Skocz do zawartości

Bóle w dole brzucha | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Dziewczynki. Mam taka sprawe- od poczatku ciazy czulam pobolewania w dole brzucha- lekarka kazala brac magnez i nawet pomagal, tydzien temu wyladowalam w szpitalu z silnym bolem bo nawet nospa nie pomogla- zatrzymali mnie na 4 dni i podawali caly czas 3 ampułki magnezu w kroplówe- gdy wrocilam bylo ok i znowu sie zaczyna, brzuch boli delikatnie ale na wszelki wypadek zarzywam wtedy od razu nospe zeby nie bolal jeszcze bardziej bo opcja lezenia w szpitalu az mnie przeraza- czy tez tak mialyscie? Moja lekarka mowi zeby sie tym nie martwic- wyczytalam tez ze w tych tygodniach to norma poniewaz "stawia sie macica". Przy wypisie napisali ze grozi mi porod przedwczesny. Martwie sie. Czy mozecie mnie jakos uspokoic czy to naprawde dzieje sie cos zlego? Zauwaze tylko ze mam nisko brzuch i czuje ze dzidzi gdy kopie i sie uklada to wlasnie bardzo nisko- na usg ktore mialam robione podczas pobytu w szpitalu dzidzi glowke mialo wlasnie bardzo nisko na samym dole- moze stad te bole- tylko czemu juz sie tak uklada glowka jakby chcialo wyjsc 🙂 niech poczeka jeszcze te 3 miesiace 🙂 Pozdrawiam i licze na odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja do tej pory nie czułam żadnego bólu, aż tu nagle wczoraj miałam od rana tak twrdy brzuch, który mnie bolał szczególnie przy wstawaniu z łózka lub krzesła, przeczekałam cały dzień myśłąc że minie, ale nie minęło. Pojechaliśmy do lekarza i okazało się że z dzidzią wszystko dobrze, ale pojawiły się małe skurcze. Przepisał leki i powiedział, że dzidziusiowi nic nie grozi, bo szyjka jest zamknięta i wewnetrznie i zewnętrznie 🙂 a wieczorem przeczytałam w mojej mądrej książce, że to macica się rozrasta i dlatego może boleć. Dzisiaj jest dużó lepiej, ale mam się oszczędzać przez najbliższe trzy dni 😆 i brzuch musi zmięknąć - więc bądź dobrej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 mnie takze bolal brzuch i to mnie nie pokoilo wiec zapytalam sie lekarza o co chodzi a on odparl ze macica sie powieksza i moze troche pobolewac. odrazu sie uspokoilam 🙂 bo teraz wiem ze z maluszkiem wszystko wpozadku. nie biore zadnych lekow a brzusz takrze nie boli. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 mnie takze bolal brzuch i to mnie nie pokoilo wiec zapytalam sie lekarza o co chodzi a on odparl ze macica sie powieksza i moze troche pobolewac. odrazu sie uspokoilam 🙂 bo teraz wiem ze z maluszkiem wszystko wpozadku. nie biore zadnych lekow a brzusz takrze nie boli. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem,ze kazdy silniejszy bol trzeba konsultowac z lekarzem... ja na szczescie nie mam az tak silnych boli, ale pewnie bede przewrazliwiona.

Andzia20 jestes pod stala opieka lekarza, napewno bedzie ok. Przeciez to dopiero 6 miesiac dzidzia sie domysli ,ze jeszcze dla niej jest za wczesnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia20 napisał:
Witam Dziewczynki. Mam taka sprawe- od poczatku ciazy czulam pobolewania w dole brzucha- lekarka kazala brac magnez i nawet pomagal, tydzien temu wyladowalam w szpitalu z silnym bolem bo nawet nospa nie pomogla- zatrzymali mnie na 4 dni i podawali caly czas 3 ampułki magnezu w kroplówe- gdy wrocilam bylo ok i znowu sie zaczyna, brzuch boli delikatnie ale na wszelki wypadek zarzywam wtedy od razu nospe zeby nie bolal jeszcze bardziej bo opcja lezenia w szpitalu az mnie przeraza- czy tez tak mialyscie? Moja lekarka mowi zeby sie tym nie martwic- wyczytalam tez ze w tych tygodniach to norma poniewaz "stawia sie macica". Przy wypisie napisali ze grozi mi porod przedwczesny. Martwie sie. Czy mozecie mnie jakos uspokoic czy to naprawde dzieje sie cos zlego? Zauwaze tylko ze mam nisko brzuch i czuje ze dzidzi gdy kopie i sie uklada to wlasnie bardzo nisko- na usg ktore mialam robione podczas pobytu w szpitalu dzidzi glowke mialo wlasnie bardzo nisko na samym dole- moze stad te bole- tylko czemu juz sie tak uklada glowka jakby chcialo wyjsc 🙂 niech poczeka jeszcze te 3 miesiace 🙂 Pozdrawiam i licze na odpowiedzi



Witaj....ja od samego początku miałam i mam nadal bóle brzucha.....w 29 tygodniu wylądowałam w szpitalu ,bo na dodatek brzuch mi twardniał i szyjka macicy mi się skróciła.. .... też mi groził poród przedwczesny leżałam wtedy tydzień czasu i do dzisiaj biorę tabletki na skurcze FENOTEROL i ISOPTIN lekarz kazał mi cały czas leżeć dopiero od niedawna mogę od czasu do czasu przejść się na spacer itp. jeszcze 8 dni i przerywam tabletki i zobaczymy co będzie się działo...mam nadzieję,że będzie wszystko ok...







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie z pierwszym dzieckiem brzuch się "stawiał" - twardniał od 4 miesiąca. Miałam przepisany magnez i Fenoterol na podtrzymanie i Isoptim w celu złagodzenia działań ubocznych Fenoterolu - kołatanie serca. Teraz też jestem w 4 mc i brzuszek też zaczyna twardnieć 🤨. Od początku ciąży biorę Luteinę aby utrzymać szyjkę w dobrej kondycji. Dzisiaj wizyta u gina więc wyjdzie szydło z worka ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...