Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
Syla to będziesz miała włochate maleństwo - ja nie wiem co to zgaga, w pierwszej ciąży miałam raz jedyny i to był mój pierwszy raz w życiu kiedy miałam zgagę i do tej pory nie wiem co to 🙂 ufff całe szczęście bo Wam strasznie współczuję jak piszecie o tej dolegliwości


Boże ale to serioo bęedzie miało włosów a włosów, a slyszałam tez już nawet że jak zgaga to na dziewczynkę hehehe 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Syla ale dzieci jak się uczą to od razu za góra nie złapią 😉 moja córcia nie była poobijana, a w łóżeczku mamy ochraniacze plastikowe na górę żeby drewna nie zjadała - nadrabia jedząc książeczki 😉 a co do nóg to moja córa zawsze wkłada pomiędzy szczebelki ale zawsze jak się wierci to nóżki pierwsze wyciąga!

w te zabobony wszystkie nie wierzę - druga córka ma być i zero zgagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nadal uwazam ze porzadne lozeczko to tylko drewniane zwykle tradycyjne. Tyle dzieci sie w nich wychowalo i nie znam nikogo kto by sie platal w szczebelki 🙂
Pampery sie nie przeterminuja ale po co juz teraz kupowac 🙂 akurat pampersy sa w kazdym wiekszym sklepie i wszystkie jednakowe.

Zgage mam od samego poczatku i zawsze mnie meczy przed zasnieciem i to tak, ze az maz mowi ze "pachne kwasem zoladkowym" :P masakra bo nigdy w zyciu nie mialam zgagi i nie wiedzialam co to i jak to ale meczy mnie to juz na tyle czesto ze jutro kupuje migdaly. Na mnie mieta nie dziala a mleka nie bede pila fuuj 🙂

Dusia - niedziekuje na szczescie 😘





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uciekam bo dzis jakis straszliwie spiacy i leniwy dzien...mielismy tyle rzeczy zrobic i jechac gdzies pospacerowac i caly dzien przelezalam i spalam albo tv ogladalam...:/


Kolorowych snow Stycznioweczki papa




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda- ja jak wypije szklanke mleka cieplego(kakao) pomaga ale na nie długo.. ja natomiast nie wezmę do ust migdałów fuuj:P heh wszelakie orzechy są dla mnie obrzydliweee:P


jutro 22 tc mi sie zacznie 😁 to jest 6m czy od 23tc? bo juz nie wiem. Jestem juz taka wielka że mi ciężko! ja sobie siebie nie wyobrażam w 9m! szok .. a waga wskazuje codziennie wiecej juz mam 61kilo!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdoberek w poniedziałek 🙂

Jak Mamuśki po weekendzie?
Poczytałam i widzę,że wrze dyskusja na temat:łóżeczko czy kojec?
Osobiście wybieram łóżeczko,bo bardziej stabilne,są szczebelki ułatwiające dziecku podnoszenie czy też póżniej wstawanie,no i wychodzenie jak będzie starsze.
Kojec też jest fajny nie neguje Waszego wyboru-plus taki,że możesz go zabrać np.do dziadków 🙂,zajmuje tyle samo miejsca co standardowe łóżeczko,nie trzeba kupować do niego ochraniacza itp.jest kolorowy 🙂,kółka do przestawiania...
My robimy tak!kupujemy łóżeczko do domku i kojec na wyjazdy 🤪

Jagoda daj znać jak transakcja 🙂 aha a ten wózek jest mega funkckjonalny-oglądałam Go jakieś 2-mies.temu i padło,że to ten.Polecam!!! 😆 i cena niezła 1050pln w slepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane kobitki 🙂
katar i kaszel dalej mnie meczą ale siedze grzecznie w domku w łóżeczku to mam nadzieje że mi przejdzie
oj gorąco u was jesli chodzi o tematy łóżko kojec wózek
kochane każda zadecyduje po swojemu i kazda ma swoje racje ja wam powiem nie wyobrażam sobie aby moja córcia jeżdziła bez gondolki dziecko musi być wyciągniete wygodnie rozłożone i bezpieczne dlatego ja kupuję wozek gondola plus spacerówka a jeśli chodzi o łóżeczko mam już upatrzone drewniane łózeczko z opuszczanym bokiem dlaczego drewniane? juz mowie moj brat ma łóżeczko turystyczne i niestety nie jest zbyt praktyczne dla dziecka problem ze wstaniem nie polega tylko na braku szczebelków ( do tych łóżeczek są specjalne uchwyty) problem polega na tym że dólł łóżeczka nie jest stabilny i jak dziecko chce wstać to nie potrafi bo sie huśta na pupie dół nie jest przymocowany ja własnie dlatego zdecydowałam sie na łóżeczko drewniane a ponieważ jestem osoba ktora chce mieć corcie przy sobie cały czas znalazłam łóżeczko na kółkach 🙂jagodka powiem tak moj mąz chce za wszelka cene kupi chicco wozek ja natomiast znalazlam dokladnie ta firme ktora masz ty tylko inne barwy nie wiem jednak gdzie sa te wozki w sklepie zeby sobie je zobaczyc na zywo i podpieram sie tylko netem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim mamusiom 🙂

Dawno mnie nie bylo ale nie mialam za bardzo czasu 😞
Właśnie wróciłam z badań ide zjesc sniadanko bo odczuwam głód 😁 😁 😁 😁 😁

Jagoda Robiłaś moze badania w szpitalu u Kusia? Jak mozesz to napisz mi gdzie wyniki odbierałaś bo mi tlumaczyla babka ale nic z tego nie zrozumialam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie 🙂

jestescie kochane:* podziekuje za wsparcie jak juz wszystko zalatwimy, boje sie narazie dziekowac... 🤢

anioł - ja wlasnie robie tak samo, w domu drewniane lozeczko tradycyjne, na wyjazdy łozeczko turystyczne.
Ty tez zdecydowalas sie na EMJOT TREECO?? 🙂
My nie mozemy wybrac koloru - maz inne typy ja inne 🙂

Syla - Ty nasza dziewico 🙃
🤪 :laugh: nie gadaj żeś gruba bo grzeszysz :P Pieeekny brzucholek 🙂
Slicznie tam u Was 🙂


KARINA JAKIE BADANIA???? mi KUŚ zlecił krzywą cukrową i zwykła morfologię i mocz i tyle ale to robię na wasną rękę zawsze - prywatnie, nie u niego w szpitalu...no a krzywa cukrowa to ok. 26 tygodnia to chyba za wczesnie u Ciebie..??? daj znac plizz 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu gadaja na TVP2 o szczepieniach dla kobiet w ciazy.

aaaa i widzę, że zaczynacie w końcu przybierać na wadze moje drogie 😆
🙃

Może mnie i Pinacolade dogonicie hehehe 🙃 🤪 🙃 😁 :laugh: 😆




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEŚLĘ WAM LISTĘ POTRZEBNYCH RZECZY DO SZPITALA - DLA MAMY - jest to fragment maila mojej znajomej, która w maju tego roku rodziła na UJASTKU w Krakowie (tak więc praktyczne rady co potrzebne):


3 koszulki nocne (można sobie wziąc cos na przebranie, dodatkowo możesz sie w nocy pocic- nadmiar wody zatrzymanej w organizmie schodzi)
-szlafrok
-kapcie
-klapki pod prysznic
-majty poporodowe
-podkłady pop. miałam, ale na Ujastku były
-kosmetyki
-ręczniki (ok.2, nie schły zbyt szybko, więc lepiej mieć w zapasie)
-poduszka do siadania (można bez, ale w pierwszych dobach "przyjemniej" na tym siedzieć)
-poduszka do karmienia (ewentualnie można sobie koc na kolana położyć i też się sprawdzało)
-nakładki silikonowe na sutki (ja miałam Aventu i do dzis ich używam)
-tantum Rosa do przemywania rany + miseczka plastikowa do rozpuszczenia saszetki
-tabletki przeciwbolowe były dostępne w szpitalu (podobno świetne są czopki Diclofenag, jeśli kogoś bardzo boli - 100% ulga, ale sama nie miałam potrzeby testowania)
-maść na bolące sutki (ja korzystałam z PureLanu 100, nie trzeba zmywać do karmienia i przynosił ulgę)
-woda niegazowana (myślę że ok 3 będzie ok)
-dokumenty + wyniki badań
-telefon + ładowarka
- na wyjście ze szpitala ciuchy te w ktorych przyjedziesz nie powinny być za duze jesli chodzi o spodnie; nogi mogą byc opuchniete i moje wsuwane buty, w ktore przyjechałam troche były ciasne



Jeśli macie jakieś dodatkowe rzeczy to piszcie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chce powoli kupowac koszule nocne i szlafrok itd od pazdziernieka ale takie rzeczy jak wkladki laktacyjne podkłady jednorazowe i kosmetyki to dopiero w styczniu kupie ... nie wiem czy dobrze mysle ale chcyba dobrze
a tak poza tym to powiem wam że coraz bardziej moje słoneczko odbiera mi rozum dzis siegnłam do lodówki po co ? oczywiście po widelec 🤪 dopiero jak otwarłam lodówke to sie zorietowałam że chyba jednak w szufladzie mamy sztućce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy - no ja tez sie zdziwilam, tymbardziej ze ja panikara jestem i wole miec wszystko duzo wczesniej gotowe gdyby coś...ale juz teraz papmersy to nie... 😉
Moja przyjaciolka ktora rodzila 24.08 a termin miała na 15.08 kupowala duzo rzeczy po terminie porodu hehehe i zdazyla 😉
Ja nie zamierzam kupowac wszystkiego teraz chociazby z tego wzgledu ze za jakies 2 miesiace sie wprowadzimy do nowego mieszkania to bede miala gdzie to wszystko przechowywac a teraz kupowac tylko po to zeby sobie zagracic pokoj i potem to znowu przewozic na nowe mieszkanie...bezsensu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiamamy-do szpitala dla siebie nie! dla dziecka tak!

Syla-gdzie ty gruba!!!!? bardzo ładnie wygladasz.Jak się ostatnio w lustrze przeglądałam dokładniej to mam wrażenie ,że kości biodrowe mi się przesunęły w szerz;-(

Co do łóżeczka ja też kupuję tradycyjne drewniane ,turystycznego nie kupuję bo na razie nie potrzebuję a jak będziemy gdzieś wyjeżdżać na wczasy to zakupię wtedy.Kupuję drewniane gdyż bardziej mi się podoba tzn.pasuje do komody i reszty zakupionych mebelków,chcę mieć taką pościel:
http://www.allegro.pl/item729701852_13_cz_posciel_haft_100x135_mamo_tato_2_x_gratis.html

(kolor kremowo-biały)więc do turystycznego nie pasuje.Poza tym łóżeczko drewniane też można kupić na kółkach ba może mieć nawet funkcję kołyski oraz szufladę na spodzie.Chcę zamontować do niego pozytywkę ,a jaką to zamieszczę fotkę.Ponadto pierwsze słyszę ,że przewijak można montować czy też już ma tylko turystyczne gdyż tradycyjne też ma lub można zamontować.To tyle mojego zdania.Oczywiście jak ktoś prowadzi bardziej turystyczny tryb życia to sama nazwa mówi za siebie ,że łóżeczko turystyczne jak najbardziej jest wtedy ok. [img size=200]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/niania_roz_1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...