviana powiedziała, że urodzę w nocy to tak się stało 😉, a miałyśmy razem rodzić z samego rana.
Dołączam do Mamuś zgłaszających problem z zalogowaniem na Mamusie.net - kombinowałam już ze zmianą adresu i nic to nie dało. A to użytkownik, a to adres już jest zajęty...
Tymczasem lecę do Maleństwa - musiałam znaleźć chociaż chwilę, żeby powiedzieć Wam: Dzień dobry! Miłego dnia! [color=green][/color] 🙂
PS. Ciekawe te preparaty antykolkowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Paninka napisał(a):

Lilka tak skubana wierzga ze w nocy dwa razy w poprzek lozeczka wyladowala przez sen...


Paninka, u mnie jest tak samo. Dlatego, jesli tylko nie jest za ciepło, to ja córcię w rożek zawijam. Wtedy śpi spokojniej. Nie wierzga, nie przesuwa się w łóżeczku i ogólnie śpi dużo spokojniej.


Ja tez z kocyka robie rozek i spi spokojniej. 🙂
a jak zaloze spiochy za duze to sie denerwuje, bo albo ma nozki w jednej nogawce, albo na srodku skulone 😉 wole jej zakladac taki bez stop i wtedy skarpetki zakladam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po spacerku ale musiałam wziąć smoka mała jakoś spokojniej w tym wózku leży bo bez to drze się w wniebogłosy mimo ze nakarmiona i przewinięta. I nie wiem albo ją boli brzusio albo uzależniona od cycusia 😉
Paninka ja te kropelki daję ok. 18 a małą kąpie ok 19-20

Idę zjeść obiadek póki Tosia lula 🙂

I jeszcze pytanko czy pozwalacie sobie pić kawę rozpuszczalną??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jola ja jak codziennie glowy nie umyje to mam wrazenie ze do poduszki sie przykleje 😁 a po dwoch tygodniach to dredy perfekt bym miala, nic tylko obciac 🙃
dziekuje za informacje o kropelkach! jestescie niezastapione?
a jesli chodzi o kawe to ile dziennie mozna zbozowej wypijac? bo ja jak nie lubilam to teraz moglabym litrami wypijac 🤪
daniela ja rozpuszczalnej nie pije..zreszta strasznie uwazam na to co jem bo jak widze jak mala sie meczy to wyrzuty sumienia mam i nie ryzykuje z niczym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela u mnie moze nie placze, ale kwęka jak my to nazywamy 🙂 wiem ze najedzona jest ma sucho a jak ja odkladam to nie chce spac tylko ciagle wlasnie przy cycu probowalam ze smokiem ale po 5 min nie chce i sie denerwuje, moze jeszcze za wczesnie, ale powoli powoli.

Jak byla u mnie polozna to mowila, ze kawa slaba rozpuszczalna nie zaszkodzi raz dziennie, sama mowila ze lubi i jak byla w ciazy to pila tylko, zeby nie przesadzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
jak bylam dzien po cesarce i juz wstalam to pierwsze co zrobilam to umylam glowe...sama jeszcze n nie bylam na silach to m. mi pomogl i wiecie co tesciowa powiedziala?ze to najgorsze co moglam zrobic bo dwa tyg po porodzie nie wolno moczyc glowy i ze teraz moj kregoslup juz do niczego sie nie nadaje i ze ....wypadna mi wszystkie wlosy 🤪 🤪 🤪tak mu nagadala ze biedny wyrzutow sumienie dostal 😁 😁 😁
Łooooooooooooo Matko 🤪
A ja 4 godziny po porodzie brałam prysznic, i to sama bez pomocy. I głowe też myłam 🤪 🤪 🤪

A tak wogóle dzień dobry.
Gratuluje nowym mamusiom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry kobietki
My po wizycie położnej.Zbadała mnie i wszystko sie goi.Jutro jeszcze lekarz mnie obejrzy.
foga co do krawawienia po porodzie,to mi leciało przez pierwszy tydzień,a potem coraz mniej.Teraz uzywam tylko wkładki,bo nie ma juz krwi tylko taka żółta wydzielina.
A tak w ogóle to gratuluję nowym mamusią.Czyli zostały dwie nie rozpakowane.Trzymam za was kciuki dziewczyny 🙂
Teraz szykuję obiadek,póki Filipek spi.Ale pewnie nie długo sie obudzi i chcę się wybrać na spacer,chociaż pogoda taka sobie.Co do nocki,to miałam dwie pobudki o 24 i 3,30.
jo-aneczka i co słyszałaś o tej maści,co ci pisałam??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, a Wy te kropelki to dajecie tak zapobiegawczo czy dopiero w momencie jak dzieciaczki się prężą? bo ja podaje Ksawierowi tylko na wieczór Espumisan, ale z rana już ma problemy i znów sie pręży, a nim zrobi kupke to to trwa i trwa... on się męczy a przy okazji maltretuje moje sutki, bo wtedy zawsze chce cyca i ciągnie , ciągnie i ciągnie 😉 , wścieka się, wypluwa, znów ciągnie i tak w kółko 😉
i teraz zastanawiam się czy po prostu nie podawać mu zapobiegawczo np. rano , po południu i na wieczór...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka co do zbozowej to nie wiem, ale mi sie zdaza ze 4 wypije na dzien 🙂

a wczoraj maz mi kupil krowki mleczne, zjadlam moze z 5 ale z odstepami.... 😜 wiem ze czekolady nie mozna, a cukierkow tez nie zabardzo, ale chcialo mi sie cos slodkiego. Przespala mi prawie cala noc poza karmieniami, ale w sumie sie nie wybudzala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat kawy się nie wypowiem, bo nie pijam 😉
jola, a u mnie nie ma dnia żebym coś słodkiego nie zjadła 😉 no ale czekolady to unikam jak ognia 😉 ale za to obowiązkowo serek homogenizowany i kaszka mleczny start 😁 noi jabłko z marchewką starte 🤪
ale z obiadami to juz pomysłów od dawna brakuje 🤢 chciałabym zacząć wprowadzać nowe rzeczy do diety, ale boję się, że ja zadowole swoje podniebienie a pózniej Ksawier będzie cierpiał... i tak od kilku dni stoje nad brokułami i zastanawiam się - jesc czy nie jeść? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
marta i co wlosy Ci nie wyadly 😉 😉? bo moje nadal sie trzymaja 😁 😁 😁 ja prysznic tez sama bralam ale rak do gory podniesc nie moglam bo mnie szew na brzuchu ciagnal... 🥴

Hehe no moje też się trzymają i nawet rosną 😁 😁 😁 😁 😁
Dziś właśnie przyjeżdża do mnie koleżanka by mnie obciąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...