Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej, zaraz jadę... Mam takiego stracha że lepiej nie mówić... W nocy nie spalam... Jak udało mi się przysnąć ok 2 to śniło mi się że mi wody odeszły i że mam skurcze, jak się obudziłam to nie wiedziałam czy to był sen czy real i już dalej spać nie mogłam a dziś...zero czegokolwiek... Brzuch mnie boli ale od góry tylko... No i czuje że dziś do domu wrócę... Ach boję się że mnie zostawia i boję się że mnie wrócą do domu... I tak i tak mam stracha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze Dusia a nie może do was mama przyjechać i pomieszkać chwilkę,pomoże ci przy Agatce a w razie jak się zacznie to masz z kim zostawić córcię???Chociaż też nigdy nie wiadomo kiedy cię weźmie żadna z nas tego nie wie.

Gunia ja jestem spakowana tylko że ja nawet nie wyobrażam sobie że to może być teraz ☺️ 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja mam ten problem, że ani rodzice ani teściowie nie mieszkają w tym mieście co my...może moja mama dostanie urlop ale tak jak mówicie nigdy nie wiadomo, kiedy się zacznie! jak będzie to w ciągu dnia to ok - podrzucimy Agatę do mojej koleżanki co ma 3miesiące starszą córcię i moja mama da radę dojechać autobusem żeby się nią zająć, miała do nas przyjechać teściowa ale ona co chwilę wymyśla inny powód dlaczego nie...więc się nie nastawiam na jej pomoc, ona i tak ma problemy z kręgosłupem więc trudno by jej było zajmować się naszym klocuszkiem 🙂
ale kto nie da rady jak my?
Kajtucha mocno trzymam kciuki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć brzuchatki 🙂u mnie nocka tak o- wszystko przez bóle w kręgosłupie 😞 ja jutro już się na 100% pakuje i przygotowuje ciuszki ,pieluszki itp. musze pokazać mężowi co ma później dowieść :P a mi się dzisiaj śniło że urodzłam a w nocy się przez to aż obudziłam i sprawdzałam czy mam brzuch :laugh:
ale już panikuje.. Dziś 38 TYDZIEŃ 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!!
ja też już się wczoraj spakowałam na ostatni guzik, przyszykowałam ciuszki na wyjście ze szpitala i czekam, czekam, czekam....
tak czytam o tych waszych bólach i aż głupio bo zazdroszczę, u mnie nadal nic, jak wstaję gwałtownie i coś mnie delikatnie zaboli to wkręcam sobie fazę że może zaraz coś odczuję, a tu lipa.......
jutro mam wizytę, już odliczam wizytę, a czy wasze maleństwa stały się już mniej ruchliwe przez brak wolnego miejsca w brzuszku, bo moja malutka jakaś spokojniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój misiek jak ma ochotę to się będzie ruszał jak nie to nie ...ale chyba obydwoje mamy już dość tego stanu...jemu jest ciasno a mi już niewygodnie no ale cóż poradzić...
Uroki końcówki bycia w ciąży...

JA tez jestem spakowana i już ciuchy nawet mojemu przygotowałam dla mnie na wyjście i jemu do porodu rodzinnego(jak się uda) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja poszłam za radą koleżanki, opowiedziałam jej o moich sposobach walczenia ze zgagą i że to nic nie pomaga, a ona spokojnie na to, że jak ją zgaga męczy po jedzeniu to nadal szuka czegoś do jedzenia bo tak czy siak nadal ją pali, a jak coś przełyka to nie odczuwa tego tak mocno, tylko ile można jeść skoro ma się zgagę od rana do wieczora 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania23 napisał:
Mój misiek jak ma ochotę to się będzie ruszał jak nie to nie ...ale chyba obydwoje mamy już dość tego stanu...jemu jest ciasno a mi już niewygodnie no ale cóż poradzić...
Uroki końcówki bycia w ciąży...

JA tez jestem spakowana i już ciuchy nawet mojemu przygotowałam dla mnie na wyjście i jemu do porodu rodzinnego(jak się uda) 🙂


a u mnie córcia ma ok 3 dni spokojnych a kolejny przez cały czas buszuje, potem parę dni spokoju i kolejny znowu atak, trochę mnie te spokojne dni martwią bo z tego co piszecie to wasze dzieciaczki nadal bardzo ruchliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamunie Niedzielnie ;*
Widze że dziś troche większy ruch na forum ;D
Z nowym rokiem przyszedł wczoraj do was leń ;p
W nocy miałam skurcze ale cholery zaczeły się robić regularne
I mnie straszą bo są a po jakimś czasie ustępują ;p
Ale zauważyłam że są coraz silniejsze i bardziej bolesne
I strasznie ciągnie mi brzuch w dół takie uczucie parcia..
I najgorsze jest to że trwają długo około 30 sekund nawet do minuty..
Bo z początku miałam te skurcze przepowiadające to trwały 5 - 10 sekund
A teraz już są naprawde mocne więc już na dniach ;p
No ale obudziłam się o 12 i jak narazie jest ok 😉
No a bóle w krzyżu to już standard ;p

Madziula - to masz jeszcze troche czasu ;p ja tak miałam skurcze
jakiś tydzień temu ponad ;p co trwały 4 sekundy ;p

Misiamamy - kolano z porodem ;D hehe a to dobre nie no chyba nie 😉
Raczej może na tą pogode 😉, może twój brat ma jakieś przeczucie ;p

Aalice - teraz juz te skurcze bedziemy takie miały u mnie to juz standard
są dzień w dzień po kilka seri nawet kilkanascie a czasem cały dzień
gdzieś tam pojedyńcze..Już nie długo bo widze że masz też 39 tygodni ;p

Paullel - tak są stopnie - ``0`` , ``I`` , ``II`` stopień dojrzałości
łożyska według Grannumma ;p jak byłam na USG 1.09.09 miałam 21 tygodni
z dniami.. to miałam stopień ``0`` a jak byłam 18.11.09 miałam 31-34 tygodnie
bo z każdego wymiaru innaczej to miałam stopień między ``I`` a ``II``

Mój pęcherz dobrze się sprawuje bo wytrzyma bez chodzenia siku w nocy..
Ale jak się obudze to pierwsze co musi być WC ;]

Syla łap oklask za 38 tydzień ;* Gunia ty też łap za 38 tydzień ;* dam ci
za 6 godzin bo teraz dałam Syli i nie moge ;p

No właśnie co jest z Mycloud wogule nas nie odwiedza 😞

Kajtucha - ja też 3ymam kciuki za wizyte w szpitalu 😉

Agniesia19876 - miło Że jesteś z nami 😉 życze ci że byś urodziła tego 8.01 😉

KasiaKasia22 - ciebie też witam gorąco 😉 czekaj dalej może zechce już wyjść ;p

A jeżeli chodzi o czop to u mnie się jeszcze (chyba) nie pojawił bo teraz od 3 dni
sprawdzam za każdym razem jak siusiam czy nie wylatuje

Katpio - moja to wogule jest spokojna , wierci sie ale ma malo miejsca bo widze
ze cięzko jej sie krecic ;p

Też mam jutro wizyte u lekarza i jestem ciekawa czy mnie zbada..
bo juz od 5 czy 6 miesiąca mnie nie badał..
A mógłby bo jestem ciekawa czy tam jakies jest rozwarcie albo coś ;p

No to życze Basi wszystkiego najlepszego ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz o mnie 🙂

ja mam 38 tydzien na brzuszku 🙂 i to by było na tyle chyba bo od 2 w nocy walcze ze skurczami a od rana odchodzi mi krwawy czop 🤪 o 15 jedziemy do szpitala nie wiem czy mnie zostawia czy nie ale wiem ze mam biegunke jak jasna cholera

panikuje płacze i sie boje nie wiem co robić a z drugiej strony sie ciesze dam wam zać oczywiście jakby co do kogo moge napisać??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katpio przyszły mi 2 myśli dlaczego masz zakaz siadania na sanki. Pierwsza to ta że mąż boi sie o Ciebie, że spadniesz albo będzie za mocno podbijać, a druga to taka że nie uśmiecha mu się Cie ciągnąć :laugh: :laugh: :laugh:

Mówią że im blizej porodu to dziecko jest mniej ruchliwe, ale mnie to się wogóle nie sprawdza. Mała tak buszuje, że szok 🤪 I nie mam już okragłego brzuszka, zniekształcony - kanciaty. Z jednej strony wypchane plecki (na USG wyraźnie mozna było sprawdzic i zmierzyć kręgoslup) a z drugiej strony co chwila wybrzuszenie od nóżek, czasem gigantyczne, maż mówi że jak by tego na własne oczy nie widział, to nie uwierzył że dziecko może wyciągnąć stópkę z taką siłą 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...