Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam 🙂 wizę że wybieracie już porodówkę 🙂 ja jestem z Rybnika ale chcę rodzić w Rydułtowach mniej komfortwoy szpital ale słyszy się o nim ame pochlebstwa czego nie można powiedzieć o rybnickiej porodówce 😞 a szkoda bo mam do niej zaledwie 8 minut 😞 do Rydułtów mam około 30 minut ale myślę że zdążę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moje dzidzi tez urodzi sie na poczatku stycznia i powiem ze tak jak ty tez obawiam sie jak to bedzie i wogole chociaz to chyba normalne, chociaz ja stresuje sie jeszcze bardziej bo to moja pierwsza normalna ciaza(przezylismy z mezem jedno poronienie i jedna ciaze pozamaciczna)wiec moje obawy sa uzasadnione 🤨 wczoraj bylismy na usg i dowiedzielismy sie ze wszystko jest oki uslyszelismy bicie serca dziecka i jestesmy mega szczesliwi az sie poplakalam 😉 no ale coz teraz moge powiedziec ze wiem jaka to radosc ale jakie tez obawy w oczekiwaniu na dziecko pozdrawiam wszystkie mamy i zycze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe a ja mam cichą nadzieję na chłopczyka! ale jak będzie dziewczynka to też będę się bardzo cieszyć! Jak byłam w ciąży z córeczką to również ciągle męczyła mnie senność, praktycznie codziennie musiałam się przespać. Myślę że ma to jakieś odzwierciedlenie i wpływ na dziecko gdyż po dziś dzień ( Julitka ma już 3 latka) lubi sobie dobrze pospać. Przesypia całą noc po 12-14 godzin!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TyszAnka dziękuję za miłe słowa 🙂 . Wczoraj byłam u lekarza i na szczęście wszystko ok maluch rośnie i ma już 43mm 😆 w przyszłym tygodniu jadę na dokładniejsze USG (dzidziusia trzeba pomierzyć). Mam nadzieje że wszystko będzie ok, bo chyba jak my wszystkie jestem pełna obaw. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie brzuszek powiększył się ale minimalnie i przybyło 1,5 kg na wadze. Jak wy znosicie ciąże? Ja jak na razie fantastycznie nie wiem co to mdłości czy ból głowy. Ostatnio tylko zaczęłam mieć huśtawki nastrojów co dzielnie znosi mój mąż.
🙂 Pozdrawiam stycznióweczki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam żadnych objawów ciąży, na początku do ok 9tc miałam delikatne mdłości. A teraz nic, czuję się super, tylko muszę się zdrzemnąć w dzień na godzinkę. Idę za tydzień na usg, nie mogę się doczekać żeby usłyszeć czy wszystko jest w porządku, bo szczerze mówiąc trochę się martwię. Czułabym się dużo pewniej mając wszystkie objawy ciąży, bo to by znaczyło, że z bejbi wszystko jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej stycznióweczki!
Wczoraj byłam u lekarza na dokładnych pomiarach dzidziusia. Jest wszystko ok:laugh: . Doktor poinformował mnie że jest jeszcze takie badanie jak test papp-a mogę je wykonać ale nie musze bo jestem młoda i nie mam obciążenia w rodzinie. Decyzja nalerzy do nas 🥴 . Co o ty myślicie a może miałyście ten test.
Pozdrawiam!!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieshka napisał:
Jak się czujecie styczniowe mamusie? Widać już u was brzuszki? Bo u mnie już widać. Jestem osobą szczupłą i od razu widać, że coś się tam dzieje. Fajnie i nie fajnie 🙂 Chociaż waga wskazuje cały czas tyle samo kg co przed ciążą. Dziwne.

Witam Dziewczeta 😉
>Agnieshka
Jezeli wazysz tyle samo to powinnas sie cieszyc tzn ze nie przybierasz zbednych kilogramow tyc bedziemy dopiero od 6 7 m tak na maxa a teraz dzidzia wazy gramy wiec na wadze nic nie widac;]

Ja juz miałam robione 2USG i 7lipca ide na kolejne tylko teraz powiedza czy wszystko dobrze sie rozwija. Tutaj to ogolnie tak dziwnie wszystko (jestem w Irlandii) inaczej niz u nas w Pl 😉 ale przynajmniej opieka ciezarnej darmowa;] a i nie maja ginekologow hehe bo dla nich ginekolog to ten od aborcji;p zacofany kraj;D Jezeli chodzi o medycyne w Polsce lepiej no ale coz przyszlo mi ze rodzic bede tutaj wiec trzeba sobie dac rade.
Jezeli chodzi o mdlosci itd to na pocz 2m mialam straszne ale utrzymywalo sie to ok 1,5m no iw tedy spadlam 2kilo z wagi teraz pomalu wraca do normy ale i apetyt na wszystko zaczyna mi dopisywac uwielbiam owoce słodycze hehe wszystko jadlabym an okraglo i tez z nudow bo siedze w domku i nic nie robie 🙃

Na co w ogole jest ten test papa? cos tam?? nie slyszalam o takim .. ja mialam tutaj robic dodatkowe usg na przeziernosc karku NT ale chyba jednak sie wycofam ono jest na rozpoznanie czy dziecko jest cchore na Zespol Downa a chyba nie chcialabym sie dowiedziec tego w trakcie ciazy, w ogole ponoc w wiekszosci jak nawet wykrywaja niby tym usg to dzieci i tak rodza sie zdrowe wiec to nie jest pewne wiec chyba nie bede sie martwic na zapas .. hmm a wy jak myslicie. W ogole na kiedy macie termin? 😆
bo ja mialam na pocz 22styczen ale przeskoczylo mi na 19stycznia hehe zobaczymyy 😉


Pozdrawiam Mamuski 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Test PAPP-A jest wykonywany między 11 a 13 tygodniem ciąży i polega na pobraniu małej ilości krwi matki, w której oznacza się białko ciążowe A (PAPP-A) i wolną podjednostkę beta gonadotropiny kosmówkowej (f beta-HCG), oraz oznaczeniu parametrów ultrasonograficznych płodu (przezierności karkowej). Jest testem odpowiednim dla pacjentek w każdym wieku. Służy głównie jako badanie przesiewowe w kierunku zespołu Downa, Edwardsa i Patau u płodu. Nie wykrywa wad centralnego układu nerwowego (CUN). Na podstawie jego wyniku zostaje wyodrębniona grupa kobiet ciężarnych, u których ryzyko zespołu Downa u płodu jest podwyższone i którym zaleca się wykonanie testu diagnostycznego - amniopunkcję

SyLa1205 moim zdaniem powinnaś sprawdzić przezierność karkową NT dla własnego spokoju. U nas W PL NT sprawdzają każdej kobiecie podczas pierwszego dokładnego USG gdzie wykonują też inne pomiary w celu wykluczenia wad genetyczno-rozwojowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Mam na imię Ewa, w styczniu (ok.16) zostanę po raz pierwszy mamą. Obaw póki co brak, samopoczucie bardzo dobre, radość ze strony męża i moja przeogromna.
Mam jednak pytanie odnośnie badania USG. Być może to nie ten dział, ale jestem tu 1 raz i spróbuję bardziej się rozeznać. Póki co interesuje mnie ile razy miałyście robione USG? jestem w 11tc i miałam 2 dopochwowe usg, lekarka mówi, że powinnam zrobić 3,brzuszne, bo w badaniu przeszkadza jej tkanka tłuszczowa. Owszem nie jestem szczupła, ale też nie monstrualna. Poza tym lekarz do, którego chodzę "państwowo" (dla bezpłatnych wyników)nie kazał mi robić zbędnie usg a ona (chodzę prywatnie, bo ta pracuje w szpitalu) twierdzi, że ilość nie ma znaczenia. I nie wiem. Może to głupie pytanie, ale chciałabym sie dowiedzieć od kogoś, kto już ciążę przeszedł.
za odp. dziękuję Ewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marti0095 napisał:


SyLa1205 moim zdaniem powinnaś sprawdzić przezierność karkową NT dla własnego spokoju. U nas W PL NT sprawdzają każdej kobiecie podczas pierwszego dokładnego USG gdzie wykonują też inne pomiary w celu wykluczenia wad genetyczno-rozwojowych.


Hmm wiesz chyba jednak nie robią wszystkim obowiązkowo, ponieważ tak jak kolezanka ponizej pisze ze ma wybor. Moja siostra jest z trzecim dzieckiem w ciazy i ani razu nie robiła. Wiesz ja to biore pod takim kątem że nawet jezeli wykryje mi Zespol Downa u dziecka to co?? po co mam sie martwic jeszcze w ciązy. A nikt mi dziecka z Zespolu Downa nie wyleczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze bardziej sie skupiam bo tutaj moj lekarz ma beznadziejne USG bo jeszcze 2D wiec nie za dobre .. to moze jeszcze bardziej nie potrzebie napedzic mi stracha. a badania na pomiar glowki itd bede miala robione a uwazam ze te sa najwazniejsze czy wszystko sie prawidlowo rozwija 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 zrobisz jak uważasz do niczego nie zmuszam, to była tylko moja osobista rada. Znam dużo młodych mam i wszystkie miały takie badanie dlatego stwierdziłam że u nas to standard być może się myliłam. Ja byłam na takim USG i wiem że jest wszystko ok:laugh: , bardzo mnie to uspokoiło bo cały czas miałam obawy czy maleństwo się dobrze rozwija i czy robię wszystko by tak było.
Życzę dużo zdrówka dla Twojego maleństwa i Ciebie.
Pozdrawiam 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie...

Ja mam żeby było śmiesznie 3 daty 🙂) na początku lekarz wyliczył na 25.01. Na usg w 8 tyg(po wymiarach kruszynki)wyszło że na 19.01 a w kartę mi wpisał 24.01 więc zobaczymy co będzie oby było dobrze.Od początku ciąży czujemy się super zero jakiś ciążowych dolegliwości hehehe oprócz tego że długo sypiamy i po kątach drzemki zarywamy 🙂))Pozdrawiam was mamusie i wasze dzieciątka 🙂też jestem ciekawa jak tam maleństwo się w brzuszku czuje i mógłby się zacząć ruszac już...bynajmniej wiem że żyje 🙂)) 🙂
Udanych i wypoczętych wakacji 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie styczniowe mamusie! co u Was słychać? jak się czujecie, czy brzuszki Wam już rosną (bo mi tak! 🙂 ) czy macie już wybrane imiona? czy pokusiłyście się na kupno czegokolwiek dla maluszka? Pozdrawiam!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie już brzuszek troszeczkę wystaje chociaż waga stoi w miejscu... Idę w tym tygodniu na usg i nie mogę się już doczekać 🙂
Ja sama nic dla dziecka jeszcze nie kupuję ale przyznam wam, że moja mama tak się cieszy, że zostanie po raz pierwszy babcią, że już kupiła kilka słodkich bejbi ciuszków. A Wy kupujecie już coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...