Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do szczepienia na rotawirusy i pneumokoki nie wiem czy to razem czy osobno ale ja mysle ze zaszczepię moje dziecko na to. Przezorny zawsze ubezpieczony, jeszcze nie dawno czytalam artykuł jak dziecko 10letnie przez rotawirusy dostalo zapalenia opon mózgowych, a zaczeło sie od zwyklej goraczki, gdzie skonczylo sie na spiączce córki, na szczescie wszystko dobrze sie skonczyło bo ojciec nie dał za wygraną tzn szukal lekarza tak dlugo ze w koncu skapneli sie co sie dziecku dzieje. Wiec moze lepiej nie ryzykowac i byc spokojniejszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DUSIA- moja mała skonczyła dziś 4tygodnie i nadal jest żółta, chyba jej schodzi ale nie jestem pewna. Niestety wizyte mam za 2tygodnie dopiero więc sie okaże. I jak byłam w szpitalu to takim przyrzadem robili jej pomiary na buźce to miala 196 naszczescie pozniej zaczelo spadac jak robili bylo o dwa mniej a nie wiem jak teraz, w szpitalu jak miala robione na ta bibu coś tam to mówili że jest dobrze. A ja sie zaczynam martwić, w PL z tego co wiem juz dawno rzucili by ja na naświetlania a tutaj ponoc dopiero jak przekroczy 300!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam piatkowo 🙂
jutro robimy sobie z moim M dzień spiocha 🙂nic nie będziemy robic tylko spać i karmic małą 😉 musimu odespać ten tydzień... niby mała ładnie spi w nocy ale dal takich spiochów jak my to i tak za często sie budzi... mogła by przesypiac z 10 godz.... wtedy byłoby super 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bilirubina moniss prosze 😁

A ja sie kłaniam piatkowo. I z wielkim dylematem. Potrzebuje waszej rady, zaczynam sie powaznie zastanawiać nad zmianą piersi na butelke ale tylko ze względu na moja małą.. nie wiem czy ja jadam źle. Ale Ona ma straszne problemy z kupką wiecie idą te bączki i malutkie kupki jak mozna to kupka nazwac.. bo nie znam parametrów dobrej kupy, ale nie są one rewelacyjne. Tymbardziej ze dzis robiła kupę od 5 rano do 9..:/ no dziecko mi się zamęczy po jakis chyba 2h zrobiła taka małą.. pozniej znowu ale bardziej popurdywała ehh wiecie co na butelce są problemy u maluszków z kupkami czy one znikają? czy sa moze mniejsze? ja nie wiem co robic nie chce zrobić źle dla Niej, wiem ze cyc najlepiej i w sumie wygodnie ale cholera dziecko mi sie meczy.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania2323 napisał:
witam piątkowo,
dziewczyny podajcie mi jakieś przepisy na suróweczki lub jakies dodatki do obiadku, dla matek karmiących piersią... sama juz nie wiem co mam gotować, żeby małej nie zaszkodziło 😞


Osobiście jadam tylko buraczki tarte ale sama je sobie robie te z słoika zawieraja ocet. Tutaj mam gotowe buraczki całe w lidlu bez niczego i na tarce sobie je ścieram i tylko tyle innych pomysłów nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał:
witam piatkowo 🙂
jutro robimy sobie z moim M dzień spiocha 🙂nic nie będziemy robic tylko spać i karmic małą 😉 musimu odespać ten tydzień... niby mała ładnie spi w nocy ale dal takich spiochów jak my to i tak za często sie budzi... mogła by przesypiac z 10 godz.... wtedy byłoby super 😁
Oj kochana ile by daała jak moja zechciała by chociaż 4h przespać bez pobudki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
megi85 napisał:
Ja jem jabłuszka i to dużo... w sumie powiem wam, że ja nie jem tylko bardzo ostrych rzeczy, cytrusów, fasoli, grochu itp. a tak to wszystko...

aaaa i to mój link do NK, bo ja się pogubiłam z waszymy nazwiskami i linkami :P :P

http://nasza-klasa.pl/profile


chyba cos zleee:P bo wyskakuje mi moj profil? heh o co kaman?:P


Próbuje jeszcze raz...sprawdźcie i dajcie znać czy teraz dobrze 🙂 http://nasza-klasa.pl/profile/4267388
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
Miała spac do 23(u was 24) a słysze z kołyski że bąki ją budza więc lece do mojej Niunki! życze spokojnej nocki!


Widze, że nie tylko Sebka budzą bąki... a pręży się i denerwuje jak je puszcza?? bo mój Sebek tak i to czasem nawet płacze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:
>SyLa1205 napisał:
Miała spac do 23(u was 24) a słysze z kołyski że bąki ją budza więc lece do mojej Niunki! życze spokojnej nocki!


Widze, że nie tylko Sebka budzą bąki... a pręży się i denerwuje jak je puszcza?? bo mój Sebek tak i to czasem nawet płacze 😞


DOKLADNIE! tak samo.. czasem konczy sie płaczem ale Ona niby spi ale wierci sie prezy ze szok.. robisz coś z tym? bo ja juz na to patrzec nie mogę.. 😞
Dzis tez taak jest.. od 5 do 9 rano godzina spokoju i znowuu slysze ją w kołysce , biedna sie meczyyy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bilirubina moniss prosze 😁

A ja sie kłaniam piatkowo. I z wielkim dylematem. Potrzebuje waszej rady, zaczynam sie powaznie zastanawiać nad zmianą piersi na butelke ale tylko ze względu na moja małą.. nie wiem czy ja jadam źle. Ale Ona ma straszne problemy z kupką wiecie idą te bączki i malutkie kupki jak mozna to kupka nazwac.. bo nie znam parametrów dobrej kupy, ale nie są one rewelacyjne. Tymbardziej ze dzis robiła kupę od 5 rano do 9..:/ no dziecko mi się zamęczy po jakis chyba 2h zrobiła taka małą.. pozniej znowu ale bardziej popurdywała ehh wiecie co na butelce są problemy u maluszków z kupkami czy one znikają? czy sa moze mniejsze? ja nie wiem co robic nie chce zrobić źle dla Niej, wiem ze cyc najlepiej i w sumie wygodnie ale cholera dziecko mi sie meczy.. 😞
\

Mój Sebek ma to samo...ale myślę, że to nie przez to, że Ty coś źle jesz... to wszytsko przez to, że nasze dzieci nie mają jeszcze dobrze wykształconego układu pokarmowego 😞 i zmiana na butelke pewnie nic nie da, a mleko matki lepsze jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bilirubina moniss prosze 😁

A ja sie kłaniam piatkowo. I z wielkim dylematem. Potrzebuje waszej rady, zaczynam sie powaznie zastanawiać nad zmianą piersi na butelke ale tylko ze względu na moja małą.. nie wiem czy ja jadam źle. Ale Ona ma straszne problemy z kupką wiecie idą te bączki i malutkie kupki jak mozna to kupka nazwac.. bo nie znam parametrów dobrej kupy, ale nie są one rewelacyjne. Tymbardziej ze dzis robiła kupę od 5 rano do 9..:/ no dziecko mi się zamęczy po jakis chyba 2h zrobiła taka małą.. pozniej znowu ale bardziej popurdywała ehh wiecie co na butelce są problemy u maluszków z kupkami czy one znikają? czy sa moze mniejsze? ja nie wiem co robic nie chce zrobić źle dla Niej, wiem ze cyc najlepiej i w sumie wygodnie ale cholera dziecko mi sie meczy.. 😞


syla moja córcia łatwiej sie wykupkiwała na moim mleku niż na sztucznym, aż do teraz :/ od kilku dni się męczy i tez sporo czasu zajmuje jej zrobienie kupki....może to tak ma być??? u nas tez zmienił sie kolorek z żółtego na zieloną z domieszką zółtego więc może coś zjadłam nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie.
Normalnie nie mam kiedy do Was zajrzeć i zobaczyć co tam u Was.
Moją małą też męczą bączki 😞
W ciągu 2tyg. przytyła prawie kilo 🤪 pulpecik się z niej robi hihi :P
Używacie może żelu z musteli 9 miesiecy, jak tak to jakie macie o nim opinie, bo nie wiem czy sobie go nie zakupić??
Pozdrawiam Was mamuśki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla, alicee, myślę, że z tymi bąkami to nic nie można zrobić... czytałam dużo o tym i to wszytsko przez niewykształcony dobrze układ pokarmowy.. z czasem to mija..

ale powodem może tez być herbatka koperkowa, bo niby dużo dzieci właśnie po tym puszcza bąki, ale ja nie pije i mam tak samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
Megi mówisz herbatka? hm ale to chyba lepiej zeby puszczala te baki niz nie .. hmm a ja tak mysle ze sprobuje jej dzis po kapieli dac mleko..

W ogole cos dzieje mi sie z cyckami.. nagle nachodzi mnie cieplo straszne i zaczyna leciec w cycków.. 🤨


To lepiej dawaj coś innego na puszczanie bąków, a herbatkę odstaw... chociaż na parę dni i zobacz, czy nie jest lepiej... bo jak czytałam o tym to dużo mam pisało, że po odstawieniu przechodziło to...a ja nie pije, a mały i tak ma więc to różnie bywa...

a dajesz przed kąpielą ?? ja też na poczatku dawałam przed, ale zmieniłam to na po kąpieli, bo stwierdziłam, że kąpać z pełnym brzuszkiem nie jest dobrze, a poza tym Sebkowi chyba tak lepiej, bo jest spokojniejszy jak dostanie jeść po kąpieli, a nie przed...

a wy wszystkie kiedy karmicie?? przed, czy po kąpieli ?

a jeśli chodzi o cycki...hmmm.. nie miałam tak, nie umiem poradzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:

a dajesz przed kąpielą ?? ja też na poczatku dawałam przed, ale zmieniłam to na po kąpieli, bo stwierdziłam, że kąpać z pełnym brzuszkiem nie jest dobrze, a poza tym Sebkowi chyba tak lepiej, bo jest spokojniejszy jak dostanie jeść po kąpieli, a nie przed...

a wy wszystkie kiedy karmicie?? przed, czy po kąpieli ?

a jeśli chodzi o cycki...hmmm.. nie miałam tak, nie umiem poradzić...


ja też daję cyca po kąpieli na uspokojenie po ubieraniu no i lepiej kąpać nie najedzone maleństwo 🙂

Kajtucha nie daję glukozy, mi mówiły pielęgniarki, że jak mała jest na cycu to wtedy wszystko samo wyjdzie razem z kupka i moczem
Ania2323 - buraczki i marchewka a potem powolutku wprowadzaj coś innego po każdym produkcie ok 2 dni przerwy żeby zobaczyć reakcję małej, no i pomidorki można ale o tej porze nie wszystkie pomidory wyglądają i smakują jak pomidory 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc siostry 🙂

dziekuje za opinie na temat karuzelki to dobrze ze odradzacie fisher price bo powiem szczerze mialam na nią chrapke ale chyba wybiore tą co ma aallice

ja tylko na chwle bo lece na spacerek z Nadusia a ona właśnie zjadła

niekiedy mnie to moje dziecko zadziwia bywa że nie chce zjesc nawet 90 ml i ma full po 70 ml plus cyc ale jak dowaliła wczoraj 150ml plus dwa cyce to myślałam że pęknie spała jak zabita 5 godzin wstała i wtrąbiła 100ml szok plus 2cyce tez tak macie że wasze maleństwa nie zawsze chca jesc całą butle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kąpie nienajedzoną Nadusie jak sie karmi tak jak ja cycem i butlą to po zjedzeniu butli można kąpać po 1,5 h a po cycu po 45 min tylko że mleko sztuczne może jesc najszybciej po 3 h od ostatniego karmmienia wiec ja Nadie kąpie jak sie bbudzi po 3h kąpiel plus pelęacja ok 30min i wtedy jest 3,5h po jedzeniu i wtrąbi wszystko co jej dam plus witaminki i kropelki
nie wolno kąpać najedzonego dziecka -prosta chemia- jak trawisz potrzebujesz min. cukru z organizmu wiec oslabia cie to i wtedy dorosły najchetniej by sie polożył no nie? 🙂 z dzieckiem jest tak samo ja trawi osłabia sie i może zemdlec w kąpieli dlatego po jedzeniu nie chodzi sie na basen ani popływać weźcie to pod uwage 🙂

poza tym kąpiel wyciąga energie i dziecko jest zmeczone wiec jak dajecie mu jesc to potem śpi spokojnie jak złoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...