Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pati123 napisał(a):
Ja też karmię prawie zawsze małą przed kąpielą, za poradą jednej z naszych doświadczonych mam i dzięki temu kąpiel jest super przyjemna , dziecko jest szczęśliwe i najedzone, spokojne icały zabieg pielęgnacyjny daje nam wiele radości 🙂
Dziewczyny pytam jeszcze raz czy karmiąc piersią można używać kremów antycelulitowych ???
I kochane czy każde dziecko powinno być na badanku stawów biodrowych, wiem,że pytała kiedyś o to Siehankowa, ale nie widziałam odpowiedzi, może coś przeoczyłam ☺️
Nam nikt nic nie mówił 😠 😞 a znajoma właśnie ode mnie odeszła i mówi,że raczej każde dziecko w pierwszych tygodniach powinno iść...A nam już dwa tygodnie minęły i nie byliśmy 😞
Hehe Pati 🙂
Ja oczywiście karmię Julkę kiedy chce i przed kapielą też jak pisał Pati. Kąpiel ma byc przyjemnością a nie katorgą.

Pati co do usg, polecam ci zrobić usg bioder jak Nadia skończy 4 tygodnie. Jeśli chcesz oczywiście to sprawdzić.
A być może lekarz o tym wspomni jeszcze.

A co tego tego czy za darmo czy trzeba płacić, zalezy od kolejek na NFZ. U nas czeka się bardzo długo na skierowanie więc ja byłam prywatnie.

Daniela ja szczepię na rotawirusy. Ale nie wiem ile teraz kosztuje ta szczepionka bo jeszcze nie kupiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

cześc mamusie
Nie moge skończyc was czytać.bo mój maluszek ma jakis kiepski dzień,z reszta nocka tez nie była ciekawa.Nie mógł zasnąc i popłakiwał 😞 Teraz też tak spi,jakby zaraz miał sie obudzić.
Co do porodu to ja nie wspominam najlepiej.Z uwagi na to jak wiecie u mnie skończyło sie na kleszczach 😞A potem doszedł jeszcze ten zabieg.I wszystko tak jakos sie skumulowało.Ale najwazniejsze ze jest coraz lepiej.
Pati u nas usg biderek jest obowiązkowe.Ja ide 14 wrzesnia i wtedy tez mam wyznaczony termin szczepienia.Tak sie jakos złożyło.Mi udało się zarejestrowac na kasę chorych-chodzi mi o USG.
diviana co do figury przed ciązy to mi zostały kaies 4 kg,ale tez chodze w ciuchach ciązowych,bo w wiekszosc jest na mnie za mała.
malstep gratulacje 🙂
Oki,dziewczynki ja uciekam,bo nie wiem ile dzis bede spała.Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati u mnie byla wczoraj pediatra i sprawdzala Norbiemu bioderka mowila ze wszystko ok.Jutro mam wizyte poloznej to moge sie zapytac.
Uciekam spac poki synus spi. Spokojnej nocki dla was i dzieciaczkow 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
I mam pytanie czy szczepicie na rotawirusy?? i ile u was ta szczepionka kosztuje?

u mnie szczepienie w całości kosztuje 600zł, z tym ze można to podzielic na 2 lub 3 kłucia... jezeli 2 to wtedy koszt szczepionki 300zł, a 3 to 200zł... my nadal zastanawiamy się nad tym szczepieniem, ale wiele osób nam odradza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, nam pediatra też nic nie wspominała o usg bioderek, sprawdziła tylko "na oko" i powiedziała, że jest ok... ale chyba wybierzemy się i tak prywatnie na usg...
co do kremów antycellulitowych to nie wiem czy sa jakies przeciwskazania przy karmieniu piersią... ale wydaje mi się, że raczej nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry!

a ja wczoraj przechwalilam brzuszeek Lilki i znowu kolka ja meczyla...z przerwami od 18 do 24 byla noszona karmiona masowana itp.az wkoncu po serii baczkow i kupie usnela i spala do 6.30 🤪 🤪teraz tez mruczy bidulka przez sen 🥴

i tez zastanawiamy sie nad szcepionka na rotawirusy...pediatra na wizycie bardzo polecala i mowila ze koszt 600-700zl za calosc a skierowanie na usg bioderek mamy dostac na pierwszej wizycie w przychodni ale mowila ze pewnie i tak trzeba bedzie prywatnie zrobic bo kolejki straszne - koszt 40zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta lion, aneczkare, justyna DZIĘKUJĘ WAM !!!
Siehankowa ja właśnie też miałam taką sytuację jak TY lekarz powiedział na oko,że jest okz bioderkami Nadii, i znów skorzystam z rady Marty lion i pójdę jak małą skończy miesiąc..oczywiście prywatnie...

A dziewczynki mam pytanie moja Nadia była ważona ostatnio w szpitalu jak wychodziłyśmy, i teraz jak była położna nie ważyła małej, ani nic tylko pępuszek obejrzałą...I mam troszkę niedosyt i zastanawiam się czy by nie iść do lekarza pediatry prywatnie co by dokładnie obejrzał małą sprawdził co i jak czy na wadze przybiera i w ogóle jakoś takbije się z myślami i nie wiem czy nie przesadzam i nie nadgorliwa jestem...co myślicie czy powinnam iść?Z małą nic w sumie się nie dzieje dziś w nocy dała swój debiutancki koncert i co zjadłą to jej się ulało nawet nie zdążyłąm jej do odbicia podnieść...

CO do rotawirusów pneumokoków i meningokoków my raczej będziemy szczepić na wszystko, akoszt nie wiem bo jeszcze nie pytałam dokłądnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, mój mały był ważony dopiero jak miał 27 dni, bo dopiero wtedy bylismy na wizycie u pediatry... wczesniej była u nas położna i mówiła że nie ma sensu iść wcześniej do lekarza, bo ona nie widzi takiej potrzeby... mały był zdrowy nic mu nie dolegało... widać było, że przybierał na wadze 🙂
ale jeżeli chcesz zaspokoić swoją ciekawośc, to myślę, że warto sie wybrać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
Daniela napisał(a):
I mam pytanie czy szczepicie na rotawirusy?? i ile u was ta szczepionka kosztuje?

u mnie szczepienie w całości kosztuje 600zł, z tym ze można to podzielic na 2 lub 3 kłucia... jezeli 2 to wtedy koszt szczepionki 300zł, a 3 to 200zł... my nadal zastanawiamy się nad tym szczepieniem, ale wiele osób nam odradza...


Dzień Dobry 🙂


siehankowa
szczepionka na rotawirusy jest podawana doustnie do wypicia dla dziecka. 🙂 🙂 To jedyna taka szczepionka, która jest bezbolesna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my nie dawno wróciliśmy od położnych środowiskowych. To ostatnia obowiązkowa wizyta, na którą musieliśmy się udać 🙂 Szymek jest pięknym zdrowym chłopcem, panie nie miały żadnych zastrzeżeń, co nas bardzo mocno cieszy. Waży już UWAGA!! 4.820 g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
A my nie dawno wróciliśmy od położnych środowiskowych. To ostatnia obowiązkowa wizyta, na którą musieliśmy się udać 🙂 Szymek jest pięknym zdrowym chłopcem, panie nie miały żadnych zastrzeżeń, co nas bardzo mocno cieszy. Waży już UWAGA!! 4.820 g 🙂

Brawo!!! Strasznie się cieszę, że Szymuś zdrowiutki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati a u Was w mieście nie ma takiej poradni gdzie przyjmują położne środowiskowe. Tam można udać się bez zbędnego zapisywania dziecka. Po prostu jak coś Cię nie pokoi to jedziesz i one mają obowiązek obejrzeć dziecko. Tam ważą też bobaska. Wiec zaspokoiła byś też swoją ciekawość co do wagi Nadii i nie martwiła byś się czy prawidłowo przybiera na wadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Daniela napisał(a):
I mam pytanie czy szczepicie na rotawirusy?? i ile u was ta szczepionka kosztuje?

u mnie szczepienie w całości kosztuje 600zł, z tym ze można to podzielic na 2 lub 3 kłucia... jezeli 2 to wtedy koszt szczepionki 300zł, a 3 to 200zł... my nadal zastanawiamy się nad tym szczepieniem, ale wiele osób nam odradza...


Dzień Dobry 🙂


siehankowa
szczepionka na rotawirusy jest podawana doustnie do wypicia dla dziecka. 🙂 🙂 To jedyna taka szczepionka, która jest bezbolesna 🙂

ooo, faktycznie 🙂 ale w każdym razie ceny u nas są takie 😉
kurde, ale zarabiają na tych naszych dzieciaczkach 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja mocno się zastanawiałam nad tymi szczepionkami jak urodził się Kuba. Miałam dużo wątpliwości i byłam zła że kosztują tak dużo. Nie każdego stać żeby zaszczepić dziecko ale jak się pomyśli, że mogą one uchronić przed poważnymi chorobami to aż serce ściska. I przyznam, że właśnie nie zaszczepiłam Kubę na rotawirusy po części dlatego, że pieniądze nas ograniczyły a po drugie zbyt długo zwlekałam. I za jakiś czas jak Kuba miał 6 m-c żałowałam tego okropnie. Biłam się w pierś, dlaczego nie zapożyczyłam się i nie zaszczepiłam. Bo mój synek zachorował. Wymiotował strasznie, w pewnym momencie tak mocno że aż zwracał żółcią żołądkową. To było okropne bo płakałam razem z nim jak małe dziecko. Trafiliśmy do szpitala na kilka dni bo bałam się, że mi się odwodni. Najprawdopodobniej była to jakaś z bakterii podobnego kalibra jak rotawirus. I jak pomyślę, że może jak bym go zaczepiła to by tego cholerstwa nie przechodził to jestem wściekła na siebie i na naszą służbę zdrowia. Dlatego ja Wam bardzo polecam, zaszczepcie dzieciątka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
A my nie dawno wróciliśmy od położnych środowiskowych. To ostatnia obowiązkowa wizyta, na którą musieliśmy się udać 🙂 Szymek jest pięknym zdrowym chłopcem, panie nie miały żadnych zastrzeżeń, co nas bardzo mocno cieszy. Waży już UWAGA!! 4.820 g 🙂

no to Szymuś ładnie przybiera 🙂 my wazylismy sie dzis na naszej domowej wadze , to wyszło, ze mi został jeszcze 1 kg do wagi sprzed ciązy, a Ksawier wazy już 5 kg 🤪 8.wrzesnia mamy szczepienie to pewnie od razu zważą małego, to zobaczymy czy moja waga nie oszukuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Ja też ważę się z małą na domowej wadze. Pati, jeśli chcesz się tylko zorientować czy Nadia dobrze przybiera na wadze to wypróbuj ten sposób. Nasze dzieci tyją w takim tempie, że będzie to widoczne nawet na najprostszej wadze łazienkowej.
No, ale jeśli zależy ci na dokładnej kontroli stanu dziecka to wizyta u lekarza będzie lepsza.
Madalena - pierwsze słyszę, że są takie poradnie o jakich piszesz 😮 😮 😮 Aż z ciekawości sprawdzę czy w naszej okolicy coś takiego funkcjonuje.
A ta poradnia to jest odrębna instytucja czy przy poradni dziecięcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamusie. Ja tylko na chwilkę.
Dziś sprawdzam ile człowiek wytrzyma bez snu 😮. Majka gorączkowała całą noc, nie spała, marudziła. Julcia ładnie spała. He tylko kiedy Maja w końcu usnęła koło 4, Julka wstała o 4:20 na jedzenie. A kiedy przymknęłam oczy koło 5, budzik zadzwonił o 6 i trzeba było Emilke wyprawiać do szkoły. Ech....

Buziaki i miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

Magdalena
super wieści. Spory już ten Twój szkrab 🙂
Siehankowa oj tak zarabiają. Tosia ma nieco ponad tydzień a ja w aptece zostawiłam już 300zł 😮 😮 masakra....niby państwo prorodzinne-jasne.....
U nas szczepionka kosztuje 320zł i daje się 2dawki, szczepionki skojarzone dodatkowo 100zł. Już mówiłam do męża wezmę becikowe i oddam na szczepionki 🤢 🤢 W innych państwach to za darmo jest tylko u nas takie złodziejstwo !!!

Nocka w miarę za to teraz widzę że brzuszek daje o sobie znać...znowu 😞
Ja już nie śpię od 4, zrobiłam pranie, gotuje sobie obiad i szykuję drugi dla męża i Gabi, oprzątnęłam i czuję się potwornie zmęczona.
A Tobie Marta współczuję....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Dzień dobry,
Ja też ważę się z małą na domowej wadze. Pati, jeśli chcesz się tylko zorientować czy Nadia dobrze przybiera na wadze to wypróbuj ten sposób. Nasze dzieci tyją w takim tempie, że będzie to widoczne nawet na najprostszej wadze łazienkowej.
No, ale jeśli zależy ci na dokładnej kontroli stanu dziecka to wizyta u lekarza będzie lepsza.
Madalena - pierwsze słyszę, że są takie poradnie o jakich piszesz 😮 😮 😮 Aż z ciekawości sprawdzę czy w naszej okolicy coś takiego funkcjonuje.
A ta poradnia to jest odrębna instytucja czy przy poradni dziecięcej?


Tak się składa,że znajduje się w budynku Przychodni Zdrowia. Ale funkcjonuje jako odrębna instytucja. Nazywa się Niepubliczny Zakład Opieki Położnych Środowiskowych Rodzinnych. s.c. "Gineka"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.
Ale ciezka noc,malego chyba brzusio boli,caly czas sie prezyl.Teraz u mnie polozna byla,jakas dziwna.Co bym sie nie zapytala to tylko "yhm".Powiedzialam o tym brzuszku Norberta to stwierdzila ze jeszcze za maly na jakiekolwiek kropelki.Obejrzala mu tylko pepuszek.Jeszcze dokladnie przestudiowala karte zdrowia gdzie jak byk bylo napisane ze jestem po cc a ona sie pyta czy mi sie krocze goi 😮 powiedzialam tak zeby nie przedluzac bo widac ze dla niej to tez tylko obowiazek.
Wydaje mi sie ze maluszek za duzo je 🤔 nie karmie piersia i on wcina ze smakiem po 60 ml mleczka co 2-3godz. Probuje go dopajac woda z glukoza ale to i tak nic nie daje.Zapytalam sie poloznej czy mu to nie zaszkodzi a ta stwierdzila ze rzeczywiscie duzo je 😮 nic sie nie dowiedzialam 😠
musze sie do fryzjera wybrac bo czuje sie jakas taka zaniedbana 😞 chyba przez to zmeczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...