Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

madalena20 napisał(a):
moniczek widzę, że Twoja Tosieńka też ma takiego samego konika morskiego jak mój Szymek 🙂


tak,kupiłam go Bartkowi i super spełnił swoje zadanie a teraz służy Tosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry
Ale tu dzis spokój.My wrócilismy ze spacerku.Filipek spi,wiec mam chwilkę.Co do łóżeczka to u mnie różnie to bywa.Czasami Filipek chetnie spi,a czasami grymasi i leżymy razem w sypialni.Chociaż staram się go jak najczęściej kłaśc do łóżeczka.
magdalena ja tez mam tak czasami,że jak maluszek płacze to wystarczy,że go na chwilkę na raczki,przytule i jest ok.
Co do bolacego krocza,to mnie bolało dopóki nie zostały sciagniete szwy,czyli ok 2 tygodni,ale potem zrobił mi sie ten ropień i do teraz jeszcze troszkę boli.
malstep trzymam kciuki 🙂
eleza witaj,mój mały tez jest na sztucznym mleku i tylko go dokarmiam piersią.Ale mój Filipek nie za bardzo chce ciagnac cyca.Chyba,że predzej wypił butelkę.Ale u mnie to wina leków które brałam i to,że miałm zabieg po porodzie.Mały odzwyczaił się piersi i poczuł,ze z butelki szybciej mleko leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Siehankowa - ja daję Hani kropelki wieczorem - zapobiegawczo, ale na ulotce Sab-simplexu piszą, że można podawać co 4-6 godzin (chyba przed każdym karmieniem). Ponadto, jak widzę, że rano albo w ciągu dnia Hania zaczyna się prężyć albo stękać to podaję drugą dawkę.
U nas to wystarcza.
Znajoma mi powiedziała, że Sab- simplex działa bardzo szybko i gazy przechodzą po ok.15 minutach od podania. Ja tego nie widzę tak wyraźnie. Potwierdzam, że Hani pomagają, ale nie jestem w stanie powiedzieć po jakim czasie jest wyraźna poprawa.



Jo aneczka a jaką dawkę ile kropelek?bo ja i mąż nie znamy niemieckiego i bieda straszna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEN DOBRY 🙂 🙂

My już jesteśmy w domu od wczoraj, ale niestety nie wiem czemu nie mam internetu u siebie w domu. Więc wpadłam do mamy żeby napisac.

Ogólnie nocki chyba ok, ja jako tako nie czuje się zmęczona, Kuba natomiast tak 😁
Karmię piersią, jak na razie. Mam taki nawał, że nie wiedziałam co zrobic, ale przychodzi do nas znajoma położna, więc nie ma stresu rozmasowała jak należy i coraz lepiej.

WSZYSTKIM MAMUSIĄ KTÓRE URODZIŁY ŻYCZĘ DUŻO ZDRÓWKA I GRATULUJĘ!!! 😘 😘

Widziałam, że tabelka już pełna 🤪 🤪 A mój Julek największy 😁 Klocuszek 🙂
Ale jest kochaniutki. Ja zaś zeszłam na drugi plan, bo tatuś zakochany w syneczku.

Jak mi się uda wrzucę fotkę. Na razie uciekam zobaczyc co robia chłopcy, jak wychodziłam spali 🙂 🙂

BUZIAKI DLA MALUSZKÓW 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka ja też mam taki twardawy wałeczek w miejscu szwu po cesarce 🙂 Myślę,że to normalne 🙂 Ja zauważyłam że jak więcej się napracuję to wtedy mam twardy nie tylko wałczek ale cały brzuch i normalnie czuje twardą macicę....
jo aneczka ja wcinam podobnie do Ciebie rosołek mięso z kurczaka gotowane bądz lekko podsmażone na teflonkowej patelni, makaron z cukrem i śmietaną bułki z dżemem borówkowym, z serem białym, niekiedy z filetem z kurczakaczy indyka, serek waniliowy i jogurty bananowe i jagodowe , banan surowy i jabłko i arbuz i tyle przedwczoraj popełnłam gafę zjadłam jajko na twardo i małą prężyła się po nim 😞 a dziś znów spróbowałąm serek żółty i też pudło mała znów niespokojna 😞 i tak powoli eliminuje co niewskazane...
Daniela mój wałeczek też mnie z równowagi wyprowadza 😞 Dwa tygodnie minęły i widzę,że troszkę się zmniejszył, ale sporo jeszcze do ideału 😞
Inez GRATULUJĘ !!

DZIEWCZYNKI CZY W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ MOŻNA STOSOWAĆ KOSMETYKI ANTYCELULITOWE???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane 🙂
My od wczoraj jesteśmy już w domku 🙂

Napiszę więcej jak znajdę troszkę czasu 🙂
Ogólnie jest cudownie 🙂
walczymy tylko z karmieniem naturalnym, bo mam za mało pokarmu na razie 😞

Ściskam Was gorąco i gratuluję wszystkim nowym Mamusiom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):

Siehankowa - ja daję Hani kropelki wieczorem - zapobiegawczo, ale na ulotce Sab-simplexu piszą, że można podawać co 4-6 godzin (chyba przed każdym karmieniem). Ponadto, jak widzę, że rano albo w ciągu dnia Hania zaczyna się prężyć albo stękać to podaję drugą dawkę.
U nas to wystarcza.
Znajoma mi powiedziała, że Sab- simplex działa bardzo szybko i gazy przechodzą po ok.15 minutach od podania. Ja tego nie widzę tak wyraźnie. Potwierdzam, że Hani pomagają, ale nie jestem w stanie powiedzieć po jakim czasie jest wyraźna poprawa.



Jo aneczka a jaką dawkę ile kropelek?bo ja i mąż nie znamy niemieckiego i bieda straszna 😞


Pati, 15 kropli. Znalazłam kiedyś w necie tłumaczenie tej ulotki. Jak odnajdę to ci wrzucę link 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mapa,
cieszymy się, że jesteście już w domu. W miarę możliwości zaglądaj do nas i opowiadaj jak tam Maciuś.
Z avatarka widzę, że mały przystojniacha z niego - może zostanie moim zięciem? 😁? 😁?
A kłopoty z niedoborem pokarmu ma też kilka forumowych mam, więc możecie się podzielić doświadczeniami i wypróbowanymi sposobami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Przepraszam że zakłócam spokój jednak mam pytanie. Czy któreś Dzieciątko było owinięte pępowiną wokół szyi i czy lekarz zadecydował o szybszym rozwiązaniu. Właśnie dziś dowiedziałam się że mój Maluch jest owinięty. Mam zaleconą cesarkę (inne powody niż pępowina) na 14.09 Czy powinnam nalegać na wcześniejszy termin czy zaufać lekarzowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o wszelkie rady i sposoby jak zwiększyć ilość pokarmu 🙂

Mamusie a jak często i długo karmicie?
W nocy tak samo jak w dzień?

Może pisałyście o tym ale chwile mi zajmie nadrobienie tych stron 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki!!!

Ja coś ostatnio nie mogę znaleźć chwilki na neta... ciągle coś do zrobienia..
Kurcze, widziałam, że pisałyście o Oliatum soft, że od pierwszego miesiąca... ja Jagodę dwa dni już w tym kąpałam bo strasznie jej się łuszczyła skóra a teraz jest o niebo lepiej... Myślicie, że nie zaszkodzi to jej?? Nawet nie przeczytałam ulotki ☺️ ☺️

Ulala, Malstep - trzymam za Was kciuki 🙂

Mapa, Elezaa - witamy po przerwie 🙂

Coś jeszcze miałam napisać i oczywiście.. zapomniałam.. ☺️ ☺️ ☺️

A co do spania małej w łóżeczku.. to w nocy nie śpi w nim wcale, tylko ze mną w łóżku.. jakoś nie słyszałam jak coś jej się działo w tym łóżeczku i wolę mieć ją przy sobie... Tata natomiast przeniósł sie do salonu... mam nadzieję, że niedługo wszystko jakoś się unormuje.. W dzień Jagódka śpi bez oporów w łóżeczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie! Pisze ze szpitala. U nas ok. Tymek trochę grymasil w nocy ale za to w dzień złote dziecko. Mam trochę problemu z karnieniem, bo synek słabo łapie pierś. Mnie trochę ciągnie od szwow i obolala jestem ale dali mi jakieś tabletki i jest ok. Moja siostra jest ze mną cały czas, śpi z nami w pokoju i bardzo mi pomaga. Na opiekę tutaj naprawdę nie mam co narzekać. W piątek prawdopodobnie wychodzę to będę z Wami bardziej na biezaco. Dziękuje wszystkim za gratulacje i przeżyłam calusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Andżelika, Mapa- nie ma to jak w domu, co 🙂

Ale Szymek miał dziś dzień- tylko na rękach chciał być jak go kładłam do łóżeczka to się budził, maksymalna drzemka 30 min. Jedyne wybawienie to podwórko- tam śpi jak zabity 🙂

lydziaa, to mozemy sobie łapki podać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
Andżelika, Mapa- nie ma to jak w domu, co 🙂

Ale Szymek miał dziś dzień- tylko na rękach chciał być jak go kładłam do łóżeczka to się budził, maksymalna drzemka 30 min. Jedyne wybawienie to podwórko- tam śpi jak zabity 🙂

lydziaa, to mozemy sobie łapki podać 😁


tresują nas te nasze maluchy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez - to dobrze, że siostra może być przy tobie.. a z karmieniem to większość początkujących mam ma problem.. dacie radę.. najlepiej nauczycie się sami w domku, jak nikt nie będzie na was patrzył.. Byle do piątku 🙂
Trzymam za was kciuki 🙂))

Uciekam pod prysznic.. Mała usnęła, więc mam jakieś parę minut......

Dobranoc kochane mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
Andżelika, Mapa- nie ma to jak w domu, co 🙂

Ale Szymek miał dziś dzień- tylko na rękach chciał być jak go kładłam do łóżeczka to się budził, maksymalna drzemka 30 min. Jedyne wybawienie to podwórko- tam śpi jak zabity 🙂

lydziaa, to mozemy sobie łapki podać 😁


tresują nas te nasze maluchy 🙂

takie maluszki, a już wiedzą jak sobie kobiety podporządkować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
Andżelika, Mapa- nie ma to jak w domu, co 🙂

Ale Szymek miał dziś dzień- tylko na rękach chciał być jak go kładłam do łóżeczka to się budził, maksymalna drzemka 30 min. Jedyne wybawienie to podwórko- tam śpi jak zabity 🙂

lydziaa, to mozemy sobie łapki podać 😁


tresują nas te nasze maluchy 🙂

takie maluszki, a już wiedzą jak sobie kobiety podporządkować 😁


bo jak ty odmówić takim przystojniakom 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
Andżelika, Mapa- nie ma to jak w domu, co 🙂

Ale Szymek miał dziś dzień- tylko na rękach chciał być jak go kładłam do łóżeczka to się budził, maksymalna drzemka 30 min. Jedyne wybawienie to podwórko- tam śpi jak zabity 🙂

lydziaa, to mozemy sobie łapki podać 😁


tresują nas te nasze maluchy 🙂

takie maluszki, a już wiedzą jak sobie kobiety podporządkować 😁


bo jak ty odmówić takim przystojniakom 😉

hehe, fakt - nie można im się oprzeć 🙂 az strach pomyślec jak zaczną dziewczyny do domu sprowadzac 😁 ja to chyba pęknę z zazdrości 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...