Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja też witam z ranka.

Kolejna ciężka noc na siedząco. Dopiero ok 4 mogłam przyjąć pozycję bliższą leżeniu niż siedzeniu 😞
Dziś znowu do pracki ale dziś króciutko bo wczoraj to przesadziłam i aż się wieczorem popłakałam ze zmęczenia. Nigdy już więcej takiej harówy...

Życzę miłego weekendu wszystkim stycznióweczkom. Ja będę zaglądać bo nigdzie się dalej nie wybieramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał:
mycloud napisał:
>SyLa1205 napisał:
aa i dzis na szczescie doszły mi tabletki z polski.. łykłam juz 2x magneB6 mam nadzieje ze cos popuści.. bo juz sie zastanawiam nad nospą.. ale nie chce mieszać.


Możesz spokojnie brać i magne i nospę ,ja tak właśnie biorę i to z zalecenia lekarza,więc nie martw się jak brzuch tak bardzo twardnieje ,boli to tym bardziej bierz.

Dzieki mycloud. A powiedz mi bardzo Ci się stawia? jaka jest max dawka 3x??


Powiem Ci Sylla,że to zależy od dnia,np.kiedy mój mąż leżał plackiem na grypę i wiele rzeczy musiałam jednak zrobić sama nic dzięki Bogu się nie działo! ale bywa różnie,są dni,że mam wielkiego stracha bo co kilka godzin się stawia wtedy myślę ,żeby już dzwonić do lekarza położnej,ale uspokaja mnie moja dobra koleżanka,która ma 2 dzieci i już trochę wie na ten temat,wtedy kiedy się tak mocno stawia kładę się raz na wznak,raz na lewy bok i oddycham spokojnie.No-spa tak 3x1tab.do tego magnez magne B6 2x2tab.staram się nie panikować.Gdybym jednak zauważyła,że brzuch stawia się częściej np.co kilka minut i odczuwam przy tym ból a nie tylko dyskomfort na pewno wszczęłabym alarm!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie. Ja dzis mam wizyte u poloznej. Musze sie zapytac o cos co moge wziac wykrtusnego bo sie zamecze. dzis w nocy mnie deko pomeczyl kaszel suchy i czuje ze cos tam w klatce chce sie oderwac a nie moze 🙂 moj M wczoraj byl w aptece i pytall o jakis syrop wykrztusny dla ciezarnych ale mu Pani powiedziala ze w ciazy tylk woda z cytryna i miodem, co pije dosc czesto 🙂mysle ze cos musi byc jakis syropek cokolwiek wiec sie dzis zapytam swojej poloznej 🙂 Pani w aptecer moze sie bala czegos dac 🙂

Dziewczyny czy macie w okolo pepka takie ciemniejsze miejsce troche?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77- dziwna a wasza aptekarka.Heh mówie Ci mozesz łykać leki homeopatyczne są bezpieczne. Ja osobiscie w ciąży miałam przepisane nawet aerozol do nosa(niemowlaki też go mogą uzywac, gdy są chore) ja mialam zapalenie zatok jak byłamw Pl. A i syrop równiez dostalam hm,m nie wiem chyba coś na D cholerka nie pamietam. a nie mam opakowania. Wiem ze jest taki zielono biały. I jest zdrowy aa i najwazniejsze ze bardzo mi pomógł 🙂

alice, mycloud- dzieki za informacje 🙂
mycloud- nie myślałam że te stawianie moze byc az tak niebezpieczne. Naszczescie narazie popuscilo bo od kad wczoraj wrocilam cały czas leże.Chyba tabletki podziałały. Ale teraz wiem ze bede 2x2magne b6łykac a nospe gdy nie bedzie pomagać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam weekendowo 🙂
ja zasneł przed 4 🙂 ale póki co nie czuję zmęczenia.... zobaczymy co będzie później 🙂 a do snu oglądałam sobie płytkę Pawła Zawitkowskiego bo mi dysk z filmami się popsuł :/ no ale skoro Luis Pawłowi zasypia w czasie tych akrobacji.... to i ja potrafię 🙂 no i zasnęłam jak suseł aż do 5:30 kiedy to mój M wrócił z imprezy :laugh: zeszło mu sie trochę 🤪 🤪 no ale nie pospał za długo bo chleba nie ma w domu ani nic na śniadanie a dzidzia w brzuszku domaga się śniadanka to niestety musiałam go zwalić z wyrka 🙃 no ale nie protestował że za wcześnie ( w końcu już 11 🙂 ) ale cos czuje że i tak będzie markotny jak dziecko dzisiaj :laugh: :laugh: na pewno pomoże mu kawa z ekspresu jak pojedzie do siostry 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
justyna_malutka napisał:

megi- możliwe ze Ci sie obnizył brzusio 😁 hehe zadzwon do położnej:P:P bo ktos tu nam sie moze rozpakowac 🙂



Myślisz, że aż tak ?? JA w poniedziałek składam prace mgr (promotor w końcu zaakceptował) i za jakieś 2 tyg mam obronę :P Muszę dotrwać do niej :P (ale mi się nie chce uczyć 🤨 )

A 35 tydzień i pare dni to już jest 36 tydzień?? Czyli zaczęłam 9 miesiąc ?? Jak to jest...??

Co do pizzy...to ja robię już od ładnych paru lat... Jak ktoś chce, to mogę dać przepis...
No i bezpośrednio na ciasto nie można kłaść pomidorów, bo są za mokre i niestety ciasto się nie upiecze, ale nie martw się następnym razem wyjdzie dobra...
Ja ciasto smaruje sosem, który wyszedł mi idealny za jakimś 10 razem, ale teraz bynajmniej jest już sprawdzony :P na to składniki jakie mamy ochotę i wychodzi pycha Chyba dziś zrobię :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamuśki 😘 długo mnie nie było aż 3 dni :P
a ja dziś pościerałam podłogi i UWAGA zrobiłam pyszne rusikie pierogi 😉 właśnie je wcinam 🙂 co do zgagi to już nie miałam z tydzień -oby tak dalej 🙃 a i kupiłam kocyk pod wózek taki na 100 x 75 taki niebieski śliczny jest :P
MIŁEJ SOBOTY 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi- jak wskoczy Ci 36tc to wtedy zaczyna się 9miesiac 🙂 Ja myslę że powinnas się skonsultowac z położna jezeli brzuch Ci objechał:P to juz niebawem 🙂 to jest jeden z wazniejszych symptomów zblizajacego sie porodu. Moja kumpela miala tak ze brzuch jej objechał a 3dni pozniej urodziła. A 36tydzien może nie jest idealny bo mogłabys wytrzymac te 2tygodnie hehe ale nie ejst złym terminem. Np mycloud ma zalecenie od lekarza zeby wytrzymała chociaz do 36 🙂 wiec wtedy juz jest bezpiecznie. Bo te ostatnie 2/4tygodnie dziecko tylko na wadze przybiera. A tez nie wiadomo czy lekarz idealnie ci wyliczyl termin wiec wszystko sie moze zdarzyc 🙂 przewaznie dziewczyny rodza w 38tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no mam 35 tygodni i 2 dni... 4 grudnia będzie 36 tygodni... a więc 4 styczeń 40 tygodni, a na 4 styczeń mam termin :P Więc styczniówka jestem, chociaż ciekawe kiedy urodzę, jak już mi się ten brzuszek obniża... Chociaż jeszcze całej ręki między brzuch a biust nie położę, brakuje jakieś 2 cm. Muszę wytrzymać jeszcze trochę, bo muszę się obronić :P No i jutro jadę na zakupy, żeby pokupować dla siebie rzeczy do szpitala, bo jeszcze nic nie mam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
Megi- jak wskoczy Ci 36tc to wtedy zaczyna się 9miesiac 🙂 Ja myslę że powinnas się skonsultowac z położna jezeli brzuch Ci objechał:P to juz niebawem 🙂 to jest jeden z wazniejszych symptomów zblizajacego sie porodu. Moja kumpela miala tak ze brzuch jej objechał a 3dni pozniej urodziła. A 36tydzien może nie jest idealny bo mogłabys wytrzymac te 2tygodnie hehe ale nie ejst złym terminem. Np mycloud ma zalecenie od lekarza zeby wytrzymała chociaz do 36 🙂 wiec wtedy juz jest bezpiecznie. Bo te ostatnie 2/4tygodnie dziecko tylko na wadze przybiera. A tez nie wiadomo czy lekarz idealnie ci wyliczyl termin wiec wszystko sie moze zdarzyc 🙂 przewaznie dziewczyny rodza w 38tygodniu 🙂


🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Nie strasz mnie :P

Lece się uczyć dalej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂Ale wtrafilam na temat z tymi obnizajacymi sie brzuchami.Jestem zalamana poniewaz jestem w 32 tyg ciazy a wszyscy mi mowia ze moj brzuch sie obnizyl.Strasznie sie boje do tego bolal mnie wczoraj brzuch tak jak przed miesiaczka.Nie wiem czy to zwiastuje mi szybszy porod czy po prostu tak czasem sie obniza.Czytam rozne fora i na jednych pisza ze sie obniza 2 tyg przed porodem a na innych ze 6.Co wy o tym myslicie pozdrawiam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sarusia091 napisał:
Czesc dziewczyny 🙂Ale wtrafilam na temat z tymi obnizajacymi sie brzuchami.Jestem zalamana poniewaz jestem w 32 tyg ciazy a wszyscy mi mowia ze moj brzuch sie obnizyl.Strasznie sie boje do tego bolal mnie wczoraj brzuch tak jak przed miesiaczka.Nie wiem czy to zwiastuje mi szybszy porod czy po prostu tak czasem sie obniza.Czytam rozne fora i na jednych pisza ze sie obniza 2 tyg przed porodem a na innych ze 6.Co wy o tym myslicie pozdrawiam 😞


Mam identycznie to samo...też mnie brzuch czasem boli jak przed miesiączką i miałam już tak wcześniej... sama nie wiem co to znaczy i zastanawiam się kiedy urodzę, hehe...

Z obniżaniem brzucha to chyba indywidualna sprawa... mi wcześniej się obniżał, bo mały chyba się tak układał, ale po paru dniach się podnosił (może tak będzie w Twoim przypadku)... a teraz się już nie podnosi, tylko obniża coraz bardziej....

Chyba najlepiej napisać do grudniówek kiedy obniżał się im brzuch :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Julia napisał:
Dzien dobry wieczor 🙂

Wpadlam sie tylko przywitac i zyczyc milego i dobrego weekendu dzis wieczor ANDRZEJKOWY wiec dla tych Mamusiek ktore jeszcze daja rade zycze dobrj zabawy 🤪

Poglaszcie brzusie i pozdrowcie swoje Maluszki od cioteczki Juleczki 🙃

pinacolada- wiesz masz corcie ktora posiada piekne imie (sama jej nadalas to przecudowne imie!!!!) a piszesz o NIEJ JULA??? tak sie sklada ze i ja nosze to imie i powiem Ci ze mnie bardzo razi jak ktos sie zwraca do mnie w ten sposob uzywajac mojego imienia ... i wiesz co jeszcze jest mi przykro ze ktos tak sie do mnie zwraca bo w tedy sobie mysle ze mnie nie lubi badz jest na mnie zly...??? powaznie! (tak sobie mysle ze i moze Twojej corci tez jejt przykro jak Mama Ja wola JULA,JULA.......) czy nie ladniej brzmi JULKA,JULENKA,JULINKA,JULCIA... mnie sie wydaje ze o wiele ladniej i milej sie robi na serduszku....
to tak calkiem prywatnie ... (bez urazy)POZDRAWIAM




Wyobraź sobie ,że sama zrobiła ten napis jako niespodziankę dla mnie, więc najwyraźniej jej się to źle nie kojarzy. Pozdrawiam 🙂

achaaaaaaaaaaa - no moge sobie wyobrazic..... jest tak INDOKTRYNOWANA przez Ciebie.... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia napisał:
pinacolada napisał:
Julia napisał:
Dzien dobry wieczor 🙂

Wpadlam sie tylko przywitac i zyczyc milego i dobrego weekendu dzis wieczor ANDRZEJKOWY wiec dla tych Mamusiek ktore jeszcze daja rade zycze dobrj zabawy 🤪

Poglaszcie brzusie i pozdrowcie swoje Maluszki od cioteczki Juleczki 🙃

pinacolada- wiesz masz corcie ktora posiada piekne imie (sama jej nadalas to przecudowne imie!!!!) a piszesz o NIEJ JULA??? tak sie sklada ze i ja nosze to imie i powiem Ci ze mnie bardzo razi jak ktos sie zwraca do mnie w ten sposob uzywajac mojego imienia ... i wiesz co jeszcze jest mi przykro ze ktos tak sie do mnie zwraca bo w tedy sobie mysle ze mnie nie lubi badz jest na mnie zly...??? powaznie! (tak sobie mysle ze i moze Twojej corci tez jejt przykro jak Mama Ja wola JULA,JULA.......) czy nie ladniej brzmi JULKA,JULENKA,JULINKA,JULCIA... mnie sie wydaje ze o wiele ladniej i milej sie robi na serduszku....
to tak calkiem prywatnie ... (bez urazy)POZDRAWIAM




Wyobraź sobie ,że sama zrobiła ten napis jako niespodziankę dla mnie, więc najwyraźniej jej się to źle nie kojarzy. Pozdrawiam 🙂

achaaaaaaaaaaa - no moge sobie wyobrazic..... jest tak INDOKTRYNOWANA przez Ciebie.... 🤪


Widocznie jej akurat tak się podoba :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kochane ja też uciekam na imprezkę niby robimy ją u nas więc sobie wyobraźcie ....ja brzuch i gary!!!i tłum ludzi 🙂)) ALe to ostatnia taka imprezka i nie wiadomo kiedy następna miłej zabawy andrzejkowej i spełnienia wróżb 🙂)))))(ja tam i tak nie wierze w żadne wróżby czy przepowiednie) Pozdrawiamy buziaczki dla was i waszych brzusi! 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania23 napisał:
Witam was kochane ja też uciekam na imprezkę niby robimy ją u nas więc sobie wyobraźcie ....ja brzuch i gary!!!i tłum ludzi 🙂)) ALe to ostatnia taka imprezka i nie wiadomo kiedy następna miłej zabawy andrzejkowej i spełnienia wróżb 🙂)))))(ja tam i tak nie wierze w żadne wróżby czy przepowiednie) Pozdrawiamy buziaczki dla was i waszych brzusi! 😉))


Miłej zabawy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...