Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dusia ty wiesz co mi się zdarza? urywa mi się film..karmie małą ,mąż ją potem bierze na ręce ,a ja się budzę po jakimś czasie kiedy już wszyscy śpią i pytam gdzie jest Nelcia?śpi? albo macam i szukam jej w łóżku z nami..szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

UFF... my po spacerku. Bylismy w lesie 🤪 znalazlam super sciezke i ciagnie sie w nieskonczonosc 🙂
Cieplutko, fajnie, mlody dalej spi przy otwartym oknie 🙂 🙂


Co do urwanych filmów to u nas to samo - ja kiedys zasnelam przed tv na hausie i obudzi mnie maz jak wychodzil do pracy! 🙃
cala noc zajmowal sie Ksawciem, karmil go a mamusia spala :P
to jest ogromny plus butli 😉
Wiele razy tez nie pamietam w ogole czy karmilam czy nie, a zasypiam doslownie w sekundzie. kiedys chcialam poczekac na meza az wroci z lazienki..eee, gdzie tam. Nawet nie obudzilam sie jak mnie przepchnal na drugi koniec lozka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak sie przebijalismy przez te wody i zaspy to taki chlopiec moze mial z 12 lat zaproponowal mi pomoc - szok, potem jak juz wjechalam do klatki jakas mloda dziewczynka ok tez moze 13-15 lat chciala ze mna wozek targac na gore 🙂
ale juz spokojnie daje rade sama.


Czy Wy tez macie takie dylematy weekendowe - co robic jak juz maz jest? bo ja mam do nadrobienia prasowanie, sprzatanie lazienki i mycie kuchni, trzeba tez isc na zakupy i ugotowac obiad, chcialam tez podjechac na "miasto" pochodzic po sklepach i cos sobie kupic i moze wstapic do fryzjera no i tez chcialabym jechac gdzies na dluzszy spacer z moimi mezczyznami i kurcze nie wiadomo za co sie brac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka ja takich dylematów nie mam bo moj maz ma tylko jeden dzien w tyg wolny i przewaznie nie jest to dzien weekendu wiec mi to bez roznicy. Wtedy robie wszystko a pozniej padam 🙂

Jagóka widzisz zawsze znajdzie sie ktos kto pomoze przy wózku 🙂

Dzis kupiłam sobie karmi i mam zamiar sprawdzic czy faktycznie po tym jest wiecej mleczka. Zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Justynka już próbowałam.Widocznie masz to co ja miałam czyli kryzys laktacyjny;-(jedyne wyjście to przystawiać synka jak najczęściej ,ale jak już widzisz,że on naprawdę się nie najada i jest zły z tego powodu to pozostanie ci tak jak mnie dokarmianie..moja jest takim zgłodomorkiem,że cyca traktuje jak deserek,a butla jest wspaniała i ją dosłownie powala aż czasem zasypia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wróciłysmy już ze spacerku powiem wam tak juz sie boje wieczora i nocy 🙂
misia spała od 9-14:30 zjadła dwa cyce i 90ml mleka i poszłam na spacer od razu usnęła i od 15 nadal śpi 🤪

Dusienko jaka piekna jest Majeczka widze ją na tym zdjęciu co masz przy postach 🙂 oj kochana ode mnie masz złoty medal za usypanie 2 maleństw ja sobie niekiedy z jednym poradzic nie umie 🤢 buźka dla Majeczki i Agatki

a jeśli chodzi o urwane filmy mnie sie raz zdarzyło że karmiłam mała i usnełam na siedząco z małą przy cycui spałysmy obie na fotelu do rana ale jeśli chodzi o mojego meza to ksiazki pisac on nic nie pamieta absolutnie, pomaga w nocy jak go obudze i cuda robi :jak prosze go o 90 mleka przynoi 120 🤪 jak go nie prosze o mleko tylko o miskę z wodą na umycie pupy Nadusi to przynosi miske z zimną woda i 60 mleka 🤪 🙃 itd a najlepsze jak go prosze żeby popatrzył na Nadusie a ja ide flache zrobic i sie załatwic a Nadia płacze to obraca sie do niej i mowi nie płacz Naduniu nie płacz Naduniu ,ona dawno jest juz u mnie na rekach juz konczy flache a on dalej jedzie nie płacz Naduniu, ja już Nadie położyłam śpi jak zabita ja tez już usypiam a on dalej nie płacz Naduniu 🙃 🙃 🙃 na nastepny dzien mowi mi patrz kochanie Nadia cała noc przespała ani razu sie nie obudziła ... nie mam pytań 🤢 🤪 a jak mu opowiadam co robi to mi nie wierzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki misiamamy 🙂

Nasz Aniołek dostał pierwszy raz BEVILON PEPTI i to nie zageszczony - zjadl [moje dziecko zje wszystko bez wzgledu na smak i konsystensje 😉 ]
ulał przy czkwace i tyle. Polezal, pogadal z misiami, my jedlismy obiad a nasz anioleczek zasnal 🙂
Maz twierdzi ze czul strasznie rzadka kupke...kurcze mam nadzieje ze nie.
A tak jeszcze w nawiazaniu do tego ze nas dzieci wkurzaja dzis Ksawciu przy przebieraniu i posmarowaniu pupy zrobil kupke. OK..wymylam go jeszcze raz, posmarowalam...kupka...znowu.[zaznaczam ze darl sie przy tym do zsinienia], kolejny raz wymylam posmarowalam i co...kupki ciag dalszy!!!! jak go ubralam juz w pieluche to okazalo sie ze zasikal bodziaka i musialam go przebrac...
🙃 🙃 🙃 mozna wyjsc z siebie i stanac obok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Nie ma Justynka już próbowałam.Widocznie masz to co ja miałam czyli kryzys laktacyjny;-(jedyne wyjście to przystawiać synka jak najczęściej ,ale jak już widzisz,że on naprawdę się nie najada i jest zły z tego powodu to pozostanie ci tak jak mnie dokarmianie..moja jest takim zgłodomorkiem,że cyca traktuje jak deserek,a butla jest wspaniała i ją dosłownie powala aż czasem zasypia.



mycloud nie wiem czy to kryzys czy nie ale trwa to juz za dlugo jak na kryzys;/ ac dokarmiac to dokarmiam od 2 tyg bo przystawianie do cyca nawet co 30 min nic nie dalo;/ zobaczymy moze to obrzydliwe karmi pomoze a jak nie to jeszcze winko zostaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was mamuski!
Ja na chwile bo padam ze zmeczenia i dopiero wrocilismy a wyjechalismy o 7 rano.. Zalatwilismy małej paszport do odbioru za 2tygodnie super w kwietniu do Polski aj jak sie cieszeee 🙂 🙂 🙂

Dzis dostalam poczta wiadomosc ze beda nam kasiorke dawac(rodzinne) mila wiadomosc. No i dostalam wezwanie na szczepienia i cała rozpiske 🙂

Dusia tak jak mówilas pneumokoki i rotawirusy za free 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
Witam was mamuski!
Ja na chwile bo padam ze zmeczenia i dopiero wrocilismy a wyjechalismy o 7 rano.. Zalatwilismy małej paszport do odbioru za 2tygodnie super w kwietniu do Polski aj jak sie cieszeee 🙂 🙂 🙂

Dzis dostalam poczta wiadomosc ze beda nam kasiorke dawac(rodzinne) mila wiadomosc. No i dostalam wezwanie na szczepienia i cała rozpiske 🙂

Dusia tak jak mówilas pneumokoki i rotawirusy za free 🙂


Juz dostalas?? Ja jeszcze nic nie dostalam o szczepieniach;/ dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
>SyLa1205 napisał:
Witam was mamuski!
Ja na chwile bo padam ze zmeczenia i dopiero wrocilismy a wyjechalismy o 7 rano.. Zalatwilismy małej paszport do odbioru za 2tygodnie super w kwietniu do Polski aj jak sie cieszeee 🙂 🙂 🙂

Dzis dostalam poczta wiadomosc ze beda nam kasiorke dawac(rodzinne) mila wiadomosc. No i dostalam wezwanie na szczepienia i cała rozpiske 🙂

Dusia tak jak mówilas pneumokoki i rotawirusy za free 🙂


Juz dostalas?? Ja jeszcze nic nie dostalam o szczepieniach;/ dziwne

Dostalam nawet drugą ksiazeczke szczepien a mam juz jedna bo mała na gruzlice byla szczepiona hehe. Dostala list ze u polowianiuka beda odbywac sie wszystkie szczepienia i jakie.. nie czytalam dokladnie co i jak ale dostalam tez taką ksiązeczke gdzie wszystko jest opisane jakie co i dlaczego i kiedy w formie tabelki.
Co do child benefit to ja szybciej wysylalam niz Ty wiec pewnie dostaniesz na dniach. Przydzielili mi 150e mieecznie i teraz 2marca juz zaplaca mi za 2m. A pozniej bedzie 150miesiecznie. No i tam jest ze jezeli dziecko ma poznizej 5lat to automatycznie ten early benefit bedzie wyplacany na konto ale ile to nie pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Bylismy prosić chrzestnego !!! Ale się ucieszył - powiedział ze to zaszczyt dla niego! Jak miło słyszec takie słowa!

Niunia zjadła flasie i nie zasneła tylko lezy w salonie na kanapie i tak strasznie gaworzy a my lejemy po nogach - tak pociesznie to brzmi !!! 🤪 🤪 🤪


W koncu coś robi pociesznego widzisz jakie masz kochane dziecko:P najpierw zagada a potem pokrzyczy hehe nie no zycze spokojnego wieczorku 🙂 🙂 moze bedzie jej lżej dzis jak sobie pogada i sie zmeczy 🙂

Moja tez coraz wieceh gada coraz wiecej kontrolowanych usmiechow, wodzi wzrokiem za wszystkim cudasnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero teraz mam czas.
Kurde goście byli i się zmyli,trochę długo siedzieli 😞
Ale najważniejsze,byłyśmy na USG,bioderka w porządku,kontrola w 3miesiącu życia,profilaktycznie mam na noc małej wkładać dodatkową pieluchę,często kłaść na brzuszku i nosić ją z ręką między nóżkami.cały czas tak robię-rada położnej.

misiamamy-twoje opowieści i mąż rozbawiły mnie do łez,makijaż już zmyty:laugh: za powinnaś dostać Nobla a dostaniesz oklaska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla ja to o szczepieniach i dodatkową ksiażeczke szczepien dostałam od połoznego i jeszcze książeczke zdrowia dziecka i jeszcze jakies tam pierdoły. Ty nie dostałaś?? A co do child benefit to to 150e to jest juz z tym earyl?? czy tylko samo child benefit?? A co do medical card to ja jeszcze nie byłam u lekarza;/ jakos mam nie podrodze a pozatym i tak znowu trzeba zapłacić za wizyte, troche bez sensu. A sprawe macierzyńskiego załatwiłaś i ten FIS??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...