Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Marta i Paninka - no to macie przewalone - szkoda będzie jak już stracicie te włosy przez własną nieroztropność. Jak mogłyście 🙃 😁 😁 😁 A teściówka Paninki pewnie pokiwa głową i powie "a nie mówiłam" 😁 😁 😁
Paninka - porady i przestrogi twojej teściowej są... bezcenne, hi, hi
Aneczkare - ja nie słyszałam o tej twojej maści, a pytałam tak na wszelki wypadek. Póki co obserwuję Hanię i czekam na rozwój sytuacji. Na razie nie ma kolek ale troszkę dokuczają jej gazy, w razie czego chce być przygotowana do ataku 😉
A namiary napisałam na forum na naszej stronce.
Siehankowa - ja daję Hani kropelki wieczorem - zapobiegawczo, ale na ulotce Sab-simplexu piszą, że można podawać co 4-6 godzin (chyba przed każdym karmieniem). Ponadto, jak widzę, że rano albo w ciągu dnia Hania zaczyna się prężyć albo stękać to podaję drugą dawkę.
U nas to wystarcza.
Znajoma mi powiedziała, że Sab- simplex działa bardzo szybko i gazy przechodzą po ok.15 minutach od podania. Ja tego nie widzę tak wyraźnie. Potwierdzam, że Hani pomagają, ale nie jestem w stanie powiedzieć po jakim czasie jest wyraźna poprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Siehankowa jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Pozatym nasze maluchy mają już miesiac. Za 3 miesiace będziesz mu podawać zupki. Ja ci powiem, że pomału probuję, jem w miarę rozsądnie, ale nie stosuje już radykalnej diety. Julka ma sie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa ale serek kaszka i jablko z marchewka to raczej nie slodkie jak dla mnie 🙂 to takie lekkie sniadanie 🙂
Jak bylam w szpitalu to do obiadu byly brokuly wlasnie, ale tam mialam dylemat zjesc je czy nie 🤨 ale moze jeden kawalek zjadlam wiecej nie. wiec nie wiem co ci doradzic z tymi brokulami.
Jak byla u mnie mama to mi gotowala marchewke wlasnie do obiadu a potem buraczki i gotowany kurczak byl. a w niedziele tesciowa nasmarzyla kotletow z piersi z kurczaka w sumie dla wszystkich, skusilam sie na tego smarzonego, ale potem mialam wyrzuty, bo mala ciagle sie budzila w nocy nie wiem czy to to czy nie, ale nie skusze sie wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jola, ale ten serek, kaszka i marchewka z jabłkiem to tak dodatkowo do słodkiego 😁 bo co dziennie musze jakies ciastko zjeść 😁
ja raz w tygodniu zjem lekko smażoną pierś z kurczaka czy jednego mielonego, ale tak to przewaza makaron, ryż, gotowane mięsko, ryba z piekarnika, potrawki z kurczaka czy też szpinak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kawy - to ja pijam, ale nie rozpuszczalną bo nie lubię, tylko taką prawdziwą.
Położna mi powiedziała, że jedna filiżanka słabej kawy dziennie nie zaszkodzi - byle by ją wypić przed godziną 16.
Jako substytut mam też kawę zbożową (ja akurat pijam kawę orkiszową), ale piję ją bez większego przekonania. Ja po prostu nie mogę sobie odmówić filiżanki aromatycznej, świeżo zmielonej kawy ☺️
Jola, a ja kupiłam duuuużo krówek do tyty mojej starszej córki. Pojutrze idzie po raz pierwszy do szkoły, więc tyta ze słodyczami jest już przygotowana 😉
I potem również zamierzam troszkę połasuchować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Siehankowa jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Pozatym nasze maluchy mają już miesiac. Za 3 miesiace będziesz mu podawać zupki. Ja ci powiem, że pomału probuję, jem w miarę rozsądnie, ale nie stosuje już radykalnej diety. Julka ma sie dobrze 🙂

wiem, wiem martusia 🙂 uff, jakoś muszę się przełamać i próbować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Siehankowa jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Pozatym nasze maluchy mają już miesiac. Za 3 miesiace będziesz mu podawać zupki. Ja ci powiem, że pomału probuję, jem w miarę rozsądnie, ale nie stosuje już radykalnej diety. Julka ma sie dobrze 🙂


Marta, ty kiedyś pisałaś o tym, że zmieniły się zalecenia żywieniowe i teraz nawet dzieci karmione piersią powinny dostawać pierwsze przeciery i zupki od 4 miesiąca. Gdzie o tym czytałaś, bo ja jakaś niedouczona chyba jestem. I w sumie nikt mi nie mówił o tym, żeby przed 7 miesiącem podawać dziecku cokolwiek poza piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Siehankowa jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Pozatym nasze maluchy mają już miesiac. Za 3 miesiace będziesz mu podawać zupki. Ja ci powiem, że pomału probuję, jem w miarę rozsądnie, ale nie stosuje już radykalnej diety. Julka ma sie dobrze 🙂


Marta, ty kiedyś pisałaś o tym, że zmieniły się zalecenia żywieniowe i teraz nawet dzieci karmione piersią powinny dostawać pierwsze przeciery i zupki od 4 miesiąca. Gdzie o tym czytałaś, bo ja jakaś niedouczona chyba jestem. I w sumie nikt mi nie mówił o tym, żeby przed 7 miesiącem podawać dziecku cokolwiek poza piersią.

Jo-aneczka wiem to od lekarza i położnej. Już przy Majce tak zlecano. Podobno wcześniejsze wprowadznie glutenu zapobiega uczuleniu na niego. Tu jest kilka informacji Schemat żywienia niemowląt-zmiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy już składałyście wnioski o macierzyńskie?? czy pisałyście podania o udzielenie tegoż urlopu??
A ja się muszę pochwalić że weszłam w jeansy 🤪 w sumie największe jakie miałam przed ciążą ale to już sukces 🙂
Czy używacie pasów poprodowych lub matek wyszczuplających?? bo mnie ten mój flaczek denerwuje 🤢i muszę się go jak najszybciej pozbyć. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela dopiero tydzien po porodzie i juz cie denerwuje 🙂 to co ja mam powiedziec 😉 ja narazie nic nie zakladam z przed ciazy bo sie zalamie 🙂
ja dzis dostalam poczta wniosek do podpisania o urlop maciezynski tylko tam musi ktos podpisac kto mnie zastepuje 🤨 musze chyba pojechac do pracy czy co nie wiem 😞

Mam pytanie czy mozna jesc papryke gotowana czerwona, bo maz chce mi na obiad z piersia ugotowac i nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Daniela dopiero tydzien po porodzie i juz cie denerwuje 🙂 to co ja mam powiedziec 😉 ja narazie nic nie zakladam z przed ciazy bo sie zalamie 🙂
ja dzis dostalam poczta wniosek do podpisania o urlop maciezynski tylko tam musi ktos podpisac kto mnie zastepuje 🤨 musze chyba pojechac do pracy czy co nie wiem 😞

Mam pytanie czy mozna jesc papryke gotowana czerwona, bo maz chce mi na obiad z piersia ugotowac i nie wiem 😞


Jola znalazłam takie coś
Jeśli u dziecka karmionego piersią nie występują dolegliwości, to nie ma potrzeby eliminowania z diety mamy żadnych produktów. Istnieje jednak grupa produktów, które mogą wywołać u dziecka pewne dolegliwości (ich pojawienie się oraz stopień nasilenia jest kwestią bardzo indywidualną). Do grupy tej zaliczyć można takie warzywa, jak kapusta, brukselka, kalafior, brokuły czy cebula, które bywają częstą przyczyną wzdęć. Z kolei kawa, produkty mleczne, cebula, kapusta, groch są podejrzewane o wywoływanie u niemowląt kolki (obserwacji tych nie potwierdzono jednak naukowo). Bóle brzuszka i biegunka u dziecka mogą się pojawić po spożyciu przez mamę czosnku, cebuli, truskawek lub poziomek, czasami - pomidorów. Natomiast po spożyciu czerwonej papryki może wystąpić wysypka. Mama karmiąca powinna także unikać lub ograniczać spożycie pikantnych sosów, musztardy, octu, pieprzu i ostrej papryki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa u mnie wczoraj byla polozna i mowila ze brokuly mozna spokojnie jesc 🙃

i mam jeszcze pytanie do mam po cesarce...miejsce po cieciu mam bardzo tward e, jakby taki podluzny wyczuwalny waleczek..ogolnie juz mnie nie boli troche jeszcze ciagnie szczegolbie jak dluzej poleze np. w nocy ale to stwardnienie dopiero dzisiaj zauwazylam 😮 i nie wiem czy to od dzwigania i wysilku czy tak powinno byc 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela, ja składałam do ZUS-u wniosek o zasiłek macierzyński. Jak chcesz wyślę ci na maila wzór podania (ja wnioskowałam od razu o dodatkowe 2 tygodnie urlopu) tylko napisz mi na sierpnióweczkach twój adres mailowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jedzenia: ja paprykę zarówno surową jak i duszoną już wypróbowałam. U Hani żadnych negatywnych oznak nie było. Podobnie było z pomidorami, ale te jadam w niewielkich ilościach.
Brokułów jeszcze nie jadłam (mi mówiono, że nie zalecane 😉) - tu mam dylematy jak Siehankowa, póki co intensywnie nad nimi myślę.
A u mnie głównym daniem jest drób albo królik duszony w warzywach (bezpiecznych), makaron z chudym twarożkiem i cukrem, ryż z jabłkami i rosół.
Ostatnio zajadam się cukinią - bardzo mi smakuje, ale przyznam się szczerze, że nie sprawdziłam czy jest na liście "zakazanych".
No i czasem skuszę się na jednego czekoladowego michałka albo trufla - mniam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
siehankowa u mnie wczoraj byla polozna i mowila ze brokuly mozna spokojnie jesc 🙃

i mam jeszcze pytanie do mam po cesarce...miejsce po cieciu mam bardzo tward e, jakby taki podluzny wyczuwalny waleczek..ogolnie juz mnie nie boli troche jeszcze ciagnie szczegolbie jak dluzej poleze np. w nocy ale to stwardnienie dopiero dzisiaj zauwazylam 😮 i nie wiem czy to od dzwigania i wysilku czy tak powinno byc 🥴


Ja też takie mam, to normalne, z czasem ci zniknie albo się zmniejszy. Jeśli masz wyraźnie wyczuwalną bliznę (na skórze a nie pod skórą) to możesz ją smarować contratubex-em - stanie się gładsza i mniej widoczna, ale jeśli to zgrubienie masz pod skórą to pozostaje tylko czekać 😉
Po paru miesiącach będzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze,że piszecie o jedzeniu.Co do brokułów to mi połozna powiedziała,że można się skusic.Ja nie próbowałam.Co do jedzenia to ja tez raczej jem drób gotowany lub smazony,ale bez tłuszczu(mam taki garnek),jem też ryby,jutro skuszę sie na skrzydełka z piekarnika w rękawie,bez dodatku tłuszczu.Co do słodyczy to zajadam sie biszkoptami,czasami jakaś drożdzówka,kisiel i jem jogurty naturalne z płatkami fitnes.Co do ciuchów sprzed ciązy to na razie wszystko za ciasne 😞Nie mogę wbic sie w biodrach.Co do pasów wyszczuplających ja nie uzywam,kupiłam tylko majtki sciagajace,ale miałam je tylko kilka razy na sobie.To co moge polecic,przynajmniej mi pomaga,masło ujedrniające Ziajka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie brzuszek nadal troszkę odstaje, ale wchodzę w niemal wszystkie ubrania sprzed ciąży 🙂 Jedynie dopasowane w biodrach sukienki są dla mnie nadal nieosiągalne.
Mam kilka par majtasów z wysokim pasem ściągającym, wkładam je na wyjścia i muszę przyznać, że dość skutecznie ściągają i maskują brzuszek. Pasa poporodowego nie będę stosować bo mi w nim za gorąco jest.
I zamówiłam sobie żel poporodowy do ciała z Mustelli - kiedyś o nim pisałam, że mi go polecono. Za jakiś czas będę mogła wam napisać czy rzeczywiście jest dobry, czy to tylko ściema dla chwytających się brzytwy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Daniela, ja składałam do ZUS-u wniosek o zasiłek macierzyński. Jak chcesz wyślę ci na maila wzór podania (ja wnioskowałam od razu o dodatkowe 2 tygodnie urlopu) tylko napisz mi na sierpnióweczkach twój adres mailowy.


Jo-aneczka ok napiszę do Ciebie na sierpnióweczkach a czy wiesz że jeśłi terminem wchodzisz na styczeń to można wnioskować o dodatkowe 4tyg. I powiedz mi ja zwolnienie miałam do dnia porodu czyli do 24.08 a urodziłam 22.08 to od której daty mam pisać o macierzyński??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczkamam ten waleczek pod skora ale jestem juz spokojna i poczekam az zniknie 🙃

a co do ciuchow sprzed ciazy to ja jeszcze bardzo dlugo nie zaloze 🥴 mimo ze z dnia na dzien czuje sie lzejsza ( spadlo mi juz 13,5kg) to jednak jeszcze 23 zostaly do wagi wyjsciowej ☺️ 🤨 🤨 ale tym si enie martwie dam rade, a brzuszek mam na dole flaczek a na przy pepku jeszcze opuchniety, macica jeszcze nie wrocila na swoje miejsce 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki jadę dziś na 20 do szpitala ( ze skierowaniem )
Jutro od rana najprawdopodobniej CC ,bo Franek z dzisiejszego USG WAŻY JUŻ 4300 GRAM. 🤪 🤪
mój lekarz ma jutro dyżur więc się nie martwię;-) trzymajcie za mnie kciuki.
PAPAPAPAPA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Ludzie to mnie nigdy nie przestana zaskakiwac 😮 😮 przyszedl kolega m. chyba nigdy nie widzial takiego malucha i pyta sie mnie czy juz oczy otwiera 🤪 🤪 🤪 chyba myslal ze dziecko jak szczeniaczek popewnym czasie otwiera 😁 😁 🤪 😁

Paninka ty pisz książkę 🙂 Fortunę na tym zbijesz 🤪 🤪 🤪

Malstep powodzenia 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...