Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moniss77 napisał:
to pierwsze zdjecie to kilka minut po porodzie 🙂 a to troszke pozniej, jak juz tatus ubral i utulil 🙂 [img size=374]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/JUlenia1.jpeg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Kochana moje wielkie gratulacje! 🙂 Julia jest sliczna i bedzie laska :P kochany króliczek 🙂
A co do sutków, mówilas że mieszkasz w Ukz tego co pamietam to z pewnoscia bedziesz miala tą maść co ja mam w IRL mi uratowała życie więc i Tobie polecam. Smarujesz po kazdym jedzeniu sutki jest to konsystencji wazeliny i nie musisz myc przed podaniem cycuszka dziecku 🙂 nazywa się LANSINOH taka fioletowa tubka (for cracked skin) naprawde Ci polecam!:P moje sutki potrzebowały szybkiej regenarcji i po podziałało jak magia 🤪 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Anioł-jestem za jeśli chodzi o spotkanie w Wawie hahah;-)

misiamamy-tak moja też już czuwa i nie śpi po kazdym jedzeniu,ale to normalka!

Ja też jestem max.zaniedbana,chodzę niepomalowana,włosy rozdwojone,marzy mi się masaż,sauna,basen,ale nie szpitalny 🤪

Ranek był tragiczny,ciągle mamy problemy z kupą!Daję kropelki regularnie,ale trochę czasu minie zanim się unormuje w miarę.Jestem niewyspana,zła i często płaczę tak nagle mnie najdzie.Wkurza mnie tak wiele rzeczy ,że szok,np.to,że moja córcia po prostu wrzeszczy często bez powodu i nie chce żebym jej założyła drugą skarpetę więc chodzi z jedną.Pogoda tragiczna i nie zanosi się na lepszą a najpóźniej 1.03 mieli wchodzić na budowę i robić dalej,ale za wielki mróz póki co.Brak mi słońca...

Pinacolada można iść do sauny podczas połogu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina89 napisał:
Czesc dziewczyny. Macie jakies rady na kolki?? Czy waszym maluchom pomagaja te kropelki na kolki??

Odwieczny temat na forum 🙂 z tego co pisza to w rzeczywistosci zadne kropelki nie pomagają, ja odstawiłam Infacol bo mialam wrazenie że ma działanie odwrotne do zamierzonego. Sproboj kicania z małą , szuarki , masażu brzuszka a i u mnie sie jeszcze sparwdzaja saneczki. Jak przebierasz malutkiej pieluche to wtedy przyciągasz jej nóżki do brzuszka w kilka pozycji(tzn wiesz szerzej nogi i do brzucha , kolana obok siebie i do pepusia) u mnie to zawsze działa, bąbków wylatuje że ohoo:P więc tak jak Jagoda pisała że jej Ksawery jest jedynym męzczyzna który na nią sika , to moja córka jest jedyną osobą która na mnie wali mnostwo bąków i czesto z dodatkiem heeeee 🤪 🤪 🤪 🤪 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Styczniówki 😁

Sorry, ze sie wtrącę ale niedawno grudniówki przerabiały suchą skórę u naszych pociech. Wiem, ze Mittka używała Oilatum ale nie wiem czy rzeczywiście sobie z tym poradziła. Ja za to kupiłam łagodny szampon i płyn do kąpieli 2w1 Nivea Baby a po każdym kąpanku oliwkuję zwykła oliwką bambino i skóra jest rewelacyjna! Musicie jednak pamiętać, że w pierwszych tygodniach skóra na dloniach i stopach się delikatnie złuszcza.

Pozdrawiam Was gorąco!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie czy mozna iść do sauny??? Mycloud dobre pytanie, jaa wybieram sie na basen i tam jest sauna jak tam wejde to nie wyjde heeeh :P ale mam tylko stroj ciązowy jednoczesciowy :P wiec chyba jeszcze zakupy mnie czekaja a ja nie wiem czy znajde tu stroj o tej porze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie czy mozna iść do sauny??? Mycloud dobre pytanie, jaa wybieram sie na basen i tam jest sauna jak tam wejde to nie wyjde heeeh :P ale mam tylko stroj ciązowy jednoczesciowy :P wiec chyba jeszcze zakupy mnie czekaja a ja nie wiem czy znajde tu stroj o tej porze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie czy mozna iść do sauny??? Mycloud dobre pytanie, jaa wybieram sie na basen i tam jest sauna jak tam wejde to nie wyjde heeeh :P ale mam tylko stroj ciązowy jednoczesciowy :P wiec chyba jeszcze zakupy mnie czekaja a ja nie wiem czy znajde tu stroj o tej porze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny.. mam pytanko, czy któraś z mam kąpie swoje maleństwo w emolium???
bo nie wiem jak mam to robić... wiem ze póżniej już się dziecka nie oliwkuje, ale na początku czy mam namydlić maleństwo???
dziękuje za wszelkie informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam emolium krem do smarowania buźki(zalecenie pediatry)na te potówki na czole i nosku i bardzo ładny efekt daje.
A my niczym nie natłuszczamy skórki bo nie ma potrzeby na razie,jedynie podczas kąpieli bierzemy troszkę oilatum na dłoń i myjemy tak Nelcię i już ma nawilżoną skórkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podaje od wczoraj esputicon, debridat i poki co jest spokój w miare. Prezy sie czasem ale nie wrzeszczy. Nie wiem czy to przez to ale po pierwsze to moje dziecię strrrasznie sie "rozgadało" 🤪 i grucha i grucha, uśmiechy też rozrzuca ale raczej do misiów niż do mnie 😉
Ciesze sie ze mam to wszystko nagrane, kiedys pokażę jego żonie hehehe
A po drugie - leży sobie w łożeczku, ja poodkurzałam pomylam, postrzatalam troche.. ANIOŁ POWRÓCIŁ TFU TFU 🙃


Wy a propos samochodow i mężów a moj ma bzika dodatkowo na punkcie elektroniki i nowinek - taki ot gadzeciarz 😉 - mial dzis rozejrzec sie za laptopami bo nam wszystko w tym padło - i nie ma go juz 1,5 godziny 🙂 a Olkusz nie jest duzy raptem 3 sklepy w odleglosci moze 1 km 😉
A tak jeszcze a propos laptopa - jakby nie mialo kiedy sie skiepscić - wydatków multum to jeszcze komp - a nie dziala nam juz żadne wejscie usb [wiec nie czyta kart z tel, nie mamy myszki, nie mozna po prostu zrobic nic co wymaga kabla usb] dodatkowo padla nam nagrywarka [wiec zagrozone sa tysiace zdjec], padlo bluetooth i padla nagrywakra...wiec jest "mały" problem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania - fajnie byłoby u Dusi blisko morza 😉 przy okazji jakieś wakacje w okolicy :P bo to nasze ukochane okolice i mamy tam taką fajną rodzinkę która wynajmuje część domu i tak sie polubilismy ze obiecalismy jeszcze przed slubem ze kiedys wpadniemy z dzieckiem 🙂


ANIOŁku - Co do brzuszka - mąż tez kiedys do mnie powiedzial: kiedy my mamy spedzac razem czas jak Ty albo brzuszek albo nk:laugh: ale nic nie mowie bo wiem ile to Ci frajdy sprawia 😎 😁 i tez rozumie ze to jest moja jedyna rozrywka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do włosów, paznokci, wąsików itp. 😉 to ja tylko wąsik wydepilowałam :laugh:
Paznokcie obciete na zero, u nog nie ruszone od swiąt, odrosty, farba zeszła, od 8 miesiąca ciąży [odkad mi ta opryszczka wyskoczyla na twarzy] pomalowałam sie tylko raz - w sobote jak pojechalam do KRAKOWA.
i powiem Wam ze jak tak jechalam tym busem,mp3 na uszach to jakby czas sie zatrzymal ponad rok temu a ja jechalam jak co dzien do pracy 🙂
Tylko zdjecie synka w mocno sciskanej komórce [jakby maz dzwonil to zebym widziala - bo sluchawki w uszach to mozna nie slyszec] przypominalo ze tak wiele sie zmienilo przez ten rok.
😉

Wracajac do zaniedbania - jak sie pomalowalam to tez w koncu zobaczylam CZŁOWIEKA! Bo teraz jakbyscie mnie zobaczyly - obraz rozpaczy i nedzy 😉
Ja dodatkowo nawet nie mam jak wyskoczyc tu na miasto bo tu miasta nie ma hehehe
Nie mam tu znajomych a te co znam sa zbyt męczące zeby chciec isc z nimi nawet na kawe no i nie ma jak podjechac do "centrum" bo busy jezdza tylko od pn-pt i to do ok 16stej a potem to jak chca albo w ogole ;]
Masakra.

Buty mi sie rozlecialy [bo wciskalam te konewy - czyli moje wielkie stopy no to sie musialy rozpasc] w ogole mam braki w garderobie a nie mam jak nawet i gdzie wyjsc [bo tu nie ma centrów handlowych i nie ma moich ulubionych sklepów 😞]
Ale.....to sie zmieni! po pierwsze zapominam ze za 6 dni mam 30 urodziny! i powinnam zrobic bibe ale wystarczy ze pojde do spa na masaz i moze do groty solnej!
Po drugie - zaprosze moja przyjaciolke i zobaczy mieszkanko synka potem skoczymy na kawke i moze na kolacje do tej wloskiej restauracji 🤪

ale sie rozpisalam a dziecko chyba padlo przy karuzeli bo karuzela nie gra a dziecka nie slychac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyłaś mnie Jagoda!;-) ja póki co zapisałam się do swojego wiernego fryzjera na sobotę podciąć włosy bo już mam tak długie,że mnie dziecko za nie ciągnie 🤪

Mamamaliszka-tak co do pępka taka zaschnięta krew,strupki są jeszcze w środku i to też trzeba czyścić spirytusikiem,w końcu się wyczyści i będzie ok.Ja tak miałam i tak kazała położna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
moniss77 napisał:
to pierwsze zdjecie to kilka minut po porodzie 🙂 a to troszke pozniej, jak juz tatus ubral i utulil 🙂 [img size=374]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/JUlenia1.jpeg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Kochana moje wielkie gratulacje! 🙂 Julia jest sliczna i bedzie laska :P kochany króliczek 🙂
A co do sutków, mówilas że mieszkasz w Ukz tego co pamietam to z pewnoscia bedziesz miala tą maść co ja mam w IRL mi uratowała życie więc i Tobie polecam. Smarujesz po kazdym jedzeniu sutki jest to konsystencji wazeliny i nie musisz myc przed podaniem cycuszka dziecku 🙂 nazywa się LANSINOH taka fioletowa tubka (for cracked skin) naprawde Ci polecam!:P moje sutki potrzebowały szybkiej regenarcji i po podziałało jak magia 🤪 😁 😁



Dzieki Syla 🙂)
No wlasnie mialam probke tej masci a pozniej meza wyslalam po masc do apteki i kupil mi inna bo zapomnialam mu powiedziec jaka ma dokladnie kupic i poprosil o mas na sutki, tylko ta co ja ja mam to dwa razy dziennie sie ja stosuje nazywa sie Kamillosan. Ale zaraz ma jechac i mi kupic ta fioletowa 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam do Was pytanie. Moja malutka robi kupi i nie ma chyba raczej kolek, odpukac, ale od wczoraj chyba jakos to te kupki sa takie jakby wodniste, na pieluszce jest zabarwienie zoltawe i kilka jakby grudek, i mniej smierdziuszkowe sa 🙂slychac jak daje w pieluszke ale wrazenie mam takie jak zagladam ze to woda zabariowna z kilkoma tymi grudkami, czy to normalne? Wczesniej zrobila kilka kupek ale byly one konsystencji gestej. Spi ladnie, wiec mysle ze sie najada. czasem budzi sie co poltorej godziny, ale raczej spi 3 godziny mniej wiecej.
Np jak ja karmilam i reke mialam pod pupcia, to poczulam i uslyszlalam jak tam w kiszeczkach cos sie dzieje 🙂 wiecie tak jak burczenie w brzuchu, taki dzwiek 🙂
Ja dzis mialam maly przemarsz wojska 🙂 czy to moze byc powiazane? Jem raczej swieze rzeczy i staram sie dobrze odzywiac, nie wiem skad ten roztroj zoladka mnie dzis dopadl.Miala ktoras z WAs cos takiego z brzdacem? miewaja tak maluszki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamamaliszka napisał:
dziewczyny, mam pytanko
odpadł nam kikutek pępuszka jakieś 5 dni temu
wszystko goiło się OK do dziś
dziś pojawiły się małe strupki krwi i zaczęły wychodzić z pępuszka
czy miałyście coś takiego u Waszych maleństw?


Też to przerabialiśmy,polecili nam w szpitalu OCTENISEPT(a'la woda utl.w sprayu)stosujesz przy każdej zmianie pieluchy-pięknie się goi,polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...