Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

PINACOLADA - widac nasze dzieci sie umowily...my dzis mamy to samo - zero snu i non stop darcie i marudzenie. Maly teraz dopiero zasnal na rekach u tatusia..

my jutro do lekarza


SPOKOJNEJ NOCKI

BUZIAKI DLA WSZYSTKICH 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamusie i przyszle Mamusie 🙂 U mnie dzis 10 dzien po terminie... Dziewczyny te ktore po termienie czy Was tez momentami zlosc ogarnia juz na to wszystko i warczycie na domownikow? 🙂 Dusia to jednak w niedziele w razie co do szpitala? to tak jak ja. Choc mam cicha nadzieje ze moze dzis albo jutro... Czuje sie strasznie juz zmeczona, nic prawie nie robie a zmeczona jestem od kilku dni juz jak po maratonie 🙂
Pozdrawiam Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEN DOBEREK


my sie zbieramy do lekarza.
Strasznie wieje 🥴

Jeszcze okazalo sie ze naszej lekarki dzis nie ma bo ma urlop i kurcze jest jakies zastepstwo :/ mam nadzieje ze nie zastepuje jej ta lekarka ktora wymienilismy na "lepszy model" 🤢
Dzwonilam i pytalam czy nas przyjma z tak malym dzieckiem bez kolejki ale oczywiscie NIE. Wiec jesli bedzie duzo dzieci to wracamy do domu.
Maz specjalnie wzial urlop dzis wiec musimy isc. Do chrzanu bo przy okazji tej wizyty mialam tez zaniesc swoje wyniki badan 😠

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam wieczór nie ciekawy,mała od 18.00-22.00 wisiała na cycku i jak mnie się wydawało,że się najadła i zasnie to ona w ryk;(już mi ręce opadały,w końcu wybawienie mąż...wziął tą butelkę z moim mlekiem odciągniętym i spróbował jej dać.Wyobraźcie sobie,że co ręka męska to ręka ,chwyciła smoczek i zjadła 40ml mleczka i zasnęła jak anioł i spała 3h.Więc mam już na nią sposób z tym jej jedzeniem a zwłaszcza wieczornym bo wtedy jej aktywność wzrasta.Nocka póki co znośna.Zatem idę wydoić swoje cycki;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki 🙂

Syla my tak mamy prawie co noc 😞
a ja się właśnie chciałam pochwalić,że od porodu pierwsza rewelacyjna nocka,mała budziła się tylko raz na cycka i dalej pięknie spała-2 razy po 3,5h,także mamusia jest dzisiaj pełna energii bo wyspana 🤪 🤪 🤪

Miłego dzionka Mamusie i brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh musialam adrobic zaleglosci z wczoraj wiec tak
Gunia gratulacje!! Duzo zdrówka dla Was!!
Biedne te Wasze dzieciaczki ja odpukac mam problem tylko z zatkanym noskiem i tu pytanie jak czesto moge uzywac wody morskiej?? no opakowaniu jest 2-6 raz dziennie ale katarek bez wody nie chce wyjsc, frida nie daje rady, a jak wpuszcze wode leci katarek ale nie wszystko wiec sie zastanawiam czy nie mozna czesciej bo tak to Piotrus bedzie sie strasznie meczyl dopuki cale to swinstwo nie wyjdzie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc kochane my znowu męczymy sie z kolkami 😞 moja kruszyna wyła z bólu całą noc bardzo możliwe że bedziemy musieli zrezygować całkowicie z laktozy i zostanie mieszanka sztuczna dla mega alergików ja płacze razem z nią i wogole jest mi cały czas smutno że tak ją to boli\

Gunia gratulje Helenki mam nadzieje że nie bedziecie miały żadnych problemów brzuszkowych całujemy i cieszymy sie bardzo że w końcu jesteście już dwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!URODZIŁAM DZIŚ O 1:35 SIŁAMI NATURY!!napisze wam w skrócie.
po 11 zaczął mnie boleć konkretnie brzuch (po skakaniu na piłce) szybko mnie wzieli na badania rozwarcie na 1 i pół palca.Więc zaczełam rodzić.mały był oplątany pępowiną.
po 1 popękałam konkretnie.Mały wyszedł cały blady nie mógł złapać oddechu ale teraz jest OK.Waży 3240 g i ma 58 cm, główka 34 cm. JESTEM TAKA SZCZĘŚLIWA!!!Narazie nie mam pokarmu.
Mam pytanie do mam:Czy wasze bobasy zrywają się ze spania?Bo mój śpi,śpi a naraz tak się zrywa 😞 😞a tutaj sobie spie :
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziula napisał:
Hej!URODZIŁAM DZIŚ O 1:35 SIŁAMI NATURY!!napisze wam w skrócie.
po 11 zaczął mnie boleć konkretnie brzuch (po skakaniu na piłce) szybko mnie wzieli na badania rozwarcie na 1 i pół palca.Więc zaczełam rodzić.mały był oplątany pępowiną.
po 1 popękałam konkretnie.Mały wyszedł cały blady nie mógł złapać oddechu ale teraz jest OK.Waży 3240 g i ma 58 cm, główka 34 cm. JESTEM TAKA SZCZĘŚLIWA!!!Narazie nie mam pokarmu.
Mam pytanie do mam:Czy wasze bobasy zrywają się ze spania?Bo mój śpi,śpi a naraz tak się zrywa 😞 😞a tutaj sobie spie :


madziula GRATULACJE kochana 🙂 Sliczny chlopczyk.
Moze cos sie malutkiemu sni i dlatego tak sie zrywa ze snu.

Czy to twoj pierwszy porod? szybko poszlo. Super. Ile w sumie godzin?
Dlugo skakalas na pilce? Ja juz 10 dni po terminie, wlasnie skonczylam odkurzac, umylam podloge, upralam firanki uprasowalam i powiesilam, teraz zjadlam rosolek i ide sie zaraz wykapc, moze cos to da 🙂

Jeszcze raz gratuluje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADZIULA - NO CUDNY SYNEK!!!!!!!!! GRATULUJE! JEJKU JAK TY SZYBKO URODZILAS! 😉 DOPIERO NA FORUM A TU BACH I JUZ MALENSTWO NA FOTCE!!! 🤪


DZIEWCZĘTA!
KSAWCIU waży 4100 I JEST ZDROWY JAK RYBKA!!! JEJKU, TAK SIE CIESZE!!! 🙂 🙂 🙂
Tak poza tym to sie drze drugi dzien z rzedu i nie chce spac.
Dzis ja odpoczywam - mąż niech sie meczy :P:P bo on mi chyba nie do konca wierzyl i mysli ze jak synek placze to zawsze butelka rozwiaze problem A TAK NIE JEST 🙂
Wypytaliamy o wszystko ale najgorsze jest to ze to juz 4rty pediatra ktory badal Ksawcia i kazdy mowi co innego.
Ta pani doktor powiedziala ze dziecko bedzie sie tak prezyc w czasie snu jeszcze dlugo bo caly czas jego uklad pokarmowy sie ksztaltuje i maluch musi sobie z tym radzic narazie 😞
Biedne te malenstwa, tyle biedne sie wycierpia, oj żal mi ich czasem tak bardzo ze az sie porycze czasem. Bo te dziciaczki tak leza i placza i mysla ze my dorosli wszystko zrozumiemy a tak nie jest i one musze godzic sie z tym jak je trzymamy, jak je ukladamy do snu, jak im zakladamy pieluszke itd..a jeszcze te brzuszki bolące, i to ulewanie-i tak dzieci dzielnie to znosza-dorosły by nie dał rady. Dobrze ze dzieciaczki pozniej tego nie pamietaja...

Zaraz ide do sklepu i przejsc sie - korzystam z obecnosci meza - a on wzial sobie tez urlop jutro wiec mamy dlugi weekend z tatusiem!!! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No witamy mamusie styczniowe 🙂

Powoli Wasz miesiąc sie kończy wieć teraz zaczniemy My 🙂 hi hi

Gratulacje dla Madziulki 🙂
Pozwoliłam sobie założyć jej wątek 🙂 Zapraszam do wpisów 🙂

U nas już wszystkie chodza jak na szpilkach bo przecież to już lada dzień 🙂

A u mnie jakos narazie cisza 😁 Mam nadzieje ze nie przed burzą :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. zapomnialam nprzypomniec ze Ksawciu ur. sie z waga 3320 a przy wypisie mial 3190 i w 2 tyg zycia madra pediatra powiedziala ze nie przybedzie juz i ze nie nagdoni wagowo rowniesnikow..glupia starucha.
Maly przybyl 900 g wiec idealnie!!!!
A oto on 🙂 korzystajac z okazji troszke go dzisiaj powerandowalismy po przyjsciu z przychodni 🙂 [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/kSAWCIU_PO_LEKARZU_brzuszek.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i co do ciemiaczka - ta "bicz" ze szpitala wcisnelami ze maly jest odwodniony - codziennie wiec sprawdzalam to ciemiaczko i sie martwilam a podobno tez wszystko ok i wcale absolutnie nie jest odwodniony bo nie siusialby tyle i nie jadlby tyle.
Kiedys z bratowa mojego męża stwierdzilysmy ze nie wiedziec czemu ale lekarze szczegolnie pediatrzy odnajduja jakas chora radosc i satysfakcje z mowienia rodzicom o teoretycznie najgorszym scenariuszu czesto dalece odbiegajacym od rzeczywistosci. Widac lubia jak rodzice malenstw cierpia...

Ta bratowa ma coreczke ktorej nikt nie dawal szans na zycie. Miala 4 operacje na otwartym sercu w 1 tyg zycia. Córcia ma teraz 9 lat, zyje i ma sie calkiem niezle jak na swoje schorzenia ale to co nasłuchala sie jej mama - szok! co jej lekarze nagadali!
gdyby nie jej wlasna silna intuicja i nie sluchanie lekarzy to córcia by nie żyła...

Sudocrem - lekrze odchodza od tego. Juz wiekszosc z ktorymi o tym rozmawialam odradzaja jego stosowanie u niemowlakow.
Dzis tez mi lekarka odradzila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze a propos tego ze np. Ksawciu wczoraj caly dzien nie spal - lekarka powiedziala ze to absolutnie normalne - ze np. mogl miec gorszy dzien zwiazany z tym spadkiem cisnienia i dziecko to tez czlowiek 😉 i ma prawo czuc sie gorzej i byc marudne ot tak po prostu.
Mam nadzieje ze mu to przejdzie 😉

I jeszcze jedna rzecz - SZCZEPIENIA
czekaja nas obowiazkowe w 6 tyg zycia i - moga to byc 3 wkłucia na zoltaczke WZWB, tezec, BŁONICA, KRZTUSIEC i cos tam jeszcze. Mozna kupic u nich po "hurtowej" cenie szczepione ta 6 w jednym i tam jest "LEPSZA ZÓŁTACZKA" ale trzeba szczepic 3 x co 6 tygodni i koszt po cenie hurtowej - 170 pln x 3!
Maja jeszcze tansza wersje po 100 pln ale to jest - cytuje - "koreańska zółtaczka" i nie polecaja... 🤢
Do tego pneumokoki,rotawirusy po 300 pln [całe becikowe na szczepienia - masakra] i to trzeba wykonac przed ukonczeniem 3 miesiaca i powtorzyc takze jak najszybciej.


MAMUSIE - JAK WY TO ROZWIAZUJECIE????
Najwczesniej te szczepienia beda miały Vanessca Basi i Lenka Pinacolada - dziewczeta - jak to wyglada u Was?
A inne mamusie - czy juz myslalyscie o tym..????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mamy jeszcze jedno styczniowe maleństwo, wiadomość troszkę z opóźnieniem bo Celka urodziła z niedzieli na poniedziałek 🙂

Z porodem było ciężko, zaczęłam rodzić naturalnie i dostałam krwotoku. Mało tego dzidzia nie miała pulsu, szybko wywieźli mnie na cc i było zaraz, potem się okazało, że mała była aż dwa razy owinięta pępowiną wokół szyi i nawet płaczu nie słyszałam. Strasznie się przestraszyłam jednak po chwili ją usłyszałam. Mam problemy z brzuchem i biorę antybiotyki i jakieś kroplówki. Małą mam juz częściej karmię, wyjdę w poniedziałek
urodziłam 25.01 o 2:14 waga 4150g i 58cm - Patrycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=#FF0000]Celka i Madziula - WIELKIE GRATULACJE DAL WAS I WASZYCH BABELKÓW!!!

Ja wlasnie wrociłam z maratonu po miescie. Musiałam kupic małej taka specjalna poduszke - klin do łożeczka bo po wczorajszej wizycie p. doktor okazało sie ze młoda ma refluks 🤢 i cierpi z tego powodu. dostalismy tez na to specjalny preparat do zageszczania mleka (Nutriton) ktory mam dosypywac do butli z mlekiem albo podac rozpuszczony w 15ml wody przed karmieniem piersia. Z tego powodu postanowiłam zrezygnnowac z piersi w dzien - a bede ja karmic tylko w nocy bo w nocy p.doktor pozwolila zrobic przerwe od Nutritonu bo to b.kłopotliwe podawac łyżeczką. Zakupiłam wiec tez wiecej butelek bo nie wyrabiam ze sterylizacja 🤢

Mycloud - pytałas o wybor mleka - ja podobnie jak misiamamy 🤪 🤪 🤪 mam nietolerancje laktozy, oprocz tego jestem alergikiem kontaktowym, Julka odziedziczyła niestety alergie po mnie wiec Lena zanim sie urodziła to juz miała zalecone mleko Bebilon Pepti bo tylko ono (oprocz Nutramigenu ktory jest wstretny w smaku) nie zawieraja białka krowiego ani sojowego W OGOLE!!!

Jagoda - o szczepieniach w wolnej chwili napisze Ci w mailu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem własnie po wizycie połoznej i rozmawiałam z nia na temat szczepień i już wiem jak bede szczepić wiec tak mamy szczepienie 23 lutego wybrałam szczepionkę 5 w 1 jest bardzo oczyszczona i bardzo dobra brytyjska co prawda kosztuje ale trudno przy jednej iniekcji jest podane wzw hib ksztusiec tezec blonica nastepnie za 6 tygondni podaje 4 w 1 bo odpada wzw plus do tego rotawirusy i za kolejne 6 tyg tak samo potem w wieku 2 lat -poniewaz na razie bede z Nadia w domku conajmniej rok wiec dopiero w wieku 2 lat zaszczepie ją na pneumococci i meningococci zdecydowałam sie tak szczepić ponieważ nie chce przy pierwszej iniekcji dodatkowo dokładać szczepień wysokiego ryzyka zobacze jak mała zareaguje na 5 w 1 i potem dodam rotawirus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gratuluje mamusia
celka madziula wspaniale że macie juz swoje maleństwa po druiej stronie brzucha 🙂 życze wam aby sie wspaniale chowały i oczywiście dla nowych mamus życze przespanej każdej nocy 🙂


no my pinacolada mamy przechlapane z tymi alergiami szkoda że nasze bąki odziedziczają takie badziewie po nas 😞
ja jeszcze próbuje z enfamilem digest zobaczymy jak długo ...a może już bedzie ok no zobaczymy narazie spadam kochane

dusieńko jak ty urodzisz to ja sie chyba upije wkońcu za Wasze zdrowie kochana pałac i złota kareta należy ci sie za to oczekiwanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...