Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Jak tam wasze maleństwa? Moje od paru dni zaczęło o sobie dawać znać i bardzo mnie to cieszy gdy poczuje ze puknie w brzuszek. Mam pytanko, czy wiecie juz czy bedzie synuś czy córeczka? Mnie pożera ciekawość choć jest mi bardzo obojętnie jaka bedzie płeć...zastanawiam sie czy na usg 2d bedzie widac juz płeć czy też trzeba pójść na 3d/4d? pozdrawiam wszystkie brzuszkowate 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wieczorowo...

Byliśmy w kinie się troszkę pośmiać 🙂 (Kac Vegas).Polecam

Znalazłam znów parę fajnych gadżecików.
na www.motherhood.pl wynalazłam poduszkę kojec w krztałcie litery C na okres ciąży i karmienia.Zamówiłam sobie i mam nadzieję że będę zadowolona.
A w gazetce M jak Mama wyczytałam o Muszlach laktacyjnych zamiast tradycyjnych płatków laktacyjnych. Mają dużo zalet,chronią podrażnione brodawki przed otarciem bo nie dotykają ich, i zbierają wypływający z nich pokarm który zbiera się na dnie miseczki i brodawka pozostaje sucha i się szybciej goi.
Są wprawdzie droższe od zwykłych (kosztują ok. 35-55 zł, firma Avent, Medela), ale nie trzeba ich wymieniać (jeden komplet starcza na cały okres karmienia.

🙂 🙂
Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcia; ja jeszcze nie wiem ale patrzyłam w galerii brzuszka to niektore juz w 17 tyg wiedza co beda mialy 🙂

Sarusia
ja pare dni temu cos poczulam ale tez nie jestem do konca pewna czy to bylo malenstwo... poczekam na bardziej wyrazne ruchy:P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Któraś z Was pytałą o potrzebne rzeczy dla dzidziula.
Co potrzebne przez pierwszy miesiąc życia...
Ubranka :
-body z krótkim rękawem, 7-9 sztuk
-body z długim rękawem, 7-9 sztuk
-śpioszki, 4-6 sztuk
-pajacyki, 5 sztuk
-kaftaniki, 3-5 sztuk
-skarpetki, 3 pary
-czapeczki, 3 sztuki
- łapki nie-drapki (rękawiczki)
-sweterki lub bluzy, 2 sztuki

Ponoć ubranka najlepiej kupowac w rozmiarze 62 a tylko kilka w rozmiarze 56 bo dziecko szybko z nich wyrośnie.

Do snu :
-łóżeczko, materacyk, kołderka, bielizna pościelowa (2 komplety), ceratka do położenia pod prześcieradło, gruby kocyk,cieńki kocyk (2 sztuki), rożek.

Na spacer :
- wózek z głęboką gondolą, śpiwór do wózka lub ciepły kombinezon, torba na akcesoria, osłona przeciwdeszczowa, fotelik samochodowy.

Akcesoria do higieny :
- przewijak, plastikowa wanienka, termometr do mierzenia temp. wody, paczka pieluch new born, pieluchy tetrowe (10 sztuk), krem przeciw odparzeniom, wilgotne chusteczki pielęgnacyjne, płyn do kąpieli dla niemowląt, oliwka, spirytus do przemywania pępka, jałowe gaziki (20 sztuk), niemowlęce ręczniki kapielowe (2 sztuki), nożyczki z okrągłymi końcówkami, szczoteczka do włosów, proszek do prania dla niemowląt.

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELO KOBITKI 🙂
jezuu, teraz waze dodatkowe 2 kg! jestem wlasnie po grilu - mniaaaaam!!!!!
Kreska - tez juz o tym pisalysmy i nawet zamieszczalam zdjecie swoejgo brzucha z tą kreska jakos w 17 tyg.
Teraz jest ona wyrazna i pepek od tygodnia wylazi i juz prawie sie zrownal (a mialam bardzo gleboki pepek 🙂 )

DZIEWCZYNY! dzis kupilam nowy nr M JAK MAMA i czytalam co nasze Malenstwa juz czuja (zapachy, glos mamy a nawet dokaldnie juz slysza glosy z zewnatrz..tak sie wzruszylam ze czekajac w myjni na nasze autko poryczalam sie 😜 )

Katarina - ja wlasnie uciekam bo maż odpala na kompie KAC VEGAS 🙂 mam nadzieje ze smieszny bedzie 🙂 to synkowi poprawimy nastroj na wieczor 😉

Te poduszki w kstzalcie litery C - ja mialam kupic, maz bardzo nalegal, ale...one sa drogie a od znajomych wiem ze sie srednio przydaja. Dostalam od jednej kolezanki ta podusie do karmienia w litere c ale tez mowi ze z niej nie korzystala a sama dla siebie do spanie bede po prostu wykorzystywac zwykle poduszki pod brzuch i kolano.

PŁEĆ 2D czy 3D - mój lekarz stwierdzil ze jemu duzo latwiej jest dostrzec płeć na 2d.
Pierwsze sugestie dot. chlopca padly z jego ust w 13 tyg, potem na 90% w 17 tc no i teraz w 20 na 100% 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina - widzę ,że dziewczyny poratowały Cię już listą potrzebnych rzeczy więc nie będę się powtarzać

Co do pępka i linii to pępek zaczyna wyłazić zwłaszcza wieczorami kiedy brzuch jest większy a linii nie mam

Jagoda - właśnie wyszłam z kąpieli i znowu dzidzia się wybrzuszyła. Zrób może eksperyment: wejdź sobie do wanny z ciepłą wodą i zanurz się tak żeby tylko czubek brzucha był ponad powierzchnią wody. Mnie właśnie dwukrotnie w takiej sytuacji się to przydarzyło. Nie wiem czy siła wyporu działa na dzidzię czy dzidzia szuka chłodu i tam sama podpływa. Może i Tobie się uda - fajne uczucie

Pozdrawiam i życzę miłej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to z tego co czytam to nie jestem osamotniona...u mnie też ani śladu kreski no i pępek bez zmian
a dla tych mamusiek to mają dużo czasu polecam elektroniczną wersję książki Tracy Hogg "Język niemowląt". znacie?? ja przeczytałam 1 rozdział i bardzo mi się podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba dziś jestem pierwsza 🙂 pół nocy nie mogłam spać,a od rana Mnie wzięło... na prasowanie 🙃też tak czasem macie?

Dzień dobry w niedzielny poranek,życzę udanego dzionka


Katpio muszę Ci powiedzieć,że już pierwsze strony książki Mnie wciągnęły 🙂 fajna sprawa
No i wózek ,który wybrałaś rewelacja-chyba się na taki skuszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...