Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Basia - ja tez dzis mialam ciezki dzien. Tez ryczalam. Ksawciu dawał w d... cały dzien. Nigdy nie widzialam zeby dziecko tak wrzeszczało. Robi sie siny i sie zapowietrza..masakra.
Mam go dzisiaj tak strasznie dosc.
Czekalam na meza jak na wybawienie. On oczywiscie steskniony za synkiem wiec non stop go nosi na rekach...poklocilismy sie i wyszlam z domu 🙂 Wcale mi sie nie chcialo wracac. Cala kapiel odbyla sie w upiornym wrzasku. Teraz siedze i łeb mi peka od placzu mojego, jego i ...ciagle i wszedzie slysze jego placz i wrzask, siedzi mi w glowie i naprawde non stop to slysze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aallicee nie martw się, mój mały też tak "kuka" jednym oczkiem jak się budzi, jak jest śpiący albo jak zasypia. To normalne bo musi sobie wyrobić odruch otwierania oczu razem.
Ja dziś jestem w szoku... Mój mały zasnął o 21 jak nigdy. Codziennie z nim walczę do ok 23 a dziś tak ładnie. Mały ssak mi zasypia przy cycu potem się budzi przy odbiciu ryczy i znowu chce cyca bo się nie najada ale dziś go pobudzałam i się ładnie najadł i śpi
teraz ja też idę spać bo ok północy będzie pobudka... Słodkich snów wszystkim wam życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane moje mamusie pozwole sobie wkleić , kilka fajnych zdatnych rzeczy dla mam walczących z kolkami i wzdęciami.
Sposoby na złagodzenie objawów:

Kojący dotyk

* Rozbierz maleństwo tak, żeby mieć swobodny dostęp do jego brzucha. Połóż płasko na pleckach. Ogrzej swoje ręce nie (np. myjąc je w ciepłej wodzie), a następnie rozprowadź na nich niewielką ilość oliwki. Delikatnymi, okrężnymi ruchami masuj brzuszek płaską dłonią w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Obserwuj maleństwo. Jeżeli dotyk przynosi mu ulgę, kontynuuj masaż przez kilka minut. Jeżeli nie, przestań.
* Spróbuj ułożyć dziecko na swoim przedramieniu, brzuszkiem do dołu – główka powinna znaleźć się w twojej dłoni. Drugą ręką przytrzymuj klatkę piersiową i główkę. Lekko kołysz maleństwo.
* Możesz zrobić mu również „samolocik” (delikatnie unosząc i opuszczając).

Łagodne ciepło

* Dobry efekt daje masowanie brzuszka przez ciepłą pieluchę tetrową (przeprasuj ją lub potrzymaj na grzejniku) oraz ogrzewanie suszarką do włosów (aby nie poparzyć smyka, trzymaj ją minimum 30 cm od skóry. Maluszek powinien być w koszulce).
* Wypróbuj sposób „na dużą piłkę”. Połóż na niej ogrzany ręcznik (sprawdź, czy nie jest zbyt gorący!), a na nim – malca na brzuszku. Delikatnie kołysz, przytrzymując go pod paszkami.
* Ulgę przyniesie też kąpiel i polewanie brzuszka ciepłą wodą. Po kąpieli warto położyć mu na brzuszku ogrzany kocyk.
* Możesz także masować plecki szkraba leżącego na brzuszku, na ciepłym termoforze.
* I coś dla zapobiegliwych rodziców. Zebrane latem pestki wiśni wysusz i zaszyj w płóciennym woreczku. W razie kolki, lekko podgrzej (np. w mikrofalówce) i wsuń pod prześcieradełko. Na nim, w pozycji na brzuchu, połóż maleństwo.

Lekki ucisk

* Odchylaj na boki zgięte w kolankach nóżki malca, a następnie delikatnie przyciskaj je do brzuszka przez kilka sekund.
* Możesz również lekko uciskać mu brzuszek ciepłymi dłońmi lub położyć rozebranego smyka na swoim nagim brzuchu.
* Nakarmionego malca układaj na brzuszku na swoich kolanach. To ułatwia odejście gazów. Czasem dziecku może też pomóc coś nietypowego: łagodna muzyka w zaciemnionym pomieszczeniu, odgłos włączonej pralki, jednostajny szum odkurzacza, kuchennego okapu, albo… przejażdżka samochodem. Odgłos silnika i podskoki na wyboistej jezdni sprawiają, że niektóre maluchy natychmiast się uspokajają i zasypiają.

PAMIĘTAJ!
Rób przerwy w karmieniu, by dziecku się odbiło. I nie odkładaj go po posiłku do łóżeczka, zanim mu się nie odbije lub nie uleje. Tak zmniejszysz ryzyko kolki.

p.s osobiście wypróbowałam z lekkim uciskiem nóżek i mała waliła jak z procy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

nie mam dzis laptopa i bede do Was zagladac z kompa Julki poki nie wroci ze szkoły

Nasza wczoraj znowu mimo czopka (15 min po zalozeniu go zrobila kupe wiec pewnie nie zdazyl sie wchlonac w calosci) cierpiala bardzo. Ale zasnela o 1 i obudzila sie o 6 🤪 pierwszy raz jej sie tak udalo 🤪 oby czesciej 🤪 O 6 zjadla, walneła kupe i spi nadal a juz 9-ta 🤪

Basia - zebys Ty widziala jaki mam dekolt podrapany przez Lenke. Jak wieczorami ma te niby kolki i ja nosze i przytulam to jak żyletkami tnie moja skore 😞 Wczoraj az sie popłakałam z bolu 😞 😞 😞

Dziewczynki - czy wasze dzieciaczki tez juz sie przewracaja same z brzuszka na plecki? Bo Lenka zaczeła jakies 3 dni temu i w sumie to myslalam ze sie jej tak udalo ale wczoraj znowu i teraz ja musze juz obkladac poduchami jak spi na brzuszku na naszym łóżku zeby mi nie spadla!

Jagoda - ano mamy chyba 4 hotele : Milenium, Cold , Sutoris i taki malutki ,kameralny Zalesie. A w ktorym dostałas propozycje pracy jesli moge wiedziec?

Zrobilismy badanie moczu Lence (w zwiazku z tymi bolami brzuszka - pediatra kazala) i wyszły jej leukocyty 5-10 (norma do 5) i kazali powtorzyc. I powtorzylismy i wyszlo 20-40 !!! jejku, ja juz nie mam sily - to nasze dzieciatko ma juz chyba wszystkie przypadłosci wieku niemowlecego!! mam powtorzyc jeszcze raz ale wczesniej musze ja wykąpac zeby sikulinka była swiezo umyta. Czekam az sie obudzi i biore sie za kapiel i przyklejanie tego woreczka 😞


Lece na sniadanko poki spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania23 napisał:
Tabelka [file name=Tabelka_styczni__wek-da096e20fec940dcbc79d6181110905e.zip size=11385]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/Tabelka_styczni__wek-da096e20fec940dcbc79d6181110905e.zip[/file]


Aniu ja również "rodziłam" przez cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ DZIEWCZETA


mam kolejny sposób na synka - okap kuchenny! 🤪
Wlasnie sobie slodko spi w kuchni przy wlaczonym wyciagu 🙃


Pinacolada - zaraz sprawdze ten hotel bo nie pamietam.
A co do kladzenia / snu ?! na brzuszku - dziewczyny - ukladacie tak swoje malenstwa????
Bo my to na minute przed karmieniem czasem sie uda i tyle! a o przewracaniu z brzucha na brzuch - nawet bym nie pomyslala!!! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał:
ania23 napisał:
Tabelka [file name=Tabelka_styczni__wek-da096e20fec940dcbc79d6181110905e.zip size=11385]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/Tabelka_styczni__wek-da096e20fec940dcbc79d6181110905e.zip[/file]


Aniu ja również "rodziłam" przez cc


mnie brakuje w tabelce 😞

13.01 54 cm 2820 g i sn :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jagoda - moja Julka prawie od urodzenia sypiala na brzuchu przez cale nocki. jak pytalismy wtedy pediatre czy tak mozna to nam dala 2 odp. Jako lekarz musiala powiedziec NIE ze wzgledu na bezpieczenstwo dziecka a jako matka powiedziala TAK bo jej corka tez tylko tak sypiała. Czuwalismy nad Julka przez pierwsze noce zeby sie przekonac ze daje rade przy odwracaniu glowki a potem juz spalismy w miare spokojnie. Lena nie chce zasypiac na brzuszku ale nad ranem (ok4) przewracamy ja na brzuch i dosypia tak do rana. W dzien tez sie jej czasami zdarza spac w tej pozycji 3 godz. zagladam do niej co chwile i obserwuje ale ona jest strasznie silna wiec noskiem w materac nie zaryje zeby sie udusic. ALE STRZEZONEGO PAN BOG STRZEZE wiec czuwam nad nia caly czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂
w koncu podjeli decyzje 🙂 w czwartek wywoluja 😁 no to jestem ciekawa jak dlugo po tym zelu sie pomecze...ale jeszcze nie wiem czy rano czy wieczorem wszystkiego pewnie sie dowiem jutro na badaniach...i tak sobie leze i mule calymi dniami :P
jestem sama na pokoju wiec nawet sie wyspac idzie 😁
Pozdrawiam Was i prosze trzymac kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

co do leżenia na brzuszku to mała lubi ale u mnie lub u Jarka tak sobie poleżeć i nawet zasypia. Na łózku to nie bardzo, a już napewno nie chce tak leżeć jak ma kolke.

jak jest spokojna i ją położe to owszem leży i obraca główkę z jednej strony na drugą, na plecki wczoraj próbowała sie obrócić ale szybko tata jej pomógł by sie sama nie meczyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam pytanie do mam które karmią butelką 🙂

czy Wasze maleństwa zasypiają przy jedzeniu i za chcwile musicie je wybudzac do jedzenia po to by zjadły zwartosc butelki?

moja Niunia tak jakby sie meczyła przy jedzeniu - robie jej 100 ml-przy 50 zasypia i musze ja budzić by zjadła reszte, jak nie budze to po odłożeniu do łózeczka zaczyna jeśc rączki.Daje jej znów butelkę i wcina. Czyli głodna jest ale jedzenie ja meczy i obawiam sie ze moze ma za małą dziurkę w smoczku, myślicie ze to to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu u mnie jest podobnie, zwłaszcza wtedy gdy muszę wybudzać małą na karmienie. to troszkę pociumka i zasypia, ja myślę że jeszcze nie zgłodniała więc nie ciągnie i jak tylko ją odkładam zaczyna wcinać rączki 🙂
mamy karmiące butlą: czy przestrzegacie zasady że co 3 godz, dziecko powinno zjeść z butli, bo u mnie to nie za bardzo wychodzi. jak się już obudzi i zje, na razie daję 30-40 ml to zaczyna trochę fikać, zanim zaśnie pobaraszkuje troszkę, a kiedy już próbuje zasnąć mija ok 3 h i znów muszę ją budzić. jakieś to wszystko w praktyce nie tak proste 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu, mój mały tak samo robi przy cycku! Trzeba wybudzać maleństwo żeby wypiło to co ma do wypicia.
Jagoda, ja kładę mojego Szymka na brzuszku, lubi tak leżeć tylko jak śpi 🙂 ale sam się nie przekreca.
Anitek trzymam kciuki za Ciebie, a wywołują Ci do końca, tzn do urodzenia dziecka sn lub cc? Pytam bo ja miałam trzy razy wywoływany i z powodu braku postępu rozwarcia zakończyło się cc. W czwartek już napewno urodzisz czy to tylko pierwsza próba? Życzę Ci żeby wszystko poszło ok, a Ty się nie denerwuj! Najważniejszy jest spokój!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja niunia nie za bardzo lubi leżeć na brzuszku niestety położna naciska aby kłaść, więc próbujemy na troszkę ale zaraz jest taki nerw 😠
a jak często wasze maluszki robią kupkę, bo moja raz dziennie i bardzo malutką, zaczynam się martwić że tak rzadko, i bączków też mało puszcza, obawiam się że zbiera nam się na bóle brzuszka boje się tego panicznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
mam pytanie do mam które karmią butelką 🙂

czy Wasze maleństwa zasypiają przy jedzeniu i za chcwile musicie je wybudzac do jedzenia po to by zjadły zwartosc butelki?

moja Niunia tak jakby sie meczyła przy jedzeniu - robie jej 100 ml-przy 50 zasypia i musze ja budzić by zjadła reszte, jak nie budze to po odłożeniu do łózeczka zaczyna jeśc rączki.Daje jej znów butelkę i wcina. Czyli głodna jest ale jedzenie ja meczy i obawiam sie ze moze ma za małą dziurkę w smoczku, myślicie ze to to?


BASIU u Nas podobnie,tylko że lalunia zjada 80ml a za 5minut kolejne 20ml i tak jest prawie zawsze,a rączki to już norma,wcina je zanim podam jej butlę 🙂
a jeśli chodzi o dziurki w smoku,są odpowiednie,może zależy to od kształtu smoka,nie wiem,mam 2 butelki-aventa i dr browna i przy tej drugiej też ma problemy z ciągnięciem-po prostu idzie jej wolniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...