Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ważyłam się dziś i przytyłam 1 kg czyli od początku ciąży niecałe 2kg.MAŁO! co do niezdarności-mam to samo nie mogę się przeciągnąć bo mnie skurcz łapie, w większości zajęć muszę liczyć na męża ,śmieci nie wynoszę bo są za ciężkie ,duże zakupy nawet jak jadę po nie samochodem ktoś musi je wnieść do domu więc też robimy je razem.Ze sprzątaniem jeszcze daję sobie radę na szczęście.Mąż mnie i tak mocno odciążył bo zmywa mi zmywarka ,kupił mi specjalna szczotkę do dywanu wystarczą lekkie ruchy odkurzacza i dywan błyszczy czystością ,poza tym obiady je w pracy więc ja gotuje tylko dla siebie ,a nie zawsze mamy ochotę na to samo poza tym zajmuje mi to mniej czasy niż jakbym miała też dla niego ugotować.Mogę sobie spokojnie odpocząć popołudniu i tak robię 😉Ale czuć czuję się czasem trochę niezdarna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja na szczescie mam kilka par adidasow,ale do pracy musialam kupic sobie plaskie buty.Juz od ok 12tygodnia nie moglam w szpilkach chodzic.Jak jechalismy na wakacje zalozylam nowiuskie szpileczki i co? Pare metrow po lotnisku i nogi mi popuchly,myslalam,ze te szpileczki mi zedra cala skore ze stop..

Lece wziac sie za jakas robote 🙂
papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud - ja też się ważyłam i niestety od ostatniej wizyty u gin przybyło mi 2 kg czyli od początku ciąży 11!!!!!!! Skończe tak jak z pierwszą ciążą czyli na plus 22 albo i lepiej!

Zmywarka - fajny wynalazek ktorym się cieszę już kilka ładnych lat ale powiem Ci że po pierwszej euforii (na początku wszystko cieszy) to teraz nawet nie chce mi się naczyń do niej wkładać. Rozleniwiłam się bardzo przez ostatnie 2 lata kiedy to musiałam zatrudnić opiekę do Julki (dziecko konczy szkołe np o 11-12 a ja i mąż w pracy do 17). Pani oprocz tego ze przyprowadza młodą do domu to jeszcze sprząta, prasuje i gotuje nam obiady więć po powrocie z pracy naprawdę mogę się położyć i tak właśnie robię. Mam tylko nadzieję, że po porodzie zbędne kilogramy uda mi się mimo to szybko zrzucić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupilam ziolowy żel na krwiaki bo to coś na udzie przybrało kolor czarny i nie schodzi :/ a zostało jeszcze ponad 3 miesiace niezdarnosci to moze sie przyda 🙂

Co do przeciagania się - hehe - dokładnie się na to poskarżyłam wczoraj mężusiowi - bo wystarczy lekko się napiąć i już czuje jak mi zaraz cała łydka sztywnieje...okropieństwo.


Pinacolada - masakra, ja sie juz nie wazę 🙂 co ma być to będzie (ale nie jem już w ogóle jasnego pieczywa :P:P 🙃 ale czekolada, szarlotka..czemu nie hehehe:laugh:







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też niezgrabnie słaniam się po domu jak słonica :P mam tylko problemy z córcią bo ten nasz szkrab jeszcze wszędzie sam nie wejdzie to kucam z wielkim rozstawem nóg 🙂 jakoś trzeba sobie radzić .
mycloud pocieszyłaś mnie z tym rozstawem domku, bo już się bałam o Twoje zdrowie!
na wagę nie stawałam od tyg ale miałam narazie 1kg do przodu pewnie już jest więcej bo czuję, że mnie przybywa tak jak w pierwszej ciąży po 20tc robi się mnie więcej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie skończyłam rozmawiać z moją przyjaciółką (która rodziła 2 tyg temu).
Co do jej wagi - ona przytyła 6 kg przy wzroście 175 i mówi że 2 dni po porodzie miała płaski brzuszek i wchodziła we wszystkie spodnie i t oz dużym luzem... 🤢 takim to dobrze 🙂
Zosia jest ponoć mega aktywnym dzieckiem, w dzień prawie wcale nie śpi i jest marudna i trzeba się nią non stop zajmować...
Opowiadała mi o tym jak dziwnie jest wsadzac takiemu maleństwu wiekie czopki na kupkę :/ hehe (zabawne jest to ze czasem dziecko od razu ten czopek wypycha z powrotem kilka razy az w koncu wypchnie z kupką :laugh: )
Mowiła że nadal na hustawki nastrojów i że zazwyczaj wieczorami ryczy ze jest wyrodna matka bo traci cierpliwosc czasem i przekazuje dziecko mężowi (a że mąż spokojniejszy to dziecku się automatycznie udziela i sie uspokaja u taty).
Mowila ze nie ma czasu na jedzenie, mycie glowy, zakupy - mala na spacerach drze sie w nieboglosy wiec juz z nia nie chodzi 🙂
Ech,ale nas czeka harówka 😉






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie w maly piatek 🙂 tzn. Czwartek 🙂

Dusia-wiesz jak sie wzruszylam, lzy mi poplynemy po przeczytaniu. Urocze!

Witam nowa Mamusie Anie 🙂 (z Irlandii)

tak czytalam czytalam ciarki po plecach przechodzily po niektrorych postac a juz nie moiwiac o tym ze mnie lapusia swedzala na mysl jakbym dopadla tego "gostka" co sie miksuje od odpowiedzilnosci

Kazdej historia jest wzruszajaca.

Wiecie co ja jestem dzeckiem zolnierza zawodowego i pielegniarki rygor i dyscyplina nie byla mi obca w zyciu i za co jestem wdzieczna swoim Rodzica u nas piecze nad wychowaniem miala Matka ale jesli chodzi o dyscypline to Ojciec Kochane dzielilam pokoj z Bratem(5-lat strszym) Tata wpadal od czasu do czasu do szafy i jak cos mu nie pasowalao to wyrzucal wszystko i mieszal nasze rzeczy i dawal 30min na poukladanie wszystkiego w KOSTKE!ROWNO!moze to brzmi okropnie ale do dzis dnia mam porzadek w szafach 🙂 a co do puszczania na prywatki, imprezy, nie bylo mowy meldowanie sie w domu godzina 20.oo w 18roku zycia Ojciec poscil mnie z kolega na sylwestra powrod do domu godzina 6rano(dzwony wybiljaly 6 a ja otwieralam dzwi do domu)zbuntowalam sie i w wieku 19-lat wyszlam za maz!!!Ojciec pierwsze to czy jestem w ciazy? i skad ten pomysl zamaz pojsca? na co ja otparlam (przez stol i lawe...tak sie balam Ojca bo u nas bylo naprawde RYGORYSTYCZNIE I LANIE SIE DOSTWALO I JUZ JAK TRZEBA BYLO mlodszego po dupie a jak juz starszy to dupska Rodzice nie szukali powiadali :pysk pyskuje pysk dostaje) ze che wyjsc za maz bo che wychodzic na imprezy! smiech na sali byl. (prawie dostalam dyplom dojrzalosci a tu zamaz mi sie chce) ale ja nie ugieta kochalam i chcialam Tata jak prowadzi do slubu byl dumny z corci ze nie zaciazyla i ze idze na studia mimo ze jest mezadka! w malzenstwie byla istna "sielanka"(sarkazm)skonczylam studia zrobilam licencjat pielam sie w pracy awanse ...ale brakowalo tego najwazniejszego o czym pragnelam jak pierwszy raz wzielam na rece mojego pierworodnego Bratanka zapragnelam miec Dzieciatko swoje wlasne Kochane ... maz nie mogl mi dac i po 14latach malzenstwa rozwiodlam sie. Bylam wykleta z rodziny ze mi zyly w dupie od zyly ze mi sie w glowie po przewracalo ze odchodze od meza ze skoncze w rynsztoku za to ze chce miec dzecko w rezultacie go bedziesz miala(tak mowiono) i ne bedziesz wiedzala z kim!!! to dopiero upokazajace! stanelam na nogi po roku poznalam czlowieka z ktorym zyje i spodzewam sie jego dziecka, on rekompensuje mi wszystko to co mnie zlego w zyciu spotkalo, jest moja opoka podpora, przyjacielem i od 5miesiecy jest moim "formalnym" narzeczonym z bylym mezem mam kontakt dobry teraz zostalismy przyjaciolmi bo w malzenstwie bylo roznie i podluznie.
Ale i ja sie rozpisalam z moja historia. Za co przepraszam.
Poziwem Wam Kochane na koniec kazda z nas jest kowalem swojego losu i nie ktore ida kreta droga a nie ktore maja prosto ida w prost co celu ale suma sumarum kazda z nas odnajduje/odnajdze swoje miejsce w zyciu czego kazdej z Was i sobie (pewnie wiekszosc juz znalazla)zycze a w szczegolnosci ktos wyjatkowy Tobie! znalezienia ostoi i opoki w zyciu.

A teraz koncze bo jak zwykle sie rozpisalam za co przepraszam.

Udanego dnia Wam mamusie zycze, poglaszczcie swoje brzusie ode mnie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia- nieźlee ale takie zasady sa doobre, mi brakowało ojca..

Ej wiecie co zastanawiam się czy ja czuje tą czkawke czy dziecko mnie duga rączkami, po prawej stronie dzidiza ma głowe, i to taam cały czas ja czuje ja kopniaków w ogóle nie cczuje.. hmm:P więc to chyba ta czkawka:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81- powiem Ci że to chyba zależy od temperamentu dziecka, mój siostrzeniec ponoc tylko śpi i je, hehe moja siostra musi go w nocy budzić na karfmienie bo by przespał całą noc, budzic go musi bo by jej piersi eksplodowały 😁 taaki leniuch z małego bąbelka:P A siostrzyczka nic tylko ponoc chodzi i cały czas by głaskała Damianka hehe starszy brat chyba czeka aż urośnie żeby samochodami sie pobawic 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i wysłałam im dziś zdjęcie mojego USG, to siostra pokazała synkowi i mówi zobacz to dzidzius od cioci Syli, a On mówi to Ona juz urodziła huraa hehe:d a ona mu tłumaczy że nie jest jeszcze w brzuchu to sie załamał i mowi znoooowu 😁 😁 ahh tez dzieci:P siostrzenica dzis w przeczkolu siostrzeniec w domu bo chory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla to mnie pocieszyłaś 😉

jak sie Vanesska poda do mnie to przewaline, oj bedzie kapryśna:laugh:
ale jak sie poda do Tatusia to już dziś zaczne szukać na allego czegoś na poskromienie energi :laugh:

jak byłam na USG i zobaczyłam jak strasznie sie rusza i sie kręci bylam w szoku, kilka godzin później zobaczyłam jak jej Tatuś na myjni ręcznej zasuwa przy aucie. No kurcze prędkość ta sama:laugh: on mył auto a ja ze wzruszenia płakałam:laugh:
ludzie na mnie patrzyli jak na czuba:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczerze mówiąc ja już bym chciała żeby był styczeń i żeby maleństwo było już z nami żeby mogła przytulić swojego synka 🙂 hmmm a tu jeszcze tyle...teraz to nam się dłużyć będzie pewnie 😞
Kurczę a tu jeszcze tyle zakupów przed nami i to tych najlepszych:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem dziewczynki juz w domku
miałam wam powiedzieć już rano ale zapomniałam, wczoraj jak byłam u lekarza specjalnie sie spyałam o te nasze przeklęte bóle kręgosłupa i juz wiem powiedział mi że jeżeli to jest taki ból jak przy miesiączce ale przy tym nie ma innych objawów typu przechodzący taki jakby prąd po szyjce macicy brunatne lub krwawe upławy to znaczy ze wszystko ok bo macica jak sie rozrasta daje taki własnie ból ale jesli te objawy występują może to swiadczyc o początkach przedwczesnego porodu który może zacząc sie objawiac ok 24 tygodnia ciązy trzeba bardzo na siebie uważać ale powiedział że nie należy bagatelizować żadnego bólu trzeba sprawdzić nawet jesli nie ma innych objawów czy czasem szyjka macicy sie nie skraca i nie rozszeza wiec kobitki od teraz uważamy na siebie nasze dzieci to nasze skarby wiec dla nich zrobimy wszystko co najlepsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wróciłam ze szkoły - dzwonili, że Julkę boli bardzo brzuch i musiałam ją odebrać. A jeszcze czeka mnie dziś wywiadówka a potem wizyta z Julką u lekarza.
Tak, tak dziewczyny - takie są uroki macierzyństwa 😉 Was też to czeka i mnie samą też - powtórka z rozrywki.

Jak nie padnę wieczorem to jeszcze się odezwe. Na razie żegnam. Pa,pa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja Wam powiem że nie chce wcale żeby był już styczeń:d hehe "ktoś" wymyślił nie bez przyczyny te 9miesiecy, ja myślę że my sie jeszcze do tej pory strasznie zmienimy 🙂 a po urodzeniu dziecka to juz dopiero 🙂 jak by już było to za szybkoo, pomyslcie same za małe czasu na oswojenie się z tym oswojenie ludzi, poszukanie wózka łóżeczka skompletowanie ciuszków pościeli i tego wszystkiego. A tak to mamy jeszcze te ostatnie 9m tylko dla siebie i dla większosci ostatnie chwile kiedy mozna byc we dwoje 🙂:P więc spokojnie wszystko musi mięc swoj przebieg:P

A nikt mi nie wierzy że ja sie porodu nie boje a jakoś serio sie go w ogóle nie boje.. 🤔 a Wy?

Basia81- hehe no widzisz u mnie jest tak że jak będe mała ja to mam przechlapane nie dawałam mamie życ pól roku:P a i od początku miałam sobie dzień z nocą na odwrót natomiast mój mężczyzna był zawsze grzecznym i nad wyraz dorosłym dzieckiem.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy- ja mam częste te cholerne przeszywania w szyjce macicy, boje sie że conajmniej mi sie skraca za bardzo już nie mówiąc o otweiraniu! a tutaj mi tego nie sprawdzą!! 😞

pinacolada- hehe córka chyba coś przeskrobała 😁 ja tak miałam zawsze, coś się ze mną działo jak mogłam mieć przekichane:P wtedy mama sie martwiła żeby była zdrowa a złe rzeczy jak jedynki czy uwagi szły w odstawke a potem zapominała 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla nie martw sie juz niedługo będziesz w Polsce to pójdziesz do lekarza napewno będzie dobrze mi powiedział lekarz że dużo trzeba odpoczywać wiec idz sie połóz do łóżka a nie sprzątaj 🙂 no ja 4 pralke juz piore i jeszcze tylko podłoga do umycia i tez leże
wiecie co tych ubranek co mi mąż wczoraj kupił to nie ma 100 szt. ich jest chyba 200 no powaga 4 pralka każda po 5 kilo bo więcej nie wchodzi łoooo 🙂 🙂 🙂 ale jak pachną mmmmmmmmm takim małym dzieckiem bo kupiłam specjalnie lovelle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jak tam mamusie stoicie z szukaniem łóżeczek dla swoich pociech ja własnie chodze po necie i wpadło mi w oko http://www.nokaut.pl/oferta/lozeczko-mocca-drewex.html jak myslicie bedzie ładne chce takie na kółkach bo córcie wszedzie bede wiozła ze sobą to do kuchni to do salonu i koniecznie z opuszczanym bokiem albo wyjmowanymi szczebelkami a wy jakie łóżeczka chcecie mieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka323- ja głównego GP mam polaka w medicusie. Tylko pierwsza wizyta u niego jest dopiero w 24tygodniu ciąż, pierwszą(płatną) wizyte miałam i Jakubowa ginekologa, wtedy zabuliłam 160euro za usg i potwierdzenie czegoś co już wiedziałam no ale zbadał wszystko cacy. I ja należe pod ten cały ich progra materiny scheme(czy jakos tak) że cała opiekę lekarską mam za darmo, po co płacić za coś co mi się należy? mam wizyty w szpitalu i Gp. Byłam w cork w głownym szpitalu ale lepszy(niby) dostęp mam do mitchelstown do kliniki i mnie tam przenieśli(pytali oczywiście) mi to obojętnie bo położnicy sa tacy sami, oni maja zmiany z ta kkliniką bo ta klinika jest od tego szpitala. Jedyne co nie dawno wyczytałam, a w sumie nie wpadłabym na to żeby sobie dodatkowe badania dobierać(pod wzór polskich) i po prostu za nie dopłacać na własną rękę. Nie wychodza drogie sumy. Szkoda kasy wydawac tyle za każda wizyte+usg 160euro. Wole odkładać i nakupić potem dziecku chocby zabawek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...