Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam sobotnio!
Malwik tak sobie wczoraj o tym kombinezoniku myslalam i wpadlam na pomysl ze widzialam gdzies kiedys na jakims dziecku cos podonego tylko zyrafke...dla dziewczynki jz bardziej, tylko czy ja to teraz gdzies w sklepie znajde 🙂 ??
Basia ja juz chyba tez sie troszku nie moge doczekac...i tylko sie zastanawiam jak ja sobie poradze bez tych kopniaczkow w brzuszku 🙂
buziaki dla Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcia2 napisał:
ja jeszcze nie kupowałam ciuszków bo wszyscy dookoła wciąż mi powtarzają ze mam na to jeszcze czas, ale widzę że Wy dziewczyny już macie niezłe rozpoznanie w ubrankach itd. Może tez juz powoli zacznę się rozglądać 🙂


Marcia nie słuchaj innych,kieruj się własnym zdaniem,ja gdybym słuchała swojej siostry to też do dziś bym nic nie miała.Później mocno odczujesz wydatek.Ja mam już prawie wszystko i pytam się męża czy odczuł ,że wydaliśmy jakieś 1000zł do tej pory na ubranka,sprzęty,akcesoria itd?on mówi,że w ogóle.Ale jakby mi przyszło od razu wydać 3000zł albo więcej to już by się odczuło.Zresztą to wielka przyjemność takie zakupy;-)
Miłego weekendu dziewczynki,my dziś mamy sporo pracy w domu,firany już pościągane,piorą się,teraz trzeba kwiaty pozdejmować bo już zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ocho jaka cisza...my dzis mielismy sprzatac ale strasznie mi sie nie chce...leni straaszny. Bylam z cora w empiku dziecko w swoim zywiole mogla sobie powybierac ksiazeczki - wchodzila na wszystkie ksiazki, ale siostrzyczce chyba zrobilo sie nudno i zaczela mame usilnie zmuszac do siedzenia.
mam ostatnio takie dziwne leki ze mala sie bedzie wczesniej pchala na swiat, niby wszystko jest ok wyniki dobre a ja takie dziwne przeczucie....mam nadzieje ze mi to przejdzie.
buziole dla Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane ;*
Wróciłam ze szkoły nie dawno !
Ale mam straszną grypę ! ;(
Masakra gorączka już 2 dni..
Kaszel ból gardła.. !
A katar straszny zatkane zatoki wysmarkać się nie mogę a jak mi leci z nosa to woda.. ;(
Oczy mi łzawią tragedia ;(

Zarzućcie jakimiś dobrymi lekami na grypę które możemy brać ..
Albo jakieś domowe sposoby ale to wiem herbatka z lipy , mleko z miodem i czosnkiem , syrop z cebuli czy tam malinek , znacie cos innego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos wyjatkowy z tego co mi lekarz mowil na goraczke paracetamol a na kaszel calcium .... moje mile jak pisalam wczesniej upierdliwosc rzeczy martwych komputer odmowil posluszenstwa a konkretnie klawiatura wiec przez jakis czas rzadko bede tu zagladac a szkoda trzymajcie sie cieplusio i poglaszcie maluszki ode mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madziula napisał:
dziewczyny chyba załapałam grzybicę 😠 🤢
czy mogę dostać jakąś maść lub coś bez recepty ??
np. clotrimazolum podobno bez recepty ???


Skąd wiesz ,że złapałaś grzybicę? miałaś wymaz? jeśli masz grzybicę to lekarz powinien przepisać Ci leki na receptę.Clotrimazolum globulki są bardzo dobre,ale na receptę ,jest też maść na srom bez recepty,ale ma słabsze działanie.Moja rada-szybko do ginekologa.Błagam Cię nie leczona grzybica powoduje przedwczesny poród.Nic na własną rękę!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos__wyjatkowy_ napisał:
Witam kochane ;*
Wróciłam ze szkoły nie dawno !
Ale mam straszną grypę ! ;(
Masakra gorączka już 2 dni..
Kaszel ból gardła.. !
A katar straszny zatkane zatoki wysmarkać się nie mogę a jak mi leci z nosa to woda.. ;(
Oczy mi łzawią tragedia ;(

Zarzućcie jakimiś dobrymi lekami na grypę które możemy brać ..
Albo jakieś domowe sposoby ale to wiem herbatka z lipy , mleko z miodem i czosnkiem , syrop z cebuli czy tam malinek , znacie cos innego ?


Teraz sposób na grypę-jakiś czas temu podawałam przepis na nalewkę czosnkową niezawodne na grypę:

Czosnek kilka główek ok.3
Miód mały słoik -dać ok.połowy.
Sok z wyciśniętej cytryny-ok.3sztuki.
To wszystko razem do słoika,czosnek z miazgi,a jak nie masz pokrój nożem na małe kawałeczki.Niech poleży przez noc w lodówce i spożywaj następnego dnia 3x dziennie.Pomaga i dodaje sił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na katar możesz kupić w aptece homeopatyczny spray do nosa EUPHORBIUM. Działa znacznie lepiej niż zwykła woda morska-choc ta także pomaga walczyć z katarem. By odetkać zatkane zatoki mozesz sobie zrobic inhalację z samej gorącej wody (bez olejków). Na kaszel mozesz kupić syrop prawoślazowy-powleka drogi oddechowe i kaszel juz tak nie męczy. Na gorączkę wyłącznie PARACETAMOL (APAP lub inne odpowiedniki)i to tylko gdy temperatura wzrasta do 38 stopni i wyżej, bo aspiryna jest przeciwwskazana zwłaszcza w 3 trymestrze ciąży. No a miodek i cytrynka to z pewnością wzmocni. A z wapnem nie ma co przesadzać bo działa odwrotnie do magnezu. Jak nie przejdzie przez 3 dni to koniecznie do lekarza bo są też antybiotyki bezpieczne w ciąży, a przewlekła choroba nikomu na zdrowie nie wyjdzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na grzybicę pochwy można kupić bez recepty clotrimazolum maść ale nie globulki. Globulki można mieć zapisane 3 szt. o mniejszej dawce lub jedną o większej dawce. Zdecydowanie pomagają w zwalczeniu infekcji które niestety w ciąży często nawracają, dlatego dziewczyny zrezygnujcie z kąpieli w wannie i basenów jeśli jesteście wrażliwe w ciązy na infekcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie 🙂

podpisalismy umowe na kuchnie, wybralismy fronty, klamki, szkla etc.
to byl zdecydowanie dzień ZAKUPÓW !!! 🙃 🙃 🙃 🙃 🤪 🤪 🤪
Dziwie sie ze nie dzwonili z banku z pytaniem czy mi karty ktos nie ukradl 🙃
Mamy juz prawie wszystko dla synka - poza drobiazgami typu kilka pieluszek tetrowych z nadrukiem, łańcuszek do smoczka.
Cała reszta jest 🙂 Wydalismy 1100 pln w sklepie dla niemowlakow 🙂 a to nie koniec - bo jeszcze wszystkie kosmetyki i posciel 🙂
Kupilismy dzis 2 lozeczka - turystyczne i drewniane - zdecydowalismy sie na najprostsze jakie bylo bo pan powiedzial ze lepiej nie doplacac za aplikacje ksiezyca na lozeczku 140 pln a za to kupic lepszy dwustronny materac i wiele innych rzeczy.
Malo ze synkowi wszystko pokupowalismy to mamusia z tatusiem na siebie wydali drugie tyle - obkupilismy sie akurat w rzeczy ktore sie zbieraly od kilku sezonów 🙂
Ja kupilam buty, spodnie, ponczo, swteroponczo, okulary, plecak...ech, czego ja nie kupilam dzis :P
Az mi głupio, ale...TAK SIE CIESZE! 🙂 🙂 🙂


I tym optymistycznym akcentem żegnam sie dzis i zycze spokojniutkiej cieplej nocy!!!

papa









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie,

podudka:laugh:

u mnie pogoda fatalna, pada non stop 🙂

Jagódka super ze już masz wszystko dla Maleństwa, zakupy cieszą 🙂

marcia2, ktoś_wyjątkowy- ja bym sie bała syropu na kaszel bo mi lekarz powiedział, ze wywołuje skurcze. Ta naleweczka co Mycloud polecała pomaga 🙂 z lekami to bez konsultacji z lekarzem nie ryzykuj 🙂 trzymaj sie kochana i powrotu do zdrowia życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam niedzielnie!

my dzis mamy miec gosci a pod wieczor idziemy do teatru 😉 corcia zostaje z kolega meza i jego znajoma na 2h wiec mam nadzieje ze przez ten czas nie zrobi im krzywdy 🙃 🙃 🙃 a rodzice niech sie troszke odchamiaja bo jak beda dwie to strach pomyslec co to bedzie 🙂
Basiu u nas tez kijowa pogoda szaroburo i nijako, ale wybralam sie z corcia na spacerek po chlebek - sklep oddalony o 3min od naszej klatki a mi zajelo to 30min z malym tuptusiem i duzym brzuszkiem 🙂

Wy tez macie dzis problem z wejsciem na nasz watek? czy to tylko u mnie problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny ;*
Dziś do szkoły nawet nie poszłam , jestem tylko na chwile z pytaniem do Mycloud całą noc była w lodówce naleweczka więc już gotowa tylko powiedz mi czy ja mam jeść ten czosnek czy tylko pić syropek??

Zaraz się zbieram ubieram i jade na pogotowie bo to nie jest zwykły kaszel gdzieś mi na oskrzelach siadło jak nie na płucach wszystko mnie boli tam głęboko jak by w żebrach jak kaszle..krtań straszna chrypa.. 😞 i jeszcze mi migdała zaatakowało..straszne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia - wytrzymasz w teatrze? 🙂 my sie wybieramy od 2 lat i moja mama ma z uczelni karnety za freee i miala nam zalatwic ale teraz to ja sie juz boje...uczelnia ma rezerwacje w 3 rzedzie wiec tuz przy scenie no a teatr to nie kino - wyjsc na siusiu nie bardzo mozna w trakcie...
🙃

U nas tez dzis szaro buro, ale dopiero sie podnieslismy z lozka, zrobilam kawusie z pianka na 4 palce i bierzemy sie za skladanie łożeczka 🙂 🙂 🙂
Wczoraj ogldalismy mate edukacyjna (maz tam wcisnal glowe, lezal i wszystko naciskal i grzechotal 🙃 )
Potem jedziemy po kosmetyki i pieluchy, potem maz mnie zaprosil do restaurcji na kolacje a potem chyba spotkamy sie ze znajomymi 🙂 🙂 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...