Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Czesc Mamusie,

w koncu nam dzis podlaczyli neta.
[ TAK NA MARGINESIE = UWAZAJCIE NA UPC!!! NIGDY NIE KORZYSTAJCIE Z ICH USLUG! ja jutro pisze skarge do rzecznika praw konsumenta...masakra co oni z ludzmi wyprawiaja..]

widze ze mam do nadrobienia blisko 100 stron :/ nie wiem kiedy ja to zrobie...

tymczasem zycze wszystkim spokojnej nocki

papa







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuski 😉 po dlugiej nieobecnosci w koncu wrocilam :P Jak sie czujecie ... Mnie maluch daje popalic wazy juz ponad 2 kg i wierci sie jak najety wiedzialam ze odziedziczy charakterek po tatusiu ten moj maly rozrabiaka .... Kurcze bede musiala znalezc kilka godzinek wolnego zeby nadrobic zaleglosci w czytaniu tak to jest jak sie wyjedzie i nie ma sie neta 🙂 pozdrawiam cieplusio poglaszcie swoje brzusie i milego dnia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej widze ranne ptaszki z was mamuśki 😉
Aj pogoda za oknem jest straszna, zimno,mokro i ponuro aż nic się nie chce 😞 He niunia moja sobie smacznie spała - nie okopała mamusi :P tylko o 5 rano jak tatuś do pracy wstawał do dała mi pare kopów i dalej chyba poszła spać moja maleńka 🙂
Musze coś kupić mężusiowi bo strasznie mi narzeka na plecy, wychodzi mu teraz break dance 🥴 aj tylko nie wiem co mu wziąść na te biedne plecy 😞
Miłego dnia dnia życzę pomimo paskudnej pogody 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam porannie

My już nie spimy dłuższą chwilę, juz po śniadanku, mąż właśnie wychodzi odebrać Julę z kopalni - ciekawe czy zadowolona i czy w ogóle zdążyli tam się choć chwilkę zdrzemnąć ...?

Ja w nocy miałam prawie 1,5godz przerwę na zgagę, fujjj....

Widzę, że Jagoda do nas powróciła - he,teraz pewnie bidulka nadrabia zaległości

Pozdrawiam serdecznie wszystkie styczniowe mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pobudka śpiochy 🙂


jestem od 7 na nogach, zbieram sie do Jarka do szpitala- jutro wychodzi- operacja się udała i dzis ściągają mu gips z biodra 🙂

moja córcia mało kopie a wiecej sie wierci, daje czasami czadu, brzuch mi strasznie się rusza 🙂oczywiście stawia mi się non stop- czasem mam taki ze nie wiem czy to maleńka sie wypina na rodziców czy macica ćwiczy 🙂

a właśnie biore magnez 3x2 tabl a już 2 dzień mam takie cholerne skurcze łydek ze z bólu się wije po łóżku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry Kochane 🙂)) 🙂
oj jak mi tego forum brakowało 😆
Nadrobilam i tematów strasznie duzo!

Co do wagi - ja znowu 4 kg do przodu i tez bardzo sie martwie swoim nieatrakcyjnym wygladem, celullitem, spuchnietymi nogami, cerą...(teraz w naszej nowej lazience mamy takie oswietlenie w kazdej czesci lazienki i takie wielkie lustro ze po pierwszym prysznicu plakac mi sie chcialo jak sie zobaczylam!)
Ja tak jak Syla - w sumie 21 kg do przodu...ciezko juz z taka masa sie poruszac, schylac, stac dłuzej...takze porzadki trwaja i trwaja i konca nie widac a ile zlosci! 🙃 :P bo chcialabym tak wiele a nie moge, tak po ludzku fizycznie nie moge!
nawet ostatnio na spotkaniu z babcia mojego meza, ktora lezala = moglam jej tylko reke podac i ona mnie po niej wycalowala bo przez brzuszek nie bylo opcji zebym sie do niej nachylila i ja pocalowala w policzek...

Nasz synek jest BARDZO aktywny, praktycznie caly dzien wariuje i chce brykac z nami - wiec gadamy do niego, pukamy w brzusio, przybijakmy sobie piateczki, łaskoczemy go po stopkach 🙂 jedno mnie martwi ze np. 3 dni pod rzad jest taki nadaktywny a potem martwi mamusie bo teraz z kolei ma drugi dzien wyciszenia i spokoju i praktycznie spi caly dzien od wczoraj.
Malo tego jest bardzo grzeczny w nocy i w ogole mnie nie budzi.
Co wiecej 🙂 jest glowka w dol a w ogole mnie nie kopie po zebrach 🙂 mam tylko wieksze zgagi i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi naszych dzieciaczkow - Pinacolada - jejku, to az niewiarygodne! myslisz ze to mozliwe zeby w tym tc Lenka wazyla az tak duzo?? ja to bym na Twoim miejcu poszla chyba jeszcze na trzecie niezalezne usg i zobaczyla ktorej "prawdy" wyniki beda blizsze.


Grudniowki sie wypakowują, jejciuniu...
a ja Wam powiem ze dopadl mnie jakis irracjonalny lek przed porodem.
Moze dlatego ze jestem kompletnie niezdecydowala czego bym chciala - ani gdzie rodzic ani jak. Wszystkie opcje sa dla mnie zbyt przerazajace... 🤢
Popadam w jakas panike...remont sie skonczyl i chyba mam za duzo czasu na myslenie..dotychczas nie bylo czasu i tak lecial sobie tydzien za tygodniem a tu nagle kuku - i dzis zaczelam 35 tydz 🤪 (?!) i za niecale 2 tyg ide na "ostatnia" normalna wizyte do gina - to bedzie 37 tc i jakby jej koniec - tzn. po 7 grudnia moge juz rodzic - tak mi powiedzial gin!
potem juz wizyty co tydzien w szpitalu plus KTG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie z rana 🙂 my sie wyspałysmy 🙂
Jagoda- Tęskniłam 😘 i pewnie nie tylko jaa 🙂 i widzisz jak mała sie urodzi jedziemy do Pl kupic mieszkanko 🙂 hehe ktore pomalu bedziemy spłacać ale bedziemy miec juz swoje. Z tego co widac nieruchomosci idą i beda szły w góre 🙂 ahh jak bym juz chciala tak jak Ty super 🙂 moze jeszcze 2latka i wracamy do Polski.
Te 21kg to porazka no ale szybciutko stracimy. Jak przygotowania do porodu 🙂??

alicee- zrobilam te kluski wczoraj i chyba mi wyszly pyszne hihi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA ja tez tesknilam 😘
Swoje mieszkanko jest nieopisanym komfortem.
Co prawda nie jest do konca nasze bo na kredyt, ale jednak to nie wynajmowane 🙂
Mieszkalismy rok w wynajmowanym i rok u tesciow i tutaj dopiero czuje sie jak u siebie 🙂 🙂 kazda rzecz cieszy - wczoraj np w koncu doczekalam sie i maz powiesil zaslony no i efekt super 🙂 🙂 🙂 w koncu nie czuje sie jak na budowie 🙂 dzis przywiezie nasz kochany dywan i juz bedzie prawie idealnie 🙂 Mezowi brakuje jeszcze naszych bibelotow - naszych wazonikow, swieczek itp ale takie pierdolki to jeszcze nie zwiezione 🙂 a poniewaz do swiat coraz blizej to za niedlugo bede szalec ze swiatecznym przystrajaniem mieszkania a mamy takich "ozdabiaczy" kilka pudeł 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA Jesli chodzi o przygotowania do porodu to tak jak pisalam - zaczynam panikowac - zaraz siadam do prasowania i do ponwnego prania wszystkich ciuszkow po kolei szufladami od gory (ciuszki w komodzie w koncu poukladane rozmiarami 🙂)


Pokoj Malenstwa w polowie gotowy - łożeczko wstawione, poscielone (tak na marginesie - KOŁDRA JEST OGROMNA! złożona na 2 razy dopiero pasuje do łóżeczka) tylko tak zeby sie ulezalo 🙂 bo jeszcze bede prac wszystko lacznie z wsadem antyalergicznym.
Komody dwie juz wstawione i powiem Wam ze na tym miejsce sie skonczylo 🥴
Nasze wyrko zajmuje pol pokoju...
W sobote mamy zamiar jeszcze powiesic jakiej polki wiszace i kinkity - ksiezyc i gwiazke 🙂 i dla nas kinkiexik nad lozko.
Za drzwiami narazie stoi zlozony wózek (stelaz nigdzie w szafie sie nie miesci!), fotelik stoi na komodzie i wanienke to sobie chyba na glowie postawimy...nie wspominajac o bujaku babci. 🤢
Kupilismy tez takie slodkie maklejki ZOO - jak mi sie rzadko te naklejki na sciany podobaly tak te uwazam sa urocze 🙂 i w sob jak juz wszystko maz powiesi to bedziemy naklejac 🙂
Jeszcze zostaly takie drobiazgi - np. kosze wiklinowe na kosmetyki malego itp.

a i mam pytanie - KUPOWAŁYSCIE JUZ SPIRYTUS 70%??? bo ja sie dowiedzialam ze to tylko na recepte albo mozna sobie ewent. samemu to zmieszac lub kupic gaziki nasaczone takim spirytusem (ale moim zdaniem gazikiem nigdy sie tak nie dostane do pepka jak patyczkiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JAgoda FAjnie już tak jest jak się jest na swoim co nie??? 🙂))
Zaraz zacznę porządki świąteczne i dużo ich nie będzie 😉 byle do świąt, nowy rok i mogę się rozpakowywać:P 🤪
Już tak tęsknię za małym że szok 🙂) Niby jest we mnie ale jednak wolałabym go przytulić 🙂
🙃 🙃 🙃
Wczoraj Tatuś wymyślił że może damy synkowi na imię Kacper?
I teraz mamy myślenicę ...im bliżej do porodu tym bardziej mój kochany i ja się stresujemy.
Jagoda czytałam o tych ruchach dziecka
http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=409&Itemid=95
Myślę że nie masz się czym martwić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze naprawde super 😉 juz nie mogę sie doczekać aż my będziemy tak miec ahh 🙂 jak narazie siedzimy tuutaj.. bleee

Juz coraz blizej konca. Ja mam planowaną CC na 14styczen ale i tak jakos mam wrażenie że mnie wczesniej wezmie. Juz grudniówki się rozpakowywuja wiec Ty Jagodka pewnie sie rozpakujesz w grudniu. Bo jak masz zielone swiatlo od 7grudnia hehe to gdzie tam styczen 🙂 za długoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Jagoda- od razu forum się ruszyło jak tylko wróciłaś 🤪

Postanowilismy wczoraj z mężem że na kolejnej wizycie powiemy że byłam gdzie indziej (że niby źle się poczułam a do Krakowa nie miał mnie kto zawieźć) i że z wagą i wymiarami wyszła taka sprawa. Zobaczymy co powie. A poza tym to chyba zacznę z niż rozmawiać na temat 100% cesarki a nie tak jak ona proponowała, ze cesarka jak będą komplikacje. Mam jeszcze cicha nadzieję ,że jak się juz zgłoszę na Ujastek z ewentualnymi bólami to ktoś mi tam zrobi usg i wtedy sie okaże co i jak. Wczoraj spanikowałam - dziś jestem już spokojniejsza, wierzę że mąż dopilnuje wszystkiego i nie da mi ani niuni krzywdy zrobić.

Wczoraj przy okazji tego usg poprosiłam o określenie płci i pani doktor nie miała żadnych wątpliwości - będzie Lenka 🤪

Ja przez ostatni miesiąc przytyłam tylko 1 kg więc na dzień dzisiejszy mam 16 do przodu!

Cieszę się razem z Tobą z mieszkanka. Mnie ostatnio zmęczył sen w którym mieszkaliśmy z moimi rodzicami i miałam tego serdecznie dość i mimo zaawansowanej ciąży podjęłam szybką decyzję że się wyprowadzamy - obojętnie gdzie byle mieszkać osobno. I się obudziłam na siku i przez moment nie wiedziałam gdzie jestem ale jak po chwili sobie uświadomiłam że we WŁASNYM mieszkanku to poczułam taką ulgę i radość że szok!! Nie ma jak na swoim!!!

Julka wróciła z kopalni wykończona - podobno spała tylko 4 godz więc padła w progu 😉 Śpi moje "maleństwo" za ścianą, ale nie pośpi długo bo muszę ją na angielski zawieźć.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co tak sobie pomyślałam teraz że za 2-3 miesiące będziemy na tym forum wspominać nasze brzusie 🙂
Będziemy wymieniać się doświadczeniami etc. ile która 🙂 spała;jak karmi czym karmi :P i oczywiście ile która schudła hehehe ale fajnie coraz bliżej poród 🙃 coraz bliżej poród:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, wydawało mi się że dzisiaj wcześnie wstałam bo o 9:00. Tym czasem Wy już dawno na nogach... No ale ostatnia na pewno nie jestem 🙂

Spirytus70% Jagoda mi w aptece powiedziano że najlepiej samemu sobie rozrobić i tak zrobię. Spirytus w domu jest bo mąż jest wielbicielem nalewek, robił na jesień wiśniówkę i śliwówkę (nawet nie mogę posmakować, buuuu).

Ja dzisiaj zasiadam do maszyny do szycia. Moi rodzice zmienili mieszkanie i chcę im zrobić prezent na święta i uszyć firanki, a żeby zdążyć zaczynam już dzisiaj :laugh: Ciekawe ile wysiedzę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do przemywania pepuszka to na szkole rodzenia babka nam powiedziała że od trzech tygodni jest jakieś rozporządzenie żeby nie przemywac pepuszka niczym !!! ale ona powiedziała że to chyba jakas głupota i jakby miała dziecko to i tak by przemywała bo robiła tak 25 lat 🙂 no ale jakby co to sie nie zdziwmy dziewczynki jak nam powiedzą żeby nie przemywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje mamusie za wsparcie i za pamiec 🙂

aniu - ja w to caly czas nie moge uwierzyc ze juz za kilka tyg bedziemy rozmawiac juz nie o porodach i przygotowaniach ale o karmieniu, kolkach i kupkach 😉 🤪
Ja jak zobaczylam malą Basienke jednej z grudniowym mam uswiadomilam sobie jeszcze mocniej ze w moim bruszku mieszka taki duży maly czlowiek! 🤪

gunia - my chyba tez sami zrobimy ten spirytus albo poprosze 7.12 o recepte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...